Poradnik początkującego forumowicza

Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez początkujących forumowiczy pytania

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

arnoldzik91
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2008, 16:49
Lokalizacja: Radom

06 paź 2008, 20:17

Ooo z tymi 2 16 jest cudowny pomysł:) ja lubię muzyczkę i lubię jej jakośc i nie słucham jej głośno :) ale basik to lubię taki kontrolowany miękki:) sądzę że 2x16 na drzwi rozwiąże sprawę:) łojjj 1.8 silnik to marzenia:) jak się trafi to oczywiście że kupie:) samochód dziennie będzie pokonywac drogę 30 km bo do szkoły nim będę smigac plus objazd po koleżankach:D:D:D ale to w mieście:) a jak już uzbieram kasiory to odstawiam cabrio do firmy tuningowej uturbie ją :) i założę gaz by byc ekologiczny:) z wyglądem nic nie będę robic bo uważam że nie ma sensu, jedyne co to felgi wymienię na 16 bo 17 są dla mnie za duże:) teraz pozostaje mi uczyc się u mnie na wsi jazdy samochodem ( na owej zamieszkałem miesiąc temu i nie mam zamiaru się wyprowadzic. Zakochałem się w tej ciszy i spokoju i widoku z okna:) ) Mam nadzieję że już w kwietniu na urodziny będę mógł pozwolic sobie na kupno Miatki:) bo innego samochodu nie chce ! Najwyżej popracuje w wakacie iii ją zakupie:) i ruszam na pierwszy zlot :) :D a jeszcze mam pytanie? Co sądzicie o zrobieniu prostego pustego wydechu bez katalizatora? bo jeżeli uzyskam moc 140 KM to będzie bajeczka:) w silniku 1.6 co jeszcze można by wymienic zeby ową moc uzyskac?:) Pozdrawiam
Jest Konserwa czas na Cabrio <zawstydzony>
Awatar użytkownika
Akar.Zaephyr
Posty: 311
Rejestracja: 09 kwie 2008, 2:15
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

06 paź 2008, 22:11

arnoldzik91 pisze:Ooo z tymi 2 16 jest cudowny pomysł:) ja lubię muzyczkę i lubię jej jakośc i nie słucham jej głośno :) ale basik to lubię taki kontrolowany miękki:) sądzę że 2x16 na drzwi rozwiąże sprawę:)(...)


Dokładnie, dobre głośniki + dobre radio i dźwięk jest bardzo ładny :)

arnoldzik91 pisze:(...)łojjj 1.8 silnik to marzenia:) jak się trafi to oczywiście że kupie:) samochód dziennie będzie pokonywac drogę 30 km bo do szkoły nim będę smigac plus objazd po koleżankach:D:D:D ale to w mieście:) a jak już uzbieram kasiory to odstawiam cabrio do firmy tuningowej uturbie ją :) i założę gaz by byc ekologiczny:)(...)


Turbo i gaz? No nie wiem, jakoś mieszane uczucia mam co do tego. Niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie w tej materii, Five, jak to widzisz?
Co do samego gazu - MX5 sama w sobie wyważona jest idealnie - 50% przód i 50% tył.
Wrzuć wielgachny zbiornik do bagażnika (przy okazji możesz wtedy o nim zapomnieć bo nic Ci się tam nie zmieści) a popsujesz to co Japończycy ładnie zrobili :)

arnoldzik91 pisze:(...)z wyglądem nic nie będę robic bo uważam że nie ma sensu, jedyne co to felgi wymienię na 16 bo 17 są dla mnie za duże:) teraz pozostaje mi uczyc się u mnie na wsi jazdy samochodem ( na owej zamieszkałem miesiąc temu i nie mam zamiaru się wyprowadzic. Zakochałem się w tej ciszy i spokoju i widoku z okna:) ) Mam nadzieję że już w kwietniu na urodziny będę mógł pozwolic sobie na kupno Miatki:) bo innego samochodu nie chce ! Najwyżej popracuje w wakacie iii ją zakupie:) i ruszam na pierwszy zlot :) :D(...)


I dobrze - MX5 nie trzeba poprawiać :) 16' - OK :)
Ucz się ucz - najpierw naucz się jeździć FR, ewentualnie później zabawa w uturbianie. Fabryczna MX5 jest miła w prowadzeniu ale z turbo zaczyna się już jazda i lepiej mieć zapas umiejętności.

arnoldzik91 pisze:(...)a jeszcze mam pytanie? Co sądzicie o zrobieniu prostego pustego wydechu bez katalizatora? bo jeżeli uzyskam moc 140 KM to będzie bajeczka:) w silniku 1.6 co jeszcze można by wymienic zeby ową moc uzyskac?:) Pozdrawiam


Jestem przeciw pustemu, prostemu wydechowi. Raz że będziesz musiał mieć znajomości na stacji diagnostycznej bo wątpię żeby spaliny spełniały wtedy normy prawne.
Po drugie - hałas. Taki zabieg sprawia że auto słychać z daleka i nie wiem jakim przygłupom wydaje się że to jest cool skoro reakcje środowiska są raczej negatywne.
I wreszcie po trzecie - nie każdy zdaje sobie sprawę że wszystkie parametry silnika, ale to wszystkie są starannie wyliczone przez inżynierów. Także te że katalizator stawia pewien opór i cały układ wydechowy jest odpowiednio obliczony by nie dławić silnika, nie wywoływać miejscowych wysokich ciśnień itp. itd. Na forum Mazdaspeed czytałem już trochę o ludziach którzy robili takie właśnie patenty i nie mogli potem dojść do porządku z silnikiem bo cały czas coś gdzieś nie pracowało tak jak powinno. Moja rada więc - nie baw się w coś co daje przyrost mocy kilku KM kosztem sprawnego działania całego układu silnik - wydech.

W silniku 1.6 najlepszy efekt daje soft-turbo, czyli doładowanie rzędu 0,5 bara. Z tego co mi wiadomo daje to jakieś 140KM bez konieczności kucia tłoków, zaworów itp. Tutaj jednak Fiveopac powie Ci znacznie więcej, polecam lekturę jego tematu w dziale Nasze Samochody.
"Klucznik" Akar
Ex-owner of 409.945th Miata
Current ND2 dreamer.
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

07 paź 2008, 7:13

hmmmmm to chyba prowokacja...
Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

07 paź 2008, 9:17

jestem tego samego zdania co radek77.

Pozdrawiam i życzę spełnienia marzeń arnoldzik91 ;)
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

07 paź 2008, 14:57

Akar.Zaephyr pisze:Turbo i gaz? No nie wiem, jakoś mieszane uczucia mam co do tego. Niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie w tej materii, Five, jak to widzisz?

W swoim zyciu czytalem juz o wielu planach i marzeniach, czesto bardzo sprzecznych ze soba jak gaz i uturbienie wolnossaka. Na razie powsztsrymam sie od komentarzy, jako ze wychodze z zalozenia, ze zdecydowanie łatwiej tuninguje sie auto ktore sie posiada. Mysle ze do tego czasu i prawdziwej przymiarki do kosztow zwiazanych z uturbieniem przez kol.arnoldzik91 mx-5 jeszcze dluga i wyboista droga, ktora powinna sie zaczac od kupna auta a nie od tuningowania pojazdu ktorego nie ma....
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
arnoldzik91
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2008, 16:49
Lokalizacja: Radom

07 paź 2008, 15:38

No właśnie:)... dobrze będzie:) dont worry be happy :D jestem zakochany po uszy :D mniej mi zależy na kobicie niż na samochodzie<lol2> ale to taki wiek:) a jak jest w zime tym samochodem?
Jest Konserwa czas na Cabrio <zawstydzony>
damiano
Posty: 268
Rejestracja: 24 gru 2007, 21:20
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków / Tarnów
Kontakt:

07 paź 2008, 16:43

jak pogrzebiesz na forum to bez wątpienia znajdziesz odpowiedzi na wszelkie pytania

było nawet o zagazowywaniu silników z turbo

Akar.Zaephyr pisze:powodzenia na egzaminie :)

dołączam się do życzeń i pozdrawiam ;)
arnoldzik91
Posty: 7
Rejestracja: 01 paź 2008, 16:49
Lokalizacja: Radom

07 paź 2008, 17:20

Hmmm widzę że pojawił się mały problem ... mam 190 wzrostu;/ kolega z forum ma 193 i mówi że nie jest za ciekawie:) ale kurde młody jestem to się pomęczyc można:) tylko czy to będzie upierdliwe... największy problem jaki opisał to kierownica... będzie trzeba ją wymienic:)
Jest Konserwa czas na Cabrio <zawstydzony>
krzesi
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:12
Lokalizacja: Bełchatów

12 sty 2009, 16:18

Witam.

Bardzo sie napalilem na kupno mazdy mx5 z tym ze mam problem jezeli chodzi o wybor. Jest troche tych samochodow na aukcjach otomoto allegro etc jednakze nie mam pojecia czy warto zwrocic uwage na dany samochod czy tez nie. W moich zalozeniach chcialbym sie zmiescic w kwocie 20000 zl jednakze gdyby trafilo sie jakies cudenko to bylbym nawet sklonny zaplacic 25000zl. Jezeli znajda sie osoby ktore zechca mi pomoc bardzo bym prosil podpierac sie o linki z aukcji.

Z gory dzieki i czekam z niecierpliwoscia na pomoc w sprawie tej slicznotki :)
krzesi
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:12
Lokalizacja: Bełchatów

12 sty 2009, 16:39

Mysle ze lokalizacja az tak duzej roli nie odgrywa. Zawsze moge podskoczyc w celu ogledzin swoim obecnym samochodem. Glowny nacisk klade na aukcje internetowe i jezeli zostana juz niektore wylapane przez specjalistow to bede rozwazal podroz w celu obejrzenia autka. Ale mimo wszystko podam ze jestem z woj lodzkiego i miasta Bełchatów :)
Krzesi i Madzia
przemasi
Posty: 1610
Rejestracja: 20 lip 2008, 21:37
Model: Inny

12 sty 2009, 16:42

Tu masz informacje...poczytaj trochę...
[url]http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?p=23117#23117[/url]
i jeszcze tu...
[url]http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?p=23137#23137[/url]
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

12 sty 2009, 19:26

Jeśli posiadasz konto na allegro, proponuję włączyć subskrypcję kategorii Osobowe->Mazda->MX-5
W ten sposób zawsze z rana będziesz miał na poczcie maila z nowymi ofertami dodanymi w ciągu dnia poprzedniego (zarówno z allegro jak i otomoto). Dzięki temu niczego nie przeoczysz a jeśli trafi się ciekawa oferta zwiększysz szansę na skorzystanie z niej zanim ubiegnie Cię ktoś inny... :wink:

W Polsce ciężko trafić na faktyczną okazję, większość wystawionych aut (przynajmniej jeśli chodzi o NB bo za taką sam się rozglądałem) to pojazdy po mniejszym lub większym dzwonie, często z zaślepkami w miejscu poduch...
Porównanie cen z ogłoszeń niemieckich i polskich tylko utwierdza w tym przekonaniu (bo dlaczego niby te same auta u nas miałby być o 20-30% tańsze...?).
Najlepiej wybrać się za zachodnią granicę, jednak przy obecnym kursie Euro nie ma co liczyć na jakieś szczególne okazje cenowe. :roll:
krzesi
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:12
Lokalizacja: Bełchatów

12 sty 2009, 20:01

zgadza sie dlatego nie odrzucam mozliwosci kupna samochodu po kolizji. Tak na dobra sprawe to wiekszosc samochodow mialo jakies przygody wiec znalezienie takiego co mial bezkolizyjna przeszlosc jest bardzo ciezko. Mimo wszystko dzieki za pomoc i juz wlaczam subskrypcje :)
Szymon
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:54
Lokalizacja: Poznan

12 sty 2009, 20:05

Ja w trakcie eksploatacji poprzedniej mx5 powiedzialem sobie, ze juz nigdy nie kupie auta w Polsce (wyszlo kilka drobiazgow, o ktorych sprzedawca mnie nie poinformowal). Po sprzedazy mialem poczekac spokojnie na wersje z silnikem 1.9. Dlugo nie wyrzymalem i po 3 tygodniach zaczalem poszukiwania. Znalazlem lekko uszkodzona NBFL z 2001 roku (do wymiany zderzak, maska, niestety peknieta chlodnica, naprawa blotnikow), poduszki oczywiscie nie wystrzelily, geometria nienaruszona. Wnetrze jest w idelanym stanie, dach.. bez porownania z poprzednim (zapewne wlasciciel jezdzil z hard topem). Dostalem komplet zimowek z felgami, ksiazke serwisowa + faktury z rachunkami.
Nigdy wczesniej nie kupowalem zadnego auta za granica, (zreszta to moje drugie), a wszystkie formalnosci zalatwilem sam. Wystarczyly dwa maile, uzgodnienie terminu przez telefon i 2 stycznia madzia byla juz moja :)
Cena.. z oplatami, naprawa < 20000
krzesi
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:12
Lokalizacja: Bełchatów

12 sty 2009, 20:36

masz racje ale jadac juz za granice trzeba sie liczyc z tym ze trzeba bedzie cos przywiezc. Bo jechac dla samej rekreacji to troche szkoda pieniedzy bo to strasznie daleko. Ale idea dobra tymbardziej ze dales tylko 20000
Sebi
Posty: 373
Rejestracja: 31 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: Koło

12 sty 2009, 22:28

Ja kupiłem samochód w Polsce, sprowadzony, naprawiony. Z tym, że osoba od której kupowałem robiła go dla siebie a nie na handel. Był po lekkiej stłuczce. Uszkodzony błotnik i drzwi. Poduchy całe, wszystko ok z geometrią. Zawiozłem miatkę do znajomego na który robi przeglądy techniczne. Miata wnikliwie sprawdzona, a znajomy uznał stan za bardzo dobry. Jestem z niej zadowolony mimo, ze kilka rzeczy niestety miałem do retuszu.

Więc nie uważam, że w Polsce nie da się kpić dobrego auta czy trafić na uczciwego sprzedawcę. Da się ale jest to ciężkie.
vox
Posty: 879
Rejestracja: 21 paź 2007, 5:29
Model: NB
Lokalizacja: Branice opolskie

13 sty 2009, 5:38

Sebi pisze:Ja kupiłem samochód w Polsce, sprowadzony, naprawiony..... Był po lekkiej stłuczce. Uszkodzony błotnik i drzwi.

Tak tez było u mnie :neutral: I także nie żałuję :!:
krzesi
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:12
Lokalizacja: Bełchatów

13 sty 2009, 15:19

nie pozostaje mi nic innego jak wypatrywac aukcji i czekac. Do wiosny najdluzej :D pozniej juz ide na zywiol i dokonam wyboru z tego co bedzie.
Krzesi i Madzia
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

21 sty 2009, 18:53

Ja też kupiłem w Polsce, jak na razie nie narzekam. Chociaż jechałem po madzie 400 km, warto było. Oczywiście jest kilka drobiazgów do zrobienia, ale tak to już jest z używanymi samochodami.
Kondi
Posty: 288
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:23
Lokalizacja: KRAKÓW

21 sty 2009, 19:08

tomai, Możesz bardziej opisać swój nabytek ?? Jak na niego trafiłeś ?? I tym podobne informacje ?? :) Gratuluje zakupu :)
Gdyby Bóg popierał przedni napęd chodzilibyśmy na rękach.
andi68
Posty: 107
Rejestracja: 03 wrz 2008, 19:12
Lokalizacja: Kraków, Kwaczała

21 sty 2009, 19:44

krzesi pisze:jadac juz za granice trzeba sie liczyc z tym ze trzeba bedzie cos przywiezc
.
Czy ja wiem?
Swojej szukałem kilka miesięcy, po mailach i dwóch telefonach wysłałem mojego Tatę (sam nie mogłem jechać ) po Anniversary; na miejscu okazało się, że nie było warto, paliwo w plecy.
Następnym razem podszedłem do tego już ostrożnie.
Od początku w grę wchodziły Miracle lub Anniversary.
Znalazłem Miracle w salonie, gdzie została zostawiona w rozliczeniu.Zdjęcia i opis były zachęcające, tym razem sprawa została dogadana do końca, komplet dokumentów, książka, wszystkie kluczyki itd.Gwarancja na 12 miesięcy.
Wiadomo, cena wyższa; na miejscu wynajdowanie pierdół, żeby zbić cenę, na koniec, kiedy już wiedziałem, że stan techniczny jest perfekt to jeszcze zrezygnowałem z niemieckiej gwarancji (stosowny zapis w umowie) zbiłem jeszcze 600 Euro.
Dlaczego to napisałem ?
Jeżeli ktoś myśli o kupnie pewnej MX-5 to w Polsce będzie ciężko-chyba że roadstery.pl-, cena odpowiada kondycji auta, teraz będzie ciężko kupić w Niemczech dobrą 5 za rozsądne pieniądze (kurs walut).Ale okazje zawsze się mogą trafić.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

21 sty 2009, 19:55

Roadstery pl. tez nie dają pewnej gwarancji. Szykowałem się tam na pewną BRG NA 92' , jeden gość sprzątnął mi ją sprzed nosa, a potem czytałem na forum że miał z nią kłopoty(gasła na wolnych obrotach).
Ja swoją NA znalazłem na otomoto, kilka telefonów , nastepnie długa podróż (400 km), potem długie oględziny, powiedziałbym nawet upierdliwe z mojej strony ,(stacja diagnostyczna, podnośnik itd. ostra jazda próbna na każdym biegu aż do odcięcia, Właściciel nie był zachwycony) w końcu się zdecydowałem. Zrobiłem już 2000 km, to co mam do roboty: piszczy łożysko w alternatorze, rysa na drzwiach, no i w jednym miejscu (10 cm) próg zaczyna atakować rdza. Kupiłem nowe opony , zrobiłem zbieżność. Jak na razie śmiga!!
Awatar użytkownika
majk
Posty: 2112
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:11
Model: NB FL
Wersja: 1.6 Turbo
Lokalizacja: Warszawa

21 sty 2009, 20:03

Jak przygasa na niskich obrotach to prawdopodobnie drobiazg w postaci silnika krokowego - na 90% wystarczy przeczyścić - sam miałem coś takiego + jeszcze zdychający aku;p;p niezbyt miłe połączenie:) A roadstery.pl po raz kolejny będę reklamował bo byłem w 100% poinformowany o stanie mojego autka.
Była: MX-5 NA 1992
Była: MX-5 NBFL 2002
Była: MX-5 NB 1999
Była: MX-5 NA 1.8T 1994
Była: MX-5 ND RF 2017
Była: MX-5 NA 1.6 1996

Jest: MX-5 NBFL 2001 1.6T
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

21 sty 2009, 20:12

Nie mam nic do Roadsterów, tylko uważam że zakup u nich nie gwarantuje 100 % pewności. Sam przecież chciałem u nich kupić tylko nie zdążyłem bo mi sprzątnął gościu sprzed nosa. Tylko wtedy miałbym 1.6 a mam 1. 8 :mrgreen: No i moja jest 5 lat młodsza ! ( za te same pieniadze, no ale każdy z czegoś musi żyć)
Sebi
Posty: 373
Rejestracja: 31 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: Koło

21 sty 2009, 20:41

Nigdy nie mamy 100% pewności bo wszystko zależy od drugiej osoby. I to nie ważne czy w Polsce czy za granicą. Nie zgodzę się, że w Polsce nie da się trafić na porządnego sprzedawce. Ja jestem jak na razie zadowolony z zakupu. Samochód sprawuje się dobrze stan techniczny i wizualny oceniam na bardzo dobry z małymi niedociągnięciami, które powinny być usunięte do pierwszego dnia wiosny :razz:
andi68
Posty: 107
Rejestracja: 03 wrz 2008, 19:12
Lokalizacja: Kraków, Kwaczała

21 sty 2009, 21:04

tomai pisze:Roadstery pl. tez nie dają pewnej gwarancji
.
Zgadzam się.
Jest jednak pewne "coś"; masz mniejszą, dużo mniejszą szansę, że kupując u Nich wpadniesz na minę.Oczywiście zapłacisz wyższą cenę.
Sam przed kupnem zastanawiałem się nad ich ofertą, mimo wszystko kupiłem na własną rękę w Niemcach ; zapłaciłem taniej za pewny samochód; ile taniej -jakieś 3-4 tys.
Czy ta różnica jest warta wycieczki do Niemiec ?
Dla mnie było warto; kupiłem auto, które w ogłoszeniach od razu wpadło w moje oczy, takie sobie wymarzyłem i takie mam. :lol:
W Polsce też wcześniej szukałem i mogę powiedzieć, że przez 3 miesiące znalazłem tylko 2 sztuki, które mnie zainteresowały; ale ja wybredny (bardzo) jestem.
I z tych 2-ch sztuk ktoś mnie z jedną ubiegł(kupiła dziewczyna bordową Miracle :?: ), druga była 1.6, za słaba.
Moja rada, szukać teraz, za 2 miesiące ceny w górę a ten kurs Euro to jakaś masakra na kupowanie aut.
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

21 sty 2009, 23:21

andi68 pisze:I z tych 2-ch sztuk ktoś mnie z jedną ubiegł(kupiła dziewczyna bordową Miracle ), druga była 1.6, za słaba.


Mało danych podajesz - bo może to ja :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
andi68
Posty: 107
Rejestracja: 03 wrz 2008, 19:12
Lokalizacja: Kraków, Kwaczała

24 sty 2009, 16:23

Karolina pisze:Mało danych podajesz
.

Z tego co pamiętam, była to miatka od kogoś, kto jeździł nią jakiś czas-kupił dla własnego użytku (nie był handlarzem).
Wpadła mi w oko, zadzwoniłem, niestety była już zarezerwowana (nie została kupiona od strzału), cena nie była niska ale auto prezentowało się super.
Jakieś dwa tygodnie później na forum pojawił się Twój pierwszy post , przedstawiający Ciebie i nowy nabytek :wink: .NIUNIĘ.
Być może to właśnie to.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Karolina
Administrator
Administrator
Posty: 3144
Rejestracja: 24 maja 2008, 19:09
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

26 sty 2009, 9:49

No to wychodzi że to ja Cię ubiegłam :mrgreen:
Co bardzo mnie cieszy bo Niunia jest super i zakochana w niej jestem bez pamięci :mrgreen:
Jest ryzyko - jest przyjemność
krzesi
Posty: 65
Rejestracja: 11 sty 2009, 18:12
Lokalizacja: Bełchatów

26 sty 2009, 17:04

A ja stalem sie szczesliwym posiadaczem mazdy z linka http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7582601
Jak na razie czekaja mnie wycieczki po urzedach ale droga z warszawy byla przyjemna :)
Krzesi i Madzia
ODPOWIEDZ