30 lat mazda mx5

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

koro13
Posty: 455
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:18
Model: NC
Lokalizacja: łeba

03 lis 2018, 7:46

Witam sledze forum i nie widze .nic sie nie organizuje na 30 to lecie mx5 a to wychodzi w 2k19 roku
Robertus
halski
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:58
Model: NB
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

16 lis 2018, 21:43

słuszna uwaga, ja ze wszystkimi nowo napotkanymi miatowiczami ze swojej okolicy się zgaduje na 2019 bo pewnie będzie jakiś mega zlocik, na który będzie można pojechać większą grupą i już się powoli zaczynam stresować..
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5451
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 lis 2018, 18:15

Będzie Pan zadowolony ;)
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1697
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

20 lis 2018, 15:41

Przydałby się jakiś termin bo niektórzy już planują sobie weekendy 2019.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

23 lis 2018, 21:09

A nawet niektóre weekendy 2019 są już zajęte... :o
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1697
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

06 gru 2018, 9:19

Chyba brak info o terminie ma za zadanie zmniejszyć liczbę aut na zlocie...

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
halski
Posty: 113
Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:58
Model: NB
Lokalizacja: Świebodzin
Kontakt:

06 gru 2018, 10:17


Morfi pisze:Chyba brak info o terminie ma za zadanie zmniejszyć liczbę aut na zlocie...
powoli też zaczynam odnosić takie wrażenie, tym bardziej, że dużo ludzi już musiało sobie poplanować urlopy, które w późniejszym czasie mogą kolidować ze zlotem.



Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

06 gru 2018, 12:03

Ale dajcie znać wcześniej, bo jak rozgrzebię projekt, to go szybko nie poskładam...
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

06 gru 2018, 17:01

XXV lecie - zlot ogłoszono dopiero w lutym lub nawet w marcu..... tak więc ten tego.... Zbędna gorączka.....
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

06 gru 2018, 20:56

Zorganizowanie dużego zlotu to nie takie hop siup, więc nie wymagajmy, żeby wszystko było wiadome rok wcześniej...
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
WORCIK
Posty: 230
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:51
Model: NC
Wersja: Limited Edition
Lokalizacja: BYDGOSZCZ

18 gru 2018, 14:34

Może połączyć siły i zrobić zlot razem z Czechami
MEGAZ ZLOT KLUBU MX-5 CZECHY
21-23 czerwca 2019
Awatar użytkownika
Mariusz K.
Donator
Donator
Posty: 425
Rejestracja: 06 mar 2013, 12:29
Model: NA
Lokalizacja: Parczówek/Opoczno i RŚw

08 lut 2019, 8:17

witam
Nie wiem gdzie to umieścić ?Może tu :D

9.02.1989 | PREMIERA MAZDY MX-5

https://www.autocentrum.pl/publikacje/h ... 10-lutego/

Wszystkiego naj........... dla wszystkich MX-5
Mariusz K.
Awatar użytkownika
Verteru
Posty: 310
Rejestracja: 27 sie 2010, 19:48
Model: NA
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec
Kontakt:

17 mar 2019, 10:10

Jest jakieś stanowisko adminów forum co to za akcja z tymi dwoma zlotami zamiast jednym dużym?
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

17 mar 2019, 15:04

No i jeżeli tak bardzo Mazda Polska broni się przed współudzielaniem się (np finansowanie imprez, gadżety itp itd) w różnych zlotach klubu MX-5 to dlaczego posługuje się w swoich plakatach informacyjnych logiem klubu?
Organizują zlot nie konsultując tego z członkami/władzami tegoż klubu - jakby nie było organizacji zrzeszającej najwięcej fanów tego roadstera.
Propozycja od organizatorów MC padła (z tego co wiem) ale zainteresowanie Mazda Polska było żadne, żeby nie powiedzieć, że było lekceważące.
Wszystko to jakoś nie tak.
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

17 mar 2019, 15:48

Liliputek pisze:
17 mar 2019, 15:04
No i jeżeli tak bardzo Mazda Polska broni się przed współudzielaniem się (np finansowanie imprez, gadżety itp itd) w różnych zlotach klubu MX-5 to dlaczego posługuje się w swoich plakatach informacyjnych logiem klubu?
Organizują zlot nie konsultując tego z członkami/władzami tegoż klubu - jakby nie było organizacji zrzeszającej najwięcej fanów tego roadstera.
Propozycja od organizatorów MC padła (z tego co wiem) ale zainteresowanie Mazda Polska było żadne, żeby nie powiedzieć, że było lekceważące.
Wszystko to jakoś nie tak.
Myślisz, że tak sobie użyli loga? Sądzę jednak że jakoś dogadane to musiało być ;)
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

17 mar 2019, 17:17

Jak czytam różne wątki na forum to odnoszę wrażenie, że to jest samowolka ale sądzę, że wkrótce ktoś z naszych "władz" wypowie się na te temat i będziemy mieć jasność.
No bo przecież dlaczego nie chcą połączyć wszystkiego razem i zrobić jedną porządną imprezę? co im przeszkadza?
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

18 mar 2019, 6:10

Co się dzieje w głowie Mazdy to tylko ekipa w Mazdzie Polska wie, ale moje doświadczenia z korpo motoryzacyjnymi jest takie, że póki nie trafisz na pasjonata i miłośnika marki, to nie masz co uderzać w tony: społeczność, przywiązanie do marki czy sentyment.
Dla części pracowników moto korpo (szczególnie takie działy jak promocja, marketing, PR) to kolejny szczebelek kariery.
Obstawiam, że nawet prywatnie nie jeżdżą konkretnymi markami, ale nie odmówią służbowego.
(Był taki case na jednym z moich klientów - zbratała się korpo z pewnego prezesa firmą i musiał pogonić swój kochany prywatny samochód (ewentualnie odstawić do garażu na czas nieokreślony), bo był bezpośrednią konkurencją nowego partnera).
Więc domyślacie się jaka jest miłość prezesa do nowej firmy :)

Miałem okazję poznać poprzedniego 'opiekuna wizerunku Mazdy' w PL - kobita autentycznie lubiła Mazdę, a w szczególności MX-5.
Czy można było więcej od Mazdy wtedy wyciągnąć - z pewnością ktoś powie, że na 100%, a ktoś inny był zadowolony ze współpracy na ówczesnym poziomie. Ale nie o tym chciałem...

Aktualnie - nie znam człowieka, nie widziałem na oczy, nie gadałem - jest statystyczne prawdopodobieństwo, że mogliśmy trafić na mniejszego miłośnika naszych samochodów, a może nawet marki niż jego poprzedniczka.

Więc to nie wróży dobrze...
Druga sprawa to oczywistość, że działania marketingowo-PRowo-promocyjne finalnie zawsze będą służyć temu, by hajs się zgadzał.
W przypadku MX-5 w Maździe się zgadza.
Sprzedało się chyba więcej niż zakładali chyba na całym świecie (kolejki po Recaro, etc.)
Więc po kiego grzyba mieliby inwestować w model, który sam się sprzedaje, gdy na innych segmentach jest o wiele poważniejsza walka i muszą przepychać się między RAV4, Focusami, Passatami czy innymi Yarisami.
(już nie będę wspominał, że dobra sprzedaż za poprzednik rok w niektórych firmach automatycznie powyższa target kolejnego, więc niektóre wyniki są pocałunkiem śmierci :D)
Tam pompują kasę, bo hajs jest we flotach.

A że my - społeczność całego świata - robi największą robotę MX-5 to swoją drogą.
Ale będziemy ją robić czy dostaniemy kubeczki, smycze czy weekend dla klubu na SPA czy innym Nurbor-szajse-ruf,mich,an-ringu...

Takie życie.
Ja w najbliżej przyszłość nie zamierzam sie z MX-5 rozstawać, więc może przyjdzie mi dożyć kolejnego rockendrollowego opiekuna po stronie Mazdy...
Ale z drugiej strony sam jestem ciekaw co szykuje nam Mazda.
Event który będzie ładniejszy na broszurach czy w głowach uczestników? Zobaczymy :D

(by nie było - to bez hejtu jest napisane - po prostu w dzisiejszych czasach na końcu zawsze kasa musi się zgadzać i nie każde korpo ma misję by zadowolić klienta nade wszystko)
Obrazek
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

18 mar 2019, 7:09

To co napisałeś tym bardziej potwierdza, że MP sobie a klub sobie. A jeżeli tak jest, że nie jesteśmy im potrzebni to dlaczego nagle uznali, że posłużenie się logiem klubu w organizacji 30-lecia jest na miejscu - miało by im to w czymś pomóc??? Albo się jest z kimś na dobre i na złe albo tylko toleruje się kogoś bo kiedyś może się mu do czegoś przydać.
Moja wiedza na temat współpracy klubu z MP jest niska, wręcz żadna więc ciężko się mi wypowiadać ale jeżeli jest faktycznie tak, że jest od nich ciężko cokolwiek otrzymać, jeżeli MP jest faktycznie mało co pomocna w życiu klubu, jeżeli faktycznie nie ma od nich żadnego wsparcia czy też jest one śladowe to wg mnie nie powinni wspomagać się logiem, nazwą klubu w organizowanych przez siebie imprezach. Na plakacie jest wprost napisane, ze współorganizatorem zlotu jest Klub. A to przecież nie prawda - czy prawda, czy jak to jest?
Jeżeli chodzi o korporacje to mam z nimi wieloletnią styczność i wiem, że wszystko jest do osiągnięcia używając odpowiedniej argumentacji. Choć faktem jest, że jest to proces długotrwały oraz to, że ludzie tam siedzący patrzą tylko na swoją kasę i stołek i jeżeli mają zaryzykować jakąś decyzją to wolą się nie angażować.
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

18 mar 2019, 7:33

Czyli jednym słowem: Mazda Polska ze społecznością zrzeszoną wkoło MX-5 Klub Polska współpracować nie chce przy naszych eventach, ale robiąc swój korpo-zlot bardzo chętnie będzie się chwaliło na swoim plakacie rzekomą współpracą i wsparciem z MX-5 Klub Polska. Współpraca polega na tym, że MP umieści na plakacie reklamowym logo forum (klubu), żeby pokazać wszem i wobec jak bardzo im leży na sercu społeczność - a tak naprawdę mają nasze eventy głęboko w dupie i jeśli mogą sypnąć groszem (o ile w ogóle), to administracji tego forum za możliwość umieszczenia logo klubu na reklamie swojego 30-lecia - żeby dobrze na prezentacjach i w centrali Mazdy wyglądało.

Zgadza się?
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
Sachim
Donator
Donator
Posty: 548
Rejestracja: 11 paź 2017, 12:42
Model: Inny
Wersja: NA - NBFL
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

18 mar 2019, 7:51

Wygląda na to, że na razie organizatorzy chcą tylko żebyśmy zarezerwowali sobie ten termin w kalendarzach. Nie wiadomo nawet gdzie ów zlot miałby się odbyć, widocznie nie dogadane ani z Torem Poznań ani z Łodzią. Szczegóły współpracy pewnie też jeszcze nie są ustalone, być może jest tak jak piszecie, ale proponuję poczekać na więcej informacji.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

18 mar 2019, 8:24

Na wstępie śpieszę wyjaśnić, że wiem tyle ile Wy o zaistniałej sytuacji.
Z racji tego, że byłem zarówno na prezentacji NDeka pod Warszawą, jak i faktu, że mój klient załatwił mi wejściówki na pokaz ND RF (nie było to od klubu jak niektórzy podejrzewali), to miałem okazję pogadać z ówczesnym PRowcem Mazdy i Magda sprawiała wrażenie osoby, która autentycznie wie o czym mówi i robiła to z nieukrywaną pasją. Stąd ciepłe słowa na jej temat.
Nie wynikają one z wiedzy tajemnej, którą posiadam lub plotek - a z osobistego doświadczenia.
Więc i wtedy nie miałem dostępu do sekretnego loginu, który przenosi mnie na stronę z ustaleniami z Mazda Polska :)
(by nie było :D)

Liliputek - mam odczucie, że to za daleko idąca interpretacja, że każdy sobie. Po prostu na razie nie jesteśmy na celowniku wydatków Mazdy.
Czy wynika to z tego, że: nas nie kochają, nie lubią, nie szanują, nie chcą, nie dbają, nie żartują ... nie wiem.
Może jeszcze nowy człowiek nie załapał jaką potęgę stanowimy?
Może nie wie, że jesteśmy jednymi z najzajebi...ch klubów w Polsce?
A może dyrektor sprzedaży mu stoi nad głową i oczekuje pomocy w spełnieniu targetu na 2019 w sekcji SUV, bo Japonia oczekuje sprzedaży zbliżonej do DE, a ten sprzedał 3 do połowy marca.
Nie wiem :D
Nie dowiemy się...

Hookie - nie zagrało coś w temacie Ułęża i XXX lecia. Ewidentnie. Nie wiem czy to chemia czy ignorancja czy sabotaż rosyjski...
Podejrzewam, że to co my widzimy jako fajne uczczenie XXX lecia modelu i to jak to widzi korpo w tym przypadku się nie spotkało.

Jedni chcą jeździć, jeździć i jeszcze raz jeździć.
Oraz naklejki, naklejki i jeszcze raz bluzy !!!
1/4 mili, wyścigi po muldach i konkurs na najpiękniejszy dekolt ... właściciela MX-5. Oceniają panie.

Drudzy chcą napis XXX na płycie, by fajnie na zdjęciach wyszło.
Może jakaś płyta poślizgowa, bo odbębnimy CSR, że dbamy o bezpieczeństwo.
Może nawet ktoś z centrali opowie o historii modelu i będą foty zasłuchanych właścicieli i przemawiającego prezesa.

... i się nie spotkali ideologicznie.

Wiecie. Nie wiemy jaki ma budżet Mazda Polska.
Wiem, że często one są o wiele mniejsze, niż ludzie przypuszczają (mój ogromny - zdawać by się mogło - klient, ma tak malutki, że myślałem, iż walnęli się o jedno zero).
Nie wiemy jakie mają cele na 2019.

Po prostu zbyt wiele - moim zdaniem - nie wiemy, by się obrażać.

A, że można było to z nami - zwykłymi śmiertelnikami jeżdżącymi MX-5 lepiej załatwić ... ano można było.

Biorąc pod uwagę, że społeczność (nasza, ale nie tylko) od początku buduje kalendarz imprez na dany rok od stycznia (zloty, wypady na tor, konkursy czy wspólne wyjazdy po wino czy trochę słońca południowego) to ogłoszenie tak ważnej imprezy tak późno jest niefartem, ale co poradzimy. Może się jeszcze nas nauczą i za rok będzie lepiej.

Ale z aktualną wiedzą wstrzymałbym się od podejrzewania, że mają nas gdzieś...
A, że ekipa robiąca Ułęż wie więcej - tego jestem pewien. Karol to typ, który nie porwałby się na taką imprezę nie szukając w Mazdzie pomocy.

W kwestii logo i współpracy też Wam nic nie powiem. Nic nie wiem :).

Wtrąciłem się do tego wątku, bo wiem jak ciężko czasami zrobić coś z korpo, także tym działającym na rynku moto.
Ja mam armię ludzi u klienta, którzy kombinują identycznie jak ja.
Chcą robić fajne rzeczy. Chcą rockendrolla i chcą fajerwerki i uśmiechnięte twarze.
A to co finalnie klepnie centrala i czasami odwrotność tego co było na początku.
Nie tłumaczę Mazdy - też mam (jak Wy) potężne oczekiwania.
Obrazek
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

18 mar 2019, 9:02

Wydaje mi się, że to czego nam trzeba to oficjalne stanowisko któregoś z adminów forum. Od kilku dni widzę tylko spiralę domysłów i gdybania. Jak ludzie nie znają konkretów to się rodzą różne teorie ;)
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2019, 9:21

mutra pisze:
18 mar 2019, 9:02
Wydaje mi się, że to czego nam trzeba to oficjalne stanowisko któregoś z adminów forum.
Trzeba przyznać, że ta cisza wygląda co najmniej dziwnie...
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

18 mar 2019, 10:14

Hookie pisze:
18 mar 2019, 7:33
Czyli jednym słowem: Mazda Polska ze społecznością zrzeszoną wkoło MX-5 Klub Polska współpracować nie chce przy naszych eventach, ale robiąc swój korpo-zlot bardzo chętnie będzie się chwaliło na swoim plakacie rzekomą współpracą i wsparciem z MX-5 Klub Polska. Współpraca polega na tym, że MP umieści na plakacie reklamowym logo forum (klubu), żeby pokazać wszem i wobec jak bardzo im leży na sercu społeczność - a tak naprawdę mają nasze eventy głęboko w dupie i jeśli mogą sypnąć groszem (o ile w ogóle), to administracji tego forum za możliwość umieszczenia logo klubu na reklamie swojego 30-lecia - żeby dobrze na prezentacjach i w centrali Mazdy wyglądało.

Zgadza się?
Dokładnie... tak samo nie rozumiem czemu nikt z zarządu klubu nie chce się szerzej wypowiedzieć na ten temat. Chyba jako społeczności MX-5 powinniście nam to wyjaśnić. Aktualnie Mazda Polska wychodzi na pasożyta :shock:
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

18 mar 2019, 13:44

Hookie pisze:
18 mar 2019, 7:33
Czyli jednym słowem: Mazda Polska ze społecznością zrzeszoną wkoło MX-5 Klub Polska współpracować nie chce przy naszych eventach, ale robiąc swój korpo-zlot bardzo chętnie będzie się chwaliło na swoim plakacie rzekomą współpracą i wsparciem z MX-5 Klub Polska. Współpraca polega na tym, że MP umieści na plakacie reklamowym logo forum (klubu), żeby pokazać wszem i wobec jak bardzo im leży na sercu społeczność - a tak naprawdę mają nasze eventy głęboko w dupie i jeśli mogą sypnąć groszem (o ile w ogóle), to administracji tego forum za możliwość umieszczenia logo klubu na reklamie swojego 30-lecia - żeby dobrze na prezentacjach i w centrali Mazdy wyglądało.

Zgadza się?

W PUNKT :kciuk: :kciuk: :kciuk: :kciuk: :kciuk: :kciuk: :kciuk: :winner: :winner: :winner: :winner: :winner: :winner: :winner:

Klub, klub.... Klub to chyba demokracja, wybór władz, dialog, formalizacja. Ja tu nigdzie Klubu nie widzę. Zarządu? Zarząd jest wybierany. Jest forum, którego ktoś jest właścicielem. Są administratorzy - jeden? Są moderatorzy - eee jeden? To forum dla Mazdy Polska zawsze było i będzie orężem. Miejscem gdzie za garść długopisów czy kubeczków można "mieć" w garści polską społeczność MX-5. Społeczność robi różne wydarzenia, a nie "Klub". Mazda Polska chętnie chwali się w centrali tym co robimy, pokazuje jaka ta ich społeczność jest zajebista. Np. filmy Miata Challenge były pokazywane w Barcelonie o czym dowiedziałem się na spotkaniu w MP. Szok! Zaczęliśmy doklejać "#MazdaPolska bądżcie z nami #FriendsOfMX5" do naszych treści bo jak można chwalić się społecznością, którą się nie wspiera?!

W tym roku strzeli 50-tą (TAK!) impreza jaką robimy w ramach Miata Challenge - rundy, treningi, zloty. 7 lat pracy na rzecz społeczności. Efekty widać na zdjęciach, filmach, relacjach. Nie ma w tym "Klubu", nie ma tym Mazdy Polska. Są bezinteresowni ludzie, którzy poświęcają swój prywatny i często zawodowy czas dla tej społeczności. Odnoszę wrażenie, że ewentualna współpraca Mazdy Polska z nami jest moderowana przez "Klub". Może jesteśmy zagrożeniem dla panującego tu ładu?

Społeczność MX-5 dla społeczności MX-5 organizuje Zlot w MotoParku Ułęż. Jestem pewien, że będzie ponad 200 MX-5 i ponad 350 osób. Gdzie jest Mazda Polska?
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

18 mar 2019, 18:55

Odnoszę wrażenie, że wszyscy boją się głośno MP powiedzieć co nas jako ludzi zrzeszonych w Klubie boli, jakie mamy oczekiwania tudzież na jaką pomoc liczymy od MP. I nie chodzi wcale o ta aby MP finansowała każdy zlot, każdą imprezę ale żeby byli otwarci na propozycje i przynajmniej wzięła czynny udział w paru (może jednej, może dwóch) imprezach organizowanych właśnie przez tą naszą społeczność (bo MY to właśnie Klub). Mazda Węgry potrafi każdego roku zorganizować i sfinansować Hungaroring a uczestnicy za 50 euro mogą cały dzień śmigać po profesjonalnym torze.
Sądzę a nawet jestem przekonany, że to bardziej Mazda Polska potrzebuje nas do swojego wizerunku aniżeli Klub Mazda MX-5 ich.

W nawiązaniu do władz Klubu. Ja rozumiem, że nie jest to jakoś potrzebne (choć może przydałby się ktoś kto byłby łącznikiem między Klubem a MP). Jest demokracja i doskonale każdy z organizatorów poszczególnych zlotów doskonale sobie radzi. Ale jestem pewien, że i Leszek z Leszczyńskiego zlotu i Smock ze swoim Rajdem i Himber z Miata Chalange i KKD i Yoozef ze swoim Blusem i wiele innych organizatorów odjazdowych imprez (na których jestem systematycznie od trzech lat) a w szczególności uczestnicy tych ewentów z radością, uznaniem i uśmiechem przywitaliby poczucie, że gdzieś w tym wszystkim jest Mazda Polska. Co, jak powtarzam, nie oznacza, że MP musi wszystko finansować (bo nie na tym nam zależy) ale czasem przysłowiowy kubek robi wystarczającą robotę abyśmy my użytkownicy tego resoraka czuli, że dla MP jesteśmy ważni.

Bo chyba jesteśmy ważni? czy nie?
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3143
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

18 mar 2019, 19:20

Nie przeczytałam całego wątku, bo ja jestem już starszą kobietą, mam dziecko i psa i kredyt i jedno zdrowie. To co przeczytałam, skłoniło mnie do napisania poniższego.

Klub mx5 Polska to pasjonaci, którzy jeżdżą mazdą mx-5. Na forum Klub mx5 Polska piszą i wymieniają się uwagami pasjonaci wyścigów, którzy szaleją w MC, są również tacy którzy uwielbiają gry miejskie (Frakcja Poznańska), pasjonaci historii Klubowej (Leszno) i inne indywidua. I to jest dobre i piękne.

Karolina i Fiveopac to administratorzy forum.
Karolina i Fiveopac nie pracują w Mazda Polska.

Każdy kto chce zorganizować zlot może na forum wrzucić ogłoszenie. Jeśli ktoś poprosi o pomoc i jestem w stanie pomóc – robię to w miarę możliwości. Jeśli osoby aktywne na forum wrzucają informacje o swoich zlotach lub innych aktywnościach na facebooka, klubowy funpage udostępnia te informacje.

Nie znam osobiście przebiegu spotkań przedstawicieli MC z Mazdą. Byłam tylko na jednym, na którym przedstawiłam Karola, w innych spotkaniach nie uczestniczyłam, nie wiem co się na nich działo, nikt mi o nich nie mówił. Po prostu nie jestem w to zaangażowana.

Mamy w tym roku kilka zlotów świętujących 30lecie (Mazda, Leszno, Poznań, MC) I super. Uważam, że fajnie byłoby gdybyśmy się z nich po prostu cieszyli, ten kto może pojedzie na jeden, inny na drugi, niektórzy na dwa, inni na żaden z różnych prywatnych powodów.

Mazda zorganizowała XX lecie, 25lecie i wspierała wiele organizowanych przez różne osoby aktywności w ciągu wielu lat istnienia Klubu. I to jest super. Teraz Mazda chce zaprosić fanów na XXXlecie. Rozumiem, że niektórzy są rozczarowani, że informacja została opublikowana tak późno, tego faktu jednak nie zdołam zmienić. Każda okrągłą rocznicę modelu organizowała zawsze dla nas Mazda. Rozumiem, ze niektórzy czują się wprowadzeni w błąd. Pragnę nadmienić, że nikt nie ma wyłącznych praw do nazwy XXXlecie Mazdy Mx5 (pisane w dowolny sposób) w związku z tym, aż cztery zloty w tym roku nazywają się w podobny sposób.

Ludzie, no kaman!

Save the wave.
Jest ryzyko - jest przyjemność
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

18 mar 2019, 19:52

Liliputek pisze:
18 mar 2019, 18:55
Odnoszę wrażenie, że wszyscy boją się głośno MP powiedzieć co nas jako ludzi zrzeszonych w Klubie bolil....
Leszku, bardzo głośno i wyraźnie przekazaliśmy MP jakie mamy oczekiwania. Bynajmniej nie wygórowane. Przykładowo w tym roku Tor Poznań dla nas jest poza zasięgiem finansowym. Zwracałem się do MP z prośbą o pomoc. Niestety. Kubki i smycze wyprodukujemy sami, co zresztą ma miejsce, także dziękujemy za takie wsparcie.
Na każdą rundę Miata Challenge, zlot w zeszłym roku i zlot w tym roku zapraszałem Mazdę Polska. Za każdym razem nie po drodze im do nas. Ciekawe dlaczego? Może dlatego, że jak to ładnie Karolina ujęła "szalejemy na MC"? Kto nam taką łatkę przypiął?
Tymczasem uczymy każdego roku ponad 120 osób jak jeździć bezpiecznie RWD, integrujemy społeczność MX-5, organizujemy zloty, mamy największe zasięgi ze wszystkich "mazdowych" organizacji w mediach społecznościowych, publikujemy cykliczne artykuły w prasie motoryzacyjnej, wypuszczamy relacje foto-video na poziomie oskarowym... Ciągle za mało dla Mazdy Polska?!
Ostatnio zmieniony 18 mar 2019, 20:12 przez himber, łącznie zmieniany 1 raz.
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

18 mar 2019, 20:04

Myślę, że warto wyjaśnić kilka kwestii.

Miata Challege to dziecko które narodziło się z miłości do MX5 i jego ojcem jest Karol aka Himber. Bez Himbera nie bylibyśmy tu gdzie jesteśmy. Od narodzin do dziś spędziliśmy z Karolem i grupą zapaleńców masę czasu i $$$$$ żeby przejść od imprez raz w roku czy dwa ze stoperem na 20 aut do poziomu kiedy regularnie ściga się do nawet 100 samochodów na Silesii, Torze Poznań czy Jastrzębiu. Mamy to szczęście, że możemy liczyć na Waszą pomoc. Nasze imprezy to praca wykonana przez Dżuniora, Dawida, Nickesha, Ignacego, Ciupasa, Flatline'a i wielu innych którzy po porostu pomagają. To ludzie którzy sami pytają jak pomóc jak Arvi czy Bronek, który załatwiał taki drobiazg jak najazdy chroniące kable do pomiaru czasu w pit stopie na Silesia. Każda runda czy trening to właśnie połączenie pracy wielu ludzi dzięki którym możemy się potem cały dzień ganiać po torze. Dzięki Wam nadal możemy najtaniej w Polsce latać na najlepszych obiektach.

Miata Challege to jedno a forum MX5klubpolska to drugie. To są dwa autonomiczne byty. Ani ja ani Himber nie mamy żadnego wyższego statusu niż każdy z Was w ramach forum MX5klubpolska (Himber może moderować wątki w ramach zakładki MC na forum i tyle - nieaktualne). Żaden z nas nie ma nic wspólnego z Zarządem MX5klubpolska. Jesteśmy sobie po prostu zarejestrowanymi członkami forum. Może dla wielu z Was to brzmi dziwnie ale tak jest i nie do nas należy wyjaśnianie decyzji MX5klubpolska w kwestiach zlotu Mazdy z okazji 30lecia. My sobie tylko możemy popisać na forum jak każdy z Was co o tym sobie prywatnie myślimy i tyle.

Jeśli jakikolwiek temat dotyczy MC to jest jasne , że wystarczy uderzyć do Himbera lub Tibu natomiast w kwestiach MX5klubpolska to nie nasze kompetencje. Polecam cierpliwość i zapewne ktoś z Zarządu się odniesie.

Mazda Polska mimo naszych spotkań i starań na dziś nie widzi sensu we wchodzeniu we wsparcie MC. Nie obrażamy się. Jak mawiała moja świętej pamięci Babcia .."obraża się służba". Jednak nie mamy zamiaru udawać, że jest fajnie super czad i cukrzyć. Piszemy jak jest. Może kiedyś coś się wydarzy. Dla uniknięcia wątpliwości wszystko jest w rękach Mazda Polska. To nie jest kwestia, żadnych decyzji na poziomie europy czy JP sprawdzone w najlepszym możliwym źródle ;-). Mogę potwierdzić, że Magda zajmująca się PR Mazdy przez lata była bardzo miła i zaangażowana. Ostatni raz rozmawialiśmy na premierze RF w Rzymie ..bardzo przyjemnie. Mogę też potwierdzić, że pan Szymon zajmujący się obecnie PR Mazdy jest bardzo miły.



Na koniec kochani ...róbmy swoje.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, 14:18 przez Arturo_tiburon, łącznie zmieniany 1 raz.
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

18 mar 2019, 20:51

No i już !

To do zobaczenia w Kamieniu. Znów sobie pojeździmy.
A jak :winner:

PS już się mieszczę w zamkniętym dachu :D
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
ODPOWIEDZ