ND a kolor skóry

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Szubek
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2017, 7:26
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

28 lis 2019, 17:43

Hej,
Zauważyłem, że na naszym rynku jest oferowany tylko jeden kolor skórzanej tapicerki - czarny.
W stanach są przynajmniej 3 kolory do wyboru, czy ktoś wie dlaczego i czy można zamawiając nowe auto, wziąć inny kolor tapicerki?
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

28 lis 2019, 17:53

Szubek pisze:
28 lis 2019, 17:43
Hej,
Zauważyłem, że na naszym rynku jest oferowany tylko jeden kolor skórzanej tapicerki - czarny.
W stanach są przynajmniej 3 kolory do wyboru, czy ktoś wie dlaczego i czy można zamawiając nowe auto, wziąć inny kolor tapicerki?
Odpowiedź jest prosta - bo tak. A bardziej po ludzku - bo Mazda (w szczególności Mazda Polska) tak wymyśliła. W Polsce (nie pamiętam jak w reszcie Europy) jasna tapicerka jest niedostępna. Na podobnej zasadzie, polskie wersje wyposażenia nie mają bezpośrednich odpowiedników w innycn krajach, a np. zamiast fajnego niebieskiego (eternal blue mica?) mieliśmy 'zwykły' eternal blue AKA 'smutno mi jak na niego patrzę'. Po prostu tak producent/importer wymyślił i już.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

28 lis 2019, 19:15

Na początku pomyślałem, że to jakiś lekko rasistowski wątek :D
Ubi bene, ibi patria
LikelyJupiter8

28 lis 2019, 19:22

Ja też nie rozumiem Mazda Polska. Chciałem pierwotnie nabyć taką wersję jak na poniższym obrazku.
Pisałem do nich ale mnie olali. Zresztą mam wrażenie, że oni wszystko i wszystkich olewają.
MP to jest oddział spółki belgijskiej chyba - która jest abo dystrybutorem Mazdy na kraje Beneluksu albo na większość EU - kiedyś szperałem po KRS ale już mi się nie chce.
Mazda kilka/naście lat temu miała jakieś zawirowania na rynku PL i później pojawiła się MP - oddział obcej spółki europejskiej.
Moim zdaniem mają generalnie wyjechane na wszystko.
Pomyśleć, że wszystko jest produkowane w 1 fabryce w JP i nawet do DE trafiają bardziej różnorodne wersje.
Załączniki
mx5red.jpg
mx5red.jpg (6.63 KiB) Przejrzano 1351 razy
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

28 lis 2019, 19:35

waran pisze:
28 lis 2019, 19:15
Na początku pomyślałem, że to jakiś lekko rasistowski wątek :D
+1
(..i Arvi na to pozwala?) :facepalm:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

28 lis 2019, 19:41

waran pisze:
28 lis 2019, 19:15
Na początku pomyślałem, że to jakiś lekko rasistowski wątek :D
Mam wrażenie, że taki był zamysł. I był skuteczny, skoro wszedłeś w wątek :lol:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

28 lis 2019, 19:47

kolega zdzicha pisze:
28 lis 2019, 19:22
Ja też nie rozumiem Mazda Polska. Chciałem pierwotnie nabyć taką wersję jak na poniższym obrazku.
Pisałem do nich ale mnie olali. Zresztą mam wrażenie, że oni wszystko i wszystkich olewają.
MP to jest oddział spółki belgijskiej chyba - która jest abo dystrybutorem Mazdy na kraje Beneluksu albo na większość EU - kiedyś szperałem po KRS ale już mi się nie chce.
Mazda kilka/naście lat temu miała jakieś zawirowania na rynku PL i później pojawiła się MP - oddział obcej spółki europejskiej.
Moim zdaniem mają generalnie wyjechane na wszystko.
Pomyśleć, że wszystko jest produkowane w 1 fabryce w JP i nawet do DE trafiają bardziej różnorodne wersje.
https://www.mazdamotors.eu/en/
Twierdzą, że zajmują się dystrybucją na całą Europę. Ale centrala to jedno, a polityka lokalnego oddziału (i jaja kierownictwa tegoż), to drugie. Chociaż oczywiście nikt niebędący tam w środku nie wie jakie są rzeczywiście układy i kto o czym decyduje. Możemy co najwyżej przypuszczać.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

29 lis 2019, 7:51

No u mnie złości i niechęci mnóstwo za taki obrót spraw w PL.
Z drugiej strony dzięki temu nadal mam NA, bo jakby dawali SoulRed z beżowym wnętrzem, bez ekranu i z motorem 1.5 to Tina by na giełdzie wylądowała.

Ale tak - to trochę śmieszne, że w 2019 roku człowiek majętny nie ma możliwości wyboru konfiguracji samochodu za 100k+ tylko dlatego, że mieszka w danym kraju.
pistenbully pisze:
28 lis 2019, 19:35
waran pisze:
28 lis 2019, 19:15
Na początku pomyślałem, że to jakiś lekko rasistowski wątek :D
+1
(..i Arvi na to pozwala?) :facepalm:
Nie wpadłem na to... :D
Cenzurować? :D
Obrazek
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

29 lis 2019, 9:08

Arvi pisze:
29 lis 2019, 7:51
Ale tak - to trochę śmieszne, że w 2019 roku człowiek majętny nie ma możliwości wyboru konfiguracji samochodu za 100k+ tylko dlatego, że mieszka w danym kraju.
Tak po prawdzie, to Mazda za bardzo nie daje możliwości konfiguracji chyba nigdzie. Porównaj sobie konfigurator Mazdy z konfiguratorem choćby VW, Skody, czy MB. Z drugiej strony - prościej i taniej trzepać ustalone wersje (i ewentualnie dawać dokładki montowane już przez dealera), niż zastanawiać się do którego egzemplarza co montować.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

29 lis 2019, 9:17

Od pierwszego kontaktu z możliwością "wyboru" opcji uważam że mazda ma dekonfigurator - na etapie podejmowania decyzji głównie mówiono mi czego *nie* mogę dostać.

Oczywiście i tak kupiłem bo wyboru nie ma ;)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

29 lis 2019, 10:32

W USA (rynku raczej wciąż znaczącym) do czasu ND2 nie mogli mieć wypasu i szpery, ludzie tam musieli sami sobie szpery zakładać. I Wy, często torowcy, narzekacie, że u nas jest źle, bo skóra na siedzeniach za ciemna. Ech :-)

Mazda, jako relatywnie mały producent, musi wybierać na czym ciąć koszty. Podejście wszystko w cenie, ale bez konfiguracji, mi osobiście odpowiada, bo lubię bajery. A i wersja bez niczego, choć i tak bogata, jest (ale jeszcze nigdy na żywo nie spotkałem, a na całym naszym forum jest jedna osoba z Krakowa z tą wersją).

Ciekawe, czy ta nowa perforowana skóra w roczniku 2020 będzie mniej parzyć w upale - i to jest potrzebna zmiana, ale ciekawe jak zadziała.
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

29 lis 2019, 11:21

TerminatorPi pisze:
29 lis 2019, 9:08
Arvi pisze:
29 lis 2019, 7:51
Ale tak - to trochę śmieszne, że w 2019 roku człowiek majętny nie ma możliwości wyboru konfiguracji samochodu za 100k+ tylko dlatego, że mieszka w danym kraju.
Tak po prawdzie, to Mazda za bardzo nie daje możliwości konfiguracji chyba nigdzie. Porównaj sobie konfigurator Mazdy z konfiguratorem choćby VW, Skody, czy MB. Z drugiej strony - prościej i taniej trzepać ustalone wersje (i ewentualnie dawać dokładki montowane już przez dealera), niż zastanawiać się do którego egzemplarza co montować.
Absolutna racja.
Ale boli jak się patrzy na te wnętrza (dla mnie to ideał)...

Ale kiedyś się uprę - kupię 1,5 w PL salonie i będziem ściągać środek z USA :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
konopa
Donator
Donator
Posty: 693
Rejestracja: 12 kwie 2017, 21:51
Model: ND
Wersja: NA + NB + NC + ND
Lokalizacja: Wrocław

29 lis 2019, 12:34

Jako rozwiązanie doraźne tego problemu można kupić wersję SAKURA z niemieckiego rynku, zawsze bliżej niż sprowadzać z USA :D
https://www.auto-mattern.de/mazda-mx-5- ... ll-sakura/
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

29 lis 2019, 13:52

... i wszystko fajnie, gdyby nie grafika.
Sugerowała ona fioletowy dach do szarego samochodu z beżowym wnętrzem - to dopiero byłby czad !!!

A jak się człowiek wczyta i dojdzie do fragmentu, że dach czerwony i trochę tak buuuu :)

(U mnie połączenie czerwieni z beżem w ND robi robotę)
Obrazek
Szubek
Posty: 51
Rejestracja: 19 gru 2017, 7:26
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

29 lis 2019, 14:05

waran pisze:
28 lis 2019, 19:15
Na początku pomyślałem, że to jakiś lekko rasistowski wątek :D
Myślałem, czy by nie zaznaczyć, że wątek rasistowski nie jest :D

Nawet zastanawiałem się czy ND nie jest produkowana w paru fabrykach i akurat ta, produkująca na nasz rynek nie ma dostępu do innych skór niż czarna. Jeśli wszystkie idą z jednej fabryki to te ograniczenia nie mają sensu.
Poza upiększaniem mojej Małej miatoza objawia mi się w formie chęci na zakup ND. Jednak brak jasnych skór to trochę deal breaker.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

29 lis 2019, 15:33

Szubek pisze:
29 lis 2019, 14:05
Jednak brak jasnych skór to trochę deal breaker.
Jedyny ratunek (w salonie) to Recaro + obicie deski - nie jest wiele jaśniej, ale jakoś w miarę jakościowo zaczyna wyglądać... :?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

29 lis 2019, 15:58

Szubek pisze:
29 lis 2019, 14:05
waran pisze:
28 lis 2019, 19:15
Na początku pomyślałem, że to jakiś lekko rasistowski wątek :D
Myślałem, czy by nie zaznaczyć, że wątek rasistowski nie jest :D

Nawet zastanawiałem się czy ND nie jest produkowana w paru fabrykach i akurat ta, produkująca na nasz rynek nie ma dostępu do innych skór niż czarna. Jeśli wszystkie idą z jednej fabryki to te ograniczenia nie mają sensu.
Poza upiększaniem mojej Małej miatoza objawia mi się w formie chęci na zakup ND. Jednak brak jasnych skór to trochę deal breaker.
Nie. Wszystkie ND, podobnie jak i budy do Fiaty, budowane są w fabryce w Hiroshimie.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
ODPOWIEDZ