[Warszawa] Spotkania w każdy czwartek 20.00

Lato - Stadion / Zima - Arkadia

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
jerrygreen
Donator
Donator
Posty: 71
Rejestracja: 16 gru 2012, 1:30
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa

23 maja 2019, 20:03

Lecę do Arkadii...
Awatar użytkownika
mookator
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:04
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

23 maja 2019, 20:05

jerrygreen pisze:Lecę do Arkadii...
Z t zobaczymy co dalej
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 20:05 przez mookator, łącznie zmieniany 1 raz.
Mary777
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2019, 10:56
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

23 maja 2019, 20:07

Wiem już, że na pewno nie na Powiślu? Serio Arkadia? Może skarpa, czy gdzieś jeszcze indziej? :D
MastaMarek
Posty: 131
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:37
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 maja 2019, 20:11

Arkadia 3 osony narazie. Chodzie pod stadion
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 maja 2019, 8:22

MastaMarek pisze:
23 maja 2019, 19:33
Na fejsie trzeba grupę założyć. Lokalne spoty. Mmc ma.własna i o wiele lepsza komunikacja jest tak :)
Uważam, że to bardzo dobry pomysł.

Tylko po założeniu pamiętaj o tych, co FB nie mają i warto jednak na forum ich poinformować o wnioskach końcowych :).

Chyba, że tą grupę olejecie.
(Co widać na przykładzie właśnie MC ... część - co prawda mała, ale zawsze - zawodników nie wie co się dzieje)

Ja - trochę staroszkolnie - uważam, że Arkadia / Stadion to bardzo dobre alternatywy - a jak nie pasuje, to zawsze można razem pojechać w inne miejsce.
Obrazek
Awatar użytkownika
mookator
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:04
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 10:41

Wiecie co? Ja mam wrażenie że wczoraj zwaliliśmy po prostu sprawę. Podczas spotkania i na forum padły propozycja by do logicznego układu ciepło/sucho : stadion w przeciwnym wypadku arkadia dodać trzecią miejscówkę na zasadzie: Jeśli stadion zamknięty a sucho, podczas gdy wszyscy chyba zapomnieli że pod stadionem mamy 3 miejsca z czego to z numerem 3 jest własnie na taki przypadek. Zabrakło tak naprawdę kogoś kto by ostatecznie zarządził: Jedziemy

Tak jak wspomniał Arvi problemem grup na fb jest to że trzeba być na fb. Ja do tego dorzucę że do grupy tam potrzeba jeszcze kogoś kto to będzie przynajmniej w minimalnym stopniu moderował bo bez moderacji wylądujemy tak naprawdę w punkcie wyjścia.

Na koniec jeszcze konkluzja a raczej pytanie. Co takiego da nam grupa na FB czego nie daje nam tutaj forum? Bo może lepiej zaproponować by tu coś poprawić niż próbować migrować społeczność gdzie indziej :)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 maja 2019, 11:26

Bardzo słusznie prawisz.

Zróbmy alternatywy na obydwie miejscówki - czy to tutaj poddajmy to pod rozwagę, czy na spocie.

Ale to bardzo dobry pomysł jest. Jestem za.
Obrazek
MastaMarek
Posty: 131
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:37
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 maja 2019, 12:34

moj pomysl z fejsem głownie o komunikacje chodzi :) Jak jadę na spota te ... ekhmmm ... 140km/h to ciężko za telefon chwycić, zalogować sie na forum, wejść i napisać post :) z fejsa sa od razu powiadomienia, nie musze nawet nic naciskac bo widze co inni pisza odrazu. Sa grupowe czaty, można od razu dac lapke w gore jak kogos pomysl na spot jest super. Po prostu jest łatwiej w szybki sposób sie tam zmobilizować. Chyba ze jest taka aplikacja do forum, gdzie mozna te same funkcje dac. Forum jest super jak mam weekend i czytam rożne watki ludzi z calej Polski :) ale tak wczoraj według mnie brakowało szybkiej reakcji i komunikacji która forum nam nie dalo. Arkadia/ Stadion = super, nie trzeba zmieniać tych miejscówek ale wczoraj mialo padać i nie padało :D 18 stopni a my w centrum handlowym :D spoczko jak ktos użytkuje miate caly rok, ale dla osob ktore maja to autko tylko kilka miesiecy w roku to spot w centrum handlowym jest taaaaak porywający ze ... hej:D można miec 3 lokalizacje w razie awari wlasnie ... powisle spoczko, kazdy bedzie mial po równo z dojazdem :)
Awatar użytkownika
mookator
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:04
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 12:43

MastaMarek pisze:
24 maja 2019, 12:34
Chyba ze jest taka aplikacja do forum, gdzie mozna te same funkcje dac.
Ja mam dawno temu kupiony taptalk Pro (jak kosztował 5 pln a nie 70 :P ) na androidzie. Jest też wersja darmowa która rozwiązała by chyba twój problem powiadomień :)
Awatar użytkownika
Nezik
Donator
Donator
Posty: 226
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:38
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 14:04

Ja popieram opcje z fb
Mary777
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2019, 10:56
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 15:30

Fejs daje jakieś możliwości, ale są też spore wady takiego rozwiązania. Po pierwsze, nowe osoby będą miały cięższe wejście, bo raczej na początku się dołącza na forum, a nie do jakiejś tajnej grupy/konwersacji na fejsie 🤓 Takie rozwiązanie przejdzie tylko wtedy, jeśli ostatecznie ustalone miejsce będzie rzucane też tu (najlepiej, żeby zawsze robiła to jedna osoba, bo inaczej nikt się nie będzie do tego poczuwał 😋). Poza tym, ciężko będzie zapanować nad tym, żeby grupa/konfa służyła tylko do tego, żeby ustalać na szybko konkret i na tym forum rzeczywiście może ucierpieć a po czasie zdecydowanie łatwiej jest wyszukać rzeczy tu niż gdziekolwiek na fejsie. No i oczywiście jeśli będzie za dużo spamu, łatwo będzie się do tej opcji zniechęcić ☹️
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 maja 2019, 15:57

Wrzuciłbym gifa z popcornem, ale Nickesh wygrał ... a o drugie miejsce nie lubię walczyć :)

Co do FB - najpierw postaram się obiektywnie:

Bardzo dobry pomysł.
Szybko, nie trzeba dużo czytać, prawie każdy ma, popupy z wiadomościami ... prawie idealnie.

Tylko ... do tego potrzebujecie ogarniętego admina (już widzę las rąk).
Sam zarządzam kilkoma grupami i stronami - roboty trochę jest, szczególnie jak zorientują się o istnieniu takowej grupy handlarze.
Chyba, że chcecie ją ukryć / tajną zrobić - ale to mija się z celem przejrzystości i dostępności...
Pomijam, że info na FB znika w tempie ekspresowym - spytajcie ludzi zarządzającymi MiataWorks - codziennie te same pytania :D

Subiektywnie?
Powodzenia.
Serio.
Ale zapału Wam nie starczy na rzetelne prowadzenie grupy, która ma być uzupełnieniem forum - no chyba, że chcecie 'ukraść' forumowiczów Warszawskich - wtedy to może się udać, ale tworzenie grupy stricte po to, by wiedzieć gdzie w czwartki jechać? Hmmm...
Oczywiście można rozbudować grupę o tematy: Zepsuł mi się samochód WaWa - kto podjedzie / Spontan na Narodowym? / Papierosek na BUWie?

Ale z czasem dojdą nowe tematy: Jaki olej / Jakie opony / Gdzie kupię tą część ... domyślacie się co będzie później :)


Ale by nie było - kibicuję.
Ale ja zostaję tutaj.


BTW - zupełnie nie rozumiem po kiego grzyba wczoraj staliście pod Arkadią. Rozumiem zbiórkę tam, ale że w okolicach 21:30 nie zebraliście się do kupy i nie pojechaliście na jakąś lepszą miejscówkę? Szczególnie, że pogoda zła nie była...
Obrazek
Mary777
Posty: 23
Rejestracja: 11 mar 2019, 10:56
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 16:28

Dobra, popisaliśmy sobie to samo różnymi słowami i wniosek pozostaje niezmienny 😋można ustalić na szybko na fejsie i rzucić tu, albo zostać przy starym "rzucić tu".

Co do wczorajszej Arkadii to sama niechętnie tam jechałam, ale taka była niestety ostatnia wiadomość, którą tu zobaczyłam. Szkoda, że z "zobaczymy co później" ostatecznie wyszło raczej "zwijamy się wszyscy wcześnie, bo nudzi nas stanie pod dachem" 😋

Do naprawienia za tydzień i tyle 😉
MastaMarek
Posty: 131
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:37
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 maja 2019, 16:29

tzn. Ja proponowałem fejsa bo według mnie jedyne problemy jakie są na spotach to problemy komunikacyjne. nic wiecej :) Nikogo nie chce zmuszać do używania fejsa czy odchodzenia z forum. Juz nie raz na spotach jest tak ze jedna grupa jedzie do arkadi a inna pod stadion. Czyli przychodzi czwartek i dana godzina i tworzy sie kilka grup nie dlatego, ze sie nie lubia tylko dlatego, ze jest słaba komunikacja pomimo ze forum istnieje.

Ja na fejsie mam grupę osób z którymi chodze na silke, grupę osob z którymi gram w CSa, grupę osob z pracy, pod-grupe osób z pracy tak aby szef nie czytał :D, nawet grupe sąsiedzka bo czasem trzeba cos pożyczyć albo pomoc ... Jezeli nie ma sie do siebie numerow tel aby zadzwonić to fejs jest druga najlepsza opcja :)

Grupa moze byc tajna. Zatwierdzana przez kogos z forum. Podac nicka na forum i na fejsie. Nie bedzie zadnego spamu czy handlarzy :) a to ze ktos czasem zada pytanie czy jest ktos chetny na weekendowa przejazdzke to chyba aaaazzzz tak bardzo nie popsuje to grupy, ze trzeba bedzie ja non stop moderować :)

Na grupie łatwiej wrzucic fote ze spota, bo od razu mozna udostępnić z aparatu. Tak to pojawiają sie pytania i prośby aby ktos podjechał i sprawdził miejscówkę czy pada.

Dla mnie forum to forum. Czyli dyskusja, polemika. Ale jako narzędzie do szybkiego spiknięcia sie co, gdzie i jak to raczej slabo. No i podkreślam, tu chodzi bardziej o komunikacje niz alternatywę dla forum. Tyle ode mnie :) nikt chyba i tak nie ma podobnych poglądów do mnie :D haha.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

24 maja 2019, 16:53

No nie... droga ekipo - nie zniechęcajcie się tak szybko !!!

Pomysły macie - moim zdaniem - dobre.
To, że forumowicz kilkuletni Wam mówi o problemach stojących przed Wami, to nie znaczy, że Was zniechęcam - po prostu na forum już są porządkowi, admini, terminy kompromisowe ustalone, mapki wrzucone - prawie wszystko gotowe, ale ... to jednak internet 1.0 (no 1.5 jeżeli liczymy IRC :D)
FB to bardzo fajna platforma do łączenia się i komunikacji - problem w tym, że to co na forum już jest, tam trzeba samemu od zera i dodatkowo tego pilnować.
Ale pomysł zacny.

Sam z Fivem kombinujemy jak trochę nowoczesności na forum wrzucić (myślałem nad opiekunami regionów z uprawnieniami moderatora - byliby oni odpowiedzialni za właśnie informowanie o spotkaniach regionalnych i innych wydarzeniach w okolicy). Ale to nigdy nie będzie FB, więc...

Kombinujcie - pomóc, nie pomogę (mam zbyt wiele rzeczy w necie do nadzorowania i coraz mniej frajdy daje odpalanie FB), ale uważam, że nie wolno się za szybko poddawać.

No chyba, że robimy ankietę o zapasowej miejscówce dla Arkadii / Stadionu...
Pomyślcie, a ja jadę do Nickesha tego Opla obejrzeć - może warto kupić.
Obrazek
woznyrafal
Posty: 58
Rejestracja: 07 lut 2019, 20:25
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 17:37

Tapatalk rozwiązuje problem. Ja korzystam i podobnie jak FB ma pop-upy. Bez problemu można odebrać nawet przy 140kmh. Zdjęcia ze spota szybko się udostępnia. Poza tym można zapisać się do interesujących wątków i dostawać powiadomienia o nowych wpisach. Ja mam wersje free i bangla spoko. R

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
3ka
Donator
Donator
Posty: 289
Rejestracja: 06 mar 2010, 11:15
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2019, 18:19

Tyle czasu zajmuje wrzucenie zdjęcia z tapatalka + napisanie wiadomości. Powiadomienia działają super. Więc również polecam Obrazek

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

24 maja 2019, 18:42

Idę po popkorn, załóżcie grupę na FB i po robocie kto będzie chciał ten przystąpi kto nie to nie.
Zaraz będzie 255post o tym czy założyć czy nie....


Wysłane z mojego H8166 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

24 maja 2019, 21:46

Na Sycylii bardzo dobrze działa i sprawdza się do bieżącej komunikacji grupa na WhatsAppie.
Awatar użytkownika
zawodnik
Posty: 317
Rejestracja: 29 maja 2014, 9:35
Model: NB
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

27 maja 2019, 7:24

nickesh v2.0 pisze:
24 maja 2019, 21:46
Na Sycylii bardzo dobrze działa i sprawdza się do bieżącej komunikacji grupa na WhatsAppie.
właśnie miałem o tym pisać :D
i nie bedzie problemu z zapytanie o olej
Awatar użytkownika
Victor
Donator
Donator
Posty: 48
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:37
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

28 maja 2019, 9:26

A wracając do tematu. Jestem tu świeży, wpadłbym w czwartek - prognozy niezłe, a więc stadion o 21 ?
RSVP
PS nie jestem fejsowy ;-)
Awatar użytkownika
McTwist
Posty: 98
Rejestracja: 03 mar 2018, 13:47
Model: NA
Wersja: 1990 Miata
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2019, 10:52

Czy zasada pogoda - stadion, niepogoda - arkadia zostaje czy są jakieś zmiany ? Bo się już pogubiłem. Jest jakaś nowa grupa fb/whatsupp? Help.
1990 NA Mazda MX-5 MIATA
Awatar użytkownika
mookator
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:04
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2019, 11:00

Z tego co wiem wszystko zostaje po staremu :)
A że dziś pogoda wygląda na ładną, ogłaszam:
Widzimy się pod stadionem
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

30 maja 2019, 11:45

Cyklicznie warto powtarzać tą uniwersalną zasadę:

Jeżeli wyruszasz na spota i pierwszą rzecz jaką robisz to zdejmujesz dach to znaczy, że powinieneś się kierować na Stadion Narodowy.

Jeżeli jadąc na spota robisz to z zamkniętym dachem to jest większe prawdopodobieństwo, że takowy odbywa się na parkingu Arkadii.


Oczywiście są odstępstwa od tych reguł (powódź / zamknięty parking pod Stadionem / maraton / kino letnie, etc), ale generalnie jak jest ciepło, to Stadion.
Obrazek
BoGibon
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2019, 0:13
Model: NB
Lokalizacja: Błonie

30 maja 2019, 15:43

Ja jako nowy który dziś będzie pierwszy raz zapytam się tylko gdzie pod Narodowym najczęściej stajecie? :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

30 maja 2019, 16:37

Na pierwszej stronie masz mapkę.
Obrazek
Awatar użytkownika
gruby
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2018, 9:54
Model: NA
Wersja: Kanadyjka

03 cze 2019, 10:24

No to wychodząc przed szereg :D

https://www.facebook.com/groups/mx5warszawa/

Zapraszam wszystkich serdecznie, jak grupka złapie flow i zbierze się trochę osób pobawimy się w rozbudowanie, wybór administratorów i może jakieś warszawskie wlepy czy gadżety (mam dostęp do produkcji takowych).

Uważam, że w obecnych czasach fejs to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, a linki do wydarzenia można zawsze wrzucić na forum i będą dalej aktywne dla ludzi bez kont.

Akurat na spocie mazdowym jeszcze nie byłem żadnym, ale druga już miatka i założenie grupy może wypchną mnie do ludzi :D
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

07 cze 2019, 6:23

Wczoraj to był ewenement. 0 postów przed spotkaniem i chyba z 50 mx5 pod Stadionem. Dzięki za miły czas!
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

07 cze 2019, 7:38

Wojtek Wawa pisze:
07 cze 2019, 6:23
Wczoraj to był ewenement. 0 postów przed spotkaniem i chyba z 50 mx5 pod Stadionem. Dzięki za miły czas!
Haha, zaraz wyjdzie, że to dzięki FB :ryjezesmiechu:
ODPOWIEDZ