[Śląsk] spotkania regionalne

spociki

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tadzio
Donator
Donator
Posty: 64
Rejestracja: 23 sie 2023, 18:28
Model: NA
Wersja: NAFL
Lokalizacja: Katowice

01 mar 2024, 7:39

Ten sam problem powstał kiedy jako administratorzy przekazaliśmy założone przez nas i moderowane forum HAKP młodemu pokoleniu.
Mieliśmy dwa działy dla moderatorów i administratorów i tam były prowadzone rozmowy na tematy związane z prowadzeniem forum.
Po przekazaniu sukcesywnie rozmowy na wszystkie tematy przenosiły się na Whatsapp-a, zaczęły pojawiać się żarciki, filmiki i przestało to być czytelne a odnalezienie czegokolwiek w masie śmieci stało się niemożliwe, tak samo jak i na Faceboku na którym nikt nie zadaje sobie trudu żeby coś znaleźć tylko po raz enty wrzuca pytanie które było zadane już milion razy.
Na szczęście forum HAKP ciągle działa ze względu na dużą bazę techniczną o Hondach na nim zawartą. Jest jednak odczuwalny spadek zainteresowania bo komunikatory są łatwe i przyjemne a "pytacz" praktycznie anonimowy.

To może trzeba tu stworzyć listę chętnych na spoty z numerami telefonów, wytypować jakieś miejsce na spotkania i określony dzień tygodnia.
Dzień przed kto będzie chciał napisze że będzie i można się spotykać.
Fajnym miejscem jest Galeria Libero w Katowicach.
Jak jest ciepło to parking na dachu, jak pada to piętro niżej pod dachem a jak zimno to do jakiejś knajpki.
A i lokalizacja pośrodku aglomeracji.
Jak co to chętnie bym przyjechał nawiązać nowe znajomości.

Oczywiście na dostęp do grupy Miata Silesia ciągle czekam. Mam nadzieję że kiedyś........ :osciane:
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

01 mar 2024, 10:08

Tadzio pisze:
01 mar 2024, 7:39
To może trzeba tu stworzyć listę chętnych na spoty z numerami telefonów, wytypować jakieś miejsce na spotkania i określony dzień tygodnia.
Dzień przed kto będzie chciał napisze że będzie i można się spotykać.
Fajnym miejscem jest Galeria Libero w Katowicach.
Jak jest ciepło to parking na dachu, jak pada to piętro niżej pod dachem a jak zimno to do jakiejś knajpki.
A i lokalizacja pośrodku aglomeracji.
Jak co to chętnie bym przyjechał nawiązać nowe znajomości.

Oczywiście na dostęp do grupy Miata Silesia ciągle czekam. Mam nadzieję że kiedyś........ :osciane:
Problem ze spotami jest taki, że lista miejscówek spalonych przez wszelakie, ekhm, "grupki motoryzacyjne", gdzie 15 minut po rozpoczęciu spota pojawia się policja i trzepie na wylot każde auto, jest ogromna.
Praktycznie każde centrum handlowe to policja na spocie, dodatkowo większość ma już płatne parkingi. Ostatnie regularne spoty w ustalonym miejscu to był chyba do 2018/19 mcdonald na 1000leciu. Od tego czasu to albo podpinanie się pod inne grupki typu jdm silesia, mid night club, rising sun riders, albo zaplanowane wyjazdy typu kotlina, albo jakieś spontaniczne spoty.
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Awatar użytkownika
Tadzio
Donator
Donator
Posty: 64
Rejestracja: 23 sie 2023, 18:28
Model: NA
Wersja: NAFL
Lokalizacja: Katowice

01 mar 2024, 16:31

Ale ty piszesz o spotkaniu gdzie młode koguciki upalają co mogą, przyjeżdża co może a fantazja wygrywa z rozsądkiem.
Ja mam na myśli bardziej "kameralne" spotkanie w ramach jednej marki.
Dlatego zaproponowałem Libero bo parking bezpłatny i nikt się nie czepia.
Pod warunkiem że nie przyjadą jak wyżej...... :)
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

03 mar 2024, 14:23

Tadzio pisze:
01 mar 2024, 16:31
Ale ty piszesz o spotkaniu gdzie młode koguciki upalają co mogą, przyjeżdża co może a fantazja wygrywa z rozsądkiem.
Ja mam na myśli bardziej "kameralne" spotkanie w ramach jednej marki.
Dlatego zaproponowałem Libero bo parking bezpłatny i nikt się nie czepia.
Pod warunkiem że nie przyjadą jak wyżej...... :)
Ja piszę że "młode koguciki co upalają co mogą" spaliły miejscówki i jak tylko się pojawia kilka aut podobnego typu i ludzie przy nich stoją, to się pojawia policja - nie ważne czy to upalanie golfa na ręcznym przez młodych gniewnych, czy kopanie w koła i rozmowy przez starych i schorowanych.
Na spokojne spoty na Yoshi/Brynowie/nospr też przyjeżdżali i trzepali auta, a i po spokojnych spotach bywały nagłówki, że udaremniono nielegalne wyścigi samochodowe.
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Awatar użytkownika
SrogaDroga
Donator
Donator
Posty: 104
Rejestracja: 01 mar 2022, 10:13
Model: NC FL2
Wersja: Club
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

03 mar 2024, 19:12

True, byłem już parę razy na "kameralnych jednomarkowych spotach" polegających na staniu i gadaniu przy autach, które kończyły się kontrolowaniem, czy tablica dobrze przymocowana, czy trójkąt jest, czy wydech nie za głośny, o takich podstawach jak przyciemnione szyby nie wspominając :facepalm:

Z drugiej strony - jak z autem jest wszystko ok, to nic się nie dzieje, najwyżej po godzinie stania panowie grzecznie zasugerują, żeby oddalić się w bliżej nieokreślonym kierunku.

Jeśli chodzi o miejscówki, to spontaniczne mikro-spoty czasem zdarzają się na Muchowcu (koniec ul. Francuskiej) - też spoko miejsce, trochę bardziej urokliwe od parkingu ;)
Jumpman
Donator
Donator
Posty: 3628
Rejestracja: 06 lut 2012, 17:41
Model: NA
Wersja: FL
Lokalizacja: Ruda Śląska

04 mar 2024, 10:30

Ja chyba jestem jednak mega do tyłu. Jak robiliśmy SPOTy na Macu na Tauzenie, to nigdy nie zdarzyło się, żeby jakieś służby podjechały, ba, żeby ktokolwiek się doczepił. Nawet w Mac-u mieliśmy swój stolik :D Inna sprawa, że to była sprawdzona ekipa i ktokolwiek przyjechał nowy (czy młody czy stary), to nie miał miejsca na przypałowe akcje. Albo się dopasował i wbił na dłużej (np. Kustef <3) albo po 2-3 razach przestał wpadać. Teraz spoty faktycznie są bardziej na grupie WhatsAppowej ustawiane, ale nie zmienia to faktu i zdecydowanie mniej często. Nie zmienia to faktu, że można się przyłączyć i zobaczyć jak jest. Gdyby co, to zapraszam na PW, dam znać gdyby coś się kroiło. Od razu jednak dodam, że duże wyprzedzenie czasowe nie wchodzi raczej w grę...to bardziej spontany z 2-3 dniowym wyprzedzeniem
Live to ride - ride to live! HD or MX5 or 1302S or 126P ?

Części do NA - rozbiórka czerwonej - kliknij

Moja Lalunia :)
Awatar użytkownika
moplek
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:13
Model: NC
Wersja: 2.0 sport
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

08 mar 2024, 17:00

Ja zawsze chętny, jakby było coś regularnego to tym bardziej.
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 886
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

13 mar 2024, 22:15

rachey pisze:
03 mar 2024, 14:23
Na spokojne spoty na Yoshi/Brynowie/nospr też przyjeżdżali i trzepali auta, a i po spokojnych spotach bywały nagłówki, że udaremniono nielegalne wyścigi samochodowe.
Nie przesadzajmy. Na spotach na Yoshi bywałem i zawsze (albo prawie zawsze) przyjeżdżali - dla formalności skontrolowali papiery 2-3 chętnych, bo coś musieli spisać, prosili żeby nie szaleć, nie hałasować i nigdy nie robili problemów. Może kiedyś...
Awatar użytkownika
Sun
Donator
Donator
Posty: 300
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:55
Model: ND
Wersja: Skyenergy
Lokalizacja: Gliwice

14 mar 2024, 12:11

Ja jestem chętny, kilkudniowe wyprzedzenie jest dla mnie jak najbardziej ok.

@Tadzio
W 100% się zgadzam ze sporym spadkiem jakościowym przy przejściu na różnego grupy facebookowe, na których bardzo ciężko coś znaleźć. Forum jest o wiele lepiej poukładane.
Awatar użytkownika
Tadzio
Donator
Donator
Posty: 64
Rejestracja: 23 sie 2023, 18:28
Model: NA
Wersja: NAFL
Lokalizacja: Katowice

15 mar 2024, 7:15

To może testowo spróbujemy się spotkać.....
Ustalmy jeden dzień w miesiącu np przedostatnia niedziela każdego miesiąca, godzina 17,00.
Oczywiście jak będzie pogoda :)
Chyba że lepiej w tygodniu. Tu może jakieś propozycje.
Czyli testowo:
Niedziela 24-03-2024 na dachu Libero w Katowicach o 17,00.
Kto chętny niech się dopisze i tyle:
1) Tadzio
Awatar użytkownika
Sun
Donator
Donator
Posty: 300
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:55
Model: ND
Wersja: Skyenergy
Lokalizacja: Gliwice

15 mar 2024, 10:46

2) Sun
Awatar użytkownika
Tadzio
Donator
Donator
Posty: 64
Rejestracja: 23 sie 2023, 18:28
Model: NA
Wersja: NAFL
Lokalizacja: Katowice

21 mar 2024, 12:53

No i co robimy ?
Awatar użytkownika
moplek
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:13
Model: NC
Wersja: 2.0 sport
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

22 mar 2024, 8:08

Ja mogę podjechać.
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 886
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

22 mar 2024, 10:18

3) Scyzor
Jak nie będzie lało - chętnie podjadę.
Choć prognoza na razie kiepska....
Awatar użytkownika
Tadzio
Donator
Donator
Posty: 64
Rejestracja: 23 sie 2023, 18:28
Model: NA
Wersja: NAFL
Lokalizacja: Katowice

22 mar 2024, 17:15

Jak nie będzie lało :)
Awatar użytkownika
Tadzio
Donator
Donator
Posty: 64
Rejestracja: 23 sie 2023, 18:28
Model: NA
Wersja: NAFL
Lokalizacja: Katowice

24 mar 2024, 8:50

No to nici ze spotkania.
Trzeba poczekać na stabilną pogodę
Awatar użytkownika
moplek
Posty: 46
Rejestracja: 11 mar 2022, 11:13
Model: NC
Wersja: 2.0 sport
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

24 mar 2024, 8:53

Na horyzoncie bardzo dobre temperatury. Myślę, że długo nie będziemy musieli czekać :D
Awatar użytkownika
Sun
Donator
Donator
Posty: 300
Rejestracja: 03 maja 2020, 13:55
Model: ND
Wersja: Skyenergy
Lokalizacja: Gliwice

24 mar 2024, 10:45

To może 7.04?
Chociaż u mnie słońce sie pokazało.
ODPOWIEDZ