Europa Park 2018

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

11 lut 2018, 11:38

Europa Park 2018
10 - 18 marca

IMG_20170317_210144.jpg
IMG_20170317_210144.jpg (1.25 MiB) Przejrzano 5812 razy

W tym roku sezon otwieramy o dwa tygodnie wcześniej, niż poprzedni. Celem 8-dniowego road tripa jest drugi w Europie, pod względem wielkości, park rozrywki: "Europa Park", położony na granicy francusko-niemieckiej, w miejscowości Rust, w pobliżu Strasburga. Termin i lokalizacja mają dla nas kluczowe znaczenie. W tym czasie na terenie Parku odbywa się konferencja informatyczna z niezłym rozmachem! Park jest jeszcze oficjalnie zamknięty, dostępny tylko dla uczestników tej konferencji. Jest w nim o kilka tysięcy osób mniej, niż zwykle podczas sezonu. Poza atrakcjami oferowanymi przez Europa Park, urozmaicimy sobie czas w typowo miatowym stylu: pojeździmy po Alpach i malowniczych wzgórzach Schwarzwaldu w czasie, gdy u nas jest jeszcze szaro-bura plucha, a tam zaczyna się słoneczna, zielona wiosna (przynajmniej tak było w poprzednich latach).

Tegoroczna edycja konferencji CLOUDFEST (w przeszłości znanej pod nazwą WHD.global lub World Hosting Days) rozpoczyna się w poniedziałek, 12 marca i trwa do piątku (16 marca). My jednak chcemy tam spędzić tylko wtorek, środę i czwartek (od 13 do 15 marca). Jeśli pospieszymy się z zapisami, mamy darmowy wjazd na konferencję, targi, większość prezentacji, lektoratów, a także na koncert i inne imprezy, pełny dostęp do kateringu (bar, grill, szwedzkie stoły, winnice etc.) i oczywiście na najlepsze atrakcje Europa Parku - rollercostery! Poza tym, jak to na konferencjach, mnóstwo gratisów i ciekawe nagrody w konkurach (smartfony, słuchawki, laptopy, kamerki GoPro, zegarki, drony...).

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Z oczywistych względów nie rozpisuję się o aspektach biznesowych i edukacyjnych - nikomu nie trzeba ich reklamować. Dla osób z branży to jedna z najlepszych okazji do bezpośredniego spotkania z jej najważniejszymi osobami i reprezentantami większości firm, działających w Europie (https://www.cloudfest.com/floorplan/). Do tego ogromna liczba ciekawych prezentacji i lektoratów (https://www.cloudfest.com/agenda/).

Plan:
  • 9 lub 10 marca (piątek lub sobota): wyjazd z Warszawy, prawdopodobnie przez Kotlinę Kłodzką - szczegóły jeszcze do ustalenia.
    ObrazekObrazekObrazekObrazek

  • 10 - 12 marca (od soboty do wtorku): przejazd w Alpy; najlepiej byłoby jak najszybciej dojechać do Szwajcarii i pojeździć dzień lub dwa po górach.
    ObrazekObrazekObrazekObrazek

  • 13 - 15 marca (od wtorku do czwartku): pobyt w Rust. Rano przejażdżawka po okolicy (w okolicy są świetne drogi i można wyskoczyć na kawkę do Francji), od 11:00 do 15:00 rollercostery, wieczorami koncert rockowy,
    Connextion Paryty i Bierfest.
    ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

  • 16 - 18 marca (od piątku do niedzieli): spokojny powrót przez Schwarzwald i może Alpy, opcjonalnie można zwiedzić Salzburg, albo zamek Neuschwanstein + nocleg w jakimś fajnym miejscu (jeszcze do ustalenia).
    Obrazek

Noclegi:

W poprzednich latach nocowaliśmy w samym Rust lub okolicznych miasteczkach. Ostatnio wynajęliśmy cały dom w sąsiednim miasteczku, na spółkę z U.S.U.L-ami, Mac Bergerem i Johnsonem. Wyszło 87 zł na głowę za noc. W drodze powrotnej drugi, u podnóża Alp. Ceny w tym terminie spadają po zakończeniu sezonu narciarskiego. Ogromna podalpejska baza noclegowa stoi pusta. Nie ma problemu z dostępnością niedrogich apartamentów.

Po zamknięciu zapisów, jak już poznamy ostateczną liczbę uczestników, zaproponuję kilka najfajniejszych apartamentów i wspólnie wybierzemy docelowe miejsca na noclegi (w zeszłym roku wyszło idealnie).

Zapisy:

Jeśli więc macie już dosyć zimowej szarości, zgłoście się do mnie po wejściówkę na konferencję.
Zapisy zamykam w sobotę, 17 lutego. Po tym terminie nie można się już zapisywać, ani rezygnować z zapisów (ze względu na rezerwacje noclegów).

Lista:

Kod: Zaznacz cały

1. Ewelina + nickesh
2. U.S.U.L + Ania
3. Sikor69pl + Aga
Ostatnio zmieniony 13 lut 2018, 17:21 przez nick.es, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

13 lut 2018, 11:21

No to już tylko formalność, potwierdzam obecność!
Sikor + Aga
U.S.U.L
Posty: 304
Rejestracja: 29 maja 2015, 11:46
Model: NB
Wersja: 2.0 K20A2
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

13 lut 2018, 20:45

sikor69pl pisze:No to już tylko formalność, potwierdzam obecność!
Sikor + Aga

Super! My dolaczymy gdzies na trasie z Alp.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

20 lut 2018, 12:13

Ok, to mamy trzy, albo cztery załogi. MAC Berger i Johnson niedługo potwierdzą udział (albo nue). Zamykam zapisy i szukamy noclegów.

Wstępnie zarezerwowałem ten sam dom, co rok temu. Mamy booking na 8 osób od wtorku wieczór do piątku rano. Jeśli chcecie, podeślijcie mi inne propozycje.

Wyjazd z Warszawy proponuję zrobić w piątek po pracy (ok. 15:00 pewnie). Szybki przejazd gdzieś dw stronę granicy Polski, powiedzmy do Kotliny Kłodzkiej, albo Wrocławia. Tam spotykamy się z Sikorer i Agą. W sobotę rano wyruszamy do Szwajcarii. Wieczorem spotykamy się na nocleg z U.S.U.L-ami. W niedzielę i poniedziałek pojeżdżawka po Alpach. We wtorek o 10:00 dojazd do Europa Parku. Trzy dni balowania. W piątek po śniadaniu wyjazd w kierunku Austrii. W sobotę zobaczymy zamek, pożegnalny się z U.S.U.L-ami i wracamy powoli do Polski z ewentualnym noclegiem po drodze.

@Sikor, daj znać, czy Wam pasuje. A może wolicie spotkać się z nami już w Łodzi, w piątek?
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

21 lut 2018, 8:10

Plan pasuje, my byśmy wyjechali około 15 - 15:30 w piątek z Włocławka i najlepiej by było spotkać się we Wrocławiu, co z noclegiem z piątku na sobotę?
U.S.U.L
Posty: 304
Rejestracja: 29 maja 2015, 11:46
Model: NB
Wersja: 2.0 K20A2
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

26 lut 2018, 15:49

Wiemy juz ze spotykamy sie w poniedzialek wieczor na noclegu pod Rust. My w drodze do spedzamy poniedzialek w Genewie. Powrot do Polski razem, wyjazd w pt rano i mozna posmigac po gorach jesli chcecie.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 lut 2018, 15:58

Dziewczyny chyba pojadą razem Audicą, co? ;)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 lut 2018, 18:53

Właśnie potwierdziłem rezerwację domu w Rust, od poniedziałku do piątku (12 do 16 marca). Nie znaleźliśmy lepszej oferty. Wychodzi po 83 zł na głowę za no, czyli jeszcze taniej, niż w zeszłym roku :)

kollegen.jpg
kollegen.jpg (9.95 KiB) Przejrzano 5383 razy
:mrgreen: :D :kciuk:


Aaaaa... i zaklepuję ten sam pokój, co w zeszłym roku! :loser:
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

02 mar 2018, 7:25

Co wy na to żeby odwiedzić "Mazda Classic Automobile Museum Frey" w drodze powrotnej ?
Nadłożymy niecałe 100km :)
Załączniki
mazda muzeum.png
mazda muzeum.png (542.31 KiB) Przejrzano 5335 razy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 mar 2018, 7:43

Ja jestem za, ale Ewelina już się napaliła na zamek Neuschwanstein (w sumie też nie mam nic przeciwko), a U.S.U.L na Alpy. Myślę, że ustalimy to, jak już się spotkamy w Rust, ok?
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

02 mar 2018, 7:59

Akurat jakiś artykuł widziałem i sprawdziłem gdzie to jest więc rzuciłem temat ;) jak dla mnie zamek wygrywa! więc nie było tematu xD
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 mar 2018, 8:15

Ewelina rozglądała się za noclegami na sobotę i niedzielę: https://docs.google.com/document/d/13Vx ... sp=sharing

Jeszcze zastanawiam się nad trasą przez Szwajcarię. Wiem, że ten teren mamy Klubie dobrze ograny. Czy ktoś, kto bywa tam częściej, mógłby coś podpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

02 mar 2018, 10:45

nickesh v2.0 pisze:Jeszcze zastanawiam się nad trasą przez Szwajcarię. Wiem, że ten teren mamy Klubie dobrze ograny. Czy ktoś, kto bywa tam częściej, mógłby coś podpowiedzieć?

Maciej - większość poważniejszych przełęczy masz pozamykanych jeszcze a jeśli będą jakimś fartem otwarte to może być problem z ich przejezdnoscia choć trzeba im przyznać, że bardzo dbają o przejezdność. Sprawdzę jak wrócę na kompie co tam w zeszłym roku zrobiłem i ewentualnie podrzucę o ile będą w waszej rozsądnej bliskości..... :kciuk:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 mar 2018, 11:21

Dzięki, Peecer. A Ty masz jakieś ogólnodostępne narzędzie, które pokazuje aktualną dostępność dróg? Patrzyłem na Google Mapsy, ale wydaje mi się, że nie do końca można na tym polegać. A może jakoś źle to interpretuję...
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

02 mar 2018, 12:14

no faktycznie jest tam pełno punktów na mapie oraz lista dróg zamkniętych:

    Albula Pass in Graubünden (May to October);
    Flüela Pass in Graubünden (May to December);
    Furka Pass in the Valais (June to October);
    Gotthard Pass in Central Switzerland (June to November);
    Grand-Saint-Bernard Pass in the Valais (May to October);
    Grimsel Pass in the Bernese Oberland (May to October);
    Klausen Pass in Central Switzerland (May to October);
    Nufenen Pass in the Valais (June to October);
    Oberalp Pass in Graubünden (May to November);
    San Bernardino Pass in Graubünden (May to October);
    Susten Pass in the Bernese Oberland (June to October).
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 mar 2018, 12:25

Trzeba dziś pogrzebać po wątkach Dżuniora. Ma to wszystko zjeżdżone i opisane ;)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

06 mar 2018, 16:09

Maciej - przy okazji innego wątku zapomniałem podrzucić - być może znasz a pewnie na bank ale zawsze warto podpowiedzieć....
https://kurviger.de/en
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

06 mar 2018, 19:30

Wyobraź sobie, że jakimś cudem nie znałem tej strony! To będzie moja ulubiona strona w całym zakichanym Internecie! :D
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

07 mar 2018, 18:11

nickesh v2.0 pisze:Wyobraź sobie, że jakimś cudem nie znałem tej strony! To będzie moja ulubiona strona w całym zakichanym Internecie! :D

Rad w takim razie jestem, że pomoc choć tak mogłem
Masz jeszcze aplikacje działającą na mapach Navigon na iOES pod nazwą CRUISER - gorąco polecam
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

07 mar 2018, 19:47

Peecer pisze:
nickesh v2.0 pisze:Wyobraź sobie, że jakimś cudem nie znałem tej strony! To będzie moja ulubiona strona w całym zakichanym Internecie! :D

Rad w takim razie jestem, że pomoc choć tak mogłem
Masz jeszcze aplikacje działającą na mapach Navigon na iOES pod nazwą CRUISER - gorąco polecam
Peecer a ty czemu nie jedziesz :o ???

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

07 mar 2018, 20:13

sikor69pl pisze:
Peecer pisze:
nickesh v2.0 pisze:Wyobraź sobie, że jakimś cudem nie znałem tej strony! To będzie moja ulubiona strona w całym zakichanym Internecie! :D

Rad w takim razie jestem, że pomoc choć tak mogłem
Masz jeszcze aplikacje działającą na mapach Navigon na iOES pod nazwą CRUISER - gorąco polecam
Peecer a ty czemu nie jedziesz :o ???

Zapytaj ile byłem w domu od początku roku to zrozumiesz..... :ryjezesmiechu:
Ale nie róbmy bałaganu w wątku.... :kciuk:
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

11 mar 2018, 7:01

kilka fotek ObrazekObrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
sikor69pl
Posty: 107
Rejestracja: 10 wrz 2015, 22:11
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

12 mar 2018, 17:21

Szwajcaria Obrazek
i Niemcy
Obrazek

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

17 mar 2018, 20:09

Co tu się u was wyprawia?! Prawie 30℃ mniej, niż w Bawarii! Kaczka mi oślepła... :shock:

IMG_20180317_135750.jpg
IMG_20180317_135750.jpg (1.3 MiB) Przejrzano 5033 razy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 sty 2019, 7:54

Tegoroczną edycję wycieczki poprowadzi Kuba (@jjocer) w nowym wątku Europa Park 2019.

Polecam wybrać się na ten surrealistyczny wypad wiosną, gdy u nas jeszcze szarość, ciemność, mokro, zimno, brud i smród, a Szwarcwald już cały zielony i w kwiatach :geeejj:
Awatar użytkownika
janux
Donator
Donator
Posty: 310
Rejestracja: 03 sie 2017, 12:21
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Białystok

22 sty 2019, 9:57

Pamiętacie może ile rok temu zrobiliście kilometrów? :)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

22 sty 2019, 14:12

Nie pamiętam, ale Google twierdzi, że 3521 km w 9 dni.
ODPOWIEDZ