Czy ktoś montował jakieś alternatywy systemu podnoszenia Maski w MX-5 NA lub NB?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ziolkov
Posty: 309
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2020, 10:57

Cześć,
Znalazłem takie rozwiązanie :
https://trackdogracing.com/hood_lift.aspx
Obrazek
Obrazek
Piszą że pasuje do NA/NB - może ktoś już próbował i może się podzielić wrażeniami czy ten system dobrze działa i czy przy okazji eliminuje problem ciężko domykającej się maski. ( u mnie trzeba dość mocno "trzasnąć" żeby zaskoczyła.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3518
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

08 maja 2020, 11:30

Kwestia trzaśnięcia to może być jakaś regulacja zamka ale przede wszystkim fakt, że maska jest aluminiowa i przez to że lżejsza to wymaga mocniejszego przyłożenia niż ciężka stalowa.

To mocowanie ma wielu - ja miałem w dwóch miatach. Nie wpływa w żaden sposób na zamykanie - tzn. nie pomoże Ci.
W EU może być taniej - sprawdź na mx5parts albo il motorsport (w sumie to może nawet kmparts mieć).
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2094
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

08 maja 2020, 12:09

Mam. Działa. Brzydko wygląda ale jest sto razy lepsze od "patyka".
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Ziolkov
Posty: 309
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2020, 12:20

tomasz01 pisze:
08 maja 2020, 11:30
Kwestia trzaśnięcia to może być jakaś regulacja zamka ale przede wszystkim fakt, że maska jest aluminiowa i przez to że lżejsza to wymaga mocniejszego przyłożenia niż ciężka stalowa.

To mocowanie ma wielu - ja miałem w dwóch miatach. Nie wpływa w żaden sposób na zamykanie - tzn. nie pomoże Ci.
W EU może być taniej - sprawdź na mx5parts albo il motorsport (w sumie to może nawet kmparts mieć).
Tak jest wersja I.L Motorsport na KMPARTS za 190 PLN.
https://kmparts.pl/629.Chromowane-silow ... i-NANBNBFL
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

08 maja 2020, 12:24

Mam u siebie IL Motorsport i jestem zadowolony. Co do trzaskania - aluminiową maskę się dociska, a nie trzaska nią. Poza tym zdemontuj zamek, oczyść, nasmaruj i wyreguluj, będziesz zamykał dwoma palcami.
Awatar użytkownika
torzech
Donator
Donator
Posty: 415
Rejestracja: 18 kwie 2011, 12:38
Model: NA
Wersja: '90
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

09 maja 2020, 9:49

pirul pisze:
08 maja 2020, 12:24
Mam u siebie IL Motorsport i jestem zadowolony.
To jest P&P?
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

09 maja 2020, 11:44

Nie do końca, trzeba wymierzyć, nawiercić i nagwintować dwa otwory w zawiasach maski (M5) ale to jest kwestia 15 minut.

Obrazek

Obrazek

Jeśli zawiasy maski mają luzy to siłowniki będą ją podnosić od strony podszybia, jeśli zawiasy są sprawne wszystko gra i wystarczy ewentualną korektą ustawienia samej maski, tak przynajmniej było u mnie. Siłowniki widać z boku przy zamkniętej masce bo są chromowane, czarne nie rzucałyby się w oczy ale nie było czarnych.

Zaletą tego zestawu dla osób dłubiących przy aucie samemu jest fakt, że w ogóle nie przeszkadzają bo są cofnięte w stronę grodzi. Niektóre zestawy mają metrowe silowniki mocowane w połowie błotnika co dla mnie jest rozwiązaniem bez sensu - utrudniają dostęp pod maskę z boku.
Awatar użytkownika
Ziolkov
Posty: 309
Rejestracja: 07 gru 2012, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

09 maja 2020, 23:11

pirul pisze:Nie do końca, trzeba wymierzyć, nawiercić i nagwintować dwa otwory w zawiasach maski (M5) ale to jest kwestia 15 minut.

Obrazek

Obrazek

Jeśli zawiasy maski mają luzy to siłowniki będą ją podnosić od strony podszybia, jeśli zawiasy są sprawne wszystko gra i wystarczy ewentualną korektą ustawienia samej maski, tak przynajmniej było u mnie. Siłowniki widać z boku przy zamkniętej masce bo są chromowane, czarne nie rzucałyby się w oczy ale nie było czarnych.

Zaletą tego zestawu dla osób dłubiących przy aucie samemu jest fakt, że w ogóle nie przeszkadzają bo są cofnięte w stronę grodzi. Niektóre zestawy mają metrowe silowniki mocowane w połowie błotnika co dla mnie jest rozwiązaniem bez sensu - utrudniają dostęp pod maskę z boku.
Masz jakąś fotkę przy zamkniętej masce? Tzn. chodzi mi o to żeby zrozumieć co to znaczy że te siłowniki widać z boku.

A druga kwestia...Co jeśli będą luzy na zawiasach i tak jak pisałeś siłowniki będą wypychać maskę do góry? Wtedy maska przestanie się domykac?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

09 maja 2020, 23:30

Przez to, że są chromowane po prostu widać je w szczelinie pomiędzy maską, a błotnikiem. Odbijają światło więc rzucają się w oczy. Mnie to nie przeszkadza, inaczej polakierowałbym je na czarno.

Co do ewentualnych luzów na zawiasach - maska nadal będzie się domykać, natomiast nie pokryje się z błotnikami przy szybie, będzie nieco wyżej, to są milimetry.
ODPOWIEDZ