Oficjalny zlot MX5 by Mazda Polska

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

18 cze 2019, 22:40

czy tylko mi się wydaje, że forum to miejsce gdzie można podyskutować i wymienić się poglądami ? ponieważ pojawiają się wydarzenia zacne z zamkniętkną opcją dyskusji ...pomyslałem , że zrobię miejsce gdzie możemy wymiemić się swobowdnie przemyśleniami na temat .... "jedynego oficjalnego zlotu 30 lecie mx-5" w Łodzi...so
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
pepeg
Donator
Donator
Posty: 886
Rejestracja: 23 lip 2013, 10:12
Lokalizacja: Radziszów

18 cze 2019, 22:48

Oficjalnie chciałbym zakomunikować że nieoficjalnie wybieram się na zlot którego oficjalnie nie ma.
Bareja kręci Monthy Pytona.
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

18 cze 2019, 23:04

Kolega sympatyczny ....nie wypowiada sie w temacie gdyż ponieważ zlot JEDYNY OFICJALNY w mieście Łódzi się odbywa...także ten
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
pepeg
Donator
Donator
Posty: 886
Rejestracja: 23 lip 2013, 10:12
Lokalizacja: Radziszów

18 cze 2019, 23:06

W mieście Łodzi psom bieganie szkodzi.
White Dog Racing, więc wiesz...
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

18 cze 2019, 23:23

uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
ace
Donator
Donator
Posty: 562
Rejestracja: 03 kwie 2017, 22:35
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Wrocław

19 cze 2019, 0:02

Mówimy o tym wydarzeniu, na którym niektórzy będą sobie robić ładne fotki kosztem czyjejś pracy? Biczplis.
NBFL 1.8 - Blues Beatdown | NC SPEC - Rocambolesco
Tyś tyś?
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2019, 0:33

[youtube]https://youtu.be/hMv31pkvZxw[/youtube]
W Uć tylko tak chódź.
Oficjalnie.
Swoją drogą, mam duży sentyment do Łodzi.
Ale jak sobie przypomnę drogi tamże, to mam nadzieję, że nastąpiła jakaś rewolucja.
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
Broonek
Donator
Donator
Posty: 441
Rejestracja: 24 sty 2017, 23:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 cze 2019, 5:36

A ten zlot na terenie całej Łodzi będzie, czy to jednak tajemnica gdzie, czy ja jednak Google nie ogarniam ?
MC 2019 - I miejsce w klasie 2
MC 2018 - III Miejsce w klasie 1.6
Była Migrena 1.6 Tor Poznań 1:59 semi slick. Silesia 2:08 semi slick.
Jest Migrena 1.8 Tor Poznań 1:53 semi slick. Silesia 2:00 semi slick. Łódź 1:00
Jest Nygus NC 2.0 PRHT Sport daily.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2019, 6:04

Jak już pisałem w oficjalnym poście czekam na cennik tego zlotu
Podobno idą w premium i dlatego takie ceny aut teraz.

Ale tsk nieoficjalnie to wydaje mi się że oni ani cen, ani atrakcji jeszcze nie wymyślili...



Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

19 cze 2019, 7:41

Nie znasz się, dobre atrakcje mają to do siebie, że są tajemnicą do samego końca. Kopara Ci opadnie. I skrzydło z tyłu, zobaczysz.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

19 cze 2019, 8:15

To ja w ramach programu wymiany przemyśleń, bo rzeczywiście nie ma co zasyfiać wątku Five'a - jeszcze zamkniętego i dobrze, bo nie ma o czym pisać.

Wracając do przemyśleń (będę się powtarzał względem tego co napisałem kiedyś na FB):

Mazda aktualnie nie czuje społeczności.
Kiedyś czuła bardziej w dużej mierze dzięki Karolinie i Magdzie ... lub Magdzie i Karolinie (wszystkich sekretów tej relacji nie znam, więc jeżeli ktoś jeszcze stoi za nią to wybacz za pominięcie - dzięki wielkie :D ).
Były zażalenia, że za kubki, smycze i pendrive'y Mazda Polska kupiła sobie społeczność MX-5, że można było więcej, że można było bardziej ... aczkolwiek obstawiam, że żadna z tych osób de facto nie miała wglądu w to co Mazda może, a czego nie.
Podejrzewa się, że budżet mają taki, a nie inny i że mogli więcej, ale oszczędzali na nas, by wydawać gdzie indziej ... nie wiem, nie znam się, nie zaglądałem im w księgi...
W każdym razie wiem, że teraz jest trochę gorzej.
Może nowy człowiek w Maździe dzięki nowo nabytej czerwonej NA zacznie się z nami spotykać, na spoty wpadać, pasterkę zaliczy i pogada, by zrozumieć o co nam chodzi ... ale wątpię, bo niechcący się taka atmosfera zrobiła, że może podejrzewać, iż wrogo zostanie potraktowany - co, w każdym razie dla mnie, jest absurdalne.
Moim zdaniem ... nie tylko Mazda nie docenia tego co można z taką armią ludzi jak my zrobić i jaki jest potencjał w setkach ludzi, którzy mogliby być wizytówką nie tylko MX-5, ale i samej marki.
Nie będę się rozpisywał - albo to się wie albo nie.
W każdym razie obstawiam, że będziemy tutaj wylewać wszelkie żale, że nie dbają, nie kochają, nie pamiętają i nie szanują... tylko nie wiem, czy to wiele da...

Bo strategie można obrać dwie: albo się skarżyć, że jest do dupy i narzekać, że jest źle ... albo coś z tym zrobić.
Nie wiem jak Wasze doświadczenia w tej kwestii, ale mi się chyba tylko od rodziców udało coś wyegzekwować narzekając ... i to jak byłem młody, słodki i pewnie jedynek na przedzie nie miałem.
Teraz wiem, że jak obrabiam komuś tyłek, głoszę niezadowolenie i skarżę się wszystkim, że ktoś mnie nie lubi ... to raczej nie oczekuję, że po jakimś czasie dostanę od tego kogoś telefon z chęcią porozumienia. Szczególnie jeżeli założymy, że ... jak wyżej zaznaczyłem ... druga strona nie docenia mojej potęgi.

Moim zdaniem należałoby spotkać się z Mazdą i pogadać.
Najlepiej właśnie na tymże zlocie. Usiąść z nowym człowiekiem z Mazdy Polska. Albo indywidualnie, by rozwiać prywatne wątpliwości albo wydelegować grupę.

Tyle w temacie Mazdy.
Możemy albo postrzegać ją jako złowrogą korpo albo jako grupę ludzi nam niechętną albo jako firmę, z którą należałoby usiąść i pogadać o tym jak moglibyśmy poprawić naszą współpracę (oczywiście to wymaga z naszej strony na ogarnięcie małej grupy ludzi, którzy w takich sytuacjach by reprezentowali nasz klub). I proszę mi tutaj nie mówić o powołaniu jakiejś formy prawnej klubu - zróbmy głosowanie i wybierzemy kilku 'reprezentantów' - nie zostawiajmy wszystkiego na głowie ludzi ogarniających forum.

Co do spotu - oczywiście, że jest on głównie zrobiony po to, by dobrze wypaść na fotkach, informacjach prasowych i filmikach na social mediach.
Mazda woli to kontrolować, ma może pewne oczekiwania (napis XXX lat lub coś w tym stylu) i ma budżet na to, by to zrobić.
Nie podłączyła się pod zlot społeczności, bo prawdopodobnie mocno się on mija z tym, jak taki event widzi Mazda.
Nie brał bym tego do siebie - to biznes.
Mają pewne oczekiwania, mają możliwości, więc robią po swojemu, by mieć nad tym pełną kontrolę - całkiem to ludzkie i zrozumiałe ... w każdym razie dla mnie.

Nie będę się bardziej rozpisywał, bo zaczyna to wyglądać na książkę...
Z Mazdą obecnie jest jak jest - możemy to zmienić, ale do jasnej cholery, chyba nie oczekujemy, że krytykując i narzekając coś osiągniemy...
Spot - jak to spot - jest zrobiony tak, by byli maksymalnie zadowoleni zarówno uczestnicy, jak i sponsorzy ...

Moim zdaniem rozwiązaniem na to jest ogarnąć reprezentantów klubowych (nie mylić z zarządzającymi forum), poprosić o pomoc ludzi, którzy do tej pory się z Mazdą komunikowali (nasi admini mają już jakieś relacje wyrobione - obstawiam, że z przyjemnością przekażą odpowiedzialnej grupie kontakt, by nie musieć tego samemu załatwiać) i od tejże grupy dalsza współpraca będzie zależeć. Z wszelkimi tego plusami i minusami (odpowiedzialność, branie na klatę niezadowolonych klubowiczów i odpieranie zarzutów, że można było o wiele więcej załatwić). Do tego nie jest potrzebny NIP, siedziba, ani byt prawny... więc w sumie nie wiem na co czekamy :D

Ale to takie luźne przemyślenia...
Obrazek
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 cze 2019, 8:53

Na wszystko przyjdzie czas. Będzie oficjalny program wraz ze startem zapisów i właśnie wtedy pojawią się odpowiednie wątki wraz z tematem do dyskusji i wyrażania swojego niezadowolenia lub zadowolenia.
Niefajnie tylko trochę ,że nakręcacie spirale hejtu na mazdę i przy każdej okazji atakujecie i korporację i personalnie pewne osoby w niej zatrudnione. Przykro to się czyta.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

19 cze 2019, 9:45

Przykro?!!

Przykro to się czyta oficjalnego przedstawiciela Mazdy, który na zaproszenie na Zlot 6 lipca z 370 osobami i 220 Mazdami MX-5 odpowiada "rozważyłbym sensowność organizacji przez Was oddzielnej imprezy"

Przykro to jest gdy na spotkaniu w Mazda Polska puszczamy filmy z Miata Challenge i dostajemy klepanie po ramieniu z tekstem "Widziałam te wasze filmy. Ostatnio jak byłam w Barcelonie w centrali Mazdy pokazywałam je. Świetną robotę robicie".

Przykro to robić 50 event w ramach MC na zajebistym jak widać w relacjach foto-video poziomie, prowadzić 7 lat ligę która urosła do rangi najlepszej takiej imprezy w tej części Europy, w 100% promującą MX-5, promujący najlepszego roadstera na świecie i zwracać się z nadzieją 5 latka do Mazdy Polska o wsparcie rundy na Torze Poznań (bo nas kurde nie stać) i oczywiście nie otrzymać jakiegokolwiek wsparcia.

Przykro to się czyta wszystkie te pompatyczne hasła #DRIVETOGETHER #FRIENDSOFMX5, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.


Przestańcie być pupilkami korporacji. Potrzebują nas jak trzeba napis ułożyć i zrobić zdjęcia do gazety. Albo rzucą te swoje długopisy czy tam smycze jak cukierki dzieciom w Afryce. MACIE, BIERZCIE, WSPIERAMY WAS!


Mazda Polska zapytana przez dziennikarza dlaczego nie wspiera swojej społeczności MX-5 odpowiada, że wspiera swoją społeczność, ale nie wspiera MC. Dlaczego Mazda tak odpowiada? Ano dlatego, że Mazda doskonale wie, że to forum jest orężem w ich ręku, zawsze było i zawsze będzie. Cokolwiek nie dadzą do publikacji zostanie opublikowane. Forum przykleja się do wszystkich aktywności robionych przez fanów MX-5, tym samym Mazda Polska wskazuje te aktywności jako wspierane przez nią...
Drogi organizatorze Zlotu Sudeckiego, Zlotu w Lesznie, Zlotu na Mazurach, Zlotu w Bierszczadach, Wypraw na Marsa i setek spotów w całej Polsce... czujesz się wspierany przez Mazdę Polska?

Dlaczego Mazda Polska tak bardzo nie lubi Miata Challenge? :) Kto za tym stoi?
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2019, 10:43

Fiveopac pisze:
19 cze 2019, 8:53
Na wszystko przyjdzie czas. Będzie oficjalny program wraz ze startem zapisów i właśnie wtedy pojawią się odpowiednie wątki wraz z tematem do dyskusji i wyrażania swojego niezadowolenia lub zadowolenia.
Niefajnie tylko trochę ,że nakręcacie spirale hejtu na mazdę i przy każdej okazji atakujecie i korporację i personalnie pewne osoby w niej zatrudnione. Przykro to się czyta.
Five, chyba dopowiadasz sobie coś, bo nie ma tu żadnego wątku ataku na osoby zatrudnione w Mazdzie.

A że wytykamy niezrozumienie korpo Mazdy w społeczności i social media? A czemu nie? Chyba po to jest forum, żeby dyskutować.

W większości krajów, w których obserwuję działania Mazdy - wyglądają one na bardziej przemyślane niż u nas. Budujące i wspierające społeczność. I są długofalowe, a nie z doskoku - co 5 lat.

Kończąc, zwróć uwagę, kto tu nagle wyskoczył z "Jedyny oficjalny", dolewając oliwy do ognia...
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

19 cze 2019, 10:51

Informacyjnie.. wypowiadam się w swoim imieniu. Myslę, że mozna zaryzykować stwierdzenie, że jestem delikatnie ponad średnią zaangażowanym fanem marki. Ha pomyślisz mx5 i MC...... a właśnie, że nie ......kupowałem Mazdy 6 w Krakowie u Frey'a zanim pojawiła się oficjalnie Mazda Polska ;-). Generalnie mazdę 6 uważałem przez lata za idealne auto w swoim segmencie i przez firmę przewineło się kilka jej wersji i roczników , CX7 uwielbiałem i smutno było patrzec na wersje silnikowe cx5...no ale do rzeczy. Mazda Polska - zwana dalej MPL...

Na początku roku odpowiednimi kanałami zapytaliśmy o plany MPL w temacie zlotu. Przedsięwzięcie jest dość duże chcieliśmy porozmawiać jak i czy możemy połączyć ruch oddolny ze świętem mx5...jeśli miałbym oddać końcowy komunikat MPL był powiedzmy w stylu ...rozważcie sens robienia swojego zlotu ..nakryjemy was czapką .... Jak wiadomo rozeszliśmy sie zalewając sie łzami.

1. MPL przyjmuje pewną strategię komunikacji ze swoimi klientami. W tym zbiorze jest wyjątkowy podzbiór fanów MX5, którzy z jednej strony są wyjątkowo aktywni w swoim środowisku a z drugiej potrafią być upierdliwi. To co dla nas jest związane z przyjemnością jak udział w MC czy mega zlocie - dla człowieka z MPL będzie dodatkowym obowiązkiem w pracy. To jest tak proste, że nie wiem co więcej można na ten temat napisać. Ktoś ma ryzykować kilka weekendów w roku swojego wolnego czasu i forsować całe te korpo papierowedupochronki by jakaś setka z okładem fanów MX5 była zadowolona? Sądzę, że wątpię. MPL musiałby po pierwsze zatrudnić jakiegoś pasjonata a po drugie on musiałby mieć sporo determinacji by brac na klatę klasyczne problemy zderzenia korpo z oczekiwaniami uczestników zlotów MX5 czy MC. Tak to widzę. Co więcej przez całe lata co sezon ludzie sami robią masę zlotów, spotkań, rajdów turystycznych itd ...z punktu widzenia MPL idealnie, wrzucamy te przysłowiowe kubki czy parasolki i wszyscy sa zadowoleni. No i super.

Ja oczekuje od MPL, że stać ją na conajmniej poziom Subaru. Kto bywał na forum Subaru ten wie, że nie ma lekkiego życia "Dyrekcja" ale starają się, biorą aktywnie udział w dyskusjach technicznych i po prostu zwyczajnie biorą na klatę wszystkie żale. Nie mówię, że tam jest najlepiej na świecie - tam jest po prostu kontakt z ludzmi technicznymi ze strony importera, są Plejady i Subariady jest po prostu inne podejście do klienta, fana marki.

Dla jasności ja się na MPL nie obrażam, gdyż jak mawiała moja śp. Babcia "obraża się służba" ;-). Nie mam jednak zamiaru podskakiwać z radości na widok garści smyczy z logo mazdy i nie widzę powodu dla którego miałbym rezygnować z pisania o moich oczekiwaniach jako klienta i fana marki . Co więcej zupełnie nie rozumiem dlaczego miałbym sobie nie robić żartów z działań MPL, które mnie śmieszą lub nie krytykowac decyzji MPL jeśli w mojej ocenie taka krytyka się należy.

Co do wyborów MPL to polecam zapoznanie się z poniższym linkiem http://www.eskadra.com.pl/projekty/slow ... N55YRIAwB4. Bardzo fajna incjatywa aż się prosi by do istniejącej akcji "slow-road" odpalić do kompletu "fast-track". Prawa do nazwy przekażemy oczywiście ;-).

Arvi dzięki za wpis. Odniose się do fragmentu :
1. to się rozejdzie po kościach w październiku nikt ni ebędzie pamiętał o co było wielkie halo ;-)
2. nie jesteśmy na pozycji dziecka marudzącego...;-) przynajmniej ja się tak nie czuje w żadnym przypadku ;-)
3. pare razy się spotkalismy na różnym poziomie i pewnie niedługo znów sie spotkamy.
4. to nie jest kwestia braku kasy tylko kwestia planowania na co chcesz kasę wydać.
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 cze 2019, 11:30

himber pisze:
19 cze 2019, 9:45
Przestańcie być pupilkami korporacji.
O nie Karol, tak to my rozmawiać nie będziemy.

Co do innych wypowiedzi: Mazda lubi i będzie lubiła użytkowników MX-5 ale jak widać nie podjęła współpracy z MC. Organizator wie doskonale o co chodzi. Reszta może się tylko domyślać dlaczego nie podjęła...
My nie jesteśmy w tym stroną i wypowiadać się odnośnie decyzji mazdy nie będziemy bo nie mamy ku temu żadnych podstaw, poza tym nawet sama próba powstrzymania hejtu powoduje jak widać, że błoto leci personalnie w naszą stronę. A hejt jest rozlany od klubowego forum przez fejsa po insta. To że korporacja sobie podejmuje decyzję jakaś nie zależy od nas. W żaden sposób.

Mazda organizuje zlot dla posiadaczy MX5 i takie informacje publikujemy. Cieszymy się z tego zlotu, jak i z każdego innego pod egidą 30 lecia, nie ważne, czy to impreza z nazwą nieoficjalną, oficjalną, lokalną czy kameralną we dwoje.
Każda impreza ma u nas wsparcie i pełną obecność w naszych mediach społecznościowych.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

19 cze 2019, 11:52

Fiva, odniosłeś tego "pupilka" do siebie? Dlaczego? Zwracałem się do wszystkich tych, którzy bezkrytycznie przytakują na wszystko co robi MPL. Nie rozumiem jak na wyżej przedstawione fakty można kiwać głową, uśmiechać się i być zadowolonym z takiej relacji.

Żadna fala hejtu. Ludzi mają prawo wiedzieć, mają prawo być niezadowoleni, zbiera się coś latami, wypływa, przysycha. Wróci za kolejne 5 lat. Każdy może wypowiadać się w dowolny sposób w granicach kultury.

Fiveopac pisze:
19 cze 2019, 11:30
Co do innych wypowiedzi: Mazda lubi i będzie lubiła użytkowników MX-5 ale jak widać nie podjęła współpracy z MC. Organizator wie doskonale o co chodzi. Reszta może się tylko domyślać dlaczego nie podjęła...
W imieniu organizatorów odpowiadam, że NIE, nie wiemy o co chodzi i razem z całą społecznością próbujemy tylko domyślać się.
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

19 cze 2019, 11:59

Arturo_tiburon pisze:
19 cze 2019, 10:51
Arvi dzięki za wpis. Odniose się do fragmentu :
1. to się rozejdzie po kościach w październiku nikt ni ebędzie pamiętał o co było wielkie halo ;-)
2. nie jesteśmy na pozycji dziecka marudzącego...;-) przynajmniej ja się tak nie czuje w żadnym przypadku ;-)
3. pare razy się spotkalismy na różnym poziomie i pewnie niedługo znów sie spotkamy.
4. to nie jest kwestia braku kasy tylko kwestia planowania na co chcesz kasę wydać.
1). Oby nie :). Z natury jestem pamiętliwy... nie chowam urazy długo, ale już o powodzie do takowej nie zapominam.
2). Bardzo Was chłopaki cenię. Mam nadzieję, że nie macie co do tego wątpliwości... ale na miejscu Mazdy nie jestem pewien czy z kolejnym wpisem bym był bardziej skory do rozmów, czy mniej :D. By nie było - też monitoruję to co się dzieje między społecznościami / fanami konkretnej marki, a firmami / korpo ... i to nie jest tak, że możemy spokojnie powiedzieć, iż jest idealnie, ale ... chyba bym odpuścił, bo metoda na shame'owanie (zawstydzanie nie do końca oddaje to co chcę napisać) raczej nie działa. Uważam, że macie piekielnie dużo emocji wsadzonych w MC i trochę jak rodzice, by nie było - bardzo zdolnego dziecka, jesteście mocno zdenerwowani, gdy ktoś nie podziela Waszej oceny zajebistości Waszego maleństwa (MC). Ja to rozumiem - więcej poniżej* - ale jakby tak podsumować kilka ostatnich miesięcy postów na temat Mazdy, to na palcach ślepego sapera na rencie można policzyć ile razy Mazda Polska była chwalona... i jeżeli weźmiemy pod uwagę, że i tam pracują ludzie, którzy są emocjonalnie związani ze swoją marką ... no to z postu na post coraz dalej do przyjaźni ... ale mogę się mylić (oby).
3). Tibu - ale ja mówię o klubie, a nie MC. Nie śmiem się wtrącać do tego jak załatwiacie sprawy z Mazdą. Ale, że funkcjonujących i aktywnych adminów/moderatorów ubywa, to może czas zdjąć z ekipy obowiązek załatwiania w naszym (klubowo-forumowym) imieniu rzeczy z Mazdą i wydelegować grupę aktywnych i ogarniętych forumowiczów, by w takich kwestiach komunikowali się z Mazdą i by Mazda miała z kim gadać.
4). Ja jestem daleki od takich wypowiedzi, bo wiem jak czasami krucho jest z kasą na działania marketingowe nawet w największych korpo. Wszystko zależy od roku i od misji narzuconej przez MATKĘ :). Nie wydaje mi się, by budżet na promowanie MX-5 był duży - to małe coś samo się sprzedaje... i "troszkę" dzięki nam :D. (współpracujemy PRowo z grupą o wiele większą od Mazdy i wiem, że jak podliczy się reklamy, targi, śniadania dla dziennikarzy, premiery usług, spotkania z klientami i pensje podwykonawców oraz premie dla pracowników to okazuje się, że lokalna drukarnia ma większy budżet na współprace ze swoimi fanami, niż nasz klient). Obstawiam, że taka 'Trójka' potrzebuje bardziej pomocy finansowej, szczególnie jeżeli Mazda ma ochotę zaatakować Focusa / Octavię (i ich segment) w leasingu i flotach.

Po prostu uważam, że wiele zostało powiedziane, wiele oskarżeń padło (część na 100% bezpodstawna), wiele działań skrytykowanych (by nie było - premierę Mazdy 3 w Warszawie będę wyśmiewał do końca swoich dni), ale chyba już czas się ogarnąć i dać sobie spokój. Chyba nikomu to nie służy... Wypominając nigdzie nie dojdziemy... uważam, że nie ma co tego brać do siebie.

Ale zaczynam podejrzewać, że my tu więcej o MC niż zlocie ... więc nie ma co ciągnąć tematu.

(*Śpieszę z wyjaśnieniem, że moim zdaniem liga MC to marzenie każdego producenta aut. Wszystko zrobione, wszystko gotowe, zgrana ekipa ... wystarczy kilka złotówek wyłożyć i można się chwalić światu, że współtworzymy coś tak niesamowitego. Aaaaaalllllleeeee... Mazda ma prawo do własnej oceny tego eventu iiiiiiiiii ... ma prawo do tego, by się z nami nie zgadzać...)
Obrazek
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2019, 12:24

A propos Insta :)
Zero info o 6 lipca, piękny post o 31 sierpnia.
Profil prowadzony od 29 marca, jedyny profil śledzony - MiataChallenge

:o


Dla mnie właściwie tyle w temacie, raczej nic nowego tu nie wypłynie, chyba, że w końcu dowiemy się konkretów, które najwyraźniej są jakby znane, ale jednak nie są :)
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

19 cze 2019, 12:52

[youtube]https://youtu.be/CkVPj1VtGN0 [/youtube] zamiast pisania ;-)
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2019, 13:23

Ooo coś nowego :D


Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

19 cze 2019, 13:51

W następnym odcinku: gra na Androida wyjaśniająca sytuację na linii MPL - MC - MX-5Klubpolska :D
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

19 cze 2019, 15:24

:kciuk:
Hookie pisze:
19 cze 2019, 13:51
W następnym odcinku: gra na Androida wyjaśniająca sytuację na linii MPL - MC - MX-5Klubpolska :D
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

19 cze 2019, 15:35

mutra pisze:
19 cze 2019, 15:24
:kciuk:
Hookie pisze:
19 cze 2019, 13:51
W następnym odcinku: gra na Androida wyjaśniająca sytuację na linii MPL - MC - MX-5Klubpolska :D
Ja osobiście preferuję Fifę :twisted:
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

19 cze 2019, 16:26

Ja się z Arvim zgadzam, że dalsze brnięcie w utarczki, uszczypliwości w kierunku Mazda nie wniosą wiele do rozwiązania tego konfliktu i pozyskania Mazda dla Miata Challenge.

Oczywistym jest, że Mazda zagrała nie fair chwaląc się filmami z MC, nad którymi ktoś cieżko pracował jako swoją inicjatywą, to było zagranie poniżej pasa. I rozumiem chłopaków z MC, że mają nerwa na to.
Rozumiem też złość/frustrację/rozczarowanie że Wasze pomysły na użycie potencjału MC, jego entuzjastów i energii były i są odrzucane przez Mazda. Mnie też irytuje, że nie chcą się dołożyć do MC żeby chociaż porządny Poznań z przytupem zrobić, patrz Hungaroring dla MX-5.

Tylko czy od dłuższego czasu hasztagowane hasło, skierowane do Mazdy odnosi skutek? Myśle, że nie oraz że nie przyniesie takiego. Może by warto się zatrzymać, może nawet cofnąć i jednak rozmawiać, szukać możliwości, wspólnych płaszczyzn do porozumienia?

I mam nadzieję, że za dużo sekund nie będzie mi w sobotę doliczone ;)
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
Smock
Donator
Donator
Posty: 776
Rejestracja: 28 kwie 2012, 20:34
Model: NC FL
Lokalizacja: Poznań

19 cze 2019, 16:27

To kilka słów ode mnie… dlaczego ? Ponieważ jestem organizatorem zlotów i wiem o czym mowa (a co ważniejsze) uczestniczyłem w marcowych rozmowach na temat 30 –lecia mx-5.
Zacznę od tego, że trzeba być i to (delikatnie mówiąc )mocno nie fair by insynuować że Karolina czy Five jako „admini” są pupilami mazdowej korporacji. To od Fiva słyszałem wiele krytycznych i uzasadnionych uwag na temat podejścia Mazdy do tematu 30-lecia.
Z tego co wiem, Karolina i Five o spotkanie zabiegali od jesieni - tak aby jak najwcześniej informacja o zlocie pojawiła się na forum. Stało się inaczej i to nie z ich winy. Spotkanie odbyło się zdecydowanie za późno, bo w marcu. Tak naprawdę na spotkaniu ustalono tylko datę na 31.08-01.09 i miejsce Łódź (ewentualnie Poznań) i taka informacja pojawiła się na forum. A dlaczego watek został zamknięty ? Bo niby co miał więcej napisać ? Reszta to niestety opieszałość Mazdy. Może duże firmy tak działają…nie wiem…nie znam się.
Wydaje mi się, że można to śmiało rozdzielić na dwa tematy. Chociaż wiem, że powiecie że jeden wynika z drugiego, ale my robimy imprezy cyklicznie, a Mazda przy okazji okrągłych rocznic.
Pierwszy to: relacje miedzy Klubem a Mazdą, które bez wątpienia są słabe i wielokrotnie mówiłem, że powinniśmy rozmawiać z nimi jak równy z równym. Oni mają budżety, dostęp do mediów większą siłę przebicia. My mamy coś czego MP nie będzie miała nigdy - czyli wspaniałą społeczność i możliwość zebrania w jednym miejscu o tej samej porze 30, 50 czy 100 mazd mx-5. Organizuję zloty bez znaczenia czy otrzymam od nich wsparcie w postaci kilku kubków czy wsparcia finansowego. Na szczęście mam u siebie Voyagera, który mnie zawsze wspiera. Dwa lata temu pisząc do MP nadminiłem:
„Z racji tego, że każdy uczestnik naszych spotkań otrzymuje jakiś upominek-nagrodę( dostajemy je od zaprzyjaźnionych firm, lub kupujemy niestety nie są one związane z Mazdą) zwracam się z prośbą o większe zaangażowanie Mazdy Motor Poland w tej kwestii  dotyczy to również innych zlotów organizowanych w Polsce”
Drugi to: Zlot 30 lecia Mazdy Mx-5. Uważam, że użycie przez MP w nazwie „ jedynego oficjalnego zlotu 30 lecie mx-5” jest przegięciem, ale bądźmy sprawiedliwi - i tu coś do ekipy z MMC którą szanuję i podziwiam za to co robią: tak się jakoś ułożyło, że na zloty które organizuję lub sam jeżdżę przyjeżdżają ludzie raczej mniej związani z MMC i też rozmawiamy na tematy klubowe. Wiele osób mówiło, że przez nazwę 30 LECIE MX-5 II MEGAZLOT zostali wprowadzeni w błąd myśląc że jak w latach poprzednich jest organizowane wraz z Mazdą a wystarczyło napisać II MEGA ZLOT 30 LECIE MX-5 niby niewielka różnica, a jednak tak zrobił Leszek i tak zrobiłem ja. Jeżeli więc mówimy o przegięciu w terminologii Mazdy - bądźmy sprawiedliwi – organizatorzy MEGAZLOTU również przegięli….czy świadomie, czy nieświadomie…nie wnikam. Stąd wynika dezorientacja Klubowiczów trwająca już wiele tygodni. Nic więcej na ten temat pisać nie trzeba. I na przyszłość: wystarczyło pogadać i uzgodnić w roku ubiegłym, że imprezy klubowe odbywać się będą w RAMACH 30-LECIA MX-5 i tym samym zostawilibyśmy pole do popisu MP. I byłoby klarownie.
Mam tylko nadzieję, że ta dyskusja tylko nam pomoże a nie poróżni. Zgadzam się z Tiburonem że wypracowanie jakieś polityki między Klubem a MP jest konieczne i fajnie jakby organizatorzy wiedzieli wcześniej na co mogą liczyć ze strony Mazdy czy na przysłowiowy długopis czy na 23 zł na jednego uczestnika danego zlotu. Myślę, że takie transparentne podejście do tematu wyszłoby nam wszystkim na dobre
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

19 cze 2019, 16:53

Amen.
Obrazek
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

19 cze 2019, 17:42

Smock pisze:
19 cze 2019, 16:27
Szanuję Five i Karolinę za ich pracę na rzecz forum i za poświęcanie swojego czasu prywatnego i zawodowego.

Nie może być tak, że każde krytyczne w stosunku do MPL słowa odbierane są jako hejt. Oprzyjmy się na faktach. Są tam jakieś rzeczy wyssane z palca? Każdy ma prawo wyrazić swoje niezadowolenie i w mojej ocenie jest ono w pełni uzasadnione. Mamy siedzieć cichutko bo Mazda się obrazi? Kurde Smocku. 370 osób. Może dobijemy do 400 może do 450?! Zapraszamy Mazdę Polska na urodziny MX-5, na Zlot na #drivetogether i #friendsofmx5 i co?! Nie było żadnych oczekiwań. Było zaproszenie.

Trudno ustalić jeden front wśród organizatorów życia społeczności MX-5 skoro "szefostwo" trzymające to forum jest oficjalnie bezkrytyczne w stosunku do MPL.

Byłeś na spotkaniu w sprawie 30-lecia MX-5 w MPL? Bo ja nie. Wiedziałeś o nim? Bo ja nie. Tylko to nie Five czy Karolina organizuje zloty, spoty, wyjazdy.

Był styczeń czy luty 2019. Widząc, że NIC się nie dzieje zabraliśmy się do roboty w sprawie 30-lecia. Coroczne Mega Zloty MX-5 na stałe wpiszą się w kalendarz imprez tej społeczności. Nazwa mylna? Na Facebooku, który ma o wiele większe zasięgi niż forum, i jest głównym kanałem komunikacji, wydarzenie podpisane jest tak -> https://www.facebook.com/events/148246726110533/

Jeszcze jedno. Ja doskonale rozumiem, że jestem niewygodny bo MC, które pewnie w ocenie niektórych miało nie wyjść wyszło. Mija 7 lat, 50 eventów. Efekty każdy widzi.

Tymczasem w budżecie jednego celebryty zaproszonego na Oficjalny zlot Mazdy my zrobimy nasz, ten nieoficjalny. Tyle.

BTW. Bardzo chciałbym napić się z Tobą piwa i przybić Ci piątkę :kciuk:
Danillo pisze:
19 cze 2019, 16:26
Te hasztagi nie są skierowane tylko do MPL. Wiele razy zdarzyło się, że ktoś nie znając MC był przekonany, że jest to impreza w którą zaangażowana jest Mazda Polska. Takie informacje osobiście dostawałem. Kluby w Słowacji, Czechach, Węgrzech były przekonane, że MC jest imprezą Mazdy Polska. Dodajmy do tego to chwalenie się relacjami MC przez MPL...


Jeszcze taki heheszek na koniec. W końcu mamy poczucie humoru, nie?! :D
HeheszekZlot.png
HeheszekZlot.png (278.77 KiB) Przejrzano 5167 razy
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Smock
Donator
Donator
Posty: 776
Rejestracja: 28 kwie 2012, 20:34
Model: NC FL
Lokalizacja: Poznań

19 cze 2019, 18:22

himber pisze:
19 cze 2019, 17:42
BTW. Bardzo chciałbym napić się z Tobą piwa i przybić Ci piątkę :kciuk:

Z przyjemnością :) choćby po to aby ustalić wspólne stanowisko wobec MP
Awatar użytkownika
Yoozef
Posty: 643
Rejestracja: 09 wrz 2009, 13:19
Lokalizacja: Wawa

20 cze 2019, 21:59

Smock pisze:
19 cze 2019, 18:22
himber pisze:
19 cze 2019, 17:42
BTW. Bardzo chciałbym napić się z Tobą piwa i przybić Ci piątkę :kciuk:

Z przyjemnością :) choćby po to aby ustalić wspólne stanowisko wobec MP
Z przyjemnością dołączyłbym do tego piwka jako ,że ze Smokiem
troskę o XXX lat MX5 poruszyliśmy dawno dawno temu .
Korci mnie żeby odpalić jakiś tekst ale rozsądek mówi ,że ważniejsza
jest wspólnota i ten kawałek podłogi której nie można zatopić.
ODPOWIEDZ