[13-16.06]Tokaj 2019

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Berger
Posty: 222
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:24
Model: ND
Wersja: 2.0 Homura
Lokalizacja: Warwickshire
Kontakt:

12 maja 2019, 19:46

Obrazek

Hej!

Jak już pewnie wiecie w tym roku mamy spory poślizg z organizacją Tokaju, ale nie może tak być że się nie odbędzie, więc jako że mam teraz trochę więcej wolnego czasu postanowiłem podjąć się organizacji tegorocznego wypadu. Niestety biorąc pod uwagę, że mamy połowę maja nie jestem w stanie obiecać, że uda się stworzyć tak dopięty wyjazd jak w zeszłych latach.

Z tego co widzę na stronie Tokaju, festiwal wina odbędzie się w terminie 7-10 czerwca. Osobiście proponowałbym pojechać tydzień później, tj. 13-16 czerwca. Powinno być wtedy luźniej w Tokaju i powinno się udać zachować dotychczasowy klimat posiadowek na skwerku :kciuk:. Jadąc też w tym terminie nie kolidujemy z MC które odbędzie się 22 czerwca i na które na pewno wybiera się trochę osób. W tym terminie jest też jeszcze trochę wolnych miejsc w Tokaju, tydzień później już nie jest tak kolorowo. Obecnie mam przyrezerwowane bezpłatnie 2 pokoje z czterema pojedynczymi łóżkami, w sumie 6 wolnych miejsc. Patrzyłem na wcześniejsze i późniejsze tygodnie i nie wygląda to zachęcająco.

W dniu jutrzejszym zadzwonię do pani Katarzyny z pytaniem czy udałoby się jeszcze zorganizować nocleg - jeśli tak, to zobaczymy na ile osób, jeśli nie to będziemy szukać i kombinować.

Wstępny plan próbowałbym zachować tak jak w zeszłym roku, tj:

Czwartek:

- 09:30: Wyjazd z Krakowa
- 14:00: Obiad
- 18:00: Przyjazd do Egerszaloku (zameldowanie)
- 20:00: Degustacja

Piątek:

- 09:00: Wyjazd z Egerszaloku na baseny termalne
- 13:00: Przelot przez Góry Bukowe
- 16:00: Obiad
- 18:00: Zameldowanie w kwaterach w Tokaju
- 19:00: Degustacja...
- 20:30: Schodki...

Sobota:

- 09:00: Degustacja u Dobogo
- 14:00: Degustacja/zakupy
- 17:30: Zbiórka na schodkach
- 18:00: Degustacja
- 20:00: Schodki...

Niedziela:
- wyjazdy jak komu odpowiada

Jest to bardzo ogólny zarys, zachęcam do proponowania zmian.

Bardzo bym prosił o szbybkie decyzję zainteresowane osoby, jeśli odpowiada Wam ten termin to proponuję od razu rezerwować noclegi w Tokaju, jest trochę hoteli z bezpłatną rezerwacją do czerwca. Informacje na temat noclegu u Petrenych powinny być jutro rano. Najchętniej całą listę już bym zamknął pod koniec tego tygodnia, tak żeby jak najszbciej być w stanie zorganizować degustację.

Wstępna lista, stan na 12.05:

- Berger (KRK)
- Piotr +1 (KRK) - uwaga, powiększona przestrzeń bagażowa :mrgreen:
- Przemysław + 1 (KRK)
- Konrad (KRK)
- Dominik + Magda (KRK)

Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub sugestie to proszę o PW na forum, maila na philip.berger.contact@gmail.com lub na whatsappie pod numerem +44 7384 702590.

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 04 cze 2019, 8:16 przez Berger, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

12 maja 2019, 21:39

Jaki to jest koszt ?
Noclegi rezerwujemy na swoją rękę ?
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Berger
Posty: 222
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:24
Model: ND
Wersja: 2.0 Homura
Lokalizacja: Warwickshire
Kontakt:

13 maja 2019, 18:47

Liliputek: Koszt w dużej mierze zależy od tego jaki nocleg się wybierze w Tokaju. Z tego co widzę na booking.com średni koszt noclegu 2 noce dla 2 dorosłych osób to ok 350 zł - 480 zł, zależy od hotelu. Drugim kosztem będzie paliwo. Przykładowa trasa Kraków-Tokaj-Kraków z przejazdem przez Egerszalok i park bukowy to ok. 850km. Zakładając cenę paliwa ok 5,20 zł za litr i średnie spalanie 9l wychodzi ok 420 zł. Do tej kwoty trzeba dodać koszt degustacji, u Petrenych było to w zeszłym roku 50zl od osoby i koszt noclegu w Egerszaloku. Z tego co pamiętam w zeszłym roku mieliśmy 4 grupowe degustacje. Liczyłbym do 1200 zł na 2 osoby.No i pytanie ile litrów wina planujesz przywieść że sobą ;)

Noclegi tak jak w zeszłym roku: Egerszalok mogę przyrezerwowac jeśli zbierze się grupa, natomiast Tokaj na własną rękę.

Jeśli chodzi o nocleg w Egerszaloku;

U Petrenych niestety w tym czasie jest węgierska wycieczka, były tylko 2 pokoje (2 czwórki, w układzie dwuosobowe łóżko + 2 osobne), oba zarezerwowałem, na ten moment są wolne 2 pojedyncze łóżka. W okolicy jest dużo pensjonatów więc problemu że znalezieniem miejsca nie powinno być. Jeśli zbierze się więcej osób to mogę zarezerwować coś dla grupy, jednak na ten moment najlepszym wyjściem wydaje mi się aby każdy rezerwował to co mu odpowiada w sąsiedztwie Petrenych, na pewno będziemy mogli usiąść sobie razem w naszym ulubionym ogródku :kciuk:

Degustacja u Petrenych;

Nie ma możliwości dołączenia do węgierskiej grupy (liczba osób i degustacja po węgiersku), jeśli będzie konkretna grupka od nas to można zrobić degustacje w Egerze (też u Petrenych) jednak wtedy trzeba pomyśleć o jakimś transporcie. W sprawie ewentualnej degustacji będę jeszcze rozmawiał z panią Kasią. Jeśli nie to zapewne zrobimy zapasy w ich sklepie i będziemy degustować na własną rękę w ogródku :mrgreen:

Przepraszam, że nie jestem w stanie dostarczyć konkretnych informacji, ale na ten moment nie mogę podać komukolwiek z kim rozmawiam konkretnej liczby osób, więc ciężko czegokolwiek oczekiwać.

W tym roku wypad zapewne będzie mocno improwizowany, ale będziemy się starać podążać w miarę możliwość za planem z zeszłych lat. Pewny jest przejazd do Egerszaloku, następnie baseny termalne, przejazd przez park bukowy i pobyt w Tokaju :winner:

Jeśli ktoś ma jakieś pytania lub sugestie to proszę o PW na forum, maila na philip.berger.contact@gmail.com lub na whatsappie pod numerem +44 7384 702590.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

13 maja 2019, 22:39

Berger pisze:
12 maja 2019, 19:46
(...) dotychczasowy klimat posiadowek na skwerku :kciuk:
Ano był taki, ale jakoś niewyraźnie to pamiętam ;)

IMG_7158.jpg
IMG_7158.jpg (673.61 KiB) Przejrzano 1741 razy

Nie wiem, czy uda mi się dołączyć, ale staram się jak mogę...
Awatar użytkownika
Domel
Donator
Donator
Posty: 356
Rejestracja: 26 gru 2013, 10:41
Model: NC FL
Wersja: bordo z hameryki
Lokalizacja: Kraków

14 maja 2019, 20:16

wstępnie Dominik + Magda
Awatar użytkownika
Berger
Posty: 222
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:24
Model: ND
Wersja: 2.0 Homura
Lokalizacja: Warwickshire
Kontakt:

31 maja 2019, 19:10

Doszła rezerwacja u Dobogo na sobotę 15 czerwca o godzinie 09:00. Na ten moment rezerwacja na 8 osób. Koszt:

-degustacja 5 win: Dobogo Furmint, Izabella Utca - Pinot Noir, Edes Szamorodni, Mylitta, Dobogo 6 puttonyos aszu - 50 zł za osobę
-degustacja 3 win: Dobogo Furmint, Mylitta, Dobogo 6 puttonyos aszu - 40 zł za osobę

W cenie wizyta winiarni i piwnicy.

Na 90% bierzemy opcje z 5 winami.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Domel
Donator
Donator
Posty: 356
Rejestracja: 26 gru 2013, 10:41
Model: NC FL
Wersja: bordo z hameryki
Lokalizacja: Kraków

02 cze 2019, 21:51

No dobra - jesteśmy na 100% - rezerwacje już porobione.
Awatar użytkownika
meo87
Posty: 327
Rejestracja: 30 kwie 2013, 17:45
Model: NC
Wersja: NC
Lokalizacja: Nowy Sącz

11 cze 2019, 21:03

Ekipa Centrum Cabrio chyba też będzie, noclegi już zaklepane. My tylko sobota-niedziela bo więcej czas nie pozwoli. Wyjeżdżamy (3x mx5) w sobotę rano w Nowego Sącza i później gdzieś się znajdziemy ;) Domel do Ciebie nr mam więc jakoś będę dzwonił.
Awatar użytkownika
Domel
Donator
Donator
Posty: 356
Rejestracja: 26 gru 2013, 10:41
Model: NC FL
Wersja: bordo z hameryki
Lokalizacja: Kraków

11 cze 2019, 21:17

meo87 pisze:
11 cze 2019, 21:03
Ekipa Centrum Cabrio chyba też będzie, noclegi już zaklepane. My tylko sobota-niedziela bo więcej czas nie pozwoli. Wyjeżdżamy (3x mx5) w sobotę rano w Nowego Sącza i później gdzieś się znajdziemy ;) Domel do Ciebie nr mam więc jakoś będę dzwonił.
:kciuk:
zchmnski
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2019, 9:57
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: Kraków

13 cze 2019, 10:40

Hej!

Pierwsza miata kupiona w zeszłym tygodniu (dzięki Centrum Cabrio!), najwyższa pora przetestować ją na dłuższej trasie. Z dziewczyną planujemy dla odmiany wyjechać w piątek po pracy z Krakowa i dojechać w jakieś ładne miejsce na Słowacji gdzie spróbujemy rozbić namiot i przekimać się na łonie natury :D Jak dobrze pójdzie w okolicach południa będziemy w Tokaju (nocleg zabookowany w Toldi Fogadó). Prawdopodobnie taką trasą będziemy jechać: https://goo.gl/maps/PLKwJ2g4oNFC5qUBA (macie pomysły czy warto o coś zahaczyć jeszcze albo wybrać inną drogę?).

Do zobaczenia w Tokaju!
Awatar użytkownika
Domel
Donator
Donator
Posty: 356
Rejestracja: 26 gru 2013, 10:41
Model: NC FL
Wersja: bordo z hameryki
Lokalizacja: Kraków

17 cze 2019, 20:04

Dzięki za wspólną zabawę i świetne towarzystwo! Jak zwykle - Tokaj nie zawodzi. Dzięki Filip i Piotrek za zorganizowanie wypadu :kciuk:
Załączniki
tokaj2019.JPG
tokaj2019.JPG (1.97 MiB) Przejrzano 1447 razy
Awatar użytkownika
Berger
Posty: 222
Rejestracja: 01 kwie 2014, 12:24
Model: ND
Wersja: 2.0 Homura
Lokalizacja: Warwickshire
Kontakt:

20 cze 2019, 20:29

My również dziękujemy za przybycie, świetnie spędzony czas razem oraz wszelką pomoc przy organizacjii, no i do zobaczenia na (oby) nieco chłodniejszym i mniej zakomarzonym Tokaju 2020 :mrgreen:

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ