kjs-y

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

06 maja 2009, 22:37

proponuje aby do tego tematu dodawac informacje o zblizajacych sie kjs-ach.

pierwsza propozycja ode mnie:
10 maja - http://www.akbiala.pl/more.php?id=352
"Wskakuj mała (dozwolone do lat 18tu)"
Misza
Posty: 551
Rejestracja: 02 paź 2007, 18:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

06 maja 2009, 23:18

Słowem małego komentarza...

KJSy to bardzo fajne imprezy, ale z punktu widzenia Miatowego i ludzi niekoniecznie obeznanych z tematem...:
- często bywają dziurawe (kilkumilimetrowe płyty pod silnikiem są dość powszechnie stosowane) lub mają nawierzchnię, na której stosuje się troszkę inne opony - raczej nikt takich do Miaty nie kupuje :)
- jest do "opanowania" troszkę terminologii i specyfiki rajdowej - PKC, neutralizacje, mety-stop i lotne, taryfy itp. (choć oczywiście to nic skomplikowanego, ale dla nieprzygotowanych jadących pierwszy raz może to stanowić problem)
- bywają spore dojazdówki po mieście/drogach publicznych opisane na prostych itinererach strzałkowych - warto mieć tzw. haldę (odległościomierz przed siedzeniem pasażera z możliwością kasowania, nanoszenia wartości itp.). Na trasie dojazdówek nierzadko stoi policja z radarem.

Oczywiście to jest do "obejścia", ale wiadomo, że przy współzawodnictwie adrenalina skacze i nikt specjalnie nie lubi odpuszczać, tudzież gubić się na dojazdówkach :)

Aboslutnie nikogo nie chcę zniechęcać, ale dla Miatek chyba lepsze są klasyczne SuperOESy - mniejsze ryzyko uszkodzenia samochodu, więcej "bezpośredniej" rywalizacji (wszystko w jednym miejscu, widać innych itp.). Można też jechać bez pilota, co na KJSie jest już dużo trudniejsze.

No ale pomysł na wątek dobry :) Proponuję rozszerzyć go na coś w rodzaju "KJSy, SuperOESy, track days itp. imprezy" :)
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

07 maja 2009, 2:24

Nic dodać, nic ująć :wink: Miata lubi tylko tor :grin:

Misza pisze:Proponuję rozszerzyć go na coś w rodzaju "KJSy, SuperOESy, track days itp. imprezy" :)

Popieram :mrgreen:
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2009, 14:41

Wątki dotyczące powtarzających się imprez macie w kalendarzu, są ujęte zbiorowo jako: eventy cykliczne z linkami do poszczególnych imprez.

Wrzucajcie tu proszę terminy, przeżycia osobiste albo coś a ja podwieszę nastepny event cykliczy. Zamiecione? :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

18 maja 2009, 21:36

moze ktos sie skusi:
http://www.timeattack.pl/
"Wskakuj mała (dozwolone do lat 18tu)"
Wroniasty
Posty: 1645
Rejestracja: 02 sie 2008, 21:45
Lokalizacja: Białystok

19 maja 2009, 0:01

blaise, nawet jak ktoś się skusi to organizatorzy jeszcze nie bardzo wiedzą jak ogarnąć temat dopuszczenia cabrio do zawodów, więc może się okazać, że jak nie ma rollbara z prawdziwego zdarzenia to nie dopuszczą, albo coś w ten deseń.
yanik
Posty: 1049
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:24
Lokalizacja: Marki

19 maja 2009, 6:11

“Auta o typu kabriolet muszą posiadać zamocowany sztywny dach (metal lub aluminium) podczas całego trwania imprezy” hahahahahha

poza tym trzeba mieć auto przygotowane do sportu po jednym okrazeniu seryjne hamulce w miatce sie zagotują
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 maja 2009, 14:13

Ponownie zapraszam 20 czerwca na http://festiwalmotoryzacji.pl , wrzucilem jzu regulaminm zawodow, zaparszam do lektury. W skrocie czeka was time attack a potem wyscigi na dochodzenie. Wstep dla klubu 25 zl od auta. Jak doczekam sie potwierdzenia pozostalych atrakcji wrzuce wieksze info :)
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

19 maja 2009, 14:20

to ja sie już pisze na to :mrgreen: jakiś podział na klasy będzie ?
yanik
Posty: 1049
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:24
Lokalizacja: Marki

19 maja 2009, 14:21

a/ Obowiązkowe jest stosowanie kasków motocyklowych jako ochrona głowy, szyby w samochodzie muszą być podniesione , kierowca musi mieć zapięte pasy, auto z nadwoziem kabriolet/targa muszą mieć zamknięty dach.

nie da sie tego zmienić? ja w moim kasku nie mieszcze sie pod zamknietym miekkim dachem....
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

19 maja 2009, 14:26

to ja sie już pisze na to :mrgreen: jakiś podział na klasy będzie ?

Nope :) znowu mxpiątki powygrywają :P
yanik pisze:nie da sie tego zmienić? ja w moim kasku nie mieszcze sie pod zamknietym miekkim dachem....

Niestety nie :( za to polecam do kupienia na allegro za 40 zł inny kask ;)Sam niedawno kupilem i nawet sie mieszcze, zawsze mozna fotel pochylic ;)
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
yanik
Posty: 1049
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:24
Lokalizacja: Marki

19 maja 2009, 15:50

jade;p
Zablokowany