Felgi BBS z na

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

earl_s
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:09
Model: NB
Wersja: 1.6 miracle
Lokalizacja: Warszawa

16 lut 2019, 11:36

Witam,

nie długo mam zamiar wymienić felgi w mojej emi. Jak wiadomo podczas szukania zawsze znajdzie się fawory którego potem nie idzie wybić sobie z głowy. W moim przypadku jest to felga BBS która wychodziła w kilku wersjach specjalnych mx5 na. Napewno wiecie o którą mi chodzi.

Problem jest w tym że nie wiem czy ta felga jest gdziekolwiek do dostania. Zrobiłem wstępne przeszukanie forum i facebooka oraz upewniłem się, że nie ma jej na portalach aukcyjnych. Myślicie, że dałoby radę znaleźć tą felgę gdzieś na sprzedaż? Czy jakbym napisał posta z zamiarem zakupu byłby jakiś odzew? I czy taką starszą felgę da się znaleźć w rozsądnym stanie?

Jeśi jest to naprawdę ciężkie do wychaczenia to znacie jakieś inne podobne felunki? Nie zależy mi zbytnio na firmie bo jestem młodym kierowcą i o ile ciągnie mnie na tor to wiem, że muszę jeszcze sporo pojeździć. Raczej 15 bo 16 na nb średnio mi się podobają plus mam oponki.

W każdym razie z góry dziękuje za pomoc i liczę na jakieś fotki jak co leży na NB bo taką właśnie posiadam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robbi
Posty: 300
Rejestracja: 08 cze 2018, 16:27
Model: NA
Wersja: Red
Lokalizacja: Będzin

16 lut 2019, 18:19

Fabrycznie do NA zakładali taki model BBS-ów:

Obrazek

Jeśli o te felgi Ci chodzi, to jest kilka kompletów na olx.
earl_s
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:09
Model: NB
Wersja: 1.6 miracle
Lokalizacja: Warszawa

16 lut 2019, 20:06

O kurcze rzeczywiście sporo takich i podobnych jest... Musiałem coś przez przypadek źle wpisywać wcześniej... Sorki za to :p

A w takim razie jest mi ktoś w stanie powiedzieć czy taka starsza felga to dobry pomysł i na co uważać podczas zakupu? Słyszałem o renowacjach felgi ale nie dokońca wiem co to obejmuje i jakie to są koszta.

Niewiem co myślicie i czy widzieliście jakieś NB na takiej feldze (zdjęcie koniecznie podsyłać :D) ale wydaje mi się to być fajnym pomysłem. Jeśli macie jakieś inne lekko retro pomysły to byłoby mi miło je usłyszeć!

Dzięki wielkie Robbi i szerokich top downów :)
Awatar użytkownika
Lsith
Donator
Donator
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2015, 16:38
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Olsztyn

16 lut 2019, 21:21

Szukaj felg od BMW E30
Awatar użytkownika
Robbi
Posty: 300
Rejestracja: 08 cze 2018, 16:27
Model: NA
Wersja: Red
Lokalizacja: Będzin

17 lut 2019, 8:58

Co do kosztów renowacji i zakresu jaki może być potrzebny - zobacz sobie na tej stronie: http://www.renowacjafelg.pl/cennik_naprawy_felg/.
Jak dobrze poszukasz to znajdziesz takie, które od razu założysz na auto i renowacja nie będzie potrzebna. Starsze bbsy to solidne kółka.
Sprawdź sobie w cenniku co może być do naprawy i tych uszkodzeń szukaj na felgach które oglądasz.

Poniżej masz dwa zdjęcia jak to wygląda na NB:
2.JPG
2.JPG (104.66 KiB) Przejrzano 979 razy
1.jpg
1.jpg (30.94 KiB) Przejrzano 979 razy
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

17 lut 2019, 13:32

Renowacja felgi, o ile ta jest po prostu podniszczona, a nie uszkodzona, obejmuje zazwyczaj czyszczenie, piaskowanie i malowanie. Możesz sobie też strzelić polerowane ranty o co Ci się tam podoba. Co do NB w stylu lekko retro, to najlepszym kółkiem jest Rota RB, parametry jakie miałem to 15j8 et30. Siada idealnie. Wiem, że według wielu wygląda jak słoneczka z NA, ale jednak odrobinę się różni. CO do tych BBSów, to cały styl mesch jakoś mi średnio pasuje do NB, ale to tylko moje zdanie. W dziale technicznym masz temat Jakie felgi i tam masz pełno zdjęć, opisów, parametrów, co z czym i do czego.

Przy felgach dobrze też określić budżet, bo za 1000 zł szukasz jakiś używek jako tako, a jak masz już koło 3000 zł, to masz całkiem niezły wybór.
The answer is always Miata.
phillass
Posty: 60
Rejestracja: 01 gru 2012, 1:24
Lokalizacja: poznań

17 lut 2019, 16:28

Jeżeli chodzi o 14 z NA to często są dostępne na MX5Nutz for sale albo Roadster Society na FB. Ceny przeważnie 100-200+ GBP ale stan nie powalający. Można sciągnać z JP(skąd i tak przypływają do UK na Eunosach) w stanie miętowym lub zbliżonym, ale to podwójne koszta: same koła drożej i transport. No chyba, że adino1 ma jakieś patenty.

Taniej w tej wadze sie chyba nie da. No i OEM
https://www.facebook.com/groups/8853534 ... 4428442991
ols
Donator
Donator
Posty: 671
Rejestracja: 29 lip 2013, 13:27
Model: NA
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

24 lut 2019, 10:39

Rozejrzyj się za BBS RZ z BMW e30 - ten sam wzór, ale to już 15x7. Najlepiej żeby miały kapsle, to poszukiwany detal (na ebayu chodzą po kilkaset zł). Jedyne co potrzeba z nimi zrobić żeby pasowały to dołożyć pierścień centrujący. Mam takie u siebie w NA.
Po różnych olxach wala się też sporo podobnych bbsów dedykowanych do VW. Wzór jest wyraźnie brzydszy ale dostępność praktycznie nieograniczona.
Na marginesie - IMO takie bbsy lepiej pasują do na niż nb.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
earl_s
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2019, 14:09
Model: NB
Wersja: 1.6 miracle
Lokalizacja: Warszawa

25 lut 2019, 21:07

Dzięki wielkie panowie!

Popatrzyłem trochę i dalej jestem zafiksowany na punkcie BBSów :P Jak to wszystko ogarnę wstawie jakieś foteczki.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ