[ND2] kiedy będzie dało się kupić w salonie w Polsce?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

15 cze 2018, 14:53

Wojtek Wawa pisze:Co do linka od Ciebie, nie każdy chce też samochód, w którym siedziało 1000 osób (tak jak inni nie chcą demo z 30 osobami na koncie) i kilka tysięcy razy trzaśnięto drzwiami, więc linkowanie do allegro/otomoto jest bez sensu :-) Poza tym połowa ofert ma... 10-15 000 zł powyżej cenników (1.5 za 107 k, skypassiony za wiecej niz freedomy, i wszystkie po sluzbie salonowej). Sprytnie tylko inaczej się nazywają w opisie, a co innego jest na zdjęciach (kto ogarnia ND ten zobaczy od razu).


Demo cary i auta stojące w salonie - zgoda. Auta, które są nowe i stoją zafoliowane (często) na placu u dealera to auto nadal nowe. Zresztą, jeżeli auto stoi w salonie albo jest demo carem, można szarpać rabat. W autach na placu nikt nie siedział, bo to są auta których nawet się klientowi nie otwiera przed podpisaniem dokumentów, właśnie po to, żeby były nowe.

Wojtek Wawa pisze:Natomiast kompletne olanie sezonu 2018 pod względem sprzedaży nowych mx5 jest co najmniej dziwne. W ciągu 5 dni zgłębiania tematu spotkałem 3 niedoszłych klientów Mazda Polska, których odesłano z kwitkiem. Sugerujesz, że tracą na każdym sprzedanym egzemplarzu ND? To raczej niemożliwe, nie jest to Veyron dla grupy VAG.


Jakie olanie. Stock MX-5 był całkiem bogaty. Wcale mało sztuk nie było, ale zapotrzebowanie widocznie wzrosło i przewyższyło analizy. Zresztą - kolega się wyżej przyznał, że chce jeden konkretny konfig. Drugi co do popularności kolor. Naprawdę dziwi Was, że w połowie roku zabrakło egzemplarzy? Ja wiem, że z punktu widzenia klienta lepiej, żeby się przestały (najlepiej z 2 lata na placu) i były sprzedane za 50% ceny. Ale to jest korporacja. Tu się liczą słupki w raportach i analizach, a nie dobro konsumenta.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
LikelyJupiter8

15 cze 2018, 15:15

Ja chciałem kupić MX5 w kolorze gun metallic z bordowym dachem i ciemną brązową skórą

O taki: http://st.motortrend.com/uploads/sites/10/2018/02/2018-Mazda-MX-5-Miata-rear-side-view.jpg?interpolation=lanczos-none&fit=around|660:439

Pisałem do Mazda Polska. Nikt mi nie odpowiedział czy taki model będzie/jest dostępny. Szperałem po necie i najprawdopodobniej taka wersja trafiła tylko do JP i UK. Nawet w DE jest wersja SAKURA - czyli inna - bo jasna skóra.

Liczyłem, że zakup w DE wyniesie mnie ze wszystkimi opłatami ok 125 - więc mega drogo.

Koncepcja się zmieniła. Szperałem po otomoto i poszedłem do dealerów rozmawiać co mają dostępnego od reki. Okazało się, że prawie nic.
Na szczęście finalnie dostałem mega dobrą ofertę na nowego z rocznikiem 2017 (kupiłem w maju 2018) - dużo dodatków i moim zdaniem rewelacyjna cena.

Nasz kraj to moim zdaniem bardzo płytki rynek nowych MX5 stąd takie a nie inne odejście importera/producenta.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

15 cze 2018, 16:21

kolega zdzicha pisze:Ja chciałem kupić MX5 w kolorze gun metallic z bordowym dachem i ciemną brązową skórą

O taki: http://st.motortrend.com/uploads/sites/ ... nd|660:439

Pisałem do Mazda Polska. Nikt mi nie odpowiedział czy taki model będzie/jest dostępny. Szperałem po necie i najprawdopodobniej taka wersja trafiła tylko do JP i UK. Nawet w DE jest wersja SAKURA - czyli inna - bo jasna skóra.

Liczyłem, że zakup w DE wyniesie mnie ze wszystkimi opłatami ok 125 - więc mega drogo.

Koncepcja się zmieniła. Szperałem po otomoto i poszedłem do dealerów rozmawiać co mają dostępnego od reki. Okazało się, że prawie nic.
Na szczęście finalnie dostałem mega dobrą ofertę na nowego z rocznikiem 2017 (kupiłem w maju 2018) - dużo dodatków i moim zdaniem rewelacyjna cena.

Nasz kraj to moim zdaniem bardzo płytki rynek nowych MX5 stąd takie a nie inne odejście importera/producenta.


tak, tylko nie rozumiem jednego: te auta i tak muszą przyjechać z Japonii, części które odróżniają model z Twojego linka od standardowej mx5, jeżeli by się coś popsuło, też musiałyby przyjechać z Japonii. Więc w czym jest problem? To nie jest tak, że oni muszą w Polsce utrzymywać nie wiadomo jaką bazę części - na głupi oring czeka się trzy tygodnie aż przypłynie statkiem ;). Rozumiem jeszcze że fotel kierowcy może nie wystepować w wersji dla ruchu prawostronnego ale dach??

Trochę to przypomina historię sprzed paru lat z paletą kolorów w skodzie. W Polsce było ich kilkanaście, u Czechów i wNiemczech kilkadziesiąt. Tyle tylko że jak się powierciło dziurę w brzuchu odpowiednio długo to dało się zamówić w Polsce auto w niestandardowym kolorze.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

15 cze 2018, 16:28

Dmk
Według mnie nie problemem jest to, że nie ma na stocku czerwonych freedomów z miękkim dachem. A to że nie można ich zamówić. Dlatego w ogóle nie rozumiem Twojego wywodu.
Rozumiem np. tsunami, nie wiadomo kiedy ruszy produkcja w zniszczonej fabryce, jakaś afera z wadliwymi częściami. Ale fabryka już działa, tłucze ND2 dla Niemców i Amerykanów, a Polacy nie wiedzą kiedy będą mogli zamówić. Sprzedawczyni każe przyjść w styczniu.
To w markach ultrapremium trudno kupić samochód. W popularnych podobne problemy i jedyne mi znane są z samsungiem boltem, na których GM traci bo właśnie je kupuje w Korei.
A co do otomoto, przeczytaj co napisałem. Nie ma rabatów, a dealerzy oferują samochody z ekspozycji za nawet 20 000 zł drożej niż cennik. Nie taniej, jak twierdzisz. Jakby zmowa z centralą - próba znalezienia desperatów poprzez zamknięcie możliwości zamawiania nowych samochodów.
Awatar użytkownika
WiTo71
Posty: 12
Rejestracja: 03 maja 2018, 10:52
Model: ND RF
Wersja: SF Recaro Sport
Lokalizacja: Poznań

15 cze 2018, 18:13

DMK
Całkowicie się z Tobą zgadzam.
Naturalne jest to, że model mógł się wyprzedać...najbardziej irytuje mnie to, że nie można już składać zamówień. Sprzedawca w Maździe stwierdził, że spokojnie mógłby przyjmować zamówienia ponieważ cały czas pojawiają się potencjalni klienci...odpiwiedź jest jedna pula aut na Europę została już wyprodukowana i koniec tematu.
Kolejną niezrozumiałą dla mnie rzeczą jest brak wskaźnika temp. oleju w softtopie, który jest w RF-ie.
Czy soft jest mniej sportowy? :).
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

15 cze 2018, 19:45

Japończycy nie są odosobnieni.
W Skodzie nie ma cenników i specyfikacji (więc zamówić można, ale w ciemno - nie wiadomo jakie wyposażenie, jaki silnik i jaka cena) na rok modelowy 2019, którego produkcja zaczyna się za ok 2 tygodnie - podobno wszystko przez nowe przepisy pomiaru spalania i emisji (GPF we wszystkich benzynach).

Może RF ma czujnik temperatury oleju bo ma inny panel zegarów z kolorowym wyświetlaczem?
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

15 cze 2018, 20:34

Ale wiecie, dlaczego nie można składać zamówień? Dlatego, ze nie wiedza jeszcze jakie wersje konfiguracji będą dla Polski w jakich wariantach. Nasze SkyXXX nazywa się w każdym kraju inaczej i nie ma odpowiednika 1:1. Amerykanie maja Club, Sport i GT, Niemcy jeszcze inaczej itd. Nie mogą wiec sprzedać auta z innego rynku, bo się konfig katalogowy nie zgodzi. A zamówień nie można składać, bo nie maja gotowych konfigow, katalogów i całej infrastruktury na odświeżona wersje.

Ja się nie mam zamiaru z Wami spierać, ze mając pieniądze w dobie kapitalizmu brak możliwości ich wydania jest absurdem. Ale prawda jest taka, ze MX-5 nie ma realnej alternatywy, a jak komuś pojechanie do Berlina i tam zamówienie MX-5 wychodzi za drogo, to znaczy ze jednak patrzymy przez pryzmat ekonomiczny i trzeba uzbroić się w cierpliwość, albo brać inny kolor, wersje, cokolwiek.

Ja nie chce Was przekonywać, ze kolor to rzecz wtórna. Nie! Sam miałem idealny konfig wybrany i taki stoi w garażu. Jak go brałem były dwa dostępne egzemplarze. Jeden stał w Poznaniu od kilku dni, jeszcze w foliach, drugi na stocku. Oba były przez tydzień zarezerwowane dla mnie. Jak kupiłem, to drugi zniknął w ciągu kilku godzin podobno. I więcej już tej konfiguracji nie było! Sam czułbym się mega rozczarowany, gdybym musiał iść na jakiś kompromis... no ale widze, jak działa korpo machina Mazdy.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

16 cze 2018, 7:46

Patrząc na to, co się dzieje teraz w polskich salonach bardzo się cieszę, że kupiłem to, co kupiłem. Zapłaciłem ułamek ceny salonowej za samochód z 14k przebiegu, zrezygnowałem tak naprawdę tylko z Recaro (podobały mi się max) oraz automatycznych świateł (jakoś przeżyję) i trafiłem fajną wersję Club. Bardzo chciałem, aby ND była moim pierwszym salonowym autem, które skonfiguruję, w których nikt nie siedział i które będzie skrojone na miarę. Natomiast...

Jak to powiedział jeden z mądrych ludzi, wypowiadających się tu w temacie ( ;) ), który tak po prawdzie dorzucił nie cegiełkę, a wielką cegłę do mojej decyzji zakupowej:

Liczba wiosen w życiu jest ograniczona.


Jakbym miał czekać rok na dostępność aut w salonie, a potem kolejne pół na taki wariant jak mi się podoba... Szkoda by mi było życia.

Można się wkurzać na markę, tupać nogami, irytować, że w dobie kapitalizmu, mając kasę nie możesz kupić tego, co chcesz, ale i tak to nic nie da. ;) Korpo musi zarobić i i tak zarobi - nie mamy wielu alternatyw dla salonowych MX-5 w PL i Mazda jest tego świadoma. No, jest Fiat 124. ;)
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

17 cze 2018, 13:37

heretic pisze:Może RF ma czujnik temperatury oleju bo ma inny panel zegarów z kolorowym wyświetlaczem?

Nie wygląda na to. A wyświetlacz jest inny, bo jest magiczna animacja otwierania/zamykania dachu :lol:
Swoją drogą, ND ST 2018 ma wciąż "stare" zegary?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
B4ndit
Posty: 157
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:10
Model: Inny
Wersja: BMW M2, ex NCFL
Lokalizacja: Katowice/Warszawa/Berlin

17 cze 2018, 18:50

WiTo71 pisze:Witam,
odnoszę wrażenie, że jest to niestety arogancja japońskich producentów.


Gwarantuje że to nie jest arogancja ani japońskich producentów, ani tym bardziej polskich salonów. Miałem różne przygody w różnych markach, zarówno w Polsce jak i Niemczech. Czasami wystarczyła zmiana salonu, albo uzyskanie statusu "znanego starego klienta" u jakiegoś sprzedawcy. Najgorzej z jazdami próbnymi, szczególnie z samochodami których prawie się nie sprzedaje w Polsce. Jak do tej pory jedyną marką z którą się do tej pory nie sparzyłem to Lexus, gdzie podobno bardzo mocno wszędzie stawiają na obsługę klienta.

Niestety, może być jak w przytoczonym linku. Może faktycznie fani motoryzacji są zlewani, tym bardziej kiedy auta same się sprzedają i sprzedawca ani nie chce, ani nawet nie musi się wysilać. Nic, albo trzeba znaleźć inny salon, albo uderzyć do kierownika salonu (mi to ostatnio pomogło), albo zagryźć zęby i przeboleć :(
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

18 cze 2018, 8:22

Nie ciągnąć dalej wniosku o arogancji producentów/importerów, zmiany techniczne są moim zdaniem rewelacyjne! Jako posiadacz NCka, po przejeździe ND stwierdziłem że nie opłaca mi się zmieniać, jako że jest to od strony osiągów to samo auto (silnik trochę lepiej ciągnie od dołu, lepszy fotel, ale poza tym w trakcie jazdy nie zauważyłem różnic). No ale 25 km więcej i odcinka na 7500 robi na wolnossącym motorze dużą różnicę...
Zobaczymy w praniu jak będzie się można przejechać...
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

18 cze 2018, 8:35

dmk pisze:W autach na placu nikt nie siedział, bo to są auta których nawet się klientowi nie otwiera przed podpisaniem dokumentów, właśnie po to, żeby były nowe.

Nie powinienem się przyznawać, ale siedziałem w "cudzym" samochodzie na placu (zafoliowanym, żeby nie było, że wycieram fotele), żeby sprawdzić czy się zmieszczę w recaro.
Ale przyznam, że to było na zasadzie "pan wsiądzie, zobaczy, i wynocha!" ;)
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

18 cze 2018, 8:37

To jest czynnik ludzki, na to nie ma procedur.

Niemniej muszę pochwalić mojego dealera. Zanim nie podpisałem umowy, otworzyli dla mnie moją RFkę, ale poprosili, żeby nie wsiadać.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

21 cze 2018, 12:10

https://www.mazda-press.com/services/do ... AMIQdxw%3d
^
oficjalne ogłoszenie ND2 przez Mazda Europe, zamawiać można od sierpnia*
*ale na każdym rynku może być inaczej.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

27 cze 2018, 5:17

Swoją drogą, na wielu rynkach Miatę można kupić w 42B Blue Reflex Mica, który jest dużo głębszy i zdecydowany niż 'nasz' majtkowy 45B Eternal Blue. :kciukdol:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

27 cze 2018, 9:40

Eternal Blue aka "nie wiem dlaczego ale robi się smutno jak się na niego patrzy" ;)
Chciałbym pogadać kiedyś z ludźmi z Mazdy którzy zatwierdzali gamę kolorystyczną do nowych MX-ów; naprawdę fascynujące rozumowanie musi stać za paletą nudnych kolorów do fun cara (pomijam Soul Reda który pewnie jest w 90% ND-ków)
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

27 cze 2018, 10:25

Boja wiem czy takie smutne...

Obrazek

Prawda jest taka, że najbardziej nam się podobają kolory "pstrokate", ale później mało osób chce nimi jeździć i się wyróżniać w tłumie. To nie ferrari, które ściąga na siebie uwagę samą swoją obecnością.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

27 cze 2018, 10:28

Ale to jest właśnie ten, którego w Polsce nie ma. To jest Blue Reflex Mica (plus ciągnięcie kolorów photoshopem ;-)

dmk pisze:Boja wiem czy takie smutne...

Obrazek

Prawda jest taka, że najbardziej nam się podobają kolory "pstrokate", ale później mało osób chce nimi jeździć i się wyróżniać w tłumie. To nie ferrari, które ściąga na siebie uwagę samą swoją obecnością.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

27 cze 2018, 10:31

Z tego co piszą, to Blue Eternal Mica:

https://www.carscoops.com/2018/04/mazda ... sts-25695/

Jasne, że robotę robi tło, lightroom itd., ale sam kolor wygląda fenomenalnie.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

27 cze 2018, 10:31

Dokładnie, nawet tutaj na forum jest bardzo mocna frakcja wielbicieli smutnych - białych/czarnych/szarych NDków, nie wiem nawet czy nie stanowią większości. Stąd nie potępiajcie Mazdy, że próbuje przypodobać się klientom :-) Do tego na miata.net przeczytałem, że lakiernie są wspólne dla całej produkcji Mazdy - te kolory muszą być takie same dla 6 i cx5.
Piszę to lubiąc żywe kolory, inny samochód zamówiłem do produkcji w kolorze Race Red, choć żona była przeciwna. I lubię na niego patrzeć, ale na ulicy to jedyny taki jaskrawy kolor. Nikt inny takich samochodów nie zamawia.
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

27 cze 2018, 10:33

Tak jak skittelsy od Focusa - RSki mają same takie "żywe" kolory, ale to też przyciąga uwagę i przestają być slipperowymi hot-hatchami, tylko wyróżniającymi się potworkami.
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

27 cze 2018, 10:46

Wojtek Wawa pisze:Dokładnie, nawet tutaj na forum jest bardzo mocna frakcja wielbicieli smutnych - białych/czarnych/szarych NDków, nie wiem nawet czy nie stanowią większości. Stąd nie potępiajcie Mazdy, że próbuje przypodobać się klientom :-) Do tego na miata.net przeczytałem, że lakiernie są wspólne dla całej produkcji Mazdy - te kolory muszą być takie same dla 6 i cx5.
Piszę to lubiąc żywe kolory, inny samochód zamówiłem do produkcji w kolorze Race Red, choć żona była przeciwna. I lubię na niego patrzeć, ale na ulicy to jedyny taki jaskrawy kolor. Nikt inny takich samochodów nie zamawia.

Nie są te same. Jak już pisałem, w jednych krajach są 42B, w innych 45B. CX-5 w Polsce ma Deep Crystal Blue (42M).
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

27 cze 2018, 10:59

Z lakierami akurat wielkiego problemu nie ma na etapie produkcji, bo roboty dostają gotową recepturę i tyle.

Problem jest później z realizacją napraw w ASO na terenie danego obszaru. Dlatego też dąży się do ujednoliconej palety kolorów, bez wielkiego wyboru. Inaczej koszty utrzymania infrastruktury i (nie)kompetencja podwykonawców byłaby do potęgi 10 (a uważam, że i tak jest źle).
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

27 cze 2018, 13:21

Mogliby chociaż zamienić Eternal Sad Blue na Dynamic Blue z Mazdy 2 :/

Wojtek Wawa pisze:Dokładnie, nawet tutaj na forum jest bardzo mocna frakcja wielbicieli smutnych - białych/czarnych/szarych NDków, nie wiem nawet czy nie stanowią większości. .


Bo jeśli nie lubisz czerwonego (ja np. nie lubię) to... nie ma innych kolorów poza smutnymi :bang:

Większości to na pewno nie - Soul Red, Soul Red wszędzie :D
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

27 cze 2018, 13:44

mike_d pisze:Bo jeśli nie lubisz czerwonego (ja np. nie lubię) to... nie ma innych kolorów poza smutnymi :bang:

Ja się nie lubię powtarzać, ale brakuje BRG, albo innego soczystego zielonego.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

27 cze 2018, 17:26

W Japonii była jeszcze limitowana seria Classic Red, niestety u nas nie dało się jej zamówić.
http://car.watch.impress.co.jp/img/car/ ... 033/06.jpg
Jak dla mnie Soul Red jest zbyt ciemny (i za smutny :P ) do mx'a, więc wybór koloru to był wybór mniejszego zła :evil:
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 230
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

27 cze 2018, 19:14

Ooooo i taką czerwień to ja lubię.
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

27 cze 2018, 20:52

Jeżeli się dobrze orientuje, to było ich 200 sztuk?
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

27 cze 2018, 21:39

Tak, w produkcji tylko przez kilka tygodni na początku 2017. Niestety nie chcieli pod tę serię podciągnąć egzemplarza 2.0 LHD ;)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

28 cze 2018, 7:55

heretic pisze:W Japonii była jeszcze limitowana seria Classic Red, niestety u nas nie dało się jej zamówić.
http://car.watch.impress.co.jp/img/car/ ... 033/06.jpg
Jak dla mnie Soul Red jest zbyt ciemny (i za smutny :P ) do mx'a, więc wybór koloru to był wybór mniejszego zła :evil:


Wg mnie wielkiej różnicy nie ma, wrzucałem zdjęcie mojej ND z NA w pochmurny dzień (ale przebijało słońce przez mrzawkę)

download/file.php?id=62292
ODPOWIEDZ