Trip from Le Louvre museum Paris to l'Ermitage museum Saint Petersbourg

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ŻeteM
Posty: 56
Rejestracja: 21 mar 2016, 19:28
Model: NB FL
Wersja: Memories

18 lip 2019, 13:53

Awatar użytkownika
ŻeteM
Posty: 56
Rejestracja: 21 mar 2016, 19:28
Model: NB FL
Wersja: Memories

18 lip 2019, 14:06

Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 lip 2019, 14:21

Dziubas pisze:
18 lip 2019, 0:47
Do niedzieli jestem w Mrągowie, więc możemy jakiś kawałek obstawy dwoma liftami zapewnić - jako że jesteśmy tu rodzinnie, to pewnie, maks 2-3h.

Oczywiście pytanie, czy przyjmują takie abominacje jak lifty za obstawę MX-5.
Sztos! Przyłączcie się do nas między Suwałkami, a Rynem. Okazja do pogadania będzie w przerwie obiadowej.

Plan podróży
  • 12:00: Spotkanie gdzieś przed Suwałkami.
  • 14:00: Przerwa obiadowa w Rybni (do jutra muszę zgłosić liczbę osób i aut).
  • 19:00 / 20:00: Dojazd do Warszawy
route1.jpeg
route1.jpeg (270.78 KiB) Przejrzano 3343 razy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 lip 2019, 14:32

@Mathieu, dzięki za propozycje! Mogą się przydać, gdyż wygląda na to, że towarzystwo jednak ma nocleg w Wyszkowie, a nie w samej Warszawie. Jeszcze muszę to potwierdzić.

Szkoda mi rezygnować z odcinka Szczytno - Olsztynek. To może być najlepszy kawałek tej imprezy. Ale możliwe, że będę musiał. Trasę, którą zaproponowałem, sprawdziłem wielokrotnie. Wiem, że nawierzchnia jest bez zarzutu, ruch ograniczony i brak robót drogowych. Zmieniając punkt docelowy na Wyszków, myślałem o takiej modyfikacji: https://goo.gl/maps/xgCcf52hjLGtRgJE9 (również sprawdziłem ją w ciągu ostatniego miesiąca).

Powiedz, proszę, coś więcej o stanie dróg na trasach, które zaproponowałeś. Przejechałeś je ostatnio? Jesteś pewien, że nie będzie niespodzianek z nawierzchnią i przejezdnością? Różnice są na poziomie 20 - 30 minut (8% dłużej). To daje nam komfort wyboru najbardziej równiej i pewnej trasy.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 lip 2019, 16:58

Potwierdzam: "nocleg w Warszawie" mieli zabookowany w Wyszłowie :mrgreen:

Ustaliliśmy, że nie ma sensu, żeby wieczorem pchali się do Warszawy i z powrotem. Lepiej będzie poświęcić ten czas na dłuższy pobyt na trasie, pogadać dłużej przy obiedzie...

Do Warszawy przyjadą w niedzielę rano. Namawiamy ich, żeby posiedzieli ze 2 - 3 godzinki i poszli z nami na jakiś lunch, zanim wyjadą do Berlina (mają 5 i pół godziny prostej drogi bez niespodzianek).

poprawionatrasa.png
poprawionatrasa.png (1.72 MiB) Przejrzano 3311 razy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 lip 2019, 17:41

nickesh v2.0 pisze:
18 lip 2019, 14:32
Powiedz, proszę, coś więcej o stanie dróg na trasach, które zaproponowałeś. Przejechałeś je ostatnio? Jesteś pewien, że nie będzie niespodzianek z nawierzchnią i przejezdnością? Różnice są na poziomie 20 - 30 minut (8% dłużej). To daje nam komfort wyboru najbardziej równiej i pewnej trasy.
@Mathieu, przejechałem tę trasę na Google Street View i wygląda doskonale :)

Jak się okazało, w sobotę mamy dużo czasu, więc zaproponuję ja bym chętnie jechał aż do Olsztynka, ale nie będę się upierał, jeśli wybiorą krótszą trasę. Dzięki! :)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

19 lip 2019, 7:03

Daleko jestem od modyfikacji trasy bo pewnie macie ustalone już wszystko. Nie wiem jak stoją z czasem. Owszem trasa Giżycko - Ryn - Mragowo ma sporo zakrętów i jest wyśmienitym stołem równiutkim. Jednak to jest sobota i wakacje. Ruch na tej trasie jest obrzydliwy. I raczej dodał bym czasu niż go ujmował (dzieląc na MX-5 plus mała kolumna). Bardziej urokliwa, o mniejszym ruchu byłaby trasa z Gizycka na Mikołajki przez Wilkasy wzdłuż jeziora Niegocin (widokowo jedna z najpiękniejszych trasek) a następnie z Mikołajek na Ukta - Karwica i Faryny i wpadacie na "53" przed Dąbrowy. Fragment Mragowo - Piecki tez nie jest ani ciekawy ani przyjazny (odcinkowy pomiar prędkości) i lepiej tego pilnować......
Ale to taki mój mały OT.
Pozdrawiam serdecznie i trochę zazdraszczam tej małej wyprawki
woznyrafal
Posty: 58
Rejestracja: 07 lut 2019, 20:25
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

19 lip 2019, 7:39

Czy może w sobotę rano ktoś rusza z Wwa np do Rynu, żeby dołączyć na lunch i dalej jechać eskortą do Wwa ?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
ŻeteM
Posty: 56
Rejestracja: 21 mar 2016, 19:28
Model: NB FL
Wersja: Memories

19 lip 2019, 11:46

Nickesh,
prawda jest ze dosc dawno tymi trasami nie jechalem, ale osobiscie wole droge mniej rowna ale za to ciekawa. A jak jade Miata, to najbardziej nie lubie dwupasmowek i innych wynalazkow szybkiego (szybszego?) ruchu.
Wariant proponowany przez Peecera wydaje sie oczywiscie najlepszy...
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

19 lip 2019, 12:22

Peecer pisze:
19 lip 2019, 7:03
Daleko jestem od modyfikacji trasy bo pewnie macie ustalone już wszystko. Nie wiem jak stoją z czasem. Owszem trasa Giżycko - Ryn - Mragowo ma sporo zakrętów i jest wyśmienitym stołem równiutkim. Jednak to jest sobota i wakacje. Ruch na tej trasie jest obrzydliwy. I raczej dodał bym czasu niż go ujmował (dzieląc na MX-5 plus mała kolumna). Bardziej urokliwa, o mniejszym ruchu byłaby trasa z Gizycka na Mikołajki przez Wilkasy wzdłuż jeziora Niegocin (widokowo jedna z najpiękniejszych trasek) a następnie z Mikołajek na Ukta - Karwica i Faryny i wpadacie na "53" przed Dąbrowy. Fragment Mragowo - Piecki tez nie jest ani ciekawy ani przyjazny (odcinkowy pomiar prędkości) i lepiej tego pilnować......
Ale to taki mój mały OT.
Pozdrawiam serdecznie i trochę zazdraszczam tej małej wyprawki
Tak, wiem. Niestety :( . W środę to samo słyszałem od Mattia. Dobra, nie ma co się zastanawiać. Jadę obczaić jeszcze raz... :mrgreen:
Mathieu pisze:
19 lip 2019, 11:46
prawda jest ze dosc dawno tymi trasami nie jechalem, ale osobiscie wole droge mniej rowna ale za to ciekawa. A jak jade Miata, to najbardziej nie lubie dwupasmowek i innych wynalazkow szybkiego (szybszego?) ruchu.
Nie, spoko - miałeś rację. Cała trasa wygląda ekstra. Może poza jednym małym kawałkiem Rycice - Świniary, ale to dosłownie parę km, a i tak nie ma tragedii.

No i powinieneś doskonale wiedzieć, że wyznaję tę samą zasadę co do zakrętów/widoków vs szybkich tras, nie daj Boże wielopasmowych :)

Ostatni zaproponowany przeze mnie wariant zakładał najwyżej 50 km ekspresówki (Olsztynek - Mława) i to z konieczności (z braku czasu).

Może nie będzie źle w tę sobotę. Będziemy tam jechać w godzinach 16:00 - 20:00, a to środek weekendu i sjesta. No i ten odcinek Szczytno - Olsztynek właściwie zawsze jest pusty. Z Mazur na Kujawy i Pomorze wszystko leci 16-ką (Mrągowo - Olsztyn).
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

19 lip 2019, 12:27

... no i teraz to już faktycznie ogranicza nas dobrze dograna ustawka na obiad w Rynie :(

EDIT: W sumie moglibyśmy się wrócić do Bogaczewa. To tylko kilkanaście kilometrów... ;)
Ten kawałek przez Gorazdowo jest przejezdny dla Miaty?

EDIT 2: Poskładałem z tego takie coś: https://goo.gl/maps/GgUzUMjnEsCGzHoj6. Ale nie wiem, jak ta 53-ka wygląda przez Ostrołękę. Na Street View stare zdjęcia.

alternatywa.png
alternatywa.png (544.84 KiB) Przejrzano 3250 razy
Awatar użytkownika
ŻeteM
Posty: 56
Rejestracja: 21 mar 2016, 19:28
Model: NB FL
Wersja: Memories

19 lip 2019, 15:22

A tak przy okazji przypomina mi się, ze na przełomie lat 60 i 70 wraz z Yoozefem pokonywaliśmy regularnie te trasę wakacyjna:
https://www.google.com/maps/dir/Varsovi ... 99!3e0!5i1
moim pierwszym w życiu samochodem Renault 4L (szybkość maksymalna 112 km/h! :shock: ) - po drogach pełnych dziur, kur, pijanych rowerzystów i nieoświetlonych furmanek, które zajmowały cala szerokość drogi - w czasie o 15 minut krótszym niż ten co dzisiaj widnieje na Googlu.
Moj brat Andrzej poruszający się wówczas swoim Porsche 911T robił to w 2h25' :winner:
Co prawda, w tamtych latach ograniczenie prędkości obowiązywało tylko w miastach... 8-)
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

19 lip 2019, 18:31

Jezus Maria, jak ja bym chciał tą 911stkę zobaczyć ;)
Zresztą - to Renault także, choć stare 911 to, według mnie, jedne z piękniejszych samochodów świata.
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

19 lip 2019, 18:37

Uwaga, uwaga! Wracamy do oryginalnego planu. Przepraszam za zamieszanie, taka decyzja naszych gości. Widocznie bardzo chcą się z Wami spotkać. Około 20:00 wjeżdżamy do Warszawy od strony Olsztyna. Proszę o poinformowanie wszystkich zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1329
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

19 lip 2019, 21:10

Jakby co ja startuje o 9 z Wawy jednak w kierunku Giżycka

Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

20 lip 2019, 7:39

Mathieu pisze:A tak przy okazji przypomina mi się, ze na przełomie lat 60 i 70 wraz z Yoozefem pokonywaliśmy regularnie te trasę wakacyjna:
https://www.google.com/maps/dir/Varsovi ... 99!3e0!5i1
moim pierwszym w życiu samochodem Renault 4L (szybkość maksymalna 112 km/h! :shock: ) - po drogach pełnych dziur, kur, pijanych rowerzystów i nieoświetlonych furmanek, które zajmowały cala szerokość drogi - w czasie o 15 minut krótszym niż ten co dzisiaj widnieje na Googlu.
Moj brat Andrzej poruszający się wówczas swoim Porsche 911T robił to w 2h25' :winner:
Co prawda, w tamtych latach ograniczenie prędkości obowiązywało tylko w miastach... 8-)
Mateusz, wydaje mi się, że Ty zdecydowanie zbyt rzadko się tutaj odzywasz, przez co forum :)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

20 lip 2019, 13:11

Ja zwariuję...

Dzisiaj jednak śpią w Wyszkowie. Jutro rano spotkanie w Warszawie o 9:00.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

20 lip 2019, 13:34

nickesh v2.0 pisze:
20 lip 2019, 13:11
Ja zwariuję...
Zanosi się na kolejną Lifted? :lol: :lol: :lol: :lol:

A tak serio, poprosimy jakieś zdjęcia! :kciuk:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Yoozef
Posty: 643
Rejestracja: 09 wrz 2009, 13:19
Lokalizacja: Wawa

20 lip 2019, 21:43

nickesh v2.0 pisze:
20 lip 2019, 7:39
Mathieu pisze:A tak przy okazji przypomina mi się, ze na przełomie lat 60 i 70 wraz z Yoozefem pokonywaliśmy regularnie te trasę wakacyjna:

Taaak do Karwicy , Kwatera w Nadleśnictwie Maskulińskie. Na Nadleśniczego mówiliśmy Naleśnik :D.
Nareperowaliśmy mu starą WFM na którą wszyscy postawili kreskę 8-)

moim pierwszym w życiu samochodem Renault 4L (szybkość maksymalna 112 km/h! :shock: ) - po drogach pełnych dziur, kur, pijanych rowerzystów i nieoświetlonych furmanek, które zajmowały cala szerokość drogi - w czasie o 15 minut krótszym niż ten co dzisiaj widnieje na Googlu.
Rwnówka była genialna zamiast :pały biegów miała pogrzebacz , świetne zawieszenie i nie jednej wypasionej furze rozszalały Mathieu dawała radę :o
Moj brat Andrzej poruszający się wówczas swoim Porsche 911T robił to w 2h25' :winner:
Nie dane mi było się nim przejechać za to siedziałem w nim kiedy siedzenia pasażera było niemal spraspwame do tumelu , a późniejszy los tego samochodu miał filmowy scenariusz .
Może opisze kiedyś Mateo

Co prawda, w tamtych latach ograniczenie prędkości obowiązywało tylko w miastach... 8-)
Mateusz, wydaje mi się, że Ty zdecydowanie zbyt rzadko się tutaj odzywasz, przez co forum :)
Wiele innych przepisów miało symboliczne znaczenie poza miastem :lol:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

20 lip 2019, 21:46

pistenbully pisze:
20 lip 2019, 13:34
poprosimy jakieś zdjęcia! :kciuk:
A co? To aż tak porąbane, że ciężko uwierzyć, że nie zmyślam? :D
Jutro będzie można nas sprawdzić :)

Jutro (niedziela) o 10:00 spotkanie w lokalu "Resort", przy pl. Teatralnym.

O, tutaj: https://goo.gl/maps/HRw1iqEfUeT8nYjU7

Plan jest, żeby posiedzieć tam do południa. Ale wiecie - to tylko plan :ryjezesmiechu:
woznyrafal
Posty: 58
Rejestracja: 07 lut 2019, 20:25
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

20 lip 2019, 22:26

Kilka fotek z dziś. Super trip. Dzięki ekipo !!!ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

24 lis 2019, 18:54

zima za pasem, więc nie będzie pewnie nikomu przeszkadzać, że odkopuję temat z lata
chciałem tylko napisać, że wyprawa do Petersburga mazdą udała się wspaniale
trasa na odcinku północno-łotewskim i estońskim bardzo atrakcyjna, choć praktycznie bez winkli
wjazd do Rosji nie taki straszny i gdyby nie koszt wiz, można by częściej
nigdy nie zapomnę momentu, gdy po pewnych przygodach formalnych wjechałem 25-letnią miatą na asfalt rosyjski
...ani gdy top-down jeździliśmy nocą wzdłuż kanałów petersburskich
sam Petersburg jest jednym z tych nielicznych miejsc, które każdy ciekawy świata człowiek powinien choć raz w życiu zobaczyć!
a najważniejsze, że wróciliśmy do domu z nowymi przyjaźniami
przy okazji przesyłam Wam uściski od Jacky'ego, Beatrice, Artemis i całej reszty za piękną eskortę w Polsce... państwo francuskie jest tym bardzo poruszone
szczególne podziękowania dla kaowca nickesha za cierpliwość i wielkoduszność, you know what I mean :)

Obrazek
pożegnanie w Warszawie

Obrazek
Sobór Kazańskiej Ikony Matki Bożej

Obrazek
Zamek nad Narwą na granicy estońsko-rosyjskiej

Obrazek
Obrazek
nocleg w Tammispää nad jeziorem Peipus

Obrazek
Obrazek
nocleg w Mereoja nad Bałtykiem

Obrazek
Kowno

Obrazek
Obrazek
nocleg nad brzegiem litewskim Jeziora Wisztynieckiego
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

24 lis 2019, 19:04

Ależ to było piękne lato...
ODPOWIEDZ