Gdzie zrobić dobrze konserwację przed zimą w Warszawie?

jeśli nie Krown to co?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

04 maja 2019, 23:34

Lakieru przecież nie dotykasz (i tak się folią zabezpiecza przed konserwacją).
Awatar użytkownika
Rychoo84
Posty: 113
Rejestracja: 15 cze 2015, 7:32
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław

07 maja 2019, 14:04

mojo pisze:
04 maja 2019, 19:46
Rychoo84 pisze:
04 maja 2019, 17:42
Ja mogę polecić Artura z Kępna pełnym sercem, jak zobaczyłem co zrobił i jak to robił to przerosło to moje oczekiwania.
Przeczytałem Twój wątek i rozumiem że masz na myśli oklejanie folią, tak? czy też robiłeś jeszcze jakieś zabezpieczenia?
mike_d pisze:
04 maja 2019, 14:36
Gwarancją się nie przejmuj bo i co konserwacja miałaby zrobić? Mi facet z Mazdy sam nieoficjalnie zalecił ;)
Producent jak tylko ma podstawy to odwali roszczenia gwarancyjne, takie realia ale i tak pewnie te perforacje oleje bo z reguły po podstawowej gwarancji żegnam się z ASO :) Kwestia tylko tych 2 lat jakby coś z lakierem wyszło.
Nie, pisałem o konserwacji spodu i to do niej polecam Artura. W moim wątku jest link do zdjęć przed i po.
2015 - NBFL Silver Blues - 1.8 146KM
2018 - ND Meteor Grey - 2.0 160KM
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

20 maja 2019, 13:45

Chciałbym oddać Krownowi sprawiedliwość (nie żebym kiedykolwiek ich hejcił). Po zdjęciach korozji na półtorarocznej ND korzystając z dostępu do podwozia mojej 3letniej ND1, przeleciałem palcem we wrażliwych miejscach ścierając brud, który osadził się przez ostatnie 2 pełne zimy od aplikacji wosków Krown. I pod spodem jest czyściuteńko! Oczywiście pewnie trzeba by umyć całe podwozie i piszę o 2 zimach, ale skoro są tu postowane zdjęcia samochodów o połowę młodszych, które rdza już chrupie, to serdecznie polecam Krowna.

Aż zastanawiam się, czy robić tę stałą konserwację, czy po prostu do nich nie zajechać znów przed zimą.
ODPOWIEDZ