Pamietasz, jak znalazles swoja Miate?

:)

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

kamil
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:24

29 maja 2007, 0:35

witam!

moment, gdy zaczne ostro szukac Miaty dla siebie zbliza sie coraz wiekszymi krokami.
moze ten temat przyda sie mnie i innym szukajacym wymarzonego auta.

napiszcie, gdzie kupiliscie swoja Mazde, jak jej szukaliscie, czy dlugo to trwalo itd.
jaka "taktyke" obieraliscie? kupic od razu samochod igielke, czy kupic tanio i samemeu doprowadzic do perfekcji? :grin:

opiszcie swoje dosiwadczenia w tym temacie.

pozdrawiam.
xxx
perver
Posty: 321
Rejestracja: 12 kwie 2007, 10:09
Lokalizacja: Olsztyn

29 maja 2007, 19:04

ok 2,5 miesiaca szukania. Polska odpada jesli nie masz duzej kasy,bo nikt z tego forum nie odda swojej miaty po cenie rynkowej. A tak sie sklada,ze na tym forum sa chyba najbardziej zadbane egzemplarze w Polsce. Generalnie naprawde trudno jest znalezc zadbana miate w Polsce.
Kiedy my szukalismy swojej to akurat w Polsce nie bylo ani koloru takiego jak chcemy,ani nie trafilismy nie bitej, a to byl priorytet. Trafila sie jedna potencjalna,ale w ciagu kilku dni zostala sprzedana i nie dane nam bylo nawet obejrzenie jej.

Moje rady:
autoscout.de
mobile.de

miatamarkt.de - niestety tamci entuzjasci to juz naprawde maja astronomiczne ceny!!!

Jest jeszcze opcja znajomego handlarza. To sa akurat ludzie,ktorzy potrafia znalezc fure na koncu swiata. Problem polega tylko na tym,ze ciezko znalezc godnego zaufania.
Ja akurat takiego mam ,wiec nie bylo trudno. 36 godzin i miata z ogloszenia na autoscout.de stala pod domem :D Szczerze moge go polecic!!!

ps. co do taktyki, zawsze szukaj igly!!!!! Nie ma sensu sie babrac,bo potem mozesz sobie w brode pluc.
Powodzenia
Ostatnio zmieniony 30 maja 2007, 18:58 przez perver, łącznie zmieniany 1 raz.
Po co jezdzic skoro mozna latac...
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

29 maja 2007, 22:31

36godzin...a właściciel ciągle zachodzi w głowe: gdzie jego kochaną miatke k$@%!!!! wcieło;): i sobie szepta na uspokojenie że jak znowu zrobią nam blitzkrig`a jakiegoś to może i samochód się znajdzie:DDD.. chopaki mówią że igła...bo pewnie z serwisu "odbierali"..se se se.. a tak poważniej: perver ma racje: w polsce nie ma sensu szukać:)
Jestem w trakcie przymiarek pod kolejną sztuke (brat zachorował na miate) i zamiast nieustannie być okradanym wole mu pomóc w znalezieniu jego żaby:)
Niemcy- Deutschland...jumen machen i auten bitten;) autoscout jest dość opasły byś znalazł swoją
tremba
Posty: 39
Rejestracja: 25 mar 2007, 17:36
Lokalizacja: Gdynia

30 maja 2007, 5:58

A ja nie do konca sie zgodze ze tylko zagranica. Nie tylko MX 5 ale tez poprzednie samochody i motocykle znalazlem w kraju-oczywiscie przyjechaly z Niemiec :mrgreen: . Niestety na to potrzeba wiecej czasu, checi, no i troche szczescia. Jak znalazlem swoje malenstwo to nawet nie chcialem jechac bo cena byla podejrzanie niska. Ale ze pogoda ladna i dawno nie robilem dluzszej trasy motocyklem zdecydowalem sie sprawdzic-naprawde nie zaluje. A wizyta u fachowca tylko potwierdzila to co zobaczylem, czyli autko zadbane, w bardzo dobrym stanie i bez stukanej przeszlosci. Oczywiscie zawsze znajda sie jakies drobiazgi ale to wynika z faktu uzytkowania, w koncu kupowalem uzywke. Feler szukania w kraju polega na tym ze trzeba sie najezdzic, a kazdy sprzedajacy ma "igielke" :???: . Kilka razy bylem rozczarowany, ale zazwyczaj zdrowo wkurwiony-mimo to uwazam ze u nas tez mozna wyhaczyc ladny egzemplarz, niekoniecznie za kosmiczna sume. Sam prawie kupilbym autko Karola-bylem juz zdecydowany, no ale sprawdzilem jeszcze cos innego i nie mam powodu do placzu.
demol
Administrator
Administrator
Posty: 748
Rejestracja: 07 wrz 2006, 12:41
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2007, 10:34

Hej, jeśli ktoś poszukuje i ma poważne plany w nabyciu takiego auta, służę pomocą w znalezieniu właściwego egzemplarza oraz w sprowadzeniu go do polski. Razem z Seniorem (moim ojcem) możemy zrealizować czyjeś marzenia :)

Po kontakt telefoniczny do mnie i do Seniora zapraszam na PW
Fuksja i Turkus :)
pawel
Posty: 232
Rejestracja: 27 cze 2005, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

30 maja 2007, 10:55

Jezeli reprezentujecie firme ktora sie tym zajmuje proponuje dodac to do ksiazki adresowej :!:
www.miata.com.pl
www.mx-5.com.pl
www.mx-5.pl
Adi
Posty: 105
Rejestracja: 17 mar 2007, 19:20
Lokalizacja: Hiszpania

30 maja 2007, 19:50

a my naszą to w 3 dni :grin: pierw były poszukiwania"jakiegoś"auta - jakieś volvo najlepiej kombi , może passat czy coś tego kalibru , godziny na necie i razu pewnego ukazała nam się mazdka - i stało sie :mrgreen: szybka decyzja , argument "jak nie teraz to kiedy?"wygrał z praktycznością następne godziny na necie by dowiedzieć się co to właściwie jest ta miata(a właściwie eunos), telefon do właściciela, 300km następnego dnia , miłość od pierwszego jeżdżenia.Miałem farta - okaz w stanie dobrym(jak na prawie 16 lat)
Służy nam dzielnie,bezawaryjnie i co najważniejsze dostarcza mnóstwo frajdy
ps przy następnej bede wiedział na co zwracać uwage:)
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

30 maja 2007, 21:13

Ja kiedyś widziałem miatę, jako mały chłopiec. Jak teraz znalazły się fundusze na taki zakup to w 12 godz już były 3 zarezerwowane. Potem szybki wylot do Niemiec i następnego dnia, najlepszy z trójki zaparkował w garażu:) Polecam www.mobile.de . Znaleźć kilka w promieniu np.100km i jechać i oglądać. Znalazłem niebitą , z kilkoma ryskami, na ładnych kółkach, z zimówkami. Wymieniłem sprzęgło, zakonserwowałem, teraz jeszcze tapicerkę i... marzenie. Poprawiałem brzegi dachu w firmie :!: ITS z Tarnowskich Gór, :evil: NIE POLECAM, :evil: WRęCZ :evil: ODRADZAM, :evil: TAKICH :evil: PARTACZY :evil: I :evil: NACIąGACZY :evil: W :evil: żYCIU :evil: NIE :evil: SPOTKAłEM!!!! I dziwię się że ktoś z tego forum mi ich polecił (może mu się udało). Po auto najlepiej samemu jechać, sam widzisz co kupujesz, jak sięnie spodoba to w najgorszym wypadku będziesz w plecy o podróż. Jestem zadowolony z zakupu, ma przejechane 190000km i chodzi jak Szwajcarski zegarek.
kamil
Posty: 202
Rejestracja: 22 kwie 2007, 23:24

31 maja 2007, 1:43

dzieki wszystkim za odpowiedzi i prosze o jeszcze.

Adi pisze:ps przy następnej bede wiedział na co zwracać uwage:)
Czyli na co? :smile:
xxx
JTMX-5NBFL
Posty: 385
Rejestracja: 23 lut 2007, 22:54
Lokalizacja: żegnam wszystkich

31 maja 2007, 7:44

Ja za swoją wypatrywałem poprzez allegro chyba pół roku. Trafiła się w końcu w bardzo atrakcyjnej cenie sprowadzona do Polski z Niemiec. Niestety oferta była bez zdjęcia. Wsiadłem w auto przejechałem 130 km. do Sulechowa, szybka decyzja i miata jechała tego samego dnia do Poznania.
Nie zgadzam się z opiniami, że w Polsce nie można kupić dobrej miaty lub w dobrej cenie. Wszystko zależy od znajomości, cierpliwości, poświęconego czasu na poszukiwania i oczywiście trochę od szczęścia.
Żałuję że mieszkam w Poznaniu, albo inaczej.... żałuję, że jeżdżę mx-5, albo jeszcze inaczej.... szkoda, że te auto jest takie tanie, bo zaczynają nim jeździć niewłaściwi ludzie!
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

01 cze 2007, 22:24

ja swoje poszukiwania zaczalem od bmw e46 :mrgreen: , pozniej e39, audi a2 :lol: i jeszcze inne. chcialem kombi - skonczylo sie na miacie :mrgreen:

szczerze sie przyznam, ze gdyby bylo mnie stac to chyba sprawilbym sobie volvo 1800 :wink: niestety to malo spotykany samochod - zwlaszcza na polskich drogach :cool:

co do samej miatki - jechalem po nia okolo 500 km :neutral: i w sumie nie pasowalo mi kilka rzeczy, ale ustapilem i wzialem :roll: oczywiscie popularne zdanie z ogloszenia "nie wymaga zadnych wkladow finansowych" bylo czysta bajka. na dziendobry do wymiany byly opony, felgi (prostowanie), klocki, plyn chlodniczy, filtr powietrza. wymienilem tez olej w skrzyni i moscie. jedynie olej byl swiezy, wiec wymiane moglem odlozyc na pozniej :wink:

...ale czego sie nie robi dla miatki :oops:
ODPOWIEDZ