Poznański Zlot Świętych Mikołajów 17.12.2011 r.

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

10 gru 2011, 17:02

Zapraszam na 1 Poznański Zlot Gwiazdorów Miatowych. Rezerwujcie czas w sobotę rano. Pojedziemy do Domu Dziecka pod Poznaniem.
Warunek uczestnictwa:
1- sanie w postaci Miaty,
2- dobry humor,
3- odpowiedni strój (minimum czerwona czapka św. Mikołaja),
4- jakieś słodycze dla dzieci,
5- zgłoszenie na zlotmiat@onet.pl .
Zaczniemy w sobotę 17.12.2011 ok. 9.30-10.00, koniec części oficjalnej w Domu Dziecka ok. 12.00, potem jakaś trasa zakończona kawą.
Zlot się odbędzie, gdy zgłosi się minimum 10 samochodów (przed opublikowaniem tego ogłoszenia jest już 6 Miat).
Bliższe informacje w ciągu tygodnia.
Ho Ho Ho!
piotr k.
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

10 gru 2011, 17:53

super inicjatywa :kciuk: życzę powodzenia :smile:
:)
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

12 gru 2011, 21:26

To ja może publicznie się zgłoszę :)
sleven
Posty: 465
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:46
Lokalizacja: POZnan*

12 gru 2011, 22:07

Ja tez :-D Potwierdzam obecnosc! Musze jakas czape mikolaja upolowac do tego czasu, pozdrawiam, do zobaczenia
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

12 gru 2011, 23:17

My też x2 mazdy :)
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

13 gru 2011, 0:13

Dziesiątkę chętnych przekroczyliśmy, więc jeśli tylko jutro dyrekcja Domu Dziecka potwierdzi gotowość przyjęcia nas w sobotę, zlot się odbędzie.
Pamiętajcie, że Mikołaje złej pogody się nie boją. Przytoczę ponownie stare powiedzenie- nie ma złej pogody- są tylko źle ubrani ludzie.
Przypominam też o obowiązkowych czapkach św.Mikołaja. Miło by było, gdyby dzieci też dostały czapki (przynajmniej na czas jazdy). Oczywiście każdy Św.Mikołaj może ze sobą zabrać Elfa. Na czas przejażdżki z dziećmi trzeba będzie porzucić Elfy w Domu Dziecka (brzmi groźnie, ale to tylko na pół godzinki).
Kupiłem worek na prezenty i myślę, że najlepiej będzie gdy każda załoga wrzuci tam jakieś owoce i słodycze za powiedzmy 20 zł.

Wstępny plan (sobota 17.XII):
-godz. 9,45 zbiórka Poznań - trasa wylotowa na Kórnik, parking Gianta (południowy- od strony Kinepolis), wyjazd godz. 10.00
-godz.. 10.15 drugi punkt zbiórki, Kórnik, Parking Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów koło Netto. Jadąc od Poznania pierwszy zjazd z drogi nr 11 na Mosinę, Kórnik. Mamy zgodę na parkowanie na terenie stacji (N 52st15'21.690, E 17st4'44.133).
-godz. 10.30 przyjazd do położonego w lesie, nad jeziorem Domu Dziecka Kórnik- Bnin ( www.domdzieckabnin.pl ), Tam pozwolimy dzieciom podotykać trochę nasze samochody (brrrr) i przewieziemy je wokół jeziora Bnińskiego (ok. 14km). Będzie trochę ponad 20 dzieci więc w zależności od ilości Miat będzie to jedna lub dwie tury. Pstrykniemy pamiątkowe fotki, zostawimy worek z prezentami i ruszymy dalej.
-godz.12.00 start, przejedziemy ok. 30km i wylądujemy prawdopodobnie w Dworku Biesiadnym w Radzewicach ( www.dworek-biesiadny.pl ), gdzie każdy będzie mógł zamówić co zechce. W ofercie prócz dań głównych jest duży wybór zup z żurkami, barszczami, czerninami, a także sałatki, naleśniki oraz kawa i desery.
Trasa nie będzie długa, bo czas przedświąteczny i wszyscy się trochę będą śpieszyć.
Limitu ilościowego nie ma, ale miło by było, gdyby każdy kto zamierza przyjechać się zgłosił.
Zastrzegam sobie prawo zmian planu, więc zainteresowani powinni do ostatniego dnia śledzić ten wątek.

[ Dodano: 13-12-2011, 19:41 ]
Najładniejszy Św. Mikołaj dostanie skromną nagrodę- mini zestaw 5 cabrio. Będzie głosowanie, do głosowania będą uprawnione wszystkie Św.Mikołaje i Elfy.
Załączniki
cabrio.jpg
piotr k.
Sek
Posty: 479
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:01
Model: NA
Lokalizacja: Leszno

13 gru 2011, 22:19

w imieniu grupy leszczyńskiej oficjalnie potwierdzam obecność tutejszych mikołajów.
będziemy z naszymi reniferami czekać w drugim punkcie zbiórki. w razie czego znam ten dom dziecka, ale nie planujemy żadnych popasów po drodze i myślę, że będziemy punktualnie.

pozdr
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

14 gru 2011, 20:12

Kurcze bardzo fajny pomysł, trochę mi koliduje z uczelnią, ale jak nie mam od rana egzaminów to też się pojawię ;)

BTW. może troche głupie pytanie ale czy traska z dziećmi będzie top down?
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

15 gru 2011, 0:21

Mam, nadzieję, że pojedziemy bez dachu nie tylko z dziećmi. Trasa wokół jeziora jest bezkolizyjna, jest tam bardzo mały ruch, po drodze są chyba tylko 1 światła, więc nawet w deszczu możemy jechać top down (już przy 30-40km/h nie pada do środka). Kupiłem chyba z 10 dodatkowych czerwonych czapek dla dzieci, więc je też zabezpieczymy przed zimnem i wiatrem.
A propos jazdy bez dachu, opowiadałem o tym wiele razy, ale nie na forum. Dwa lata temu w grudniu robiliśmy zakończenie sezonu. Jechałem bez dachu w mikołajowej czapce. Gdy mijaliśmy rynek w Dolsku, zauważyłem, że wpatrują się we mnie wielkimi oczami dwie panie przy straganie. Uśmiechnąłem się i pokiwałem im (jak to wszyscy często robimy) i wtedy na twarzach tych pań pojawiło się takie szczęście, jakby prawdziwy Św. Mikołaj im pokiwał. Było to bardzo miłe- mam nadzieję, że i tym razem będziemy wywoływać odrobinę szczęścia u przechodniów.
piotr k.
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

15 gru 2011, 17:37

Niestety, ale jednak nie będe mógł uczestniczyć w tym zlocie :( szkoda...
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

16 gru 2011, 9:10

Impreza aktualna, przypominam zbiórka jutro- 17.XII.2011
- godz. 9.45 w Poznaniu, na parkingu GIANT-a, zjazd z trasy kórnickiej jak do Kinepolis
- godz. 10.15 w Kórniku, na parkingu Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, koło Netto (zaraz za zjazdem z szosy, po prawej stronie). Tam będą na nas czekały 4 Miaty z Leszna.
piotr k.
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

16 gru 2011, 11:19

Ja niestety będę musiał tym razem wyjątkowo odpuścić - dziś wieczorem i jutro w dzień jest SuperOES Wigilijny, w którym startuję po niedawnym opuszczeniu dwóch rund... Gdybyście skończyli zlot przed zakończeniem OESu, to zapraszamy na tor - powinna być też jedna Miata :)
noveek
Posty: 993
Rejestracja: 09 cze 2009, 9:52
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

17 gru 2011, 15:01

Super spot Piotr ogromny plus za inicjatywę. :kciuk: :kciuk: :kciuk: Fajnie że mogliśmy coś zrobić dla tych biednych dzieciaków.

Frekwencja liczna 13 aut w taką pogodę.
Paparazzi prosimy o fotki.

Szkoda że nowe twarze nie przyjechały...

Z pozdrowieniami

Krzysztof
[URL=http://www.mx-5.pl/viewtopic.php?t=2896]Moja Mazda MX-5 NA BRG[/URL]
[URL=http://picasaweb.google.pl/chrisnoveek]Galeria MX-5[/URL]
Myszon
Posty: 197
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:11
Model: NC
Lokalizacja: Poznań / Wiry / Wlkp
Kontakt:

17 gru 2011, 15:25

Ja jestem za tym aby latem zorganizować u nich wspólne ognisko!!! A dla Piotra :winner: za wzorowo zorganizowaną akcję! :cool:

Noooo i ... udostępnijcie zdjęcia :kciuk:
Awatar użytkownika
LeszekMX5
Moderator
Moderator
Posty: 796
Rejestracja: 04 sie 2006, 22:27
Model: NC
Wersja: 3RD
Lokalizacja: Leszno

18 gru 2011, 12:11

Poznański Zlot Świętych Mikołajów zakończony sukcesem.
Bo jakże inaczej nazwać inicjatywę, która przyniosła nam wszystkim olbrzymią satysfakcję.
Pozwólcie jednak, że najpierw skierujemy podziękowania do Piotra, który nie przestaje nas zaskakiwać. Jego pomysłowość i stała chęć organizacyjna nie mają granic.
Gdyby w tym klubie przyznawano odznaczenia lub statuetki za aktywność, to Piotr byłby pierwszym, który powinien takowe otrzymać.
Podziękowania należą się też nam wszystkim, ale te, odebraliśmy już od dzieci.
Ich uśmiechnięte i zadowolone twarze mówiły wszystko.
Czuwała też nad nami opatrzność. Po złowieszczych prognozach, kto by przypuszczał, że cały dzień przejeździmy ze złożonym dachem . Widać zasłużyliśmy.
Tym zlotem zrobiliśmy sobie podwójną frajdę.

Na zdjęciach poniżej symboliczny prezent otrzymany od dzieci z domu dziecka.
Więcej zdjęć moich i Sławka na: https://picasaweb.google.com/112926031581487386687


Raz jeszcze wielkie dzięki dla wszystkich.
Pozdrawiamy.
Lidka i Leszek
Załączniki
IMGP2717.jpg
IMGP2694.jpg
IMGP2529.JPG
IMGP2508.JPG
"Z wiatrem w zawody" - pozdrawiamy - Leszek i Lidka
NA & NC
archiwum foto: https://picasaweb.google.com/112926031581487386687?noredirect=1
foto z kolejnych zlotów tylko w indywidualnych linkach
SuchyPL
Posty: 9
Rejestracja: 01 maja 2011, 10:56
Lokalizacja: P do N kreska

18 gru 2011, 13:34

Kurde rzadko ostatnio zaglądam na forum, maila tez za pozno przeczytałem... Mega żałuje, bo moze nawet wczesniej bym, zalatwil w pracy wolne i bym sie pojawil. Nastepnym razem postaram sie byc. Pomysl super POzdr
Don't rest till you beat the best
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

18 gru 2011, 14:54

Cieszę się, że też odbieracie ten zlot jako sukces. Organizowałem wiele zlotów, w tym dużo większych od tego, ale żaden nie przyniósł mi tyle satysfakcji.
No bo:
- dzieci były naprawdę szczęśliwe
- wychowawcy i dyrekcja domu dziecka zadowolona
- a my jak zwykle zadowoleni, że mogliśmy się spotkać, trochę pojeździć razem i do tego sprawić komuś dużą przyjemność.
Nie było by sukcesu, gdybyście, mimo takiej sobie pogody, tak licznie nie przyjechali. Było 14 samochodów w tym 13 Miat. Prawdziwi z Was wariaci i takich Was lubię. Do tego worek na prezenty, który kupiłem okazał się 4 razy za mały.
A co do tego wytłuszczonego tekstu Leszka- miło się to czyta, dziękuję, ale trochę przesadziłeś.
Przy okazji zwróćcie uwagę na nowy awatar Leszka- piękna czerwona NA została uzupełniona (nie wymieniona) piękną, limitowaną czerwoną NC.
piotr k.
Awatar użytkownika
Tymon
Posty: 119
Rejestracja: 12 paź 2006, 22:00
Model: NB FL
Lokalizacja: Kalisz

18 gru 2011, 18:16

Piotr - Leszek wcale nie przesadził. Twoje zasługi w organizację naszych spotkań są nieocenione.
Jeszcze raz dziękuję za zaproszenie zwłaszcza, że byłem tym czternastym na liście :wink:
Pozdrawiam
TM
Sek
Posty: 479
Rejestracja: 06 kwie 2009, 21:01
Model: NA
Lokalizacja: Leszno

18 gru 2011, 20:33

zloty Piotra to klasa sama dla siebie. dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym zlocie.
radość malująca się na twarzach dzieci - bezcenna. dostaliśmy też prezent niespodziankę od mikołaja - obstawę policji, której również należą się podziękowania za zabezpieczenie naszego przejazdu.
piotr k. pisze:A co do tego wytłuszczonego tekstu Leszka- miło się to czyta, dziękuję, ale trochę przesadziłeś.

pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą i poprzeć słowa Leszka.

pozdr
sleven
Posty: 465
Rejestracja: 17 kwie 2009, 12:46
Lokalizacja: POZnan*

18 gru 2011, 22:20

Dziękuje Piotr- piękna inicjatywa. Zdecydowanie udany zlot! Było sporo miat jak na taka pogodę. Każdy dzieciak by się ucieszył gdyby 13 mx-ów podjechało i zabrało na przejazd pod eskorta Policji ;) zima bez dachu ;) To była ogromna frajda dla wszystkich ! Dzieci były świetne, miło by było jeszcze tam wrócić. Jedno zdjęcie ode mnie: zaraz pod dołączeniu do stale licznej ekipy z Leszna!

Obrazek
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

18 gru 2011, 22:41

OK za rok znowu, ale patrząc na Twoje (slevena) zdjęcie, w przyszłym roku dopuszczamy tylko czerwone Miaty i kierowców w czerwonych mundurkach świątecznych.
piotr k.
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3143
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

18 gru 2011, 23:19

sleven, to zdjęcie rządzi! :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
piotr k.
Donator
Donator
Posty: 324
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:51
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

21 gru 2011, 23:42

Dzwoniła dzisiaj do mnie Dyrektor Domu Dziecka, Pani Dorota Pielichowska- Borysiewicz i prosiła o przekazanie wszystkim podziękowania za wizytę, oraz ponowiła zaproszenie dla nas na przyszły rok (niekoniecznie na Gwiazdkę). Podobno dzieci nadal wspominają odwiedziny Świętych Mikołajów. Dostali dzisiaj od Leszka przesyłkę pocztową ze zdjęciami (również w postaci odbitek). To była dodatkowa radość- wiele z tych zdjęć już wisi w pokojach na ścianach, a zdjęcie grupowe, oprawione w ramkę (to też Leszek) wisi w gabinecie. Wszystkim uczestnikom zlotu przekazuję też od Pani Doroty życzenia Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.
piotr k.
ODPOWIEDZ