MX5 może przeżyje elektryfikację?

MX-30 ma ciekawy układ jezdny

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

08 gru 2019, 17:38

Ten przykład to akurat sytuacja z tankowania przy autostradzie podczas wymiany turnusów w szczycie sezonu. Ja miałem szczęście, ale ci którym brakło paliwa czekali 45 minut na tankowanie i 35 minut do kasy.
Wiadomo jednak, że czas ładowania obiektywnie zabija jazdy przez Polskę B. Czyli to, do czego mx5 jest stworzona i nawet sprzedają ją tak zestrojoną by było miło na bocznych dziurawych drogach. I gdzie tam szybko naładować elektryka? Nawet za 20 lat pewnie nie będzie się dało.
jacek8
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2013, 17:33
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

10 gru 2019, 12:09

Czyżby zapowiedź zelektryfikowanej mx-5 ?

https://moto.rp.pl/parking/36183-nastep ... ryfikowany
NBFL po raz trzeci
Awatar użytkownika
Bless
Posty: 393
Rejestracja: 26 sty 2018, 10:13
Model: NA
Lokalizacja: Poznań / Babimost

10 gru 2019, 12:17

Nawet jeżeli to render prototypu... :shock: :?: Mazda don't go that way...
Załączniki
Elektryk.PNG
Elektryk.PNG (297.94 KiB) Przejrzano 763 razy
Rura - MX-5 NB, 99', 1.6L, 110KM - 2018 - 2019
Bamber - MX-5 NA, 91', 1.8L, 146KM - 2019 - ?
Awatar użytkownika
dudek_t
Posty: 424
Rejestracja: 20 kwie 2018, 7:31
Model: ND
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

10 gru 2019, 12:19

Ależ pier*olenie „Zmieniają się preferencje klientów samochodów sportowych, więc my musimy też pomyśleć o tych zmianach społecznych.” :(
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

10 gru 2019, 13:21

Dzięki jacek8, ja jestem niesamowicie pozytywnie nastawiony!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2139
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

17 gru 2019, 13:14

Przeczytałem relację dziennikarza jeżdżącego po Japonii cx30 z zespołem napędowym mx30 i nie ma szału. Akurat coś, co mi się podoba w elektrykach, czyli mocne uderzenie w plecy, tam nie występuje. Nie ma też dobrej regeneracji przy hamowaniu. Widać po tym, że na dobre baterie pozwalające szybko oddawać i przyjmować energię, Mazda nie miała szans ignorując ten temat do czasu, aż było za późno.
Czyli wracam do pierwotnego planu "ND forever". Ale kto wie, może w 3 lata, do czasu premiery następcy ND, w Hiroshimie się ogarną.
BTW jak ktoś czeka, jak wielu Amerykanów, na SkyactivX w mx5 to IMHO nie warto. Największe rozczarowanie za kierownicą od lat (dużo mi spalił, nie jechał, może to wina automatu i muszę przejechać się z manualem, ale takiej determinacji jak z ND nie mam, gdzie pierwsza jazda z automatem sprawiła ogromne rozczarowanie).
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4594
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

17 gru 2019, 14:05

ciekawe. Mialem okazje jechac Skyactiv-X w Mazdzie 3 (z manualem) i tez na poczatku ten silnik mnie rozczarowal. Ma leniwa reakcje na gaz na niskich obrotach, nie potrafie wyczuc dzialania "miekkiej hybrydy" o ktorej trąbi pijar Mazdy. Zuzycie paliwa trudno powiedziec, jazda byla krotka. Po redukcji i wdepnieciu w deskę tez wydawalo sie ze szału nie ma ... po czym zorientowalem sie ze predkosc pokazywana przez HUD wzrosla do wartosci ...oj duzej.

Moim zdaniem ten silnik jest zbyt liniowo zmapowany a auto wyciszone (halas przy 150 i 50 byl dosc podobny) i wydaje sie ze nie ma wow. Coz - oto wspolczesny swiat. Jestesmy przyzwyczajeni do turbobenzyn, turbodiesli i calego swiata bombardujacego nas coraz mocniejszymi bodzcami i oczekujemy niewiadomo czego. A tu po prostu jest normalnie.

Moze zbyt normalnie. Jakis przycisk "sport" z agresywnym mapowaniem pewnie by nie zaszkodzil. De facto jezdziloby tak samo ale czulibysmy sie lepiej :lol:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ