Ogólnopolski Zlot Mazdy MX-5 WIOSNA 2008

19 kwietnia Tarnowskie Góry

Forum o zlotach ogólnopolskich - tych które już były oraz wszystkich planowanych.

Moderator: Moderatorzy

Mayk
Posty: 2346
Rejestracja: 10 sty 2008, 9:21
Model: NB FL
Wersja: 1.6T
Lokalizacja: Poznań

06 mar 2008, 13:22

tak, by viamichelin.com :)
110@???KM
134@???Nm
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5473
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

06 mar 2008, 14:15

PiotrPaula, wy nie dacie rady? W razie czego poholujemy sie na zmiane - wyjdzie mniej paliwa ;)
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

06 mar 2008, 14:18

PiotrPaula pisze:Najlepszym miejscem byłaby centralna część kraju lub wybrzeże;-)


Jasne na wybrzeże :P Z krakowa akurat nam jest po drodze :P W naszym pięknym kraju są same autostrady to dojedziemy akurat za 5 godzin ;) ;) ;)

A tak na poważnie. Raz tu raz tu. A nie że my z południa musimy zawsze migrować na północ :) Do Spota z Krakowa mamy jakieś 140km, więc też silnik zdązy sie zagrzać ;)

Spot w górach to chyba to, co Mazdy lubią najbardziej :) Każdy wie, że najlepiej się jeździ po krętych drogach. A gdzie takie są jak nie w górach? :) Wiadomo, nasze góry to nie Alpy, ale nie ma co na nie narzekać, bo one też nie są jakimiś karłami i jadąc po obfitym posiłku szybkim tempem żoładek daje o sobie znać :)

Aha od siebie dodam, że o dziwo zauważyłem nieznaczne polepszenie jakości dróg w kraju :shock: Jadąc do Zakopanego naprawdę większą część drogi stanowi super równiutka dwu-pasmowa jezdnia :shock: A nie tak dawno zawsze do granicy (100km) trzeba było jechać równe 2h.

PS: leDiable, looki, mam nadzieje że sie jakoś wszyscy dogadamy żeby ładnie jechać sobie razem :mrgreen:
PiotrPaula
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2007, 15:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

06 mar 2008, 15:21

Five. z tym holowaniem to dobry pomysł;-) Nie mniej jednak, nie chcielibyśmy skończyć tak jak holowani policjanci w filmie "Chłopaki nie płaczą"... :mrgreen:
MichaliKarolina
Posty: 69
Rejestracja: 15 paź 2006, 10:09
Lokalizacja: Rybnik

06 mar 2008, 17:02

To, że miasto sie nazywa Tarnowskie góry to nie znaczy, że jest w górach :mrgreen:
Ja tam przynajmniej gór nie widziałem, raczej hałdy. Może Agent podczas zlotu wyjaśni skąd ta nazwa. A tak na poważnie to ja przypuszczam, że bedzeimy się kręćić gdzieś między Tarnowskimi górami a Częstochową.
...nie narzekajcie tak na tą odległość. Z tego co wiem to poza zlotem górskim i zlotelm w tarnowskich g. nikt inny niczego narazie nie organizuje wiec nie ma wyboru. Trudno żeby Agent organizował zlot w środku polski. :mrgreen:
PiotrPaula
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2007, 15:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

06 mar 2008, 17:24

MichaliKarolina - nikt tu nie narzeka, po prostu takie są fakty, łączna jazda w dwie strony to około 1000km. Szczerze...wolimy wyskoczyć gdzieś nad wybrzeże. Może w przyszłości uda się coś zorganizować w innym rejonie. :razz:
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

07 mar 2008, 6:53

Jak był zlot w Kaliszu, nikt nie narzekał na odległość, ja osobiście z Marthenem wyjechałem około 5 rano by być 300km dalej o 9 rano :!: :!: :!: narzekajcie narzekajcie.

Szanowny kolego DieSpinnePL, odległość z Krakowa , a dokładnie z centrum jadąc przez Olkusz lub Katowice, wynos 95 km, a nie 140km, ja tą trasę robię w godzinę, nie ważne czy autostradą czy nie.

MichaliKarolina, zlot odbędzie się w okolicy Tarnowskich Gór, Lublińca oraz Częstochowy lub Zabrza.

Ja organizuję, i będzie mi bardzo miło jeśli ktokolwiek się pojawi bez wybrzydzania.
Miłego weekendu, bo zapowiada się śliczny top dawn :cool:
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

07 mar 2008, 14:21

Ja nie wybrzydzam :) Siadam i jade :) To nie jest codziennie. To nie jest co weekend :) To jest raz na rok :)

Wsiądziemy w auto, zdejmę dach i niech sie toczy... :D :D :D
jkuzma
Posty: 65
Rejestracja: 12 paź 2006, 12:40
Lokalizacja: Warszawa/Chotomów

07 mar 2008, 15:43

Ja jestem i głosuję niniejszym za opcją 2 dniową. Nie wiem tylko czy będę z Pilotką czy Pilotem ale choćby na wstecznym to dojadę.
PiotrPaula
Posty: 12
Rejestracja: 27 lut 2007, 15:32
Lokalizacja: Bydgoszcz

07 mar 2008, 21:46

Panie Agencie, Proszę się tak nie podniecać, tu nikt nie wybrzydza.
matti
Posty: 121
Rejestracja: 30 lis 2006, 14:05
Model: NA
Wersja: miata
Lokalizacja: Poznań

08 mar 2008, 12:35

A ja powiem tak + ile dni nie ważne tak czy tak będę
pozdrawiam wszystkich

NIECH MOC I POGODA BĘDZIE Z NAMI
WIND IS PAINTER OF MY SKY
Lisu
Posty: 14
Rejestracja: 18 lut 2008, 11:52
Lokalizacja: Śląsk

09 mar 2008, 22:35

Witam Wszystkich !!
Po małym problemie z PC nareszcie mogę się wtrącic do debaty :lol:
Powiem krótko ale treściwie - co do ceny za noclegi to napewno radykalnie sie zmieni (i napewno nie wzrośnie :mrgreen: )
A co do trasy, to tak jakjuż AGENt mówił będzie satysfakcjonująco (sam mu pokazałem :twisted: )

Miate mam niedługo ale jak toś się znajdzie i zrobi spota na Helu to się zjawie !!!

Co do tego czy będę z pilotką czy bez - na 100% ZZzzzz - lecz pierw będę semusiał jakąś przygruchac bo troszkę się porzarłem moją i nie chce jechac :neutral:

Pozdrawiam i liczę, że poznam jak największe grono osób.
LISU
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

13 mar 2008, 18:33

Widzę, że lista chętnych na Ogólnopolski Zlot Wiosenny 2008 się powiększa. Super.
Mam nadzieję, że osoby najbardziej narzekające i te jeszcze niezdecydowane podejmą decyzję na TAK. W końcu następny zlot ogólnopolski może być dopiero za rok.
Biorąc pod uwagę ilość chętnych osób zgłoszonych do zorganizowania zlotu wiosna 2008, może być krucho z następnym...
W Kaliszu Wszyscy obiecywali, że następne zloty z prekfencją nie będą mieć problemów.
Myślę, że mxpiątki z Pomorza pojadą przez Kujawy lub Małopolskę, tam zbiorą kolejne mxpiątki, do Was dobiją następne z Wielkopolski itd. Zlot więc nieoficjalnie zacznie się dla każdego od wyjazdu z garażu.
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Lisu
Posty: 14
Rejestracja: 18 lut 2008, 11:52
Lokalizacja: Śląsk

14 mar 2008, 21:41

Święte słowa JTMX-5NBFL, !!!!!!!!
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2365
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

15 mar 2008, 3:11

grono chętnych się powiększa, wiec teraz pozostaje mieć nadzieje, ze bedzie ladna pogoda.
Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

15 mar 2008, 22:31

A kiedy to dokładnie ma być? Jeżeli czas mi pozwoli to z przyjemnością przyjadę :)
Łoś
Lukasz
Posty: 591
Rejestracja: 02 sie 2005, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

16 mar 2008, 13:05

Wlasnie, wlasnie - czy mozna prosic o jakis maly "sum up" - co? gdzie? kiedy? bo tez sie chetnie wybierzemy.

Lukasz & Agnieszka
7 zima z MX-5
Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

16 mar 2008, 13:44

jeszcze za ile? :)
Łoś
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

16 mar 2008, 20:14

za około 200pln, zaczyna się 19 kwietnia (tj sobota) o 10:30 w Tarnowskich Górach w parku pod muszlą koncertową, mapka będzie w odpowiednim czasie, o atrakcjach będzie późnij szczegółowo, m.in. zwiedzanie zamku w Toszku i kopalni w Tarnowskich Górach, kiełbaski , a zakończenie w leśniczówce przy żurku w chlebie i łapie niedźwiedzia (specjalności lokalu). Odnośnie noclegu jeszcze trwają negocjacje, ale na pewno nie będziecie rozczarowani :cool:
vox
Posty: 879
Rejestracja: 21 paź 2007, 5:29
Model: NB
Lokalizacja: Branice opolskie

17 mar 2008, 7:07

AGENt pisze:za około 200pln
:shock:
na osobę czy na auto (załoga 2 os.) :?:
Jeśli to pierwsze, to ciut dużo :sad:
Dla poparcia mego stanowiska podam, że kilka tyg. temu byłem na zlocie z klubu mazdaspeed pod Częstochową 2-dniowym.
I całość z noclegiem w hotelu ***, super żarciem (kolacja + szwedzki stół na noc + śniadanie) oraz wynajętym na pół dnia torze kartingowym do driftów i ściganek (na którym Kubica ćwiczył za młodu) kosztowała 90 zł na osobę :!:
Mogę podać namiary.

pzdr
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

17 mar 2008, 7:56

na załogę kolego szanowny, poza tym o ile dobrze się orientuję to było 90 aut, a nie około 15 (póki co) i był wynajęty tor, a nie jedzenie w kilku miejscach, nie zwiedzanie, jak uważacie, ja organizuję i zapraszam, odnośnie końcowej ceny poinformuję jak się odnośnie noclegów dogadamy z właścicielem noclegowni :razz: , z drugiej str można załatwić nocleg za 10 pln od osoby bez niczego, a i madzią bałbym się tamtędy przejechać w biały dzień.
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

17 mar 2008, 9:14

AGENt, żeby było jasne dla wszystkich, rozumiem, że przybliżona kwota podana przez Ciebie jest za nocleg dla dwóch osób ze śniadaniem + obiad + jakieś niespodzianki tzn. bilety za zwiedzanie...
A co z osobami, które chciałyby przyjechać na zlot tylko w niedzielę? Czy jest też taka możliwość i wtedy ewent. koszty... Piszę o tym bo może byłby ktoś zainteresowany dojechać w niedzielę.
I jeszcze jedno, informacja dla Poznania. Czy trzy miatki z Poznania to będzie nasz MAX ??????
Mam prośbę do osób, które chcą dołączyć a jeszcze nie wysłały mailla do organizatorów o jak najszybsze poinformowanie w uczestnictwie, aby nie okazało się tak jak na wiosnę w 2007 roku w Warszawie, że deklarowało się mało osób, a jak zlot został odwołany to liczba chętnych była dwa razy większa.

I jeszcze pytanie do Kolegów z Warszawy, których na forum jest najwięcej. Organizujecie zloty lokalne, a czy Ogólnopolski Was nie interesuje????
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
yanik
Posty: 1049
Rejestracja: 13 gru 2006, 19:24
Lokalizacja: Marki

17 mar 2008, 11:04

ja sie wpisalem jako jeden z pierwszych - co do reszty to nie wiem ale myśle ze spora częśc wawy czeka na dokładniejszy program (u nas jak zawsze sporo malkontentów:) Póki co szczegóły zlotu porozrzucane są po tym wątku - proponuje zebrać program do kupy, podac koszt (choćby orientacyjny) uczestnictwa dwudniowego i jednodniowego, powiesić w osobnym wątku, a moze też na stronie, http://www.mx5.prv.pl/ prowadzić jakiś post z lista chętnych a zgłoszenia przyjmowac na meila, bo róznie może być z takim pisaniem na forum że "chętnie wpadniemy".

Przepraszam ze tak się mądrzę a nic nie robię, ale patrząc na sposób organizacji zeszlorocznego zlotu wiosennego to szło to wlaśnie tak i było calkiem sprawnie - stad moje sugestie. Jesli jakoś mółgbym pomóc to oczywiście jestem chetny.
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

17 mar 2008, 11:39

Lista osób jest aktualizowana na bieżąco. Niezależnie od ilości uczestników zlot się odbędzie!! Odnośnie zlotu na 1 dzień to będzie koszt pomniejszony o noclegi część atrakcji. ja tu nie chcę zarabiać, ale się dobrze bawić :cool: koszt 200pln, to jest około za 2 dni z wszystkimi atrakcjami i pełnym wyżywieniem. cały plan zajęć i atrakcji będzie podany już niedługo, odpowiednio wcześniej, najpóźniej 2 tyg przed zlotem, ale proszę o nie poganianie i nie naciskanie.
vox
Posty: 879
Rejestracja: 21 paź 2007, 5:29
Model: NB
Lokalizacja: Branice opolskie

18 mar 2008, 7:53

AGENt pisze:na załogę

to inna rozmowa
AGENt pisze:o ile dobrze się orientuję to było 90 aut, a nie około 15

dla uściślenia - było 65 osób, mazd ok 45 + fiat coupe
AGENt pisze:jedzenie w kilku miejscach
AGENt pisze:zwiedzanie

OK piszę się

PS. ciągle nie mogę do Ciebie dojechać :mad:

pzdr
Belgrath
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2008, 13:09
Lokalizacja: 3miasto - Gdańsk

21 mar 2008, 20:43

Jeżeli do tego czasu uda mi sie kupic moją wymażoną MX5 to sie pojawie (powinienem miec ja około 10 kwietnia). Najlepiej 2 dniowy zlot.
Jeżeli ktoś jeszcze będzie jechał z Gdańska lub okolic chętnie sie podłacze "razem raźniej jechać w tak daleka podróż".
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

21 mar 2008, 21:49

Belgrath, czapki z głów! Czekamy na Ciebie!
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
gregoriovivo
Posty: 49
Rejestracja: 29 lip 2007, 18:45
Lokalizacja: waw/byd

21 mar 2008, 23:02

ja tez z checia sie zjawie...
nie bylem w tarnowskich gorkach i termin jest oki...
zbierajmy sie, niech szacowni organizatorzy dogrywaja tematy i bedzi oki... zwlaszcza tych kielbasek niemoge sie doczekac, bo poki co za oknem w wawce sniezy ;)
pozdro i czekamy na szczegoly
looki
Posty: 73
Rejestracja: 22 sty 2008, 14:17

29 mar 2008, 16:55

Podciagam watek, bo widze, ze na topie zlot cabrio ;) A tak powaznie jak tam ze zlotem Agent? Wszystko ustalone? Bo mysle, ze trzeba jakas konkretna zaloge zbierac (mysle ze przelew na konto na przyklad za noclegi rozwialby rozterki niektorych :)
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

30 mar 2008, 10:09

we wtorek jadę z LISU załatwiać pewne kwestie, i w środę będziecie wszystko wiedzieli, wszystkie koszta, oraz pełen plan, przepraszam, że tak zwlekam, ale wszystko się niemiłosiernie wydłuża. Ale wierzcie lub nie, lecz warto będzie :cool:
POzdrawiam
Zablokowany