ND 30AE w PL

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

ernestz
Posty: 69
Rejestracja: 19 lis 2018, 22:43
Model: ND
Lokalizacja: Białystok

26 mar 2020, 22:17

mike_d pisze:
25 mar 2020, 19:19
"Brewki" kwestia gustu ale ten grill robi robotę <3
przy tym kolorze rzeczywiście ten grill robi robotę :)
będę miał za jakiś czas taki grill nówkę sztukę do sprzedania :)
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

26 mar 2020, 22:34

Gdyby nie to że czasami muszę jeździć z blachą i mam ten głupi system ochrony pieszych już dawno kupiłbym tego którego Leszek wystawia(ł) :)
LikelyJupiter8

26 maja 2020, 14:36

ernestz pisze:
02 mar 2020, 17:10
mike_d pisze:
29 lut 2020, 10:15
ernestz pisze:
28 lut 2020, 23:11
szkoda że nie było tego pytania wcześniej, dwa tygodnie temu zmieniałem grill na plaster miodu (https://www.good-win-racing.com/Mazda-P ... -2195.html) - na żywo wygląda to świetnie i mogę wszystkim polecić
Z ciekawości, masz wersję EU czu US? EU ma w miejscu które trzeba wyciąć/odczepić czujniki zderzenia z pieszym i z tego co czytałem robi się z tego mała rzeźba.
w serwisie nie chcieli się tego podjąć bez instrukcji, teraz cieszę się że zrobiłem to sam. Mam wersję EU, na YT są filmy gdzie młody chłopak tnie plastik, w rzeczywistości wszystko można odpiąć, czujniki są przykręcone na śruby, ja to odkręciłem, kable poluzowałem, i ładnie wszystko podkleiłem klejem pod grillem żeby nic nie było widoczne przez plaster. Sam grill ładnie wskakuje do okoła w zatrzaski i trzyma się naprawdę solidnie. Będę miał niebawem fajne zdjęcia profesjonalnie zrobione to podeślę i pokażę jak to wszystko się prezentuje :)
Odświeżę trochę temat carbonmiata spyder grill. Na forum miata.net jeden kolega z FR zgłasza, że ma możliwości instalacji tego grila z uwagi na czujniki ochrony pieszego w ND2. My wiem, że ND1 też ma te czujniki w EU. Czy ty nie miałeś z tym problemu? Musiałeś je realokować czy wpasowałeś w to samo miejsce?
ernestz
Posty: 69
Rejestracja: 19 lis 2018, 22:43
Model: ND
Lokalizacja: Białystok

31 maja 2020, 18:57

Naprawdę nie miałem większego problemu z montażem czujników, nie wylądowały w tym samym miejscu, nie chciałem aby czujniki były widoczne przez grill, w starym grillu był zamontowany wzdłuż mały stelaż, po którym szły kable i 4 czujniki, usunąłem stelaż ponieważ byłby widoczny, a okablowanie poprowadziłem wokół krawędzi grilla, musiałem poluzować oczywiście okablowanie na ile to było możliwe aby poprowadzić je po tej krawędzi
ODPOWIEDZ