[waw] rozcięty dach, skradzione radio

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

mhop
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2010, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

25 cze 2011, 15:47

Jako, że jestem osobą, która zawsze twierdziła, iż w obecnych czasach radia są bezpieczne w samochodach, szczególnie w centrum miasta, wrzucam jako ostrzeżenie:

Dzisiaj rano zastał mnie widok jak na zdjęciach poniżej. Dach rozcięty nożem i naderwany (prawdopodobnie w ten sposób otworzyli sobie drzwi). Z auta zniknęło radio warte na oko 50zł i okulary przeciwsłoneczne (korekcyjne).

Wiem, że na tym samym parkingu (Waw, Żoliborz, parking obok Simply) parkują jeszcze dwie miatki z softtopem i mam nadzieję, że to jednostkowy wybryk.

Obrazek

Obrazek Obrazek

Dach generalnie nie był pierwszej świeżości, więc zamiast szukać otwartego tapicera został naprawiony czarnym klejem silikonowym. Efekt oceniam na 3+, mam nadzieję że po pewnych poprawka będzie mocne 4 ;)

A żeby im ręce poodpadały, mogli chociaż sobie szybę wybić jak już nie umieli pokonać zamka. Uprzedzając pytania - nie miałem alarmu.
Maks
Posty: 835
Rejestracja: 06 maja 2010, 9:36
Lokalizacja: Warszawa

26 cze 2011, 13:06

Co za ludzie... :evil:
Przykry widok. Współczuję.
Niewiele jest rzeczy niemożliwych dla pilności i wprawy.
Samuel Johnson.
Awatar użytkownika
MiC
Posty: 830
Rejestracja: 02 kwie 2010, 14:35
Model: NB
Wersja: najmocniejsze N/A
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

26 cze 2011, 13:20

nie do wiary :cry:
ja cały czas jestem za obcinaniem dłoni złodziejom :bang:
N/A is best!!!
LOUD pipes save lives!!!
ravestation
Posty: 1563
Rejestracja: 09 paź 2007, 11:31
Model: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

26 cze 2011, 13:37

MiC pisze:nie do wiary
ja cały czas jestem za obcinaniem dłoni złodziejom

popieram
bezdaszniki: Audi 80 Cabriotel 2.0 '94 - sold | Audi TT Roadster 1.8T '02 - sold | Porsche Boxster 2.7 '02 - sold | Mazda MX-5 1.8T '91 - sold | MSM '04 - sold
inne czasoumilacze: Mini JCW '03 - sold | Evo 9 '08 - sold | S3 '16 - in | Cayman S '06 - in
wiktoch
Posty: 758
Rejestracja: 28 cze 2008, 22:29
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2011, 8:57

brak mi słów ... :evil:
pozdr
wik
Awatar użytkownika
Błaszczykowski
Posty: 1013
Rejestracja: 11 sie 2010, 12:02
Model: NB FL
Wersja: Memories III
Lokalizacja: Pruszków

27 cze 2011, 9:07

To debil :???: Ja też zawsze uważałem, że to już nie te czasy żeby kraść radia z samochodów bo przecież ryzyko spore, a zysk mały, ale widać głupota tych gamoni tego nie ogarnia... :bang:
Tycjan
Posty: 1049
Rejestracja: 27 paź 2007, 14:57
Model: NB MSM
Wersja: Mazdaspeed
Lokalizacja: Świnoujście/Szczecin

27 cze 2011, 9:09

ravestation pisze:
MiC pisze:nie do wiary
ja cały czas jestem za obcinaniem dłoni złodziejom

popieram


Dłoni nie - bo pójdą na rentę. Lepiej palce (jedna kradzież - jeden palec) - nadal będzie mógł pracować i renta mu się nie należy. A tak, będzie patrzył, na miejsce po palcu i sobie przypominał dlaczego go stracił.

Oczywiście jeszcze przykucie do kuny na dobę :bang: Wracamy do tradycji I Rzeczpospolitej.
NA`94 1.8 Supercharged - Laser Blue - 230 KM, 264 Nm
NBFL`04 1.8 Mazdaspeed - Velocity Red - 185 KM, 230 Nm
NA`91 1.6 Classic Red - 115 KM,135 Nm
NBFL`01 1.8 Sportive Supercharged - Crystal Blue - 183 KM,212 Nm
NBFL`01 1.8 Laser Blue - 146 KM,168 Nm
Kondi
Posty: 288
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:23
Lokalizacja: KRAKÓW

27 cze 2011, 9:36

Tycjan pisze:ravestation napisał/a:
MiC napisał/a:
nie do wiary
ja cały czas jestem za obcinaniem dłoni złodziejom

popieram


Popieram również

Tycjan pisze:Oczywiście jeszcze przykucie do kuny na dobę

Ostatnio kuna przegryzła ojcu przewód od turbiny w A6 :evil: i to na gwarancji a tego akurat gwarancja nie obejmowała :bang: tak więc kuna przyczepiona do złodzieja ale do tego przewód od turbiny zamieszczony w takim miejscu hehe .. :lol: :wink:
Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

27 cze 2011, 9:52

Kondi pisze:tego akurat gwarancja nie obejmowała


ciekawa polityka firmy, choć z tego co wiem w Hyundaiu jest podobnie. natomiast Toyota idzie na klientom na rękę i szkody wyrządzone przez gryzionie robią na gwarancji, przynajmniej w dwóch ASO z którymi miałem do czynienia

a żeby nie było OT, mojej dziewczynie jakiś czas temu też walnęli radio - też nie sądziłem, że to się jeszcze zdarza (panel był schowany więc włamywali się raczej nie wiedząc czy coś znajdą), zamiast wybić szybę to zniszczyli zamek w drzwiach i pogięli blachy dookoła zamka. gówniarstwo i amatorszczyzna - też bym łapy poucinał, w Szwecji to doskonale się sprawdziło, ale niestety teraz chroniąca-wszelkie-prawa UE się na to nie zgodzi ;)
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
mhop
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2010, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2011, 11:18

z tego co sie dowiedzialem, to w ostatnim czasie nastapił znaczny wzrost podobnych przypadków - wyraźnie amatorskich, a spowodowane jest to:
początkiem wakacji ;)

domowe klejenie dachu silikonem oceniam na: skuteczność:5, wygląd:3 :)
Awatar użytkownika
jerzj
Posty: 687
Rejestracja: 18 kwie 2011, 8:50
Model: NB
Wersja: Turbo
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2011, 11:20

Współczuje, takie niemiłe niespodzianki się jednak czasem zdarzają. Byłeś na Policji? może jest jakiś monitoring?

mhop pisze:Dach generalnie nie był pierwszej świeżości, więc zamiast szukać otwartego tapicera został naprawiony czarnym klejem silikonowym. Efekt oceniam na 3+, mam nadzieję że po pewnych poprawka będzie mocne 4 ;)


A czy mógłbyś zdradzić, jak się do tego zabrałeś? po prostu pecyna kleju na dach, czy też jakaś łata?
Mnie co prawda radia nie ukradli, ale przedwczoraj ktoś postanowił pobawić się nożem i też mam 10cm rozcięcie. :evil: Nowy dach mam w planach po sezonie, nie chcę kupować nowego...
mhop
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2010, 14:28
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2011, 12:09

wrzucę jakieś foty niedługo.
Generalnie potrzebny pistolet na klej i czarny klej silikonowy (OBI: 35zł za komplet).
Od góry jedna osoba ściąga do siebie kawałki dachu, a druga od dolu puszcza klej. Po kilkunastu sekundach wszystko trzyma się samo i można brać się za następny kawałek. Końcowy wygląd to jak blizna pooperacyjna a dodatkowo można zdrapać nadmiar silikonu.
george79
Posty: 154
Rejestracja: 12 cze 2011, 11:28
Lokalizacja: Pęsy / Warszawa

03 lip 2011, 22:34

Kurna, ja też myślałem że to się już nie zdarza, a jednak...
Szukając alarmu do swojej MX-5 znalazłem ofertę montażysty gdzie wyraźnie było napisane "dodatkowe wyjścia na czujniki i np miotacz gazu/dymu". Niestety nie można podłączyć gilotyny do ucinania członków :(.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2011, 22:57 przez george79, łącznie zmieniany 1 raz.
george79
Rzarii
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:50
Model: NA
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

04 lip 2011, 10:52

Co za sukinkoty! Niech się wypier.. kolbą kukurydzy złodzieje... :evil:
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

04 lip 2011, 11:49

I widzicie człowiek nic na to nie poradzi... Musi się sam martwić a złodzieje cieszą się radiem za 50 zł :bang:
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
Buago
Posty: 218
Rejestracja: 22 maja 2010, 11:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała

04 lip 2011, 13:29

Szczerze współczuje, podpisuje sie pod obcinaniem palców złodziejom! :sad:
Yaskier
Posty: 244
Rejestracja: 09 maja 2011, 20:50
Lokalizacja: Sosnowiec

04 lip 2011, 13:35

Przykry widok i współczuję poszkodowanym :(
Może jednak montaż alarmu jest jakimś sposobem prewencji?
U mnie jest tak, że wystarczy podejść do bocznej szyby i od razu wyje ostrzegawczo na jakieś 3-5 sekund. Jest tam ponoć jakiś czujnik mikrofal czy coś, sam nie wiem jeszcze do końca. Co prawda wkurza mnie to czasem (zwłaszcza w garażu hehe), ale może raz na kilka przypadków odstraszy potencjalnego cymbała, który pójdzie szukać gdzie indziej..
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

06 lip 2011, 21:01

Moja byla mazde okradziono z odtwarzaczy 3 razy. 1 na bemowie, 2 razy na pradze, na "zamknietym" osiedlu z monitoringiem. raz rozwalili szybke, potem zamki (praga). na pradze zreszta wyjeli wszystko, wlacznie ze starym trojkatem ostrzegawczym...
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
Lukjor
Posty: 204
Rejestracja: 13 lip 2010, 13:57
Lokalizacja: W-wa/Białołęka

06 lip 2011, 21:50

ciupas pisze:2 razy na pradze

ciupas pisze:na pradze zreszta wyjeli wszystko, wlacznie ze starym trojkatem ostrzegawczym...


Ta dzielnica niczym mnie już nie zaskoczy. Kiedyś w Wigilię ktoś wyłamał zamek i ukradł radio ze stojącego pod balkonem samochodu mojego ojca, a po 5 minutach zadzwonił domofonem czy nie chcielibyśmy "odkupić radia" za kilka stówek :shock: :mrgreen: :bang:
Żeby nie było kocham warszawską Pragę bo tam się wychowałem ;)
"Wydałem mnóstwo kasy na alkohol, laski i szybkie samochody, resztę po prostu zmarnotrawiłem..." - George Best :D
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

19 lip 2011, 21:14

kochani polecam alarm ! koniecznie z radarowym czujnikiem 2 strefowym , w cabrio upps roadsterze to jest po prostu jedna z najlepszych inwestycji, jak juz pół metra przy aucie zaczyna pikac syrena 90% debili idzie dalej szukać takiego co nie pika i nie straszy to naprawdę wielokrotnie sprawdzone i działa , inwestycja jest za 300-500 a dziura w dachu, rozwalone wnętrze czy drzwi ...

Niestety obszczymurki i inne lamusy nie myślą tylko niszczą to nie są po prostu złodzieje , złodziej to jest zawód i pewne zasady mieszkając w pewnych miejscach miałem takich przyjemność mieć za sąsiadów i np oni nigdy nie bili szyby kierowcy (jak już nie mogli normalnie otworzyć) między innymi dlatego, żeby biedakowi nie wiało jak będzie jechał do warsztatu, nie ucinali kabli po wyjęciu kierunków tylko wypinali złącza itd itd
Kondi
Posty: 288
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:23
Lokalizacja: KRAKÓW

19 lip 2011, 21:54

arturo_tiburon pisze:złodziej to jest zawód i pewne zasady mieszkając w pewnych miejscach miałem takich przyjemność mieć za sąsiadów


Jest czym się chwalić :bang: :kciukdol:
Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach.
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

19 lip 2011, 22:02

po prostu miałem takich sąsiadów przez pewien czas i dzielę się doświadczeniem i obserwacjami , chyba mnie szanowny kolega nie zrozumiał właściwie nie ma się czym chwalić po prostu warto wiedzieć i widzieć różnice ale po co robić OT
koldi
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2011, 8:55
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Reguły

20 lip 2011, 8:03

mhop pisze:Dach generalnie nie był pierwszej świeżości, więc zamiast szukać otwartego tapicera został naprawiony czarnym klejem silikonowym. Efekt oceniam na 3+, mam nadzieję że po pewnych poprawka będzie mocne 4 ;)


Nie masz AC? Bo takie coś to akurat warto z AC chyba zgłosić - w tym przypadku wchodzi w gre przecież tylko wymiana dachu. Nawet jak policzą amortyzację od cen ASO, to i tak powinno się opłacić.
mac13k
Posty: 55
Rejestracja: 20 maja 2009, 0:46
Lokalizacja: Wawa

27 lip 2011, 15:45

powiedz czy masz do polecenia jakiś warsztat naprawiający dachy?

w zasadzie w tym samym czasie spotkało nas to samo (na Bielanach) i obecnie mazda ma zaklejony dach power taśmą no ale naprawić trzeba...

poza tym jak macie jakiś dobry warsztat do polecenia, zakładający alarmy - z doświadczeniem w mx5tkach też będę wdzięczny za info ;)
Ford Capri '81 2.8v6 / Ford Zodiac '56 2.6R6 / Subaru Impreza MY99 GT Nardi Torino / BMW e30 316i coupe
BORO
Posty: 668
Rejestracja: 17 lip 2008, 13:44
Model: NB
Lokalizacja: Wuwua

27 lip 2011, 16:27

Dla pocieszenia dopiszę że czasem system jednak działa i sprawiedliwość bywa..

Miałem taką akcję że w maju (dokładnie 2 miesiące po zakupie mojej Madzi) miałem włamanie na Dolnym Mokotowie (!).
Koleś wybił mała szybkę (tu w sumie + dla niego) o ok 12 w biały dzień na ulicy wymontował radio, zmieniarkę, wyjął sobie słuchawkę Bluetooth ze schowka razem z batonikiem na posilenie w drodze ucieczki ;)
Zgłosiłem coby Policja nie miała za pięknych statystyk
...po ok 2 miesiącach dostałem zaproszenie na rozprawę
...złapali kolesia, było tam kilku pokrzywdzonych (czyli chyba odsetek wszystkich, którzy zwykle nie zgłaszają)..dostał 1,5 roku więzienia (miał wcześniej wyrok inny więc poszedł prosto do paki)

Radia nie mam, ale raz zobaczyłem że ktoś został za to ukarany.
Dlaczego MX-5? --> http://www.youtube.com/watch?v=m67ZMn0tzg8#t=5m28s
moris schawess
Posty: 223
Rejestracja: 06 paź 2009, 20:22
Lokalizacja: wrocław

07 sie 2011, 15:31

Witam.Ja kiedyś parkowałem swoją miatką na parkingu strzeżonym(do czasu) kiedy pewnego poranka przyszedłem na parking i zobaczyłem dach przecięty no i oczywiście brak radia.Złodziej był na tyle mało fochowy , że połamał mi cały kokpit.A właściciel parkingu po kilku dniach "dosłownie " wyrzucił mnie z parkingu twierdząc , że sam to sobie zrobiłem aby wyszarpać z jego ubezpieczenia pieniądze.Żeby było śmieszniej na parkingu były kamery , ale dzień po tym zdarzeniu nagle znikły.Interesujące.No cóż .Auto z parkingu zabrałem , ubezpieczyciel stwierdził że parkingowy dopełnił wszystkiego należycie i tyle z ubezpieczenia.Dodam jeszcze że nie raz w nocy musiałem budzić parkingowego aby wyjechać samochodem.Jeszcze jedna ważna rzecz jaką usłyszałem na temat parkingów strzeżonych.Parking strzeżony, jak sama nazwa wskazuje niestety nie służy do tego aby pilnowac twój samochód, lecz jast po to abyś miał zawsze wolne miejsce na parkingu.To jest stwierdzenie właściciela parkingu.Tak więc jeśli chcesz wstawić samochód na parking strzeżony najpierw się upewnij za co płacisz 140pln miesięcznie , być może lepiej będzie dołożyć pare groszy i wynająć garaż.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2018
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

07 sie 2011, 15:50

moris schawess pisze:Parking strzeżony, jak sama nazwa wskazuje niestety nie służy do tego aby pilnowac twój samochód, lecz jast po to abyś miał zawsze wolne miejsce na parkingu.To jest stwierdzenie właściciela parkingu.


Nie bez powodu pół Polski jest usiane "parkingami płatnymi, niestrzeżonymi". Jeśli parking jest opisany jako strzeżony, to właściciel ponosi pełną odpowiedzialność za zaparkowane samochody (po to też wykupił ubezpieczenie), zgodnie z umową przechowania. O ile oczywiście regulamin nie stanowi inaczej...
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
mac13k
Posty: 55
Rejestracja: 20 maja 2009, 0:46
Lokalizacja: Wawa

26 sie 2011, 7:59

wracam z pytaniem.. :)

gdzie naprawiałeś dach?

mi niestety nie udało się znaleźć żadnego warsztatu w warszawie/okolicach - masz może coś do polecenia?

mazda już stoi i stoi bo z dachem zaklejonym power taśmą to nie bardzo chcemy jeździć a boję się ze sezon się zaraz skończy :) :) :)

pozdrawiam
Ford Capri '81 2.8v6 / Ford Zodiac '56 2.6R6 / Subaru Impreza MY99 GT Nardi Torino / BMW e30 316i coupe
Awatar użytkownika
Błaszczykowski
Posty: 1013
Rejestracja: 11 sie 2010, 12:02
Model: NB FL
Wersja: Memories III
Lokalizacja: Pruszków

26 sie 2011, 10:35

Ja ostatnio też zostałem okradziony...

Ktoś zawinął mi ze schowa w podłokietniku... 3 płyty cd... :bang:

Panu złodziejaszkowi ofermie życze miłego słuchania :loser:
Spidi
Posty: 662
Rejestracja: 11 cze 2011, 14:18
Lokalizacja: Białystok

26 sie 2011, 11:04

kub pisze:Ja ostatnio też zostałem okradziony...

Ktoś zawinął mi ze schowa w podłokietniku... 3 płyty cd... :bang:

Panu złodziejaszkowi ofermie życze miłego słuchania :loser:


Rozumiem, że z auta zaparkowane ze złożonym dachem?
A schowek miałeś zamknięty na kluczyk czy otwarty?
Ja zostawiając auto z otwartym dachem mam często dylemat czy lepiej zamknąć żeby nikogo nie kusiło zwędzić jakiegoś drobiazgu czy lepiej zaryzykowac poświecenie drobiazgu na rzecz nie połomania zamka i schowka w wypadku gdyby odpukać trafił się jakiś uparty złodziejaszek...
SPIDI
ODPOWIEDZ