[Warszawa] Spotkanie z Fiatem 124 Spider

Dział o spotkaniach regionalnych - planowane spotkania, relacje z minionych spotów.

Moderator: Moderatorzy

barturban
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2017, 6:48
Model: Inny

10 lut 2017, 7:23

Cześć!

Dostałem namiary na Wasze forum od użytkownika, który wychwalał Was jako społeczność :) Nazywam się Bartek i moim hobby/pracą jest testowanie samochodów. Tak się składa, że wczoraj odebrałem Fiata 124 Spider i to głowy wpadł mi taki oto pomysł:

co byście powiedzieli żeby zrobić mały spocik na jakiejś otwartej przestrzeni (gdzieś gdzie jest dużo miejsca) i postawić kilka Mazd MX-5 (jak najwiecej najlepiej!), a w środku Fiata? Wiecie coś na wzór że wszystkie Miaty są przodem do Fiata, w kółko ustawione i groźne patrzą na obcego? To mogłoby fajnie wyglądać :) Auto mam tylko środy do 15 lutego, wiec takie coś trzeba by w miarę szybko niestety zorganizować...

gdyby ktoś chciał zobaczyć moje prace, to tutaj przykład zdjęć z Mazdą MX-5 (akurat tekst nie jest mój):

http://autowizja.pl/2017/01/mazda-mx-5-nd-2-0-test/

jak koniecznie chcecie wiedzieć jak pisze, to np ostatni test z volvo (zdjęcia też są moje):

http://autowizja.pl/2017/02/volvo-v90-cross-country-test-pierwsza-jazda/

co Wy na to? :)

a tak to cudo wygląda:

Obrazek
Obrazek
barturban
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2017, 6:48
Model: Inny

16 lut 2017, 6:32

no cóż, nie udało się spotkać z wami więc pozostało mi tylko:


Obrazek


:)
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

16 lut 2017, 8:17

Po pierwsze primo- gratuluję i zazdroszczę dorwania się do auta, i gdyby było to w Krakowie zapewne stawił bym się żeby sobie popatrzeć i podotykać :mrgreen:.

Po drugie primo- brak zainteresowania mnie nie dziwi, bo pomysł na zdjęcie :geeejj:. Miata ze swojej natury jest autem przyjaznym i sympatycznym, tak samo jak jej użytkownicy i myślę że nikt nie chciałby w ten sposób (groźny/wrogi) jej przedstawiać. Jeździmy ładnie i kulturalnie, uśmiechamy się do ludzi, i każdego obcego który okaże naszej Miacie zainteresowanie witamy z otwartymi ramionami. Nawet pokazujący nam fuck-i goście w BMW nie burzą naszego spokoju ducha i radości serca :lol:.

Po trzecie primo (ultimo)- tego typu zdjęcie wskazywało by na pospolitość Miat i wyjątkowość Fiata. Dla każdego z nas jego MX5 jest wyjątkowa, najlepsza i jedyna, więc choć Fiat to świetne i piękne auto (IMHO) to chętnie powitamy go wśród nas jako równego, a nie jako króla lub ofiarę (zależnie od interpretacji Twojego pomysłu na zdjęcie ;-)).

T.

PS Gdybyś kiedyś chciał jednak zrobić zdjęcie to może i jest opcja na Fiata w środku- wokół niego Miaty skierowane światłami na zewnątrz i patrzące czujnie dookoła - symbolika stada broniącego nowego, najmłodszego (adoptowanego :-P) członka rodziny :winner:. To jest symbolika zgodna z duchem naszego samochodu.

PS II Nie wiem czemu to napisałem... po prostu poczułem taką potrzebę :lol:
Ostatnio zmieniony 16 lut 2017, 13:47 przez Psychotulanek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

16 lut 2017, 8:24

:kciuk:
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

16 lut 2017, 9:55

Styczeń-luty nie obfituje w spoty :/
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

16 lut 2017, 10:28

Jak wrażenia z jazdy ?
Jedno pytanie mnie interesuje jak wygląda stosunkowa ilość miejsca w środku w porównaniu do mx5 nd ?
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
barturban
Posty: 4
Rejestracja: 10 lut 2017, 6:48
Model: Inny

18 lut 2017, 13:07

wrażenia mieszane :)

Zalety:
-Wygląd, wygląda jak elegancki klasyczny roadster, MX-5 ND to taka zabawka bardziej :)
-silnik, 1.4 turbo super się spisuje choć brakuje troche dołu. Bez problemu robiłem 7,1 do 100! mimo iż 7,5 powinno być :) no i turbo ma duże predyspozycje do modów :) 2.0 w mazdzie też kocham i też jest zaleta Mazdy
-większy o 10 l bagażnik! :)

Minusy
-brak szpery, dopiero Abarth ma
-gorsze plastiki. moim zdaniem jakość jest minimalnie gorsza niz w mazdzie
-Mazda brzmi nieco lepiej (Abarth grzmi kosmicznie, a 124 tak bez polotu choć w kabinie przyjemnie dla ucha i tak )
-cena...

W kabinie miejsca jest dokładnie tyle samo w obu autach, ta sama pozycja, fotele i tak dalej. Prowadzą się te samochody tak samo, z tą różnicą że brak szpery doskwiera w zakrętach.

cały test wrzuciłem tutaj już jak ktoś chce poczytać:

http://autowizja.pl/2017/02/fiat-124-spider-test/
szymek
Posty: 1491
Rejestracja: 06 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2017, 18:42

Psychotulanek pisze: Nawet pokazujący nam fuck-i goście w BMW nie burzą naszego spokoju ducha i radości serca :lol:.

BeMkoWicze w moim miasteczku są spoko, ale właściciel civiców i crxów mają wieczne napięcie, jak 30 letni prawiczek :bang:
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

18 lut 2017, 19:14

Ostatnio dwóch pryszczatych sku*wysynków w pierdzącym civiku chciało się ścigać ze mną... jechałem Ibizą TDI :P Se rywala dobrali :D zredukowali, pierdnęli no i pojechali ;) Ale się cieszyliiiii :D

SOT nie trawię tej materii
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

07 maja 2017, 8:11

DEXTER pisze:Ostatnio dwóch pryszczatych sku*wysynków w pierdzącym civiku chciało się ścigać ze mną... jechałem Ibizą TDI :P Se rywala dobrali :D zredukowali, pierdnęli no i pojechali ;) Ale się cieszyliiiii :D

SOT nie trawię tej materii

uwielbiam takich... ze mną co i rusz się taki chce ścigać jak jeżdżę Kią Ceed narzeczonej.. 1,6 chyba ze 130 kunia... pełna seria i jeszcze klima się zawsze sama włącza więc mocy toto nie ma, ale ja jeżdżę dość 'agresywnie' więc jak ktoś zobaczy że wszystko wyprzedzam (korzystając z wszystkich dostępnych w danej chwili pasów) to myśli że z tej kii jest jakiś demon prędkości i na światłach są przygazówki :D tragedia ;) chyba z 10 sekund do setki toto ma jak się mocno wciśnie, albo i jeszcze gorzej.. nie mierzyłem
A co do tego fiata.. wiem że to kwestia gustu ale nie mogę się pogodzić z tymi jego światłami... wygląda jakby był upośledzony :D
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
ODPOWIEDZ