[Trójmiasto] Może jakieś spotkanko?

Spotkania pomorskiego mx-5.pl i cabrio-clubu co czwartek o godz. 19 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

12 kwie 2016, 16:57

sophisty pisze:nasza frakcja jest mega słaba i zapał osób do wspólnych spotkań często jest znikomy


Pozwolę się nie zgodzić. Połowicznie ale. Nasza frakcja jest mega słaba, chociaż zapał do wspólnych spotkań jest spory. Każdy chce, ale nikt nie ustala terminu, więc nikt się nie spotyka :D U nas potrzebne jest planowanie z dość sporym wyprzedzeniem.. teraz mamy 12 kwietnia, to tak na maj byśmy musieli już zacząć coś ogarynać. Druga sprawa jest taka, że nikt tak na dobrą sprawę nie chce wziąć na swoje barki odpowiedzialności za dobór trasy. Schatten się nie odzywa od jakiegoś czasu, a oni znają kaszuby najlepiej. Ja z kolei do Gdańska jechał nie będę żeby pokopać w opony, bo sobie mogę pokopać w opony pod domem, więc szkoda czasu, tak jak każdemu. Więc jest jak jest.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

13 kwie 2016, 10:41

Alante :) viewtopic.php?f=30&t=19602

Co do mg, pisz smialo! Nie ważny znaczek na masce a aktywność i fun z jazdy.

Btw.1000komentarz!!! :?: :winner:
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

13 kwie 2016, 17:13

Linki jej w niczym nie pomogą niestety. Poza tym one chyba tam są. Ten dach jest źle uszyty, i albo powinna dostać pieniądze, albo niech robią jeszcze raz. Ja już z Tonym rozmawiałem i jak coś to dla mnie też nie ma problemu, żeby podjechać do Gdyni i powiedzieć chłopakom o co chodzi. Ja obstawiam, że powinna dostać pieniądze, bo będą to robić niewiadomo jak długo, a mogą sobie nie poradzić, a szkoda czasu obu stron tak naprawdę. Tu nie ma co wieszać na nich psów, po prostu im się nie udało, i powinni to przyjąć na klatę i kasę oddać, albo przynajmniej mocno obniżyć cenę do powiedzmy ceny samego materiału, bo z tym dachem i tak nie ma co jeździć.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
skuri
Posty: 404
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:39
Lokalizacja: Gdańsk

13 kwie 2016, 19:52

offthe pisze:
sophisty pisze:nasza frakcja jest mega słaba i zapał osób do wspólnych spotkań często jest znikomy


Pozwolę się nie zgodzić. Połowicznie ale. Nasza frakcja jest mega słaba, chociaż zapał do wspólnych spotkań jest spory. Każdy chce, ale nikt nie ustala terminu, więc nikt się nie spotyka :D U nas potrzebne jest planowanie z dość sporym wyprzedzeniem.. teraz mamy 12 kwietnia, to tak na maj byśmy musieli już zacząć coś ogarynać. Druga sprawa jest taka, że nikt tak na dobrą sprawę nie chce wziąć na swoje barki odpowiedzialności za dobór trasy. Schatten się nie odzywa od jakiegoś czasu, a oni znają kaszuby najlepiej. Ja z kolei do Gdańska jechał nie będę żeby pokopać w opony, bo sobie mogę pokopać w opony pod domem, więc szkoda czasu, tak jak każdemu. Więc jest jak jest.



Można spokojnie wykorzystać trasy już obyte ;)
Awatar użytkownika
skuri
Posty: 404
Rejestracja: 03 lip 2012, 20:39
Lokalizacja: Gdańsk

13 kwie 2016, 19:53

skuri pisze:
offthe pisze:
sophisty pisze:nasza frakcja jest mega słaba i zapał osób do wspólnych spotkań często jest znikomy


Pozwolę się nie zgodzić. Połowicznie ale. Nasza frakcja jest mega słaba, chociaż zapał do wspólnych spotkań jest spory. Każdy chce, ale nikt nie ustala terminu, więc nikt się nie spotyka :D U nas potrzebne jest planowanie z dość sporym wyprzedzeniem.. teraz mamy 12 kwietnia, to tak na maj byśmy musieli już zacząć coś ogarynać. Druga sprawa jest taka, że nikt tak na dobrą sprawę nie chce wziąć na swoje barki odpowiedzialności za dobór trasy. Schatten się nie odzywa od jakiegoś czasu, a oni znają kaszuby najlepiej. Ja z kolei do Gdańska jechał nie będę żeby pokopać w opony, bo sobie mogę pokopać w opony pod domem, więc szkoda czasu, tak jak każdemu. Więc jest jak jest.



Można spokojnie wykorzystać trasy już obyte ;) Sam mam kilka tras którymi śmigam regularnie i nie nudzą mi się jeszcze.
Awatar użytkownika
Kieras89
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2015, 9:00
Model: Inny
Wersja: MGF Miata '00
Lokalizacja: Rumia

14 kwie 2016, 9:04

To może ja coś zaproponuję na dobry początek:

Wybieram się z dziewczyną w sobotę (16.04) na taką małą objazdówkę. Jeździłem tędy już wielokrotnie i może nawet dam radę przejechać bez nawrotek - jeśli chodzi o orientację w terenie to jestem upośledzony :D . Trasę pewnie wszyscy znają, ale gwoli ścisłości: jest trochę dziur (gdzie nie ma), ale jest też dużo fajnych winkli i miejscówek. Z fajniejszych atrakcji: pas startowy w Kazimierzu/Dębogórzu, punkt widokowy w Pucku, Jastrzębia Góra - Karwia (trochę bulwarowego przejazdu, ale można zatrzymać się przy plaży), odcinek Karwieńskie Błota - Wejherowo sporo fajnych zakrętów.

Obrazek

Jeśli chodzi o pogodę, to wyciągając średnią z kilku prognoz, będzie słonecznie, 15-16 stopni, możliwe mżawki ok. 14.
Będziemy ruszać w godzinach 10-14 w zależności właśnie jakie prognozy będą jutro popołudniu (wtedy też można dogadać dokładną godz). Ruszać będziemy z parkingu Decathlonu w Rumi.

Jakby co to jest mój FB, więc można też pisać na priv: https://www.facebook.com/kiersznik?ref=bookmarks
Jestem również w Waszej grupie na FB.
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

14 kwie 2016, 9:39

My akurat do Kopernika lecimy na Toruń weekendowo ;)
maciek01
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 10 maja 2014, 8:22
Model: Inny
Wersja: Fiesta ST
Lokalizacja: Gdańsk

14 kwie 2016, 9:47

a ja będę sie kręcił po torze w poznaniu ;)
#miatarri
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

14 kwie 2016, 10:00

A ja będę grzebał przy Mazdzie w warsztacie.....czyli spotkanie jak spotkanie :lol:
vlodar
Posty: 175
Rejestracja: 07 kwie 2014, 18:15
Model: NB
Lokalizacja: Gdańsk

14 kwie 2016, 10:00

A ja na urodziny w piątek do Bydgoszczy jadę :-P

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
Kieras89
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2015, 9:00
Model: Inny
Wersja: MGF Miata '00
Lokalizacja: Rumia

14 kwie 2016, 10:09

rafal87 pisze:My akurat do Kopernika lecimy na Toruń weekendowo ;)


maciek01 pisze:a ja będę sie kręcił po torze w poznaniu ;)


sophisty pisze:A ja będę grzebał przy Mazdzie w warsztacie.....czyli spotkanie jak spotkanie :lol:


vlodar pisze:A ja na urodziny w piątek do Bydgoszczy jadę :-P



Dając temat na dwa dni przed, spodziewałem się takiego obrotu spraw. :D

Do cytowanych kolegów: napiszcie czy taka trasa Wam się w ogóle podoba, jeśli spoko to po weekendzie rzucę temat z większym wyprzedzeniem :)

Do reszty kolegów: Ja robię sobie przejażdżkę tak czy inaczej, więc zapraszam - możemy się zgadać nawet w piątek wieczorem :)
vlodar
Posty: 175
Rejestracja: 07 kwie 2014, 18:15
Model: NB
Lokalizacja: Gdańsk

14 kwie 2016, 10:16

Dla mnie trasa ok, ale jeszcze dochodzi kwestia pogody. Jak ma być zimno lub ma padać, to bez sensu. Z dachem to nie jazda ;-)

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
alante
Posty: 323
Rejestracja: 13 paź 2015, 19:53
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

14 kwie 2016, 13:03

[quote="rafal87"]Alante :) viewtopic.php?f=30&t=19602

Rafał dziękuję za pamięć:)
"The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I'm giving it five stars is because I can't give it 14!"
Jeremy Clarkson
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

14 kwie 2016, 16:33

No a mnie też na pewno nie będzie.. piorę tapicerkę i robię tylne hamulce w audi. odcinki są mi dobrze znane z wyjątkiem odcinka nowy dwór- reda, a jastrzębia góra - karwia to polecam tylko osobom o dobrych plombach, bo jest tragedia. A przynajmniej była 2 lata temu. Ja tamtędy jeździłem tylko jeepem, żadnym innym dupowozem się nie ruszałem, bo mi szkoda było zawieszenia, tak samo jak trasa władek - jastrzębia
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
Kieras89
Posty: 14
Rejestracja: 05 sie 2015, 9:00
Model: Inny
Wersja: MGF Miata '00
Lokalizacja: Rumia

14 kwie 2016, 17:46

vlodar pisze:jeszcze dochodzi kwestia pogody. Jak ma być zimno lub ma padać, to bez sensu. Z dachem to nie jazda ;-)


Z dachem to w ogóle nie ruszam z garażu, ale jak jest 15+ i trochę słońca, to już czerpię przyjemność ;)

offthe pisze:jastrzębia góra - karwia to polecam tylko osobom o dobrych plombach, bo jest tragedia. A przynajmniej była 2 lata temu. Ja tamtędy jeździłem tylko jeepem, żadnym innym dupowozem się nie ruszałem, bo mi szkoda było zawieszenia, tak samo jak trasa władek - jastrzębia


Trasa Władysławowo - Jastrzębia rzeczywiście o ścianę nie rzuca, dlatego skróciłem ją w planie do Jastrzębia - Karwia, ale przedrzeć się można :) Jakie odcinki byś polecił w naszej okolicy?
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

14 kwie 2016, 18:08

Wejherowo - Krokowa droga nr 218 ;)
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

14 kwie 2016, 19:24

ja często robię rundkę z wejherowa w stronę krokowej właśnie drogą 218, ale skręcam na tyłowo i jadę w stronę elektrowni. Przed elektrownią skręcam w lewo i jadę w kierunku elektrowni szczytowo pompowej mijając po prawej jezioro. Czasami zatrzymuje się tam na fajkę jak jest pusto. Jak jestem przy elektrowni to skręcam w lewo na lębork albo w prawo na gniewino i z tamtąd na bolszewo.

Ewentualnie jadę do krokowej, tam na rondzie w lewo, jadę cały czas prosto aż do żarnowca, a za żarnowcem skręcam w lewo na elektrownię, i dalej tak samo wzdłóż jeziora itd. Droga fajna, lasy, zakrętasy, trochę cienia, trochę słońca.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
tomekk
Posty: 245
Rejestracja: 12 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

16 kwie 2016, 5:58

Witam po 100 latach ;)
Jako ze nie mogę się rozstać z moim mxem to stwierdziłem ze ma być w sobotę pogoda to może będzie jakiś spot ;) no panowie trzeba by coś ogarnąć i może jakiegoś grilla z noclegiem zrobić. Jak będzie jedzenie i browar to myślę że wielu to zmobilizuje a i Jaro z Madzia na pewno dojedzie ;) (ostatnio mało szydzi to można by Jara zaprosić ;) ) . Dwa razy taka impreza już była więc na maj można by coś takiego zorganizować.
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

21 kwie 2016, 11:38

PANIE I PANOWIE! :senkju:

W niedzielę następuje otwarcie tunelu pod Martwą Wisłą!
Tak więc, jeżeli byście chcieli, fajnie można byłoby się najpierw gdzieś spotkać na pogaduchy,
potem zrobić przelot wszyscy razem na wycieczkę dość długim tunelem.
- Kwestia czy masa ludzi nie pomyśli tak samo jak ja, i będą korki :/
- Pogoda również może nie dopisać :/
- Link do info na trojmiasto.pl pod zdjęciem.
Obrazek
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/W-niedziele-pojedziemy-tunelem-pod-Martwa-Wisla-n100858.html

Pozdrawiam
vlodar
Posty: 175
Rejestracja: 07 kwie 2014, 18:15
Model: NB
Lokalizacja: Gdańsk

21 kwie 2016, 11:43

Świetny pomysł. Pojechałbym, ale nie ma mnie w Trójmieście :-(
Obrazek
maciek01
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 10 maja 2014, 8:22
Model: Inny
Wersja: Fiesta ST
Lokalizacja: Gdańsk

21 kwie 2016, 12:02

ja chętnie, tylko nie wpadajmy tam o godzinie o której będą oficjalne otwarcia
#miatarri
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

21 kwie 2016, 12:10

Bardziej miałem na myśli godziny wieczorne, co by na pewno nie było korków, ale to kwestia do ustalenia. niech się parę osób wypowie to wtedy oficjalnie się zrobi opis wydarzenia itd
erbi2222
Donator
Donator
Posty: 368
Rejestracja: 23 cze 2015, 11:20
Model: NA
Wersja: Sunracer
Lokalizacja: GA

21 kwie 2016, 12:12

Jak pogoda dopisze, to bardzo chętnie.
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

21 kwie 2016, 12:20

To ja też wstępnie na tak.
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

21 kwie 2016, 13:20

#WYCIECZKA POD MARTWĄ WISŁĘ

Miejsce spotkania : Parking podziemny Alfa Centrum ( pogaduchy, ploty, i tak dalej... )

Czas : Godz 19:OO / 24NIEDZIELA.O4.2O16

Cel : Pogaduchy i przelot nowo otwartym tunelem pod Martwą Wisłą w Gdańsku

Pogoda : Niedziela - Deszczowo 60% / Pochmurnie, +1O*C ( Generalnie pogoda nie rozpieści, raczej upałów nie będzie )

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2016, 9:22 przez MARC1Ns, łącznie zmieniany 2 razy.
maciek01
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 10 maja 2014, 8:22
Model: Inny
Wersja: Fiesta ST
Lokalizacja: Gdańsk

21 kwie 2016, 13:44

Pod energą parking jest płatny, więc może parking przy wejściu na molo w breźnie?
#miatarri
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

21 kwie 2016, 13:48

maciek01 pisze:Pod energą parking jest płatny, więc może parking przy wejściu na molo w breźnie?


jestem za
tomekk
Posty: 245
Rejestracja: 12 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

21 kwie 2016, 16:41

dobry pomysł :) Podjadę też ale niestety nie mazdą bo jest u lakiernika, ale autem też bez dachu i też jest 5 w oznaczeniu modelu :)
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

21 kwie 2016, 17:32

what?:) golf V cabrio ?:D
Tony
Posty: 189
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:38
Model: NA
Lokalizacja: Gdańsk

21 kwie 2016, 19:06

rafal87 pisze:what?:) golf V cabrio ?:D


Mieczysław Pińcet :P
ODPOWIEDZ