[Trójmiasto] Może jakieś spotkanko?

Spotkania pomorskiego mx-5.pl i cabrio-clubu co czwartek o godz. 19 na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

korpus
Posty: 143
Rejestracja: 06 maja 2012, 7:20
Lokalizacja: Gdańsk/Poniatowo

31 sie 2012, 16:08

Zdjęcia zajebiste!
tomekk co masz za obiektyw przyznaj się?

morena przy najbliższej okazji regulacji zaworów też pomaluje pokrywę a złoty kolor fajny, fabrycznie malują na złoto zaciski hamulcowe civic sir!

co do preparatu do mycia to pewno się sprawdzi w okazjonalnym myciu! ja tam jednak wolę mistycznie spędzić kilka godzin na powolnym myciu, wycieraniu, woskowaniu i polerowaniu po prostu sprawia mi to przyjemność :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 16:18 przez korpus, łącznie zmieniany 1 raz.
tomos
Posty: 256
Rejestracja: 11 paź 2010, 22:09
Lokalizacja: Wejherowo

31 sie 2012, 16:16

przemasi pisze:Jest dobrze. Mam różową MX-5, zawsze o tym marzyłem! :geeejj:
:mrgreen:
Niektóre ujęcia mi się bardzo podobają.
Fajne zdjęcia panowie. :grin:

Haha no widzisz, może najwyższy czas pomyśleć o nowym lakierze, zwłaszcza że ten Twój oryginalny jest, jak wszyscy widzieli, w opłakanym stanie :lol:
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

31 sie 2012, 16:34

tomos pisze:
przemasi pisze:Jest dobrze. Mam różową MX-5, zawsze o tym marzyłem! :geeejj:
:mrgreen:
Niektóre ujęcia mi się bardzo podobają.
Fajne zdjęcia panowie. :grin:

Haha no widzisz, może najwyższy czas pomyśleć o nowym lakierze, zwłaszcza że ten Twój oryginalny jest, jak wszyscy widzieli, w opłakanym stanie :lol:

Nie w opłakanym, tylko czeka na polerkę. :wink:
W przyszłym sezonie nie będziesz się miał do czego przyczepić. :razz:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2012, 22:12 przez przemasi, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekk
Posty: 245
Rejestracja: 12 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

31 sie 2012, 18:39

korpus:obiektyw to fish-eye 8mm najtańszy na rynku :) a co do mycia auta to zgadzam się z Tobą w 100% :) nic tak nie relaksuje i nie jest tak przyjemne jak mycie, woskowanie a potem długie polerowanie lakieru :) ja jeszcze przy moich felgach muszę godzinkę dodatkowo polerować każdą szprychę :) czysta przyjemność :)
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

31 sie 2012, 19:15

tomekk pisze:ja jeszcze przy moich felgach muszę godzinkę dodatkowo polerować każdą szprychę :) czysta przyjemność :)

Myślę, że się dogadamy... mam ze 12 kół do umycia zawsze. :twisted: Dlatego nie chce mi się polerować. :lol:
Schatten
Posty: 319
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:07
Model: NB FL
Wersja: silver blues
Lokalizacja: Gdańsk

31 sie 2012, 21:13

Super fotki, panowie szlachta! ;)))))

Widać, jak autorzy różnie postrzegają 'spotową' rzeczywistość - tomekk skupił się na dziełach mazdowej sztuki a tomos... raczej 'śledził' czynnik ludzki ;)))))

Mam nadzieję, że w sb 08.09. planowana wycieczka dojdzie do skutku /propozycja trasy, czasu spotkania, etc. wkrótce/.

:)
tomos
Posty: 256
Rejestracja: 11 paź 2010, 22:09
Lokalizacja: Wejherowo

31 sie 2012, 22:07

przemasi, nie no żartuję ;) Chciałbym żeby mój tak wyglądał ;)

Na tą wycieczkę w sumie bym się chętnie wybrał, o ile wymigam się od rodzinnej imprezy :P
http://www.instagram.com/t.miotk_photo/
Fotografia wnętrz, nieruchomości - 3miasto
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

31 sie 2012, 22:09

tomos pisze:Haha no widzisz, może najwyższy czas pomyśleć o nowym lakierze, zwłaszcza że ten Twój oryginalny jest, jak wszyscy widzieli, w opłakanym stanie


Ja też miałem w opłakanym stanie ale po użyciu super hiper preparatu na mojej masce lśni jak po polerce :turla:

Co do 8 września można pomyśleć :wink:

Dziękuję chłopaki za zdjęcia :winner:
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
KOTIT
Posty: 35
Rejestracja: 20 lut 2012, 11:57
Lokalizacja: Trójmiasto

31 sie 2012, 22:38

przemasi pisze:Jest dobrze. Mam różową MX-5, zawsze o tym marzyłem!


WIEDZIAŁAM!!! :)

[ Dodano: 31-08-2012, 23:40 ]
Miło było Was wszystkich poznać :) Nie spodziewałam się aż tylu trójmiejskich mx....
KOTIT - samochód marzeń....
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

31 sie 2012, 22:57

heh, mój gruz załapał się aż na trzy fotki :mrgreen:
ps. proponuję następny spot zorganizować na ul. Polskiej gdzie w godzinach wieczornych będziemy mieli do dyspozycji dwie długie i gładkie proste do szaleństw :twisted:
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

31 sie 2012, 23:26

irakleo, No tak ale ciekawe kto wygra z Turbo Miatą :twisted: :razz:
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
tomekk
Posty: 245
Rejestracja: 12 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

01 wrz 2012, 0:28

ktoś kto ma bi turbo miatę :) a my popatrzymy :)
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

01 wrz 2012, 8:02

Spokojnie spokojnie zdemontuję karoserię, wnętrze, zostawię sobie fotel kiere i konstrukcje auta i może może uda się na pierwszych 3 metrach wyprzedzić irakleo :cool: to będzie rywalizacja :poslizg: :winner:

fotki naprawdę super :kciuk:

przemasi: kolor godny pozazdroszczenia :twisted:
zaMIATAcz
Schatten
Posty: 319
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:07
Model: NB FL
Wersja: silver blues
Lokalizacja: Gdańsk

02 wrz 2012, 20:49

Re: planowana wycieczka 08.09.
Jak wspomniałem, zaproponuję parę tras. Nie są krótkie. Ale też, jak rozumiem, mamy na to dzień cały... ;)

Nota bene - dziś wybraliśmy się miatką na małą wyprawę. Pogoda do jazdy była przednia! Pojechaliśmy do zapory na jez. Mylof /przepyszny pstrąg jako zwieńczenie, nota bene - dla rybolubnych - jest tam sklep oferujący m.in. wędzone pstrągi z hodowli!/ - via Kościerzyna, Wdzydze Kiszewskie, Olpuch, Wiele, Karsin, Czersk, Rytel. Powrót przez Karsin, Wiele, Lubnia, Dziemiany, Sominy, Studzienice, Półczno, Kościerzyna.
Łącznie - ok. 310 km z Oliwy, tam i z powrotem.

Ok, ad rem. Wszystko zależy od tego, czy będzie pogoda... /Jeżeli będzie lało na godzinę przed planowanym spotkaniem, odwołujemy imprezę, skontaktujemy się tel./ ... oraz od tego, czy mamy ochotę no i... ile chcemy spalić benzyny ;)

1. trasa podobna do tej, jaką dziś /i nie tylko/ zrobiliśmy w wariantach:
A. - Kościerzyna, Wdzydze Kisz., Wiele, Czersk, Odry (kamienne kręgi, kurhany - warto :)/, następnie do zapory Mylof i ognisko. Powrót - ta sama droga lub przez Studziennice. Długość trasy /liczonej z Oliwy - ok. 320-340 km (przez Sudzienice - ok 25-30 km dłuższa).
B. Kościerzyna, kierunek Bytów do Półczna i Studziennice - tam - korzystanie z uroku drogi w kierunku Ugoszczy /droga dobija do trasy Chojnice-Bytów, nr 212, jest cudnie kręta :))))/, następnie przez Dziemiany, Wiele, Czersk do zapory i tam ognisko. Powrót - przez Czersk, Wiele, Wdzydze Kisz.
C. jak w B. - ale nie jedziemy do zapory tylko, po nacieszeniu się urokami krętej drogi, jedziemy 'diretto' ;) do Bytowa. Zamek. Obiad w Jasiu Kowalskim (przednia kuchnia! http://www.jaskowalski.com/) Powrót bezpośrednio przez drogę Bytów-Kościerzyna lub Ugoszcz, Studzienice, Kościerzyna.
2. Wejherowo, jez. Żarnowiec /wschodni brzeg, przez Lubkowo/, Choczewo, Kurowo, Sasino, Stilo - latarnia, wydmy, plaża - spacer :cool: Obiad - albo: http://www.ewazaprasza.com.pl/index1.html, albo w Poraju, ok. 30 km. od Stilo (2 km na zachód od Wicka): http://www.palacporaj.pl/index.html . Powrót - zachodnia strona jez. Żarnowiec, Wejherowo lub... przez Kartuzy - via Żelazno, Łęczyce, Nawcz, Mirachowo, Sianowo - droga miejscami z kiepską nawierzchnią, miejscami /i te dominują ;)/ z równym asfaltem; kręta!!!; climax - Mirachowo-Kartuzy! O ile nie znajdzie się pierdoła jadąca 'doopowozem' hamująca przed każdym zakrętem... ;P
Droga do Stilo ok. 110 km. w jedną stronę.

A teraz tzw. 'catch':
- musialbym znać zdanie zainteresowanych dot. kierunku i zakresu naszych 'pozajezdnych' aktywności ;)
Cel? - np. umówienie miejsca na ognisko z leśniczym /wymagane/, umówienie rezerwacji w jakiejkolwiek knajpie /zalecane ;)/
- nie każdemu musi odpowiadać 'knajpiana' część wyprawy. Z naszych dośw. wynika, że miejsca przeze mnie cytowane są godne polecenia...
Ale... - każdy musi się czuć swobodnie. Niektórzy z nas mogą sobie nie życzyć np. spędzania w taki sposób części czasu lub po prostu innych kosztów poza wydatkiem na paliwo! I to jest ważne!

Zatem - czekam na Wasze opinie. Zdaję sobie sprawę, że trasy są cokolwiek długie...
Pozostaje jeszcze Hel! Ale z tego co wiem, 08.09. nie może być obecny lukka, a na Hel możemy pojechać 16go! ;)))) /hehe, jest tam m.in. Maszoperia - tzn. w Helu ;))) Mniam ;)/
Możemy wybrać się dokądkolwiek. Na krótszą wyprawę. Byle pogoda dopisała.
Moja ocena sytuacji jest o tyle 'spaczona', że w zasadzie w każdy weekend 'krążymy' po Kaszubach i odległości nie stanowią problemu ;)))


Uffff... Ale długi post.

Ktoś go przeczytał? ;P

Czekam na Wasze Re do - powiedzmy - środy. Wtedy będę wiedział, jak się zachować. I pewnie wtedy będzie znana frekwencja ;)

pozdr.
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2012, 21:14 przez Schatten, łącznie zmieniany 1 raz.
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

02 wrz 2012, 21:00

Wchodzę w wariant z ogniskiem. :)
Ale na inne też się piszę...

Jeśli nie będziesz miał nic przeciwko, to pozwolę sobie wprowadzić kilka drobnych poprawek w drodze powrotnej, bo znam te rejony bardzo dobrze i jest pewna droga, która przypomina mi kręte, górskie trasy i jest prawie nowa. :D 2-3 przejazdy w obie strony i mogę spacerkiem jechać dalej... :wink:

Tak, czy inaczej, jadę! :mrgreen:
Schatten
Posty: 319
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:07
Model: NB FL
Wersja: silver blues
Lokalizacja: Gdańsk

02 wrz 2012, 21:12

He! Super! Każda poprawka jest na wagę złota :)))

To tylko propozycje - od czegoś trzeba zacząć ;)

Tylko pogoda może nam szyki popsuć ;)

/chociaż??? ;) może nie? ;)/
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

02 wrz 2012, 21:15

Schatten pisze:Tylko pogoda może nam szyki popsuć ;)

/chociaż??? ;) może nie? ;) /

Tutaj prognoza dla rejonu, która jest bardzo precyzyjna i im bliżej terminu, tym dokładniejsza. :)
Dzięki niej widziałem, kiedy spodziewać się deszczu na spocie. ;)
Surfingowcy z niej korzystają. :)
http://augustyna.pl/prognozy/gdynia.php
Schatten
Posty: 319
Rejestracja: 04 lut 2012, 21:07
Model: NB FL
Wersja: silver blues
Lokalizacja: Gdańsk

02 wrz 2012, 21:19

OK. Zdam się na Twe wyczucie i dośw. w prognozowaniu z prognoz :))))

Nota bene - moja żona jest 'fanką' tego typu doniesień pogodowych :lol:
Już jej wysłałem link do 'augustynki' ;))))
Pawelroy
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2010, 1:54
Lokalizacja: Gdynia

02 wrz 2012, 22:35

"Restauracja Ewa" jest bardziej niż godna polecenia... kto tam nie był musi pojechać, jest warta każdego grosza:)
tomekk
Posty: 245
Rejestracja: 12 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

03 wrz 2012, 8:50

Ja również piszę się na trasę z ogniskiem. Co do restauracji to się dopasuję i nie ma problemu. We Wdzydzach Kiszewskich możemy zajechać do etnograficznego parku z którym współpracuję już długo i pogadam z dyrektorem aby oprócz zwiedzania jeszcze nas wpuścili abyśmy sobie fotki z autami zrobili przy jakimś obiekcie :) (mogę robić za przewodnika :) ) a co do pogody to na pewno będzie git :)
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 wrz 2012, 10:28

cholerka a ja planowałem w weekend 14-16.09 być w 3city.... :cry:
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

03 wrz 2012, 10:30

Przyjedź jeden weekend wcześniej. :mrgreen:
tomekk
Posty: 245
Rejestracja: 12 kwie 2011, 17:25
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

03 wrz 2012, 10:37

dokładnie :) zapowiada się super wycieczka :)
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

03 wrz 2012, 10:49

Tylko że to nie takie proste co by weekend wcześniej się wybrać :evil:

to może w kolejny też coś zorganizujecie :mrgreen: :bang:


edit:
i jeszcze polecam jak już się wspinacie w kierunku Żarnowca powrót od strony Krokowej do Wejherowa :razz: śliczne widoki i fajna traska, później przecięcie Wejherowa w kierunku Kartuz i odpadnięcie na Chwaszczyno - Gdańsk :grin:
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

03 wrz 2012, 11:14

Ja również piszę się na trasę z ogniskiem a co do wyboru tras mi to obojętne :cool:
im ładniej, drogi kręte tym lepiej :mrgreen: zapowiada się super wypadzik :roll:
zaMIATAcz
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

03 wrz 2012, 13:53

Jaro pisze:i jeszcze polecam jak już się wspinacie w kierunku Żarnowca powrót od strony Krokowej do Wejherowa :razz: śliczne widoki i fajna traska, później przecięcie Wejherowa w kierunku Kartuz i odpadnięcie na Chwaszczyno - Gdańsk :grin:

Troszkę inaczej... ;) Tam jest kilka ładnych, nowych odcinków. :)
Zresztą zobaczymy w praktyce, co nam wyjdzie. :) Schatten jest tym razem "szefem". :mrgreen:
lukka74
Posty: 125
Rejestracja: 20 sty 2012, 14:20
Lokalizacja: GDN

03 wrz 2012, 14:38

:sad: :cry:
Hit the road!!!
Gunner
Posty: 246
Rejestracja: 30 paź 2009, 5:38
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

03 wrz 2012, 19:25

Fajny spot zazdroszcze :winner:
Fajne zdjecia.
I jak z tą wycieczka?
Z checia bym polatał...po Kaszubach. :grin:
Jest - NCFL2 2.0 White Pearl
Była Mazda NBFL Memories Turbo 220 hp
Mazda 626 2.5
Mazda 323 1.5 GT 81

Życie jest za krótkie żeby jeździć nudnymi samochodami
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

03 wrz 2012, 20:05

lukka74, rozumiem, że to rezygnacja? :neutral:
Gunner, no w najbliższą sobotę lecimy w zakręty, doliny i wyżyny! :mrgreen:
lukka74
Posty: 125
Rejestracja: 20 sty 2012, 14:20
Lokalizacja: GDN

03 wrz 2012, 20:11

przemasi, no będę w tym czasie w Krakowie... nie dam rady...
Hit the road!!!
ODPOWIEDZ