MX-5 ..... ktora sztuke wybrac?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

driftking
Posty: 119
Rejestracja: 14 paź 2006, 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

25 lut 2007, 8:54

na allegro jest ogłoszenie gdzie seryjna miata 1600 z 99 roku ma 6,5s do 100km/h :lol: więc nie wiem czemu narzekacie :wink:
[url]www.driftking.pl[/url]
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2006, 10:39
Model: NA
Wersja: BRG TAN
Lokalizacja: Boat City
Kontakt:

25 lut 2007, 9:05

driftking pisze:na allegro jest ogłoszenie gdzie seryjna miata 1600 z 99 roku ma 6,5s do 100km/h :lol: więc nie wiem czemu narzekacie :wink:

A tak, słyszałem, że te z Allegro są duuużo szybsze;) Prawdopodobnie dlatego, że są bezwypadkowe i od osób w wieku 55+.
ALWAYS BLUE SKY !!!
2004-2019 1.6 NB '99 Bandit
2019- NA'92 BRG TAN
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

25 lut 2007, 12:49

Znalazlam cos takiego
http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=4746185&id=hrneeg3j2yg&source=as24_inseratsg_detail_ueberschrift

co o tym sadzicie?
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2006, 10:39
Model: NA
Wersja: BRG TAN
Lokalizacja: Boat City
Kontakt:

25 lut 2007, 14:22

kot... pisze:Znalazlam cos takiego
http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=4746185&id=hrneeg3j2yg&source=as24_inseratsg_detail_ueberschrift

co o tym sadzicie?

Bardzo ładna. Co prawda 125kkm to nie jest mało, ale bym się tak nie przejmował. Z opisu wynika, że auto było niedawno malowane i pozbawione znaczków, można dokupić HT i zimowe koła (stal). Kawałek drogi (okolice Kassel), ale wg mnie warta obejrzenia. najdź jeszcze ze 2-3 i można jechać.
ALWAYS BLUE SKY !!!
2004-2019 1.6 NB '99 Bandit
2019- NA'92 BRG TAN
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

25 lut 2007, 14:28

Po zdjęciach niewiele da się określić. Moja rada: -dzwonisz do właściciela, prosisz o foty tow`ow (odpowiednik naszych przeglądów corocznych) i książki serwisowej ( w ten sposób sprawdzisz autentyczność przebiegu), poproś by wysłał majlem dokładną historie samochodu (ze zdjęciami faktur za olej itp.)- stwierdzisz czy ktoś o to dbał czy był to mój ulubiony typ kierowcy - "tylko wlać benzyne i jechać" (od takich to polecam tylko uścisk dłoni a nie samochód). Jak to się zgadza i dostaniesz potwierdzenie pisemne (ważne by było to zdjęcie bądź skan czegość z odręcznym podpisem) że auto jest bezwypadkowe (albo jeżeli coś było, to dokładny opis co potem sie działo) to wyjeżdżasz z kimś doświadczonym na jednodniową wycieczkę. Z wrocławia masz blizko. Formalności załatwisz w dwie godziny (blachy z czerwonym kwadratem). Zanim to jednak sie stanie, polecam wizyte w wcześniej ustawionym ASO na przegląd (ASO robi takie rzeczy tylko musisz klepnąć termin z 2-3dniowym wyprzedzeniem, koszt 200zł w polsce a ile w niemczech to nie wiem bo akurat kiedy ja brałem, miałem okazje skorzystać z zaprzyjaźnionego warsztatu, pewnie tyle samo co w polsce bo ASO jest wmiare zunifikowane). Wszystko się zgadza, wypijasz kawe z właścicielem, finalizujesz tranzakcje i masz ukochane autko, którym wracasz już do kraju;)
Ja tak to zrobiłem pare miesięcy temu i poszło gładko. Jeżeli z drugiej strony jest jakikolwiek opór przed wysyłaniem zdjęć faktur albo oświadczeń o bezwypadkowości (takie oświadczenie z podpisem ma moc prawną więc to nie jest byle świstek) ODPUŚĆ. Znaczy to że auto ma coś za skórą. Chyba każdy z forumowiczów kompletuje papierki od swojego auta, tak żeby kiedy najdzie sądny dzień wymienić na nowszą miatke;) to żeby tranzakcja była czysta i przezroczysta;)! Powodzenia.
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

25 lut 2007, 16:26

powiem Wam jedno.... ta miatka..czarna...1,9...sni mi sie po nocach :wink: tak juz chce ja miec pod domem...ale nie bede sie spieszyc zeby pozniej nie zalowac, fakt ze ten brak znaczkow z jednej strony jest podejzliwy...z drugiej...byc moze taka wola wlasciciela.
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2006, 10:39
Model: NA
Wersja: BRG TAN
Lokalizacja: Boat City
Kontakt:

25 lut 2007, 23:02

kot... pisze:powiem Wam jedno.... ta miatka..czarna...1,9...sni mi sie po nocach :wink: tak juz chce ja miec pod domem...ale nie bede sie spieszyc zeby pozniej nie zalowac, fakt ze ten brak znaczkow z jednej strony jest podejzliwy...z drugiej...byc moze taka wola wlasciciela.

Traktowałbym to tylko w kategorii estetycznej - wyraźnie napisał, że auto malowane. Minus jest taki, że dziurki zaklejone i nie ma jak ich założyć - jeśli byś chciała założyć. BTW - też teraz nie mam znaczków i mi się to podoba;)
ALWAYS BLUE SKY !!!
2004-2019 1.6 NB '99 Bandit
2019- NA'92 BRG TAN
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

26 lut 2007, 14:31

driftking pisze:na allegro jest ogłoszenie gdzie seryjna miata 1600 z 99 roku ma 6,5s do 100km/h :lol: więc nie wiem czemu narzekacie :wink:


ogladalam ta mazde, jezdzilam nia i w sumie samochodzik jak zyleta...przede wszystkim silnik- sprawdzony na diagnostyce. Gdyby nie to ze koles jest wyjatkowo nieprzyjemny i malo nie dostal zawalu jak chcialam sie nim przejechac ( za kierownica :mrgreen: ) to moze zastanawialabym sie nad nim.... A najlepsze ze wyjsciowa cena byla 29 tys i zero negocjacji...chyba zmienil zdanie :lol:
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

27 lut 2007, 13:38

a co sadzicie o tej? myslicie ze warta tej ceny?

http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2308197

ogladalam ja i oprocz tego co pisze ten koles do zrobienia jest jeszcze prawy przednie blotnik (jest wgniecenie) i prog jest lekko wgnieciony.

w prawdzie chce miec 1.9 ale jakos ciezko znalezc taka. dotychczas jezdzilam civiciem 1,6 (130 KM), nie wiem jaka jest roznica i czy jest ona duza jak przesiade sie do 1.6 mazdy :roll:
karol
Posty: 577
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

27 lut 2007, 13:58

Należy mieć nadzieję, że napęd nie ucierpiał.
Pytanie - czy to jeździ?
Dach wydaje się być naciągnięty poprawnie, co może świadczyć o tym, że nie było zbytnich przesunięć karoserii.
Ładny windshot :lol:
Karol B.
Ongiś ciemnozielona Żabusia NB 1.8. oraz
Czerwony Kapturek NC 20th Anniversary Edition 1.8 nr 1217/2000
tunix
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:36

27 lut 2007, 13:59

Czy aby maska nie jest w innym kolorze?

Jeśli chcesz 1.8 to nie kupuj 1.6. Będziesz żałować. Cierpliwości, coś w końcu znajdziesz :)

tx
driftking
Posty: 119
Rejestracja: 14 paź 2006, 14:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

27 lut 2007, 15:30

wydaje mi się, że to troche drogo, skoro do roboty są oba błotniki, próg i maska do malowania, auto musiałobyć chyba dość mocno udeżone (bo dlaczego maska jest w innym kolorze?) jakoś nie widzi mi się ten samochód... co do cifa 130km, myśle że miata 1,6 ma porównywalne osiągi, jeździłem kilka razy del solem (125km) i auto przyspiesza bardzo podobnie do mojej 17-letniej NA, silnik hondy jest jeszcze bardziej wysokoobrotowy i trzeba go troche bardziej pokręcić...
[url]www.driftking.pl[/url]
tunix
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:36

27 lut 2007, 15:49

driftking pisze:wydaje mi się, że to troche drogo, skoro do roboty są oba błotniki, próg i maska do malowania, auto musiałobyć chyba dość mocno udeżone (bo dlaczego maska jest w innym kolorze?) jakoś nie widzi mi się ten samochód... co do cifa 130km, myśle że miata 1,6 ma porównywalne osiągi, jeździłem kilka razy del solem (125km) i auto przyspiesza bardzo podobnie do mojej 17-letniej NA, silnik hondy jest jeszcze bardziej wysokoobrotowy i trzeba go troche bardziej pokręcić...


NB 1.6 jest sporo cięższa od Twojego samochodu.

tx
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

27 lut 2007, 16:29

tez jezdzilam del solem i stwierdzilam ze 125 KM to zdecydowanie za malo, no ale mazda to naped na tyl... wiec.. :neutral:
tunix
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:36

27 lut 2007, 16:54

kot... pisze:tez jezdzilam del solem i stwierdzilam ze 125 KM to zdecydowanie za malo, no ale mazda to naped na tyl... wiec.. :neutral:


...więc ma większe strat mocy :) Szukaj 1.8

tx
karol
Posty: 577
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

28 lut 2007, 8:12

Spróbuj poszperać tutaj:
www.miatamarkt.de
- może coś znajdziesz.

PS: jeśli pseudonim kot związany jest z miłością do kotów, to z autopsji mogę zaperwnić, że nawet niesforne koty (ros.niebieski) w miatkach mogą jeździć bez szkód dla siebie i autka :lol:
Karol B.
Ongiś ciemnozielona Żabusia NB 1.8. oraz
Czerwony Kapturek NC 20th Anniversary Edition 1.8 nr 1217/2000
Awatar użytkownika
Konrad
Posty: 516
Rejestracja: 23 mar 2006, 10:39
Model: NA
Wersja: BRG TAN
Lokalizacja: Boat City
Kontakt:

28 lut 2007, 10:17

Przemek Vonau pisze:
karol pisze:Spróbuj poszperać tutaj:
www.miatamarkt.de
- może coś znajdziesz.

PS: jeśli pseudonim kot związany jest z miłością do kotów, to z autopsji mogę zaperwnić, że nawet niesforne koty (ros.niebieski) w miatkach mogą jeździć bez szkód dla siebie i autka :lol:


Z mojej czwórki żaden niestety nie przepada za jazdą samochodem.

Ciesz się - pazurkami niszczą tapicerkę...
ALWAYS BLUE SKY !!!
2004-2019 1.6 NB '99 Bandit
2019- NA'92 BRG TAN
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

28 lut 2007, 19:13

karol pisze:
PS: jeśli pseudonim kot związany jest z miłością do kotów, to z autopsji mogę zaperwnić, że nawet niesforne koty (ros.niebieski) w miatkach mogą jeździć bez szkód dla siebie i autka :lol:


z miloscia do kotow i wszystkiego co je przypomina :mrgreen: szczegolnie kocurowate samochody, i nie mam tu na mysli siersci :wink:
kot...
Posty: 77
Rejestracja: 22 lut 2007, 18:29
Lokalizacja: Wroclaw/ Olsztyn

28 lut 2007, 19:14

Przemek Vonau pisze:
Z mojej czwórki żaden niestety nie przepada za jazdą samochodem.


masz 4 kocurki? wow :o zazdroszcze... ja niestety nie mam zadnego :cry:
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

22 mar 2007, 12:32

z gory przepraszam za odgrzanie takiego kotleta :wink: , ale wlasnie mialem dzwonic w sprawie drugiego ogloszenia i przeczytalem :

Ancymon pisze:Niedawno przechodziłem to samo... tą z 2002 to nawet pamiętam... (nie waaarto)!!


czy byles ja ogladac? czy moglbys opisac co jest z nia nie tak? domyslam sie, ze w tej cenie nie bedzie samochodu bezwypadkowego, ale nie wiem czy nie lepiej naprawic porzadnie takiego samochodu niz jechac do naszych sasiadow - zwlaszcza, ze duzym problemem bedzie bariera jezykowa :sad:
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

22 mar 2007, 16:41

Zadzwoniłem do właściciela i usłyszałem: auto nie ma paru elementów w środku: listew i etc. Na pytanie że bardzo chętnie przyjade zobacze i w jakim ASO/ Pzmocie możemy umówić się by stwierdzić autentyczność "bezwypadkowości" pan obruszył się na pięcie i sypał tekstami: "za 30 tys. i jeszcze sprawdzać bezwypadkowość, jak to...." i "przecież to okazja", to ja że podjade z rzeczoznawcą tylko czy załatwi pan jakiś warsztat w okolicy, i że ja zapłace za benzyne, odpowiedział że nie ma o czym rozmawiać. (to jest przybliżenie rozmowy bo dokładnie jej nie pamiętam, ale wtedy auto było tylko na gratce.pl i było to ...z 5-6 miesięcy temu). Innym słowem, po co się pakować na mine... Poszukaj czegoś ciut starszego ale z udokumentowaną przeszłością, a o bezawaryjność i żywotność zapytaj dłużej posiadających;)
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

22 mar 2007, 17:26

dzieki za odpowiedz.

5-6 miesiecy temu :shock: pamietasz moze jaka wtedy byla cena?

to rzeczywiscie niezbyt przyjemny typ.

ze starszymi jest problem bo mi sie po prostu nie podobaja :sad:
...chyba, ze do wygladu nbfl wystarczy zmienic tylko swiatla i zderzak? jest nawet taka na sprzedaz tylko nie wiem co jeszcze musiala miec wymienione, zeby zyskac taki wyglad: [url]http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2211207[/url]

gdzies czytalem, ze nb maja wieksze problemy z korozja i w nbfl to poprawiono dopiero :???:
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

22 mar 2007, 22:28

ojoj...wiem że to mało realne ale...tą sztuke też pamiętam..tylko z hardtopem wystawiana była za 28tys .. taa ale wydech i te "skrzela" to w głowie kołaczą:]... tylko że jak jest z tą nie wiem. Ogłoszenie było nieaktualene jak dzwoniłem. Ale po szybkości powrotu na allegro nie wróże frykasów. Nie ma co się tu zastanawiać. Albo Niemcy albo z pewnych rąk :)
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

22 mar 2007, 23:38

albo szukac szczescia w polsce i zyc nadzieja, ze twoj przyszly samochod byl naprawiany dokladnie i bez pospiechu :razz:

myslisz, ze ta wyzej miala wymieniany tylko zderzak i lampy czy cos jeszcze?

nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. moze odpowiecie mi jak jest w miatce z przebiegami? mianowicie byl okres, w ktorym dosc powaznie zastanawialem sie nad kupnem bmw i przebieg byl zapisywany bodajze w czterech miejscach samochodu (w tym w kluczyku), wiec amatorzy szybkiego handlu zawsze zmieniali przebiegi tylko na licznikach i np w aso z kluczyka mozna bylo odczytac i przywrocic oryginalny przebieg. czytakie rzeczy to tylko w erze i bmw czy moze tez mx5 sie na to lapia? :wink:
karol
Posty: 577
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

23 mar 2007, 7:31

R.E.D. pisze:gdzies czytalem, ze nb maja wieksze problemy z korozja i w nbfl to poprawiono dopiero


Bywa, że ośrodki korozji zależą od koloru lakieru, a nie od modelu i z reguły występują w tym samym miejscu (klapa bagażnika, okolice logo). To wada fabryczna, do której mazda się przyznała i która była wymieniana w niektórych z państw mających swe przedstawicielstwa (np. UK). Sprawdź na www.miata.net w FAQ - tam są wszystkie apele mazdy dot. darmowych napraw itd. oraz opisy wszystkich roczników.
Co do cen: sprawdź na www.miatamarkt.de - jeśli w kraju cena jest niższa niż tam oferowane to najprawdopodobniej masz styczność z autem po przejściach lub wyjątkową okazją.
Szukaj także modelu z silnikiem 1.8 i - jeśli to możliwe z V bieg skrzynią (w VI bieg. zdarzało się slizganie sprzęgła -kolejna wada fabryczna). Przebieg: jeśli jest książka serwisowa to wszystko powinno być udokumentowane, nie wiem jak można i czy można odczytać historię na komputerze diagnostycznym auta.
Zgadzam się co do stwierdzenia, że lepiej szukać starszego, a pewniejszego auta. Modele MX5 się zmieniają, a życie jest tylko jedno - nie warto ryzykować na własną prośbę.
Powodzenia.
Karol B.
Ongiś ciemnozielona Żabusia NB 1.8. oraz
Czerwony Kapturek NC 20th Anniversary Edition 1.8 nr 1217/2000
tunix
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:36

23 mar 2007, 7:59

karol pisze:Szukaj także modelu z silnikiem 1.8 i - jeśli to możliwe z V bieg skrzynią (w VI bieg. zdarzało się slizganie sprzęgła -kolejna wada fabryczna)


Nie ślizganie, a szarpanie - na zachodnich stronach jest to określane jako "clutch judder". W niektórych autach (również w moim) trochę szarpie na zimnym sprzęgle, po nagrzaniu ustępuje. W innych z kolei szarpie po nagrzaniu. Z pierwszą opcją (szarpanie na zimno) da się żyć. Po nocy trzeba ruszać z troszkę wyższych obrotów, lekko ślizgając sprzęgło. 3-4 światła, sprzęgło się nagrzewa i problem znika. Trzeba się tego nauczyć, bo ruszanie z niskich obrotów powoduje przenoszenie tego szarpania na wał napędowy, co nie jest ani przyjemne, ani pewnie zdrowe.

Mazda chyba nigdy do końca nie uporała się z tym problemem w NBFL. Z tego co czytałem ludzie mieli sprzęgła wymieniane na gwarancji po trzy i więcej razy. W każdym przypadku problem wracał po jakimś czasie. Ponoć zamienniki (np. Sachs) nie mają tego problemu. Ja pierwotnie zastanawiałem się czy coś z tym robić, ale doszedłem do wniosku, że można się przyzwyczaić do innego sposobu ruszania, a sprzęgło lepiej wymienić dopiero gdy rzeczywiście się zużyje.

tx

P.S. Pierwszy znaleziony link:

http://www.mx-5.com/Community/forums/ShowThread.aspx?PostID=14994

Chyba wszystkie NBFL na to cierpią :)
karol
Posty: 577
Rejestracja: 24 sie 2005, 12:50
Lokalizacja: Warszawa

23 mar 2007, 8:36

tunix pisze:Nie ślizganie, a szarpanie - na zachodnich stronach jest to określane jako "clutch judder".


Racja.
Przepraszam za pomyłkę :oops:
Karol B.
Ongiś ciemnozielona Żabusia NB 1.8. oraz
Czerwony Kapturek NC 20th Anniversary Edition 1.8 nr 1217/2000
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

23 mar 2007, 14:54

karol pisze:Bywa, że ośrodki korozji zależą od koloru lakieru, a nie od modelu i z reguły występują w tym samym miejscu (klapa bagażnika, okolice logo).


w tych miejscach korozja wystepuje w wiekszosci samochodow :wink:
czytalem bodajze w auto swiat, ze egzemplarzez tych 3 lat produkcji sa ponadprzecietnie podatne na korozje progow i chyba nadkoli tylnych.

p.s. szkoda, ze nie masz rok mlodszego samochodu bo dlugo bym sie wtedy nie zastanawial :wink:

edit:
wracajac do skrzyni. wyczytalem, ze sprzeglo jest kompatybilne i z 1,8 mozna wlozyc do 1,6. czy ze skrzynia i torsenem jest podobnie? :???:
tunix
Posty: 169
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:36

23 mar 2007, 15:13

R.E.D. pisze:ie masz rok mlodszego samochodu bo dlugo bym sie wtedy nie zastanawial :wink:


Mój jest rok młodszy i również czeka na kupca :)

tx
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

23 mar 2007, 15:29

tia :roll: tylko mam max 40 razem z ubezpieczeniem i rejestracja pod warunkiem, ze nic nie trzeba wymieniac na razie :sad:

musze przyznac, ze twoja mi bardzo przypadla do gustu, ale nie wiem czy bede w stanie uzbierac te kilka tysiakow :neutral:
ODPOWIEDZ