mx5 NBFL USA - koszty

przystosowanie do naszych przepisow oraz cło

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Rozum3k
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2006, 19:31
Lokalizacja: Otwock (k. WWa)

15 maja 2007, 14:37

Prosze o udzielenie informacji na temat kosztów przystosowania mxa do naszych przepisow oraz co dokladnie trzeba w nim wymienic aby moc smigac zgodnie z Polskim prawem.
Moze ktos z uczestnikow forum orientuje sie rowniez w temacie oplat celnych zwiazanych z autem sprowadzonym ze stanow?
Caly czas topless
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

15 maja 2007, 14:49

reflektory przednie swieca w usa symetrycznie. nie wiem tylko czy trzeba wymieniac oba czy tylko jeden :roll: . z tylu zazwyczaj zamiast swiatla przeciwmgielnego jest drugie swiatlo cofania, wiec lewa tylnia lampa+przelacznik (ewentualnie dodatkowa lampa przymocowana do zderzaka, ale to juz raczej bedzie profanacja miaty :neutral: )

na koniec dochodza migacze, ktore swieca caly czas. u mnie w fordzie wystarczylo odciac jeden z 3 kabelkow jesli dobrze kojarze i bylo jak nalezy :wink:

jesze pozostaje kwestia przyzwyczajenia sie do mil :razz: ale zwykle sa malymi cyferkami napisane obok tez km/h :smile:
sven87
Posty: 91
Rejestracja: 30 sty 2007, 20:50
Lokalizacja: Łódź

15 maja 2007, 18:46

Z wlasnych doswiadczen wiem ze wystarczy wymiana przednich reflektorow(niesety obydwu).Poza tym nie potrzeba nic innego robic-przeciwmgielne sobie darowalem i nie ma z tym zadnych problemow.Migaczy zmieniac nie musialem :mrgreen:
A co do oplat celnych niestety nie jestem w stanie nic powiedziec,bo autko bylo sprowadzone na osobe,ktora korzystala z ustawy o mieniu przesiedlenczym.
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

15 maja 2007, 19:11

sven87 pisze:Poza tym nie potrzeba nic innego robic-przeciwmgielne sobie darowalem i nie ma z tym zadnych problemow.

to widocznie odwiedzasz znajomego albo leniwego diagnoste :roll:
podejzewam, ze w zadnym nie trzeba wymieniac migaczy - wystarczy poucinac kable, ktore sa odpowiedzialne za doprowadzanie napiecia non stop :wink:
Donald
Posty: 33
Rejestracja: 03 sie 2006, 21:27
Lokalizacja: Katowice

15 maja 2007, 19:57

sven87 pisze:podejrzewam, ze w zadnym nie trzeba wymieniac migaczy - wystarczy poucinac kable, ktore sa odpowiedzialne za doprowadzanie napiecia non stop :wink:


Nie wiam jak w NB ale w amerykanskich NA swieca na stale obrysowki w zderzakach. Mam wersje niemiecka wiec sam je sobie oswiecilem na stale.
Nikt sie od 2003r nie doczepil. :razz:
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

15 maja 2007, 20:17

Donald pisze:Nie wiam jak w NB ale w amerykanskich NA swieca na stale obrysowki w zderzakach.


fakt - zapomnialem, ze to moze byc rozdzielone :wink: w nb tezsaobrysowki w zderzakach
sven87
Posty: 91
Rejestracja: 30 sty 2007, 20:50
Lokalizacja: Łódź

16 maja 2007, 9:53

Moje obrysowki sie nie swiecily,jak kupowalem :razz: . Mam w poblizu znajomego diagnoste,to fakt ale pierwszy przeglad zrobilem w Nastapolu czyli bardzo powaznej firmie i o nic sie nie doczepili :smile:
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2006, 10:39
Model: NA
Wersja: BRG TAN
Lokalizacja: Boat City
Kontakt:

16 maja 2007, 11:08

sven87 pisze:Moje obrysowki sie nie swiecily,jak kupowalem :razz: . Mam w poblizu znajomego diagnoste,to fakt ale pierwszy przeglad zrobilem w Nastapolu czyli bardzo powaznej firmie i o nic sie nie doczepili :smile:

Poważna, to ona jest w cenniku. Przeglądy odfajkowują. Od 2 lat jak tam robię nigdy nie sprawdzali mi spalin (to nawet dobrze, hehe), kierunkowskazów i świateł stopu. Luzy sprawdzają tylko w przednim zawieszeniu, jak poprosiłem o to samo z tyłu, to się dziwili. Nigdy nie zauważyli pękniętej szyby i 10cm za małej kierownicy. Więcej powiem - ostatnio mi nawet numerów budy i silnika nie sprawdzali.
ALWAYS BLUE SKY !!!
2004-2019 1.6 NB '99 Bandit
2019- NA'92 BRG TAN
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

16 maja 2007, 11:40

no niestety mi w escorcie sprawdzili przeciwmgielne i odszedlem z kwitkiem :roll:

na stacjach jeszcze ani razu nie sprawdzali mi spalin :wink:

niestety takie czasy - nikomu sie nie chce, a szkoda bo niektore buczki denerwuja nawet w dzien jak przejada kolo domu :neutral:
pawel
Posty: 232
Rejestracja: 27 cze 2005, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

25 maja 2007, 12:58

Aby wyjaśnić wszystkie wątpliwośći:

W tej chwili przeglądy z amerykańskimi reflektorami przechodza bez problemów, to samo odnosi sie do święcących przednich migaczy (nie mylić z obrysówkami, tak jak ktoś powyżej pomylił, obrysówek mozna miec 300 naokoło samochodu i prawu nic do tego). Jesli chcesz modyfikować na stałe świecące sie przednie migacze - sprawa nie jest prosta - oczywiscie wystarczy odciac jeden kabel, ale jednoczesnie pozbawiasz sie pozycji... A tych juz nie tak prosto założyć... trzeba naweircac lustro w reflektorze czego nie polecam...

Światlo przeciwmgielne z tylu w USA nie istnieje wiec trzeba przerobic, tak jak ktos zauwazyl wyzej, jedno ze swiatel cofania. Ja do tej instalacji uzylem istniejacego fabrycznego wlacznika przednich swiatel przeciwmgielnych, ktorych de facto nie posiadam. Nie wiem po co montowali przelacznik seryjnie.

Jesli chodzi o oplaty:

10% cło
3,1 % akcyza (do 2 litrow pojemnosci, powyzej 2 litrow - 13,5%)
22% VAT

Procenty doliczamy do kwoty na fakturze, podwyzszajac kolejno sumny wynikowe.

Do tego oplaty rejestracyjne - okolo 274 zl jesli dobrze pamietam
oraz przeglad - okolo 160 zl

Tak czy tak wychodzi tanio!

Pozdrowienia.
www.miata.com.pl
www.mx-5.com.pl
www.mx-5.pl
pawel
Posty: 232
Rejestracja: 27 cze 2005, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

25 maja 2007, 12:59

Jeszcze jedno: teoretycznie samochod w Polsce powinien miec boczne migacze czego wersje USA nie maja... Ale do mnie (2 lata) nikt nigdy sie nie przyczepil.
www.miata.com.pl
www.mx-5.com.pl
www.mx-5.pl
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

27 maja 2007, 10:00

jeszcze do sumy dochodzi oplata recyklingowa - bodajze 500 zl :neutral: no i koszty traansportu tez nie sa male :roll:
pawel
Posty: 232
Rejestracja: 27 cze 2005, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

27 maja 2007, 10:08

R.E.D. pisze:jeszcze do sumy dochodzi oplata recyklingowa - bodajze 500 zl :neutral: no i koszty traansportu tez nie sa male :roll:


bez przesady - $1000 za transport to nie jest duzo! W koncu w USA nie kupujesz starych samochodow gdzie koszt transportu przewyzsza ich wartosc :lol:

ale rzeczywiscie o tym nie pisalem - dochodzi jeszcze z $700 za transport na terenie USA - czyli do portu w Nowym Jorku. Niemniej i tak sie oplaca.
www.miata.com.pl
www.mx-5.com.pl
www.mx-5.pl
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

27 maja 2007, 10:23

jesli kupisz w ny to odchodza ci koszty do ny :razz:

kiedys przy wiekszych kwotach mozna bylo zaoszczedzic troche sprowadzajac przez niemcy bo jest chyba nadal podatek 19%, ale nie wiem czy nadal sie praktykuje takie rzeczy :wink:


te 1000$ to cena transportu do niemiec czy polski?
sven87
Posty: 91
Rejestracja: 30 sty 2007, 20:50
Lokalizacja: Łódź

27 maja 2007, 13:36

R.E.D. pisze:jesli kupisz w ny to odchodza ci koszty do ny :razz:

kiedys przy wiekszych kwotach mozna bylo zaoszczedzic troche sprowadzajac przez niemcy bo jest chyba nadal podatek 19%, ale nie wiem czy nadal sie praktykuje takie rzeczy :wink:


te 1000$ to cena transportu do niemiec czy polski?


Do Polski :wink:
ar2
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2008, 10:12

11 kwie 2008, 10:37

Cześć,

Chciałbym odświeżyć temat, mam pytanie dotyczące odmiany Mazdaspeed, ponieważ ma ona inne reflektory przednie, czy w przypadku konieczności wymiany można je zamienić na inne lub ewentualną wersję EU?

Czy przepisy są ciągle takie same?

Czy polecacie jakąś firmę, która zajmuje się sprowadzaniem aut z USA?

Pozdrawiam,
ar2
Czy to już?
ODPOWIEDZ