Historia Pojazdu

Brak/Błędne wpisy w Historia pojazdu

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

17 sie 2018, 7:07

Hej,
Nie znalazłem wątku o tym temacie.

Czy spotkaliście się/spotykacie z problemem wyświetleniem danych na stronach Historia pojazdu.

W ostatnim czasie mi się zdarzyło ( auto juz dłuższy czas w PL ) . Dane z dowodu wpisuje dokładnie .. a auta brak. ( pierwsza data wpisywana poprawnie )
Co w takich przypadkach robić ? Czy jest ktoś w stanie sprawdzić gdzie jest błąd , czy po podjechaniu na stacje można za opłatą sprawdzić czy istnieje taki pojazd ? Lub moze wydział komunikacji ?
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

17 sie 2018, 7:33

W wydziale komunikacji bez problemu sprawdzisz, czy istnieje samochód o takim VIN, kiedy został zarejestrowany w PL itp. Znaczy powinni mieć takie dane, a czy się czegoś dowiesz, to już zależy od tego jak chrupkie ciasteczka pani dzisiaj jadła do kawy... Jak jest na diecie, to po waflu ryżowym się raczej wiele nie dowiesz.

Czy na stacji diagnostycznej to sprawdzą, to ciężko powiedzieć. Jak masz wydany dowód, to od 2 lat chyba wpisują w system nawet przebieg podczas przeglądu, więc coś tam mogą wiedzieć, a przynajmniej tyle, ile możesz z dowodu wyczytać + ostatnie przebiegi.

Co do stron sprawdzających VIN, to różnie to działa. Ciężko mi się wypowiedzieć. Jak chcesz znać fabryczną specyfikacje swojego egzemplarza, to podjedź do ASO.
The answer is always Miata.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

17 sie 2018, 8:15

Chyba koledze chodziło o słynny CEPIK. Powinien działać na każdy samochód zarejestrowany w kraju - taka jego rola, by ograniczyć oszustwa i przynajmniej kontrolować przebieg na stacjach kontroli pojazdów. Widać kolejna awaria. Masakra.
paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

17 sie 2018, 8:33

Dokładnie CEPIK .
Mam na oku auto. Właściciel aby nie było przekłamań wysłał zdjęcie dowodu rejestracyjnego. ( nawet postaral się o raport auto dna ze nie było kradzione itd ) .
A w CEPIK auta brak :-)
Moze w dowodzie jest błędna data pierwszej rejestarcji ... bo VIN na 100% pewne .
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

17 sie 2018, 8:44

Tak jak pisze Wojtek - albo awaria cepiku, albo wydane dokumenty zawierają błędy - cóż, mój szwagier tak miał z prawem jazdy (zawierało błąd w pesel) i wszystkie punkty lojalnościowe, które otrzymywał od wydziałów ruchu drogowego stosownych komend w całym kraju lądowały nie na jego koncie.

Nie wiem skąd jesteś paffciu, ale spróbuj telefonicznie skontaktować się z wydziałem komunikacji w swoim urzędzie - może się zlitują i pomogą.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

17 sie 2018, 9:08

Zmotywowało mnie wpisać skąd jestem w profilu :-) Podjadę do Wydziału Komunikacji . Ale na samą myśl jak muszę być malutki aby cokolwiek Pani z okienka mi pomogła to mnie ciary przechodzą ( normalnie jak Pani w dziekanacie )
Awatar użytkownika
Chezus
Donator
Donator
Posty: 1167
Rejestracja: 07 lip 2016, 20:45
Model: NB FL
Wersja: Impuls
Lokalizacja: SZA

17 sie 2018, 9:38

paffcio_1978 pisze:Zmotywowało mnie wpisać skąd jestem w profilu :-) Podjadę do Wydziału Komunikacji . Ale na samą myśl jak muszę być malutki aby cokolwiek Pani z okienka mi pomogła to mnie ciary przechodzą ( normalnie jak Pani w dziekanacie )


Pruszków... Rozumiem, że to inni zazwyczaj są malutcy przed kolegą. :kciuk:
The answer is always Miata.
paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

17 sie 2018, 9:43

Plotki:-)
Awatar użytkownika
Dziubas
Posty: 1701
Rejestracja: 11 sie 2007, 18:08
Model: NB
Wersja: miatasm.com
Lokalizacja: Warszawa

17 sie 2018, 13:09

W Yanosiku jest opcja skan QR kodu z dowodu. MI Dzika przez stronę Cepiku też nie wyszukiwało, a w Yanosiku wszystko jak ta lala wyśpiewało.
Były: NA 1992 1.6, NA 1996 1.8 NB 2000 1.8 Dzik
Są: Dzik V2 - NB/2000/1.8VVT/ITB/EMU oraz Lifted Kameleon NB/2000/1.8/
http://miatasm.com/kameleon-siodmy-kole ... -w-polsce/
https://www.facebook.com/miatasmcom/
paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

17 sie 2018, 13:21

Dziubas, mam tylko skan dowodu od sprzedawcy ... wiec nie uda się skanowanie. Ale dzięki za podpowiedź.
A porównywałeś czy dane z Yanosika zgadzają się z VIN , Data pierwszej rejestracji, nr rej z tym co w dowodzie napisane ?
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

17 sie 2018, 15:07

paffcio_1978 pisze:Dziubas, mam tylko skan dowodu od sprzedawcy ... wiec nie uda się skanowanie. Ale dzięki za podpowiedź.
A porównywałeś czy dane z Yanosika zgadzają się z VIN , Data pierwszej rejestracji, nr rej z tym co w dowodzie napisane ?

Niby czemu miałoby się nie udać? Przecież skoro masz skan to wystarczy to telefonem zczytać i będzie cacy ;)
paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

17 sie 2018, 16:38

Raczej to zdjęcie z pewnego kąta robione ( z ręki ) ... wiec dupnie
Jarek893
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2018, 22:35
Model: Inny

22 sie 2018, 22:47

Niestety ale caly ten cepik jest g... wart. W w-k nie potrafią przerejestrowac mi samochodu bo system nie widzi poprzedniego właściciela. O dziwo w Yanosiku wyświetla mi prawidlowo. A skąd Yanosik pobiera info jak nie z cepiku? Ręcznie nic nie potrafią zmienić. Totalna masakra: /
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

23 sie 2018, 4:17

Faaajnie :(
Gdy raz rejestrowałem nowy nabytek, który miał różne dane w DR i karcie pojazdu (tyle, że nie zauważyłem przy zakupie...) to w Urzędzie zagrałem va banque argumentem: "przecież to Pani koleżanki nawpisywały tu głupoty, co ja Bogu ducha winny na to mogę?" i auto jeździło 3 miesiące na przedłużanym miękkim, aż w końcu urząd poradził sobie z problemem.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
paffcio_1978
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2018, 7:00
Model: Inny
Lokalizacja: Pruszków

23 sie 2018, 6:52

No widzisz kolego ... błędy popełniane przez urzędników odbijają się na zwykłym właścicielu auta. Przecież właściciel nie ma możliwości wpisu :-) a szkoda .
Ale Polak postękał .. ale będzie dupa i trzeba jakoś sobie z tym radzić.
Awatar użytkownika
wromiata
Donator
Donator
Posty: 156
Rejestracja: 26 gru 2019, 12:41
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: Wrocław

04 maja 2020, 12:29

Hej, chciałem odświeżyć temat żeby zwrócić Waszą uwagę na to, że dane w CEPiKu nie są zbyt wiarygodne. Otóż sprowadziłem do Polski auto w kwietniu, remontowałem je do września, wtedy też zarejestrowałem autko w kraju i do tego momentu się wszystko zgadza :D
W lutym miałem wypadek w którym mój NCek został doszczętnie skasowany, przód wgnieciony na głębokość całej puchy filtra powietrza, wszystkie poduchy i pasy wystrzelone no i oczywiście szkoda całkowita. I tutaj pojawia się zabawna sytuacja w CEPiKu, ponieważ jedyne co mogłoby wzbudzić jakiekolwiek podejrzenie, to informacja o tym, że podczas rzekomej kontroli drogowej (policja była na miejscu wypadku) nie było możliwości odczytania przebiegu z licznika. Natomiast brak jakiejkolwiek wzmianki o wypadku/szkodzie/czymkolwiek, więc prawdopodobnie jeśli załatwiłbym na miejscu sprawę spisując oświadczenie, to systemie nie byłoby ani słowa odnośnie tego co się stało z autem.
Polecam więc troszkę ograniczyć zaufanie do tego portalu, bo nie zawsze znajdziemy w nim rzetelne informacje odnośnie autka
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (37.57 KiB) Przejrzano 1005 razy
ODPOWIEDZ