SPA - Nurburgring 14-18 sierpień 2019

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

31 maja 2019, 13:48

Stworzyłem co prawda grupę dyskusyjną na fb dotyczącą tego tematu ale są osoby tu obecne na forum a nie używające FB więc informuję o niniejszej inicjatywie na tripa połączonego z jazdą po legendarnych torach wyścigowych. Na dzień dzisiejszy na pewno jadą 4 auta. Kto chętny dołącza i jedzie z nami.


Panowie, jest pomysł żeby w 5 dni pojeździć na otwartych dniach dwóch legendarnych torów SPA Francorchamps oraz na Nurburgring.

Przejazd
Na SPA w dniu 15.08 (czwartek) jest Public Driving Experience. Na miejscu trzeba więc być we środę 14.08 wieczorem.
Ja proponuję trasę przez Wrocław i Frankfurt nad Menem. Jako że jest to 1200 km, można jak kto lubi trasę zrobić w 1 dzień, lub moja sugestia wyjechać we wtorek na wieczór w z noclegiem przed granicą, np. Bolesławiec i następnego dnia przeskoczyć ok. 800 km na luzie do Stavelot (SPA)

Po zakończonych jazdach na SPA, przeskakujemy ok. 120 km do Nurburg i tam się kwaterujemy.
W piątek 15.08 Zielone Piekło jest otwarte od 17.15 – 19.30 więc będzie czas na zwiedzanie przed jazdą. W sobotę tor jest otwarty od 9 – 19.00.
Po zakończeniu proponuję nocleg w Nurburg i powrót w niedzielę rano do domu.

Tory i bilety
SPA:
Na SPA każdy zawczasu musi zrobić rezerwację. Na dziś jest dużo biletów. Koszt to 300 Eur + 50 za drugiego kierowcę. W tej cenie są 4 sesje po 25 minut. Jeśli będzie czas można dokupić sesje za 80 Eur. Jest kilka wariantów wykupienia sesji, ja proponuję sesję B czyli 2 sesje rano, przerwa na obiad i 2 sesje po południu.

Kaski są obowiązkowe, podobnie jak długie spodnie i długie rękawy. Na torze nie wolno wyprzedzać w zakrętach oraz na dohamowaniach przed, choć w praktyce nie jest to szczególnie pilnowane.
Link do rezerwacji: https://tickets-spafrancorchamps.com/en ... OmTs8ygr1g

Nurburgring:
Nie trzeba rezerwować jazdy, bilety kupuje się na miejscu i jeździ tyle ile się chce, ma kasy i da rady. Jak się zdarzy gruby dzwon to zamykają tor na kilka godzin.
Jeden przejazd w tygodniu 25 Eur, w weekend 30 Eur.
Więcej info tu:
https://www.greenhelldriving.nuerburgring.de/#/landing

Noclegi
Można sporo zaoszczędzić dzieląc pokój, jeśli będzie nas parzysta ilość. Przykładowe ceny noclegów za dwójkę:
Bolesławiec 200 PLN
Stavelot 400-500 PLN
Nurburg 300-400 PLN x 2 noce

Koszty:
Przejazd każdy przeliczy, zależy jaka benzyna i ile pali. Ceny paliwa w Niemczech to na dziś, ok. 1,4 Eur 95 i 1,8 Eur 98. Ceny w Belgii na zbliżonym poziomie.
Licząc na okrągło 3000 km, 98 oktan daje to ok. 2000 zł przy średnim zużyciu 12l/100 km
Noclegi w wersji 2 osoby na pokój ok. 750 zł
Bilet SPA 1300 zł
Pętla 9 kółek 1200 zł

Czyli w okolicach 5 – 5,5 tys zł powinno się zmieścić.

I tak to wygląda. Zapraszam do dyskusji. Jeśli macie znajomych którzy mogą się tym zainteresować, prześlijcie dalej.
Pozdrawiam, Danillo
ODPOWIEDZ