HALLO !!!! POZNAŃ MOŻE MAŁY SPONTONIK NA ROZGRZEWKE ???? :)

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

03 wrz 2007, 15:40

WITAM WSZYSTKICH MIATOMANIAKÓW Z POZNANIA WIELKOPOLSKI I RESZTY NASZEJ ŚLICZNEJ POLSKI
MAM PROPOZYCJE MAŁEGO SPOTKANIA PRZED ZLOTEM WARSZAWSKIM
PONIEWAŻ NAPEWNO WSZYSCY DO WARSZAWY SIĘ NIE WYBIORĄ CHOĆ CHCIAŁBYM
BY BYŁO ODWROTNIE I BYŚMY STAWILI SIĘ W STOLICY WSZYSCY !!!!
PROPONUJĘ SPOTKANIE 30 WRZEŚNIA W NIEDZIELĘ
CO WY NA TO PROSZĘ O OPINIE
ZROBIMY SOBIE JAK ZAWSZE MAŁĄ RUNDE PO DROGACH WIELKOPOLSKI A SZCZEGÓŁY
PODAM PÓŹNIEJ PO KONSULTACJI Z PIOTREM GDYŻ ON JEST SPECJALISTĄ OD TRAS FAJNYCH :) WSTĘPNIE JUŻ ROZMAWIALIŚMY WIĘC MYŚLĘ ZE URODZI SIĘ Z TEGO JAK ZAWSZE FAJNA IMPREZKA
SŁUCHAJCIE OCZYWISCIE ZAPRASZAM WSZYSTKICH I TYCH CO JUŻ BYLI I NOWYCH I TYCH Z POZNANIA I TYCH Z POZA MYŚLE ŻE FREKWENCJA NAM DOPISZE A Z NIĄ I POGODA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TAK WIĘC NIECH MOC I POGODA BĘDZIE Z NAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WIND IS PAINTER OF MY SKY
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

05 wrz 2007, 16:12

Jestem "za". Na dzień dzisiejszy mi pasuje.
Wczoraj u mnie w Swarzędzu padał grad, ale 30 września mam nadzieję, że pogoda będzie z nami, hahaha
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Awatar użytkownika
LeszekMX5
Moderator
Moderator
Posty: 800
Rejestracja: 04 sie 2006, 22:27
Model: NC
Wersja: 3RD
Lokalizacja: Leszno

05 wrz 2007, 19:24

Oczywiście, że przed zlotem w stolicy powinniśmy rozgrzać swoje bolidy.
Nie potwierdzam jeszcze swojego udziału na 100%, ale dołożę wszelkich starań aby się zjawić.
"Z wiatrem w zawody" - pozdrawiamy - Leszek i Lidka
NA & NC
archiwum foto: https://picasaweb.google.com/112926031581487386687?noredirect=1
foto z kolejnych zlotów tylko w indywidualnych linkach
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

05 wrz 2007, 22:17

Fajnie, bedę miał okazję na pierwsze oficjalne pojewienie się w mojej Miatce :-)
Darek
Posty: 32
Rejestracja: 22 paź 2006, 19:04
Lokalizacja: Poznań

05 wrz 2007, 22:42

Jestem 30.09
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

06 wrz 2007, 16:52

no tak myślałem --- mozna na was liczyć ale pochwale się że znowu zaczepiłem pare nowych miatek w Poznaniu i mam nadzieje , że na to spotkanie zjawi się równie dużo aut jak na spotkanku 15 lipca ja z mojej strony postaram się o jak największą frekfencje :)
tak wiec niech moc i pogoda będzie z nami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
miato maniakami :)
p.s mam nadzieje , że do Warszawki też wybieżemy się większą ekipa i godnie będziemy reprezentować nasz Poznań i Wielkopolskę !!!!!!!!!!!!!!!!!!
WIND IS PAINTER OF MY SKY
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

06 wrz 2007, 16:54

miało być oczywiście wybierzemy hihihihihihi!!!!!!
WIND IS PAINTER OF MY SKY
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

07 wrz 2007, 18:40

Ja też się zapewne pojawię.
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

07 wrz 2007, 21:57

ja tym razem raczej nie bede w okolicy :roll:
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

08 wrz 2007, 8:16

Zapowiedziałem się w wawie, a tyle jazdy to trochę za dużo w przeciągu tygodnia:)
Stig
Posty: 93
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:50
Lokalizacja: Poznań

12 wrz 2007, 23:02

Ja niestety jednak nie dam rady przyjechać. Wielka szkoda dla mnie.
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

15 wrz 2007, 23:21

Jesienne spotkanie wielkopolskie awizowane przez Macieja na 30 września jest już wstępnie zaplanowane. Mam jedynie wątpliwości czy nie powinniśmy przyspieszyć o tydzień ze względu na bliskość Mazowieckiego Zlotu Jesiennego i ze względu na F 1. W rozmowie z Maciejem sam nalegałem, by ustalić ten termin, bo nie byłem pewien, czy zdążę wcześniej znaleźć jakąś nową ciekawą trasę. Może więc lepiej już nic nie zmieniać. GP Japonii będzie raczej we wczesnych godzinach rannych- chyba uda się to jakoś pogodzić.
Szczegóły później, a wstępny prowizoryczny plan jest następujący:
- ruszamy w Obornikach Wlkp. ok. godz. 11.00
- jedziemy trasą ponad 50 km, oczywiście staraliśmy się, by na tej trasie był mały ruch, za to dużo znaków "uwaga niebezpieczne zakręty" i żeby nie było dziur w jezdni
- jazdę zakończymy w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem 50 km na pn od Poznania. Tam chętni będą mogli przejechać na czas małą próbę zręcznościową, którą
ustawiliśmy i wypróbowaliśmy dzisiaj z Wojtkiem. Potem obiad, który spróbuję załatwić, żeby był podany nie w stołówce, a na zadaszonym tarasie z widokiem na
jezioro
- w pobliżu ośrodka jest pięknie położony XVIII wieczny kościół i pałacyk z 1756 r.- kto będzie miał jeszcze ochotę może sobie obejrzeć.
Ponieważ jest to zlot raczej lokalny (oczywiście będzie nam bardzo miło, jeśli się ktoś zjawi z innych rejonów Polski) więc nie jest zbyt długi. Wszystkich, którym będzie mało namawiam na wyjazd do Warszawy tydzień później.
Zapraszamy wszystkich właścicieli Miat, szczególnie tych nowych.
Dalsze informacje w przyszłym tygodniu.
Piotr K.
piotr k.
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

16 wrz 2007, 0:02

Dla wszystkich spragnionych rywalizacji przygotowaliśmy dzisiaj próbę sprawnościową, która zostanie przeprowadzona pod koniec minizlotu. Zabawiłem się w narysowanie jej schematu, abyście mogli nauczyć się trasy na pamięc juz za wczasu i przygotować sie psychicznie ;-)
Bedzie to wyglądało mniej więcej tak:
Załączniki
MX-5 próba sprawnościowa m.jpg
Schemat próby sprawnosciowej nad jeziorem Dużym w Lubaszu
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

18 wrz 2007, 0:00

Za kilka dni uściślę program, ale już można się zgłaszać na tą naszą rozgrzewkę przed
I Mazowieckim Zlotem Jesiennym, nazwijmy ją: II Zlot Jesienny Poznań-Lubasz 2007 (pierwszy- ogólnopolski był rok temu).
Zgłaszać się można tu: zlotmiat@onet.eu . Proszę podać przynajmniej imię kierowcy i ew. pilota, z jakiego miasta, jaka Miata (NA,NB,NC) plus kolor, oraz tel. lub adres e-mailowy.

Troszkę zareklamuję: wydłużyłem trasę do prawie 70 km. Żeby trasa była atrakcyjna przejechałem ponad 600 km i mogę Wam powiedzieć, że jeśli ktoś nie lubi jeździć po zakrętach Miatą, nie powinien się tu zgłaszać. Natomiast Ci, którzy to kochają nie będą narzekać- zakrętów będzie sporo, ruch bardzo mały, a dziur w jezdni nie będzie wcale.
Ponieważ to w założeniu zlot lokalny, czyli krótszy i tańszy, nie będzie wpisowego (ani niestety gadżetów), a jedynym kosztem będzie obiad za 12 zł od osoby i paliwo w baku na 150 km (dla rozpoczynających i kończących zlot w Poznaniu).
Zakładam, że pogoda będzie, ale jedziemy tak czy owak (w razie czego top- up).
Zapraszam, jest już prawie 10 chętnych załóg.
Listę podamy w ciągu kilku dni.
piotr k.
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

19 wrz 2007, 10:53

Chęć udziału w II Zlocie Jesiennym Poznań- Lubasz 2007 wyrazili:

1. Maciej + 1 Poznań NA nieb.
2. Piotr + 1 Poznań NA brg
3. Wojtek + 1 Poznań NA czerw.
4. Darek + 1 Poznań NC czarn.
5. Janusz + 1 P-ń-Swarzędz NBFL nieb.
6. Ula + pies Poznań NA czerw.
7. Wojtek + 1 Poznań NB czerw.
8. Tomek + 1 Poznań NB czerw.
9. Grzegorz + 1 Nakło NB nieb.
10. Paweł +? Bydgoszcz NA nieb.
11. Mikołaj +? Poznań NB złota
12. Franek +? Poznań NB złota
13. Mietek + 1 Poznań NA czerw.
14. Andrzej + 1 Poznań NB brg
15. Filip + 1 Poznań NB czarn.
16. Leszek + 1 Leszno NA czerw.

Lista jest jeszcze otwarta, zgłoszenia (i ew. poprawki i uzupełnienia listy) można składać tu: zlotmiat@onet.eu
piotr k.
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

19 wrz 2007, 11:30

Jestem pod wrażeniem :!:
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

19 wrz 2007, 11:33

Jak wszyscy to wszyscy, poznań też warto zwiedzić!! Proszę o dopisanie, zgłoszenie wysłałem!:)
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

19 wrz 2007, 15:49

Miało być małe lokalne spotkanie, a zrobił sie z tego już nie taki całkiem mini- zlot.
Program:
Zbiórka w niedzielę 30 września o godzinie 10.30 na parkingu pływalni w Obornikach Wielkopolskich (po prawej stronie drogi wylotowej na, Czarnków, Wałcz).
Przejazd kolumną najpierw ładną drogą prawym brzegiem Warty, później jeszcze ładniejszymi bocznymi drogami na północ. Po ok. 60 km jazdy (na trasie nie ma ani jednego fotoradaru) zatrzymamy sie chwilę pod zamkiem rodu Hochbergów w Goraju, skąd po 15 minutach ruszymy w kierunku Lubasza (10 km) do Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Gospodarki Komunalnej położonego nad jeziorem "Dużym". Tam mamy zgodę na przeprowadzenie próby zręcznościowej (patrz kilka postów wcześniej). Szacuję, że zajmie nam to 1 godzinę. Będą mierzone czasy- podamy oficjalnie tylko 5 najlepszych. Na koniec (ewentualnie, jak zabraknie czasu, to po obiedzie) będzie można przejechać próbę bez pomiaru czasu (może spróbują też piloci). Obiad koło 13.30-14. Niestety zrezygnowałem z koncepcji obiadu na tarasie. Jest za daleko od kuchni- dostalibyśmy zimny. Później na zadaszonym tarasie z widokiem na jezioro i Miaty można będzie sobie zamówić coś na deser (kawa tylko dla amatorów "sypanki"). Ponieważ w założeniu miała to być tania impreza, więc obiad będzie stołówkowy i bez wyboru. Pozwoliłem sobie wybrać: barszcz czysty (ponoć dobry), de volaille z ziemniakami, surówki i soki owocowe. Wszystko za 12 zł od osoby. Jest po sezonie i stołówka ruszy specjalnie dla nas, więc obiecałem,że do środy 26.IX (max.do czwartku do 12.00) podam ilość obiadów. Wszystkich, którzy nie reflektują na ten obiad, lub reflektują, ale nie na dwie a na jedną osobę PROSZĘ O ZGŁOSZENIE tego sms-em ( 0-602 682 602) lub mailem (zlotmiat@onet.eu). Po obiedzie "czas wolny" spacer nad jeziorem lub odwiedzenie XVIII w. kościoła, który znajduje sie przy wjeździe do ośrodka. Około 15.00 koniec spotkania. Najkrótsza droga powrotna do Poznania prowadzi przez Szamotuły (50 km), ale jeśli komuś będzie mało, to zbierzemy chętnych do jazdy wspólnej częściowo trasą zlotu "pod prąd" ( 50 km do Obornik i 25 km do Poznania).
piotr k.
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

19 wrz 2007, 16:02

piotr k., nie piszesz nic o sosie do ziemniaków... :wink:

Dzięki za info, skrupulatnie i szybko. To się nazywa ORGANIZACJA :!:
Oczywiście "poznańskie miatki" spotykają się w Poznaniu i jedziemy do Obornik razem.
Informację umieści matti.



"Niech moc...."
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

20 wrz 2007, 9:10

piotr k. pisze:do środy 26.IX

wnioskuje, ze lista rowniez bedzie otwarta do tego terminu?
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

20 wrz 2007, 9:22

R.E.D., wsiadaj w brykę i przyjeżdżaj... czekamy!
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

20 wrz 2007, 9:38

JTMX-5NBFL pisze:R.E.D., wsiadaj w brykę i przyjeżdżaj... czekamy!

:mrgreen: nie bede ukrywal, ze zalezy mi na takiej pogodzie jak jest np dzisiaj :wink:
do tego dochodza prace przy systemie naglasniajacym, ktore stanely w miejscu i nadal stoja :roll:
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

20 wrz 2007, 10:28

Oczywiście lista jest otwarta do czwartku (27.IX) do godz. 12.00. Później też można się zgłaszać, ale już bez obiadu. Muszę jednak ograniczyć ilość samochodów do 20. W przeciwnym razie trzebaby zmienić godzinę startu na wcześniejszą. Pozostały jeszcze 3 miejsca (do listy doszedł jeszcze Marek z Gdańska-"Ancymon"), ale na pewno ktoś się wykruszy, więc spokojnie.
piotr k.
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 325
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

23 wrz 2007, 21:55

Uaktualniona lista zgłoszeń:
1. Maciej + 1 Poznań NA nieb.
2. Piotr + 1 Poznań NA brg
3. Wojtek + 1 Poznań NA czerw.
4. Darek + 1 Poznań NC czarn.
5. Janusz + 1 P-ń-Swarzędz NBFL nieb.
6. Ula + pies Poznań NA czerw.
7. Wojtek + 1 Poznań NB czerw.
8. Tomek + 1 Poznań NB czerw.
9. Grzegorz + 1 Nakło NB nieb.
10. Paweł +? Bydgoszcz NA nieb.
11. Mikołaj +? Poznań NB złota
12. Franek +? Poznań NB złota
13. Mietek + 1 Poznań NA czerw.
14. Andrzej + 1 Poznań NB brg
15. Filip + 1 Poznań NB czarn.
16. Leszek + 1 Leszno NA czerw.
17. Marek + 1 Gdańsk NB
18. Marek + 1 Tarnowskie Góry NA brg
19. Tymon + 1 Kalisz NBFL brg
piotr k.
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

23 wrz 2007, 22:31

kochani !!!!!!!!!!!!!!!!jestem pod wrażeniem naprawde ani Piotr ani ja nie myśleliśmy że będzie nas tak wielu z każdym naszym lokalnym spotkaniem przybywa nam chętnych i chwała wam za to !!!!!!!!!!! Przypomnę w tym roku zorganizowaliśmy wspólnie z Piotrem który jak zawsze doskonale przygotowuje dla was trasy już trzecie spotkanie !!!!
Piotrze dzieki z zaangażowanie i przygotowanie - jesteś wielki !!!!!!!!!!!
przypomnę wam historie naszych tegorocznych spotkań

1 odbyło się 1 kwietnia i przybyło na nie 8 aut i uważalismy to już za lokalny sukces
2 15 lipiec i 14 samochodów to juz super
3 ale teraz zapowiada się nam rekord - przynajmniej na gruncie lokalnym mamy już prawie 20 aut - jesteście kochani powiem tylko łał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jeszcze raz powiem tylko z góry dziekuje wszystkim za odzew i pozostaje sobie i wam zyczyć :
Niech moc i pogoda będzie z nami 30 września !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WIND IS PAINTER OF MY SKY
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

23 wrz 2007, 22:33

acha zapomniałbym !!!!!!
RED !!!!!!!!!!!!!!!!!
przybywaj !!! no nie musisz przecież jechać za mną :)
pozdro :)
WIND IS PAINTER OF MY SKY
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

23 wrz 2007, 22:38

No znowu zapomniałem !!!!! Janusz Piotr nie pisał o sosie bo można będzie wygrać sos knora w torebce jedynie nie mam pojecia co ze wrzątkiem do przygotowania ale po teście sprawnościowym mozna będzie zlać chyba z mojej chłodnicy :)
Janusz pozdro !!!!!!!!!!!!!
niech moc i pogoda będzie z nami !!!!!!!!!!!!!!!!
WIND IS PAINTER OF MY SKY
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

23 wrz 2007, 23:55

matti pisze:acha zapomniałbym !!!!!!
RED !!!!!!!!!!!!!!!!!
przybywaj !!! no nie musisz przecież jechać za mną :)
pozdro :)


ok - wtakim razie przyjade :lol:

ciekawe czy zmieszcze sie w 20-ce :roll:

agent kiedy jedziesz? masz juz jakies sprecyzowane plany podrozy?
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

24 wrz 2007, 6:08

R.E.D. ja jadę w sobotę koło 15 do Gniezna, tam mam nocleg i około 8 w niedziele do poznania bo tam być o 9 w wyznaczonym miejscu.
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

24 wrz 2007, 12:31

bedziesz jechal a4 przez wroclaw?
ODPOWIEDZ