Dzień Automobilisty na Torze "Poznań"

28.07.2009

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

23 lip 2009, 10:33

"W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym Automobilklub
Wielkopolski juz drugi raz serdecznie zaprasza kierowców do skorzystania
z jazd po Torze „Poznań” w ramach „Dnia Automobilisty”. Tym razem we
wtorek 28 lipca...."

wiecej info tutaj
http://www.aw.poznan.pl/imprezy2009/20090728automobilista/automobilista.pdf


w skrócie - 300 zł / 4h jazdy po torze, chyba nie najgorsza cena jak na jedyny poważny tor w Polsce
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

23 lip 2009, 11:04

Dizajer pisze:w skrócie - 300 zł / 4h jazdy po torze, chyba nie najgorsza cena jak na jedyny poważny tor w Polsce

Fakt... Tylko dlaczego w środku tygodnia :neutral:
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

23 lip 2009, 11:52

bo wszystkie weekendy są już pewnie dawno pozajmowane przez imprezy z których władze toru mają większą kase :)
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

23 lip 2009, 21:00

Zebrać 20-30 Miat i za te same pieniądze mamy tor z podstawową obsługą na 6h (albo więcej, nie pamiętam) na wyłączność...

Bardziej polecam SuperOESy i Youngtimer - ten "dzień" to raczej będzie śmieszna impreza, na którą przyjedzie mix przypadkowych cywili i stałych bywalców toru. A środy to normalnie dzień treningów samochodowych - widocznie w tygodniu po eliminacji WSMP akurat tego nie ma :)
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

23 lip 2009, 22:46

Misza pisze:Zebrać 20-30 Miat i za te same pieniądze mamy tor z podstawową obsługą na 6h (albo więcej, nie pamiętam) na wyłączność...

ciekawa opcja, bardzo ciekawa :D

Misza pisze:Bardziej polecam SuperOESy i Youngtimer

tu plusem w stosunku do youngtimera jest to że jeździsz więcej po właściwym torze a nie wokół pachołków :)
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

23 lip 2009, 23:46

Kicnełabym na tor Poznań... :cool:

Misza obiecałeś, że mnie kilku sztuczek nauczysz :cool:
Jest ryzyko - jest przyjemność
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

24 lip 2009, 7:53

gdyby termin był sensowny, z pewnością również rozważyłbym taki wyjazd - szlifowania umiejętności nigdy za wiele
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

24 lip 2009, 8:37

No więc realnie wygląda to tak, że weekendy w sezonie (kwiecień-październik) są zajęte na rok do przodu.

Pozostają więc opcje jazd w tygodniu albo weekendów poza sezonem - dlatego np. większość SuperOESów i innych tego typu imprez niemistrzowskich odbywa się począwszy od listopada do ok. marca, bo jest wtedy dużo łatwiej z dostępnością toru (no i mniejsza szansa, że ktoś go wykupi - czyt. tańsza organizacja imprezy przez AW).

Poza tym realnie oceniając, poznański karting do zabaw Miatą jest dużo lepszy niż pełna pętla - ze względu na wytrzymałość hamulców przede wszystkim. Więc YTP jak najbardziej jest fajną opcją, bo te "między pachołkami" to gdzieniegdzie naprawdę szybkie próby (np. pełny karting z 2 dodatkowymi szykanami albo depot z hamowaniami ze 120-130km/h do np. 30), a poza tym masa fajnych, zacieśnianych zakrętów, gdzie większość narwanych przy pierwszym przejeździe leci bokiem, bo zbytnio szarpie kierownicą czy gwałtownie puszcza gaz z zakręcie - zapewniam, że dla zdecydowanej większości to lepsza nauka i większa frajda niż szybkie długie zakręty.

Więc najpierw proponuję przyjechać, a potem oceniać :)

BTW, na YTP przejazdy po torze też są - przy czym osobiście uważam, że puszczanie ludzi w kupie w formie "wyścigu" - jakkolwiek by zapewniali organizatorzy, że to nie wyścig - to nie jest bezpieczna zabawa dla ukochanych samochodów i ich kierowców.
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

24 lip 2009, 14:21

Zgadzam się z Miszą - ci którzy mieli już okazje jeździć po "małej pętli" Toru Poznań, czyli po torze kartingowym wiedzą, że to duża frajda i dobre miejsce do nauki szybkiej jazdy dla osób, które na codzień nie mają do czynienia ze sportowa jazdą.
Innych pewnie do jazdy po kartingu mogłoby zachęcić to, że właśnie na tym torze odbywają się treningi driftingu.
I jeszcze jedno: niech tym, którzy nie widzieli tego toru kartingowego nie kojarzy się on z amatorskimi torami dla gokartów przy supermarketach i multikinach - to zupełnie inna skala.
Maksymalna prędkość na tym torze Miatą NA 1.6 to ok 120km/h, ale wberw pozorom i przy małych prędkościach można się wiele nauczyć, a przynajmniej jest bezpieczniej.

Oczywiście jazda po pełnym torze to niesamowite przeżycie i okazja do realnej oceny swoich umiejętności, ale weźcie pod uwagę, że wasza Miata może po prostu nie wytrzmać szybkiej jazdy i bardzo ostrych hamowań przez wiele okrążeń.
Miałem już kilka razy okazję potrenować na tym torze i szczerze mówiąc wydaje mi się, że sesje po 3-4 ostre okrążenia w pewnych odstępach czasowych to dokładnie tyle ile Miata jest w stanie znieść.
A to właśnie oferuje Youngtimer Party - dwa przejazdy po 4 szybkie okrążenia w odstępie ok 2 godzin.

Jeśli znajdzie się wystarczająco dużo chętnych (z góry zakładając, ze jest to środek tygodnia albo termin jesienno-zimowy i swoje kosztuje) możemy rozeznawać temat wynajęcia toru albo toru i instruktorów. Takie szkolenia od czasu do czasu organizuje dla siebie klub Porsche Polska.
Miałem raz okazję się "przykolegować" i skorzystać z takiego szkolenia - na prawde fajnie zorganizowane i daje duże możliwości wyszalenia się.
Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

24 lip 2009, 15:19

wocio pisze:możemy rozeznawać temat wynajęcia toru


To byłaby naprawdę ciekawa opcja, tylko mała sugestia - jeśli już tor to niech to będzie karting, jak wspomniano wyżej nie ma sensu pchać się na duży bo można niepotrzebnie zrobić krzywdę naszym kochanym samochodzikom - śmiga się po dużej pętli fajnie, jednak seryjne hamulce tego nie wytrzymują...
110@???KM
134@???Nm
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

24 lip 2009, 16:14

piszac "pachołki" miałem raczej na myśli te odcinki youngtimera "w okolicach toru", zwłaszcza te odrobine szutrowe które mnie troche przeraziły

Karting napewno daje duzo frajdy. Kiedy jezdziłęm po bydgoskim, który jest zdecydowanie mniejszy od poznańskiej miałem konkretnego banana na twarzy :) Po dużej poznańskiej pętli jechałem tylko spacerowym tępem więc kwestia hamulców nie wchodziła akurat w gre :) Mimo wolnego tępa miałem niesamowitą frajde bo to wspaniałe uczucie przejechać sie trasą którą wczesniej oglądało sie tylko na filmikach z onboardów :smile:

Wynajęcie toru w opcji z instruktorem to by było coś! Jeśli były by znane przybliżone koszty dajcie znać, trzeba budżet z wyprzedzeniem planować :)
marthen
Posty: 170
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:22
Model: NA
Lokalizacja: Tychy

26 lip 2009, 20:42

Mayk pisze:
wocio pisze:możemy rozeznawać temat wynajęcia toru


To byłaby naprawdę ciekawa opcja, tylko mała sugestia - jeśli już tor to niech to będzie karting, jak wspomniano wyżej nie ma sensu pchać się na duży bo można niepotrzebnie zrobić krzywdę naszym kochanym samochodzikom - śmiga się po dużej pętli fajnie, jednak seryjne hamulce tego nie wytrzymują...

Dokładnie. IMO na dużą pętlę MX5 jest po prostu za wolna - zanim się dojedzie do końca prostej startowej to można zjeść kanapkę i jeszcze ją popić :)
A wynajęcie kartingu + szkolenie to znakomity pomysł.
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

27 lip 2009, 12:56

czy ktos z klubowiczow jedzie? ja sie zastanawiam...
"Wskakuj mała (dozwolone do lat 18tu)"
Zablokowany