[Warszawa] Spotkania w każdy czwartek 20.00

Lato - Stadion / Zima - Arkadia

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Chalanger
Donator
Donator
Posty: 3024
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:43
Model: Inny
Wersja: Brak zabawki
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontakt:

06 lis 2014, 19:15

łeeeeeee tak piknie a ja nie mam kół łeeeeeee
Kupię ładną Mx5
drZ
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

06 lis 2014, 19:22

Spróbuję Was znaleźć za chwile
drZ
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

06 lis 2014, 19:28

A tak właściwie to co to znaczy stadion? Gdzie dokładnie? Jestem pod dworcem wawa stadion...
Dr.KoKoN
Donator
Donator
Posty: 1845
Rejestracja: 17 kwie 2007, 14:35
Model: NA
Wersja: PoTurbowana
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

07 lis 2014, 9:23

To ktory to wczoraj tyle pytania zadawal??:>
NA'93 TURBO 380HP http://www.facebook.com/MiataTheDriftStory
NBFL'05 -> EX TIBU MMC SPEC MIATA
NCFL'14 LS6.2SC aka Popiołek (w budowie)
NBFL'01 1.8 LiftedMiata by KoKoN
NCFL'11 2.0 N/A aka TriColore
NCFL11 2.0 N/A ex Delfin
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 lis 2014, 9:43

Może warto wzorem ekipy Łódzkiej zrobić sobie naklejki klubowe z ksywkami?

Przykładowo - ja przez dobry rok nie miałem pojęcia kim jest jerrygreen, mimo że co czwartek gadaliśmy ze sobą jak najęci :).
Obrazek
Tan
Posty: 323
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:44
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: Warszawa

07 lis 2014, 9:57

Dr.KoKoN pisze:To ktory to wczoraj tyle pytania zadawal??:>

Liczysz, że się teraz ujawni? :mrgreen:
Dziękuję za fajnego spota i pyszne ciacho!
rrutek
Donator
Donator
Posty: 1200
Rejestracja: 22 lip 2013, 21:20
Model: NA
Wersja: 1.6 '92
Lokalizacja: Warszawa

07 lis 2014, 10:27

Dr.KoKoN pisze:To ktory to wczoraj tyle pytania zadawal??:>

Trzeba zrobić dochodzenie :ryjezesmiechu:
była: Mała aka MX-5 NB Twilight Blue '99 1.6 110KM
była: Babcia aka 323 BF Canal Blue Metallic '88 1.6 88KM
jest: Zygzak aka MX-5 NA Classic Red '92 1.6 115KM
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

07 lis 2014, 16:02

Dr.KoKoN pisze:To ktory to wczoraj tyle pytania zadawal??:>

Wasn't me ;)

Tan pisze:Liczysz, że się teraz ujawni?

Ja bym się ujawnił.

Arvinski pisze:Może warto wzorem ekipy Łódzkiej zrobić sobie naklejki klubowe z ksywkami?

Raczej wielkie tablice zawieszane na szyi wydrukowane farbą fluorescencyjną, żeby je było widać po ciemku.
Do[Man]
Donator
Donator
Posty: 830
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:44
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk/Kutno

07 lis 2014, 17:24

Arvinski pisze:Może warto wzorem ekipy Łódzkiej zrobić sobie naklejki klubowe z ksywkami?

To nie łódzka tylko poznańska :winner:
W weekend obczaję temat i coś się pokombinuje ;)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

07 lis 2014, 17:29

do[man] pisze:To nie łódzka tylko poznańska


A widzisz - to przepraszam.

do[man] pisze:W weekend obczaję temat i coś się pokombinuje


:kciuk: :kciuk: :kciuk:
Obrazek
drZ
Posty: 42
Rejestracja: 06 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: Warsaw, Poland
Kontakt:

07 lis 2014, 22:13

A pytania, to ze niby ja? NC po gradobiciu :D
rrutek
Donator
Donator
Posty: 1200
Rejestracja: 22 lip 2013, 21:20
Model: NA
Wersja: 1.6 '92
Lokalizacja: Warszawa

08 lis 2014, 7:06

Nie, nie Ty :)
była: Mała aka MX-5 NB Twilight Blue '99 1.6 110KM
była: Babcia aka 323 BF Canal Blue Metallic '88 1.6 88KM
jest: Zygzak aka MX-5 NA Classic Red '92 1.6 115KM
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

08 lis 2014, 13:22

do[man] pisze:
Arvinski pisze:Może warto wzorem ekipy Łódzkiej zrobić sobie naklejki klubowe z ksywkami?

To nie łódzka tylko poznańska :winner:
W weekend obczaję temat i coś się pokombinuje ;)

Po 10leciu zostalo sporo wizytownikow przypinanych, moznaby je wykorzystac :)
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

08 lis 2014, 14:03

majkel pisze:Po 10leciu zostalo sporo wizytownikow przypinanych, moznaby je wykorzystac


Jest to jakiś pomysł 8-)

Choć miałem na myśli bardziej ... permanentne rozwiązanie.
Obrazek
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

08 lis 2014, 14:52

Arvinski pisze:
majkel pisze:Po 10leciu zostalo sporo wizytownikow przypinanych, moznaby je wykorzystac


Jest to jakiś pomysł 8-)

Choć miałem na myśli bardziej ... permanentne rozwiązanie.

Hmmm. Tatoo na czole
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

08 lis 2014, 15:06

majkel pisze:
Arvinski pisze:
majkel pisze:Po 10leciu zostalo sporo wizytownikow przypinanych, moznaby je wykorzystac


Jest to jakiś pomysł 8-)

Choć miałem na myśli bardziej ... permanentne rozwiązanie.

Hmmm. Tatoo na czole


:D
Obrazek
Awatar użytkownika
Verteru
Posty: 310
Rejestracja: 27 sie 2010, 19:48
Model: NA
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec
Kontakt:

08 lis 2014, 22:39

Dr.KoKoN pisze:To ktory to wczoraj tyle pytania zadawal??:>

To ja :D Dziękuję chłopakowi ze srebrnej NA, że dał się przymierzyć. Teraz już wiem, że z drobnymi przeróbkami się zmieszczę bez problemu. Pozostaje odkładać kasę :)
rrutek
Donator
Donator
Posty: 1200
Rejestracja: 22 lip 2013, 21:20
Model: NA
Wersja: 1.6 '92
Lokalizacja: Warszawa

09 lis 2014, 7:47

Jeżeli to Ty byłeś tą osobą, która przymierzała się do MXa, to też nie o Ciebie chodzi :kciuk:
była: Mała aka MX-5 NB Twilight Blue '99 1.6 110KM
była: Babcia aka 323 BF Canal Blue Metallic '88 1.6 88KM
jest: Zygzak aka MX-5 NA Classic Red '92 1.6 115KM
Dr.KoKoN
Donator
Donator
Posty: 1845
Rejestracja: 17 kwie 2007, 14:35
Model: NA
Wersja: PoTurbowana
Lokalizacja: WWA
Kontakt:

09 lis 2014, 10:33

Hahaha ^^ :mrgreen:
NA'93 TURBO 380HP http://www.facebook.com/MiataTheDriftStory
NBFL'05 -> EX TIBU MMC SPEC MIATA
NCFL'14 LS6.2SC aka Popiołek (w budowie)
NBFL'01 1.8 LiftedMiata by KoKoN
NCFL'11 2.0 N/A aka TriColore
NCFL11 2.0 N/A ex Delfin
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

10 lis 2014, 11:54

Wracając do tematu naklejek z nickami na auto... Trochę łyso tak kłaść na widok swoją ksywę. Optowałbym za jakimś skromniejszym rozwiązaniem. Może już prędzej jakiś mały numerek, albo nierzucający się w oczy symbol? Gdyby jeszcze upowszechnić umieszczanie tego samego numeru/symbolu w awatarach (przynajmniej jakiegoś małego emblematu w rogu), albo w stopce, osiągnęlibyśmy zamierzony cel. Byłaby identyfikacja/skojarzenie, a nie rzucałoby się to za bardzo w oczy. Mówię o jakiś prostych symbolach, kolorach, kształtach... Cokolwiek. Rzucam tylko zalążek pomysłu. Można go rozwinąć w dowolnym kierunku. W każdym razie główna koncepcja to połączyć coś z awatara z czymś na samochodzie. Prosto, skromnie i przede wszystkim jednoznacznie. Przypuszczam, że u mnie wystarczyłaby biała kropka przyklejona na aucie i "przyklejona" na awatarze. Wiem, że nie w każdym przypadku symbole i skojarzenia są tak proste, ale kierunek chyba dobry, nie? Jakieś propozycje?
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2189
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

10 lis 2014, 12:30

QR tag naklejony gdzieś w uzgodnionym miejscu na samochodzie? Apek do generowania i tworzenia mnóstwo, można by się zastanowić jakie dane zakodować (np. nick i link do wątku profilowego).
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

10 lis 2014, 12:34

flatline pisze:QR tag naklejony gdzieś w uzgodnionym miejscu na samochodzie? Apek do generowania i tworzenia mnóstwo, można by się zastanowić jakie dane zakodować (np. nick i link do wątku profilowego).
Heh, wybacz ale miałem na myśli coś kompletnie odwrotnego :D Chodzi o szybkie skojarzenie auta z avatarem - tak na pierwszy rzut oka. Zauważ, że np. Śluba nie ma z tym problemu :D Granatowych i czarnych NBFL-i jest jednak trochę więcej a sprawy nie ułatwia np. przywiązanie do utrzymanie auta w serii (co zresztą doskonale rozumiem i podzielam - żeby nie było nieporozumień).

Chodzi mi o to, że "znakiem szczególnym" nie musi koniecznie być imię, czy nick. Można to zrobić subtelniej, a jednocześnie zachować "czytelność przekazu".
rrutek
Donator
Donator
Posty: 1200
Rejestracja: 22 lip 2013, 21:20
Model: NA
Wersja: 1.6 '92
Lokalizacja: Warszawa

10 lis 2014, 12:37

Nickesh, pozostałbym przy nickach, bo je najłatwiej się zapamiętuje tak czy siak. QR kod jest słaby, bo przecież "świeżak" nie będzie chodził po autach i skanował, żeby sprawdzić, czy rozmawia z nickeshem czy flatlinem ;)
była: Mała aka MX-5 NB Twilight Blue '99 1.6 110KM
była: Babcia aka 323 BF Canal Blue Metallic '88 1.6 88KM
jest: Zygzak aka MX-5 NA Classic Red '92 1.6 115KM
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2189
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

10 lis 2014, 12:40

Jasne, ale znów wracamy do tematu, że nie każdy chce mieć nick na aucie, a innym sposobem na rozpoznawalność jest indywidualizacja samochodu (patrz przykład Śluby)... chyba wszystkim nie dogodzisz ;)
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

10 lis 2014, 16:46

rrutek pisze:przecież "świeżak" nie będzie chodził po autach i skanował, żeby sprawdzić, czy rozmawia z nickeshem czy flatlinem ;)
O właśnie to miałem na myśli.
flatline pisze:Jasne, ale znów wracamy do tematu, że nie każdy chce mieć nick na aucie, a innym sposobem na rozpoznawalność jest indywidualizacja samochodu (patrz przykład Śluby)... chyba wszystkim nie dogodzisz ;)
Dokładnie. I właśnie tutaj pojawia się pomysł, żeby sprawić, że samochody będą miał w jakimś wiadomym miejscu subtelny znak rozpoznawczy, o którym wiadomo, że można go przyrównać do avatara. Jest to format takiej "indywitualizacji". Zrozumiała jedynie dla forumowiczów i nie sugerująca żadnych innych znaczeń, typu imię, nazwisko, pochodzenie, czy upodobania lub życiowe błędy (patrz: Uapka, Chelenger, Torpeda :ryjezesmiechu: ).

Ponadto, wiele osób ma już tego typu "oznaczenia", po których pozostali rozpoznają ich na drodze. Naklejki, emblematy itd. Tylko umówmy się między sobą, gdzie ich szukać, albo jak je rozpoznawać.

A może po prostu ustalić, że dobrowolnie wg własnej oceny każdy umieści na avatarze (albo w jakimś dodatkowym zdjęciu w stopce) najbardziej charakterystyczny element swojego samochodu. Coś, co pozwoli rozpoznać go od strzała. Oczywiście najlepiej, gdyby wszyscy zrobili to w podobny sposób, używając tego samego języka wizualnego, tej samej koncepcji. Choć to nie jest absolutnie konieczne.

Chodzi mi o to, że np. widziałem mnóstwo razy, jak ludziska rozpoznają Arviego po "Czesiu" uwieszonym pod zderzakiem. Albo Roberta po żółtych pasach. Zamieszczenie takich charakterystycznych cech w avatarze, albo w dodatkowym zdjęciu w stopce IMHO załatwiłoby sprawę. A może nawet dałoby się dodać to do ustawień profilu na forum? Coś w stylu "Zdjęcie cechy szczególnej samochodu". Pole opcjonalne, nieobowiązkowe, jak podpisy pod postami.
Torpeda
Donator
Donator
Posty: 663
Rejestracja: 09 lip 2014, 13:07
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

10 lis 2014, 18:44

nickesh pisze:A może po prostu ustalić, że dobrowolnie wg własnej oceny każdy umieści na avatarze (albo w jakimś dodatkowym zdjęciu w stopce) najbardziej charakterystyczny element swojego samochodu. Coś, co pozwoli rozpoznać go od strzała.
Mnie i tak na mieście rozpoznają nawet z oddali, a że niedługo będę zmieniać felgi (zimowe - jeszczekurczebrzydsze) a na wiosnę megahipersuperduper piękne to się nie poczuwam :D
Więc Nickesh nie każ mi publicznie jeszcze się upokarzać zdjęciem explicite felg
Do[Man]
Donator
Donator
Posty: 830
Rejestracja: 03 lut 2013, 11:44
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk/Kutno

10 lis 2014, 21:00

Co do naklejek obiecuję, że się tym zajmę w najbliższych dniach ;) Miało się to ogarnąć w weekend ale po pierwsze były lepsze rzeczy do roboty, a po drugie GR3G0R'owe nalewki "zrobiły robotę" i nie pozwoliły wszystkim trzeźwo myśleć :lol:
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

10 lis 2014, 21:41

Ja wiem, że nie każdy ma ochotę na umieszczanie ksywy na miejscu widocznym ... ich prywatność szanuję i do niczego nie przymuszam. Ale ... generalnie, nie chciałem propozycji przedstawić jako obligatoryjnej. Znaki rozpoznawcze są słabe... mój zombiak (nie Czesiu) został pożarty przez jakieś zwierze i zniknął ze zderzaka, Robert kiedyś zmieni kolor pasów itd.

Zobaczymy jak wyjdzie to wszystko do[man]owi.
Generalnie ja zamierzam sobie ksywkę umieścić na klapie ... forum jest dostępne dla każdego i każdy może zweryfikować, kto jakim samochodem jeździ - większość z nas nie zakrywa nawet tablic w sekcji 'nasze Miaty'.

Nie będę osobnego tematu robił, ni zamówienia grupowego. Jak się zbierze kilka osób, to będzie taniej ... jak bedą to dwie osoby, to będzie drożej - życie.
Obrazek
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

10 lis 2014, 22:39

Arvi, kup te enkeie to nie będziesz potrzebował naklejek 8-)
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

11 lis 2014, 10:51

Arvinski pisze:Ja wiem, że nie każdy ma ochotę na umieszczanie ksywy na miejscu widocznym ... ich prywatność szanuję i do niczego nie przymuszam. Ale ... generalnie, nie chciałem propozycji przedstawić jako obligatoryjnej. Znaki rozpoznawcze są słabe... mój zombiak (nie Czesiu) został pożarty przez jakieś zwierze i zniknął ze zderzaka, Robert kiedyś zmieni kolor pasów itd.

Zobaczymy jak wyjdzie to wszystko do[man]owi.
Generalnie ja zamierzam sobie ksywkę umieścić na klapie ... forum jest dostępne dla każdego i każdy może zweryfikować, kto jakim samochodem jeździ - większość z nas nie zakrywa nawet tablic w sekcji 'nasze Miaty'.

Nie będę osobnego tematu robił, ni zamówienia grupowego. Jak się zbierze kilka osób, to będzie taniej ... jak będą to dwie osoby, to będzie drożej - życie.
Arvi, tego zombiaka podałem tylko jako przykład. Robił robotę. Nigdzie też nie mówię, że to ma być obligatoryjne (wręcz przeciwnie, co już podkreśliłem kilka razy). Nie chodziło mi też o "nieujawnianie danych osobowych", prywatność itd. Sam, jak powiedziałeś, nie ukrywam swoich tablic rejestracyjnych (poza tym, że nie mam ich na samochodzie :D).

Po prostu trochę mi łyso jeździć z własną ksywą na klapie. Kojarzy mi się to raczej z klubem Calibry 15 lat temu (nie obrażając ówczesnych, ani obecnych właścicieli - to były inne czasy). Tym bardziej jeśli są do dyspozycji inne formy identyfikacji - już prędzej wrzuciłbym jakiś adres www, bo to pewnego rodzaju konwencja, albo tę rzeczoną kropkę, czy inny znak/symbol. A jak Robert zmieni kolor pasów, to pstryknie nową fotkę. Poza tym nie chodziło mi o te konkretne atrybuty. Pisałem tylko, że to ma działać, tak jak one działały w Waszych przypadkach. I w sumie chyba trochę bym to sformalizował - choćby umiejscowienie takiego znaku na aucie i na forum (nie koniecznie tekstu z nickiem).

Wystarczy ustalić że np.: "ten znaczek w okrągłym obramowaniu na klapie bagażnika znajdziesz na awatarze użytkownika forum". Czy coś w tym stylu...

Tak tylko pomysł rzuciłem, a teraz precyzuję o co mi chodziło, bo chyba nie do końca się zrozumieliśmy.
ODPOWIEDZ