Transylwania'18

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

02 paź 2017, 7:33

Od kilku lat chodzi za mną wyjazd do Transylwanii by przejechać trasy 7C (Transfogarska) i 67C (Transalpina) - http://www.national-geographic.pl/blogi/kierunki/droga-transfogarska-czy-trasa-transalpina-ktora-jest-najpiekniejsza-droga-swiata .
Obrazek
Trzy lata temu, wracając z Bułgarii planowałem przejechać Transfogarską ale pogoda pokrzyżowała mi plany. W związku z tym planuję na przyszły rok wyjazd w te góry.
Termin: 11-19.08

Wstępny plan podróży udostępniłem tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1hytFCQSfav_bPZ1W0Xi17cl5BpHLbLYG8PdJLTdvSSg/edit?usp=sharing
Jeśli ktoś byłby zainteresowany dołączeniem i ew. wspólnym układaniem programu to proszę się dopisywać w wątku.

Poniżej wyjątek z planu podróży:
11.08 - indywidualny przejazd na nocleg do m. Bogacs na Węgrzech
12.08 - przejazd do Transylwanii: https://goo.gl/maps/jvPugcCF3SM2
13.08 - Trasa Transfagaradzka 7C w dwie strony, po drodze Zamek Wlada Palownika (Drakuli) w Poenari i zapora: https://goo.gl/maps/DAp19c85Mn92
14.08 - E68, zwiedzanie Braszowa 73, 73C, 703G, E81: https://goo.gl/maps/dGNH4sqR7bv
15.08 - Transalpina w przeciwnym kierunku, ufortyfikowany klasztor w Horezu i droga E81 (niestety): https://goo.gl/maps/fjUSEncAzHx
16.08 - zwiedzanie: Sybin, tradycyjne wioski, ufortyfikowany kościół: https://goo.gl/maps/Xzq7G1vW4Dq
17.08 - przejazd na Węgry (Bogacs) i wieczorne winko w piwniczkach: https://goo.gl/maps/YhBztMNVR462
18.08 - basen termalny w Bogacs, wycieczka do Egeru, przejazd przez góry bukowe, Mezokovesd (nacieki wapienne jak w Yellowstone): https://goo.gl/maps/f6bNMw2diAT2
19.08 - powrót do PL włąsnymi trasami.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, 9:34 przez Morfi, łącznie zmieniany 1 raz.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

02 paź 2017, 10:10

Choruje na tę drogę od kliku lat. Ponoć najlepsza droga świata, chociaż jak poczytasz opinie na różnych forach to ludzie którzy byli mówią że trochę dupa: mnóstwo ludzi , pobocza zastawione parkującymi samochodami, autobusy itp. Przydałaby sie opinia kogoś kto był w tym okresie.
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

02 paź 2017, 12:59

Mój brat był w te wakacje właśnie jakoś lipiec/sierpień (nie pamiętam dokładnie) i lecieli chyba na 3 jakieś vany. Mogę się dowiedzieć co i jak i może jakieś rady jak to tanio ogarnąć. Sam bym miał ochotę.
The answer is always Miata.
Opos
Donator
Donator
Posty: 407
Rejestracja: 07 kwie 2013, 11:21
Model: NB FL
Lokalizacja: Śląsk

03 paź 2017, 13:03

Byliśmy w tym roku pod koniec czerwca, nie było tłoku, pod warunkim, że jedziesz w tygodniu. W weekendy podobno jest spory ruch. My nie byliśmy Mx5tką, ale warto przejechać czymkolwiek. Rumuni bardzo przyjaźnie nastawieni, piękna przyroda, czasami jedziesz kilkadziesiąt kilometrów i nie widać zabudowań. Z drogami jest różnie, część nowych w budowie, a część tragiczna, z brakami w asfalcie. Warto pojechać przez miasta Oradea i Sybin, piękna architektura, tanie hotele, jest gdzie wyjść wieczorem.
Świetny pomysł, myślę że będzie sporo chętnych.
Awatar użytkownika
Oskarek
Posty: 135
Rejestracja: 31 mar 2017, 8:42
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

03 paź 2017, 13:39

Ja planowałem podobny trip, ale połączony z oglądaniem wyścigu F1 na Węgrzech o ile Robert wróci :)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

03 paź 2017, 14:15

Wydaje mi się, że jeden tydzień to mało czasu na taką podróż.

Zerknijcie na "zloty bałkańskie", które od wielu lat prowadzi Dżunior. W okolicy jest mnóstwo jeszcze lepszych dróg. Wątki tych zlotów to kopalnia wiedzy o tamtejszych drogach. Sam Dżu też pewnie chętnie coś podpowie :)

Jak Robert nie wróci, to dobrym pretekstem może być festiwal wina w Tokaju. Jest jeszcze bardziej po drodze :)
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

03 paź 2017, 14:21

Tokaj jest przereklamowany tak jak Hajuszoboszlo

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

03 paź 2017, 14:36

Ale ja mówię o naszym zlocie, a nie samym festiwalu. A tego zlotu to się nie da przereklamować :D
Awatar użytkownika
Xenocyd
Donator
Donator
Posty: 557
Rejestracja: 11 cze 2014, 7:28
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: DW w GD

03 paź 2017, 14:42

Byłem w poprzednie wakacje. Transalpina nie urywa, ale ma stosunkowo nową nawierzchnię (poza fragmentami w których jej nie ma, albo są mega uskoki i można ładnie zaryć lecąc za szybko).
Transfogarska natomiast potrafi być okrutnie zatłoczona, to fakt. Dlatego z całego serca polecam nocleg już solidny kawałek za tamą. (nocowaliśmy w Hotel Piscul Negru Transfagarasan, miejsce spoko, mają dobre wino, dużo miejsc parkingowych). Nie jest drogo a można rano zacząć najlepszy fragment drogi na długo zanim zjawią się tam kierowcy z dołu. Tym sposobem udało nam się przelecieć na szczyt i zjechać z drugiej strony na prawie pustej drodze. Wracając już były autobusy wysadzające ludzi do stoisk z miodem, auta na poboczach - wciąż można było przejechać ale nie było to tak szybkie i sprawne jak o poranku.
Większość napotkanych lokalesów albo potrafi tam sprawnie jechać, albo nawet na tych króciutkich prostych pozwoli się wyprzedzić, tak samo większość wolno zwiedzających turystów.

Edyta: teraz popatrzyłem na Twoje mapki, planujesz wjazd z drugiej strony, mu atakowaliśmy od strony Curtea de Arges, dlatego najpierw była tama a później nocleg.
Zamek Wlada - weźcie wodę bo trochę tych schodów do pokonania jest, ale jak się nie wejdzie na samą górę, to płacić nie trzeba, hehe.
Awatar użytkownika
Rudy
Donator
Donator
Posty: 666
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:24
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary I
Lokalizacja: Szczecin, Sandnes

04 paź 2017, 17:44

Piękne plany. Wstępnie zgłaszam akces :)
SMERFETA<----------
Red Bitch <------------------- Była...
SMERFETA TWIN<----------
Miata to nie auto, to stan umysłu...
Awatar użytkownika
GTwice
Posty: 153
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:50
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport PRHT
Lokalizacja: Chorzów/Rzeszów

07 paź 2017, 10:02

Też mam ochotę się wybrać, ale wiosną (powiedzmy w maju) i na 3-4 dni (dojazd, 1-2 dni śmigania i powrót, żadnego zwiedzania tylko całe dni za kółkiem). Ktoś planuje coś w tym terminie?
2012 Mazda MX-5 NCFL 2.0 PRHT Stormy Blue - link
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

07 paź 2017, 11:49

Noooo, moze moze :)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

07 paź 2017, 17:34

Drogą dupy nie urywa. Są o wiele lepsze. Ona tylko dobrze wygląda dla mnie.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

07 paź 2017, 21:48

Hm, to jaka alternatywę proponujesz ?
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

08 paź 2017, 14:43

Wiem, że fajne drogi są na nad Adriatykiem. Wyjazd w tamte rejony to jednak wydatek rzędu 10kzł. Mnie kręci wyjazd w rumuńskie Karpaty i stąd moja propozycja. Jeśli ktoś może podpowiedzieć fajne trasy w tamtym rejonie to chętnie wezmę je pod uwagę przy układaniu tripa.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
bashub
Posty: 114
Rejestracja: 18 mar 2016, 6:56
Model: NA
Wersja: eunos r-limited
Lokalizacja: Kraków

14 paź 2017, 16:14

Wstępnie sie zgłaszam ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Donek
Posty: 1329
Rejestracja: 29 lip 2009, 16:50
Model: NA
Wersja: Sunburst Yellow
Lokalizacja: Warszawa

14 paź 2017, 17:38

Będę obserwował ten temat, jestem wstępnie zainteresowany
Leman
Posty: 7
Rejestracja: 14 wrz 2016, 0:08
Model: ND
Wersja: Skypassion
Lokalizacja: Warszawa

14 paź 2017, 23:45

Tez bede obserwował ten temat, jestem wstępnie zainteresowany
Awatar użytkownika
PK.
Posty: 267
Rejestracja: 23 mar 2017, 23:23
Model: NA
Wersja: + NB
Lokalizacja: Chwałowice koło Stalowej Woli
Kontakt:

20 paź 2017, 1:42

- Kurcze - i ja na tą trasę mam od dawna ochotę - nawet zaproponowałem ją w połączeniu z wyjazdem na Hungaroring..
- Już parę razy nią jechałem - ale to było kilka lat temu i vanem..
- W tych czasach nie było raczej żadnego tłoku - śmigało się bardzo fajnie - nocleg mieliśmy za którymś razem na górze - pod namiotami - rano trochę mgła była.. Jeden przejazd był przy niskich chmurach - spory kawałek trasy "nic nie było widać", ale fajnie było jak się wyjechało nad chmury :D..
Xenocyd pisze: Zamek Wlada - weźcie wodę bo trochę tych schodów do pokonania jest, ale jak się nie wejdzie na samą górę, to płacić nie trzeba, hehe.

- A to teraz trzeba tam płacić ?? - heh co się dzieje na tym świecie - jak byłem ostatnio - wszystko było "darmowe" - płaciliśmy tylko za jedzenie i paliwo..
- Na trasę Tranfogarską nie pa3łem pod kątem "wyścigów" - jeśłi ktoś chce się pościgać, to na pewno są lepsze trasy (super było na Zakończeniu sezonu - na Węgrzech - po drodze sporo fajnych kawałków dla zwolenników szybkich i krętych dróg, a i sam tor był świetny :).. - za pewne w przyszłym roku też będą coś takiego organizować - było około 300 Miat w tym roku..), jednak jako trasa turystyczna jest bardzo fajna - skoro byłem kilka razy i nadal chce jechać - to musi znaczyć, że jest fajna :)..
- Na stronce http://spoko.link - jak klikniecie 3-cią fotkę od góry (tą z osiołkiem) - jest kilka fotek z moich przejazdów tą trasą - pierwsze fotki z przejazdu Tranfogarską, później po drodze do VamaVeche (nie pamiętam jak się pisze :/..) i plaża w VamaVeche, a potem droga do Bułgarii, 2 ostatnie fotki to też Tranfogarska, a zamek chyba gdzieś w Transylwani..
- Jak będziecie jechać i będę mógł - to bardzo chętnie z Wami pojadę :D
- Co myślicie o jechaniu dalej na Bułgarię lub może Grecję ??
- Planujecie bardziej gonitwę, czy bardziej "turystykę" (czyli także za3mywanie się na trasie, aby narobić fotek i podziwiać przyrodę ..)..??
- Planujecie bardziej "na bogato" (hotele i szastanie pieniędzmi..), czy bardziej ekonomicznie (tańsze noclegi lub namioty, bardziej ekonomiczne szastanie pieniążkami..) ???
- Jakieś 200 km od granicy z Rumunią, w Bułgarii na plaży były fajne i dość tanie domki - cały domek z parkingiem wychodził 60 zł na dobę w najdroższym sezonie - był fajny bar, darmowe WiFi i fajna plaża - oczywiście nikt się tam nie czepiał imprezowania na plaży łącznie z ogniskiem i jeżdżeniem po plaży autem :)..
- Ludzie w Rumuni i Bułgarii bardzo przyjaźni - łącznie z policją, która przy ponad podwójnym przekraczaniu prędkości przez kierowców - tylko machała palcem (staliśmy koło policjantów z radarem grzebiąc w mapie..) i (inna policja) nie zwróciła nawet uwagi jak przed samą policją zawróciliśmy przy "sporej" (jak na vana) prędkości pomiędzy samochodami przecinając wszystkie 4 pasy 2 razy z piskiem i wylatując na końcu na pobocze wzbijając tumany pyłu (by zrobić tą fotkę ze statkiem..)..
- Jedynie na granicy Węgiersko - Rumuńskiej - opadły nas Cygańskie dzieci - próbując wciskać jakieś telefony i wyłudzać kaskę.. Przejazd przez granice też był miły - bez jakichś zbędnych głupot - widzieli polską rejestrację, więc tylko "miłego dnia" było :)..
Obrazek
PS. - Na wspomnianej stronce - trochę niżej - ta animowana fotka - kilka zdjęć ze wspomnianego Zakończenia Sezonu na Hungaroring'u (animacja to filmik z rejestratora podczas tego wyścigu..) - dla lubiących takie klimaty..
Obrazek
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

20 paź 2017, 9:54

W moim pierwszym poście jest link do arkusza z opisem wyjazdu - trasy, noclegi, paliwo, koszty itp.
Każdy jest mile widziany.
Ja nie jadę dalej na płd.
Wyjazd będzie zapewne turystyczno-"sportowy". Przede wszystkim jedziemy dla winkli pokonywanych MX5. Przystanki w punktach widokowych obowiązkowe. Preferuję miejsca "puste" albo mniej zatłoczone.
Wyjazd raczej ekonomiczny ale bez przesady. Noclegi w pensjonacie 10-15EUR. Jesli ktoś lubi namioty to we własnym zakresie.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

22 paź 2017, 23:17

W Rumunii dopuszczalne jest biwakowanie na dziko (poza jakimiś drobnymi wyłączeniami typu parki narodowe - proszę ew. doczytać), więc jeśli ktoś rozważa namiot - można ogarnąć noclegi praktycznie za darmo. Formalne pola namiotowe nie oferują wiele więcej komfortu niż np. kawałek polany położonej przy bocznej drodze. ;)

Pod względem jakości nawierzchni, Rumunia to jeden z najgorszych fragmentów naszego kontynentu, więc jeśli wyjazd służyć ma głównie wrażeniom winklowo-sportowym, można wrócić srogo zawiedzionym.
Większość z podlinkowanych w pierwszym poście dróg to niestety bardzo zatłoczone krajówki, pełne samochodów ciężarowych i wynikającej z tego sporej ilości nerwów dla kierowcy Miaty.

Transfogaraską pokonywałem już ponad 10 razy i z moich obserwacji:
-najlepiej atakować bardzo wczesnym rankiem (np. o 8:00 być już na podjeździe) - to właściwie jedyna pora, kiedy w sezonie można liczyć na względnie mały ruch
-pod względem prowadzenia najprzyjemniejszy jest zjazd z góry w kierunku południowym (strona północna to duże przewyższenia na małym dystansie, więc jadąc pod górę katuje się głównie silnik, a zjeżdżając obciąża mocno hamulce)
-jadąc na dłużej do Transylwanii warto obserwować na miejscu prognozę pogody i nie ustawiać na sztywno dnia przejazdu Transfogaraskiej, gdyż zdarzają się dni z pełnym zamgleniem (a dokładniej: Fogarskimi w 100% spowitymi chmurami), gdzie widoczność potrafi być ograniczona do 20-30m
-w weekendy ruch jest sporo większy niż w tygodniu
-na najwyżej położonym odcinku drogi obowiązuje zakaz poruszania się w godzinach nocnych, więc ze zbyt wczesnym startem również nie ma co przeginać (z tego co pamiętam, zakaz obowiązuje do 7 lub 8 rano)

Transalpina to IMO droga bardziej dla GS'a czy innego turystycznego enduro aniżeli dla Miaty. Odcinki asfaltowe mają co prawda kapitalną nawierzchnie, ale sporo jest też wspomnianych odcinków kamienistych.
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

24 paź 2017, 7:33

Kwestia do przemyślenia. Obserwuję wątek i ciężko się zastanawiam.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
PK.
Posty: 267
Rejestracja: 23 mar 2017, 23:23
Model: NA
Wersja: + NB
Lokalizacja: Chwałowice koło Stalowej Woli
Kontakt:

26 paź 2017, 22:30

- Fajnie Morfi to rozplanowałeś - kurcze - jak dam radę trochę podremontować Miatkę i sam będę miał jak pojechać, to chętnie się załapię :).. (Heh - no musze założyć .......gaz .. do Miatki Obrazek.. - nie żeby oszczędzać na paliwie, ale żeby móc przejeżdżać 2 razy tyle kilometrów oczywiście... :roll: ..)..
- Hmm - jak po sportowemu, to uważajcie na hamulce - na trasie spotkałem kilka samochodów ze spalonymi hamulcami - sporo jedzie się z górki jednak i na krótkich odcinkach nie nadążają się wystarczająco schładzać.. Chyba, że ktoś ma typowo sportowe tarcze, klocki i wężyki, i co tam jeszcze trzeba... ..turystycznie można hamować silnikiem, ale na sportowo to raczej nie za bardzo :).. ..Zapewne większość z czytających to - wie doskonale o tym, ale w razie jak by ktoś tak nie do końca się orientował.. ..Żeby potem było czym hamować jak wjedzie się w stado baranów :)..
Obrazek
- Zdjęcie z neta co prawda, ale sam raz wylądowałem w Transylwani, w takim stadzie, którego końca nie było widać..
- W jednym miejscu też jak jechałem - osiołki specjalnie wyłaziły przed samochody, aby wyżebrać trochę jedzenia od kierowców..
Obrazek
- Zdjęcie też z neta - nie mam za bardzo czasu, aby szukać w swoich :/..
- Morfi - patrzyłem tak na szybko na podane przez Ciebie kilometry i na mapki - i na mapkach wychodzi troszkę więcej kilometrów - nie wiem czy coś niedopatrzyłem, czy o coś innego może chodzi - różnice raczej znaczące - sorry jak coś mi po prostu źle wyświetla i robię niepotrzebnie zamieszanie..
- A co do Transalpiny - o co dokładniej chodzi z tymi "gorszymi odcinkami", o których piszecie - bo w necie znalazłem z "tej trasy" takie fotki:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek No i.... Obrazek
- Masssakra :shock:
- Fotki są niby z tej trasy - mam nadzieję tylko, że są nieaktualne lub ktoś zapomniał dopisać, że to jakiś tam miejscowy skrót :/..
- Ok - żeby czasem nie zniechęcić zaglądających tu forumowiczów lub nieforumowiczów - pozwolę sobie dodać parę fotek pokazujących uroki tej trasy (natury turystycznej..) - jeśli się komuś nie podoba - skrytykujcie - to będę usuwać - ale myślę, że mogą się przydać dla leniwych, którzy nie lubią klikać na linki lub szukać w necie..
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
- Nad chmurami - no i tu jest problem, bo aby takie widoki podziwiać, to trzeba wjechać gdy są nisko chmury - a co za tym idzie - przejechać przez nie - widoczność jak wspominał Dżunior - jakieś 25m ...
Obrazek
- Kurcze - fajnie było by tam poturystować (nie widziałem tego miejsca zwiedzając tamte okolice..)..
Obrazek
- Heh - na ten most też chętnie bym wlazł - nawet gdyby trzeba było iść pieszo sporo kilometrów.. ..Z opisu wynika, że jest gdzieś na tej trasie (Transalpina)..
Obrazek
- Tylko takiego gościa nie chciał bym mieć na noclegu.. (zdjęcie z Transfogarckiej..)
- Nie wiem czy wyznaczona trasa zahacza o ten zamek:
Obrazek
- Jest dość ładny i można wjechać Miatkami (o ile coś się nie zmieniło..) praktycznie na teren zamku, aby zrobić ładne grupowe zdjęcie ekipy łącznie z Miatkami na jego tle :) - nie pamiętam gdzie jest dokładnie - ale gdzieś na trasie, bo 2 razy koło niego przejeżdżałem..
Obrazek
OskarWrocław
Posty: 19
Rejestracja: 12 cze 2017, 21:49
Model: NB
Wersja: 1.8 Miracle
Lokalizacja: Wrocław

30 lis 2017, 12:39

Byłem w Transylwani w te wakacje, 5 dni , 1300km na miejscu. Wszystkie trasy w promieniu 200km od transfogarskiej zjechane :) Jak by ktoś miał jakieś pytania to zapraszam na PW :)

Opisywać jak doskonałą jest tam zabawa nie będę, bo nie muszę zobaczcie sami :D
(Radzę ściszyć głośniki) https://www.youtube.com/watch?v=KXpCWhd ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
PK.
Posty: 267
Rejestracja: 23 mar 2017, 23:23
Model: NA
Wersja: + NB
Lokalizacja: Chwałowice koło Stalowej Woli
Kontakt:

23 gru 2017, 14:23

Wesołych Świąt !! :D Obrazek
Obrazek
- No i oczywiście Udanego Nowego Roku !! - Oby Miatki dawały radochę i oby jak najwięcej z nas dało radę na tą wyprawę pojechać - i oczywiście wrócić całymi Miatkami, baz mandatów i innych nie za fajnych rzeczy.. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

15 mar 2018, 10:48

Warto byłoby zabrać się za listę uczestników i rezerwować noclegi.
Czy ktoś może polecić sprawdzone noclegi dostępne na booking albo Airbnb.
Czy ktoś może podpowiedzieć trasy warte objechania?
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

13 kwie 2018, 9:54

W pierwszym poście umieściłem opis wyjazdu.
Na długi weekend wybieram się do Bogacs, gdzie chciałbym zarezerwować noclegi dla chętnych. W związku z tym termin zgłoszeń na wyjazd upływa 20.04. Wpłaty zadatku na noclegi w Bogacs'u do 25.04. Koszt noclegu w Bogacs ok 3000HUF/os. Noclegi w Rumunii jeszcze do ustalenia ale celuję w koszt ok. 15EUR/os. Ceny noclegów bez wyżywienia.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1140
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

13 kwie 2018, 12:25

Czesć. Daj znać, gdzie będziesz w Bogacsu. Jadę z rodziną 28.04 i będę tam do 03.04. Kumpel jak naprawił pedał sprzęgła to pewnie przyjedzie Miatą. Dwie PL Miaty w Bogacsu to już spot :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1699
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

13 kwie 2018, 13:29

Jedziemy konserwą bo zabieramy jeszcze syna. Zatrzymujemy się zwykle na Rakoci utca 49. Jak będzie do Transylwanii jechała większa grupa to możemy zatrzymać się np. w Borostyán Üdülőház.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
OskarWrocław
Posty: 19
Rejestracja: 12 cze 2017, 21:49
Model: NB
Wersja: 1.8 Miracle
Lokalizacja: Wrocław

27 kwie 2018, 20:19

Baaaaardzo polecam nocleg Casa Dușe.
Pierwotnie mieliśmy tam spać pod namiotami ale na miejscu okazało się że 6 osobowy domek jest za około 200zł za całość za noc... Nikomu nawet nie chciało się rozkładać namiotu :D
ODPOWIEDZ