Zestaw głośnomówiący i jazda z otwartym dachem

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gieras
Donator
Donator
Posty: 340
Rejestracja: 29 sie 2020, 16:00
Model: NC
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Mazowieckie

03 wrz 2020, 23:58

Potrzebuje porady w zakresie wyboru zestawu głośnomówiącego do NC. Jakie macie rekomendacje? Nie musi być zintegrowany z fabrycznym radiem, może być stand-alone, najważniejsze aby można było w miarę komfortowo z niego korzystać przy miejskich prędkościach z otwartym dachem. Nie znalazłem tematu na forum, wiec wybaczcie jeżeli źle szukałem.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4587
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

04 wrz 2020, 6:25

Na przestrzeni lat korzystałem z różnych zestawow: Sony Ericson, Motorola i jakiś noname. Wszystkie mocowane do oslon przeciwsłonecznych. Działały w autach puszkach w miarę przyzwoicie ale w MX gorzej. Zarówno ja słabiej słyszalem rozmówcę jak i on słabiej mnie.

Właśnie czekam na zmieniarke BT/USB/AUX z funkcja zestawu głośno mówiącego (zewnętrzny mikrofon). Dam znać jak przyjdzie i zamontuje za pare dni. Sądzę że będzie to dobre rozwiązanie bo:
- rozmówcę będzie słychać z głośników radia
- obsluga z ori przycisków na kierownicy
- jest szansa na słuchanie muzyki z BT z przyzwoita jakością

Jest to Wefa wf-606, jest także nieco tańszy wariant 603 nie mający AUX i USB

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Gieras
Donator
Donator
Posty: 340
Rejestracja: 29 sie 2020, 16:00
Model: NC
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Mazowieckie

04 wrz 2020, 14:47

Dzięki za podpowiedz. Z powodu wrodzonej niecierpliwości zamówiłem XBlitz X1000. Obejrzałem poniższa recenzje, w której recenzent używa tego zestawu w MX-5 NB (chyba): https://m.youtube.com/watch?v=j0Aqd_FfceQ&t=331s

Pewnie bym poczekał dłużej, ale na OleOle sprzedają po 129 zł z przesyłka (przy normalnej cenie 170-190zl), wiec stwierdziłem, ze zaryzykuje.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

07 wrz 2020, 18:23

mam zmieniarkę elektronczną z funkcja zestawu głośnomówiącego i przy 110km/h top down i zamknetych szybach podobno całkiem przyzwoicie mnie słychać
ODPOWIEDZ