mazda na ślub - pomysł na biznes

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Secretiive18
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 23:42
Model: NC

03 wrz 2017, 16:00

Cześć,
zastanawiam się nad wynajmowaniem mazdy MX-5 na śluby w celach zarobkowych - co o tym sądzicie?

Mam na oku czarny egzemplarz z białymi skórami, który świetnie by się do tego celu nadawał. Takie wynajęcie, nawet 2 razy w miesiącu w okresie letnim, stanowiło by fajny dodatek :) Patrząc na ceny limuzyn - od 2,5 tyś w górę - ludzie mogliby mieć fajny samochodzik za ułamek tej kwoty. Co o tym sądzicie?

pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2017, 17:03 przez Secretiive18, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

03 wrz 2017, 16:02

2500 za wynajem Miaty? W wypożyczalni chyba jest taniej?
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

03 wrz 2017, 16:14

2500 za limo kolego pisze, nie za miate.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

03 wrz 2017, 16:18

Tak to jest jak się w telefonie czyta ;)

Jak za ułamek to zdecydowanie lepiej. Czasem się na forum jakieś pytanie pojawia także może byliby zainteresowani.
Awatar użytkownika
drSadek
Posty: 38
Rejestracja: 15 mar 2017, 8:41
Model: NC
Lokalizacja: Warszawa

03 wrz 2017, 23:00

Swoją drogą dobre jaja są z tym wypożyczaniem samochodów na ślub. Limuzyna za 2,5k... ale cóż skoro ktoś chce. Ciekawe kiedy będzie można wypożyczyć świadka. :D

Odnośnie wypożyczenia Miaty to na pewno znajdą się amatorzy za ca. 300-700 zł. Weź też pod uwagę, że oddajesz auto komuś obcemu, nie będziesz zapewne miał ubezpieczenia z odpowiednim wariantem uwzględniającym wypożyczenie a nawet jeśli byś je miał (koszt ok x2 względem normalnego) to i tak jest nikła szansa, że wypłacą Ci odszkodowanie. Bez ryzyka nie ma gry. :)
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

04 wrz 2017, 11:41

Nie wiem czy to dobry pomysł - do MXa nie wejdą panny młode z długimi nogami lub też obszerniejsze sztuki... :)
bonito
Galazka
Donator
Donator
Posty: 1091
Rejestracja: 09 wrz 2014, 10:26
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

06 wrz 2017, 9:30

bonito pisze:Nie wiem czy to dobry pomysł - do MXa nie wejdą panny młode z długimi nogami lub też obszerniejsze sztuki... :)
bonito

Chyba wejda ;)
Przynajmniej do NB ;)
Mx-5 NB 1.6 Evolution Orange - Pomarańczka
Mx-5 NB 1.6 MMC Spec - Gruz
Awatar użytkownika
sebapoz
Donator
Donator
Posty: 327
Rejestracja: 23 lip 2014, 20:36
Model: NC
Lokalizacja: Wielkopolska

06 wrz 2017, 10:12

Galazka pisze:
bonito pisze:Nie wiem czy to dobry pomysł - do MXa nie wejdą panny młode z długimi nogami lub też obszerniejsze sztuki... :)
bonito

Chyba wejda ;)
Przynajmniej do NB ;)


Problem może być z kreacją Panny Młodej - jak są jakieś kręgi (czy jak tam się to nazywa) w sukni.
Sprawdzone na własnym przykładzie. Nie udało się tego wepchnąć do NBFL...
Tak więc to samochód nie dla wszystkich... ale to przecież wiadomo ;)

Ale potwierdzam zainteresowanie nietypowymi autami do ślubu jest.
NB, 1/2NBFL, NC
Milos
Posty: 6
Rejestracja: 03 mar 2015, 19:41
Model: Inny

03 paź 2017, 19:45

Dobry pomysł! Myślałem o tym kiedyś, tylko dobrze wbić się w jakąś niszę. Ostatnio znajomy mówił, że ktoś sobie nówkę za chyba 5k wynajął na dwa tygodnie na wakacje :)
Grudzien19
Donator
Donator
Posty: 186
Rejestracja: 05 kwie 2015, 11:07
Model: NB
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Gdańsk

08 paź 2017, 11:33

Osobiście uważam, że mało osób oprócz Nas chciałby jechać małym, ciasnym, dwuosobowym autkiem do ślubu bo: 1. nie ma gdzie posadzić świadków, 2. obszerna kreacja Panny Młodej może się gdzieś zahaczyć, pognieść (jak u mojej żony), 3. auto nie jest ani stare ani ''mega'' szpanerskie jak jakieś duże kabriolety, 3. fryzury mogą się trochę rozwiać, 4. przy niepogodzie to jest słabe z różnych względów, 5. Panuje u sporej rzeszy ludzi przekonanie, że Pan młody nie prowadzi sam auta z/do ślubu ( doświadczyłem takich głosów). ALE: jeśli to ma być bez prowadzenia dział. gosp. tylko okazjonalnie wypożyczałbyś miatę, którą byś jeździł na co dzień to spoko fajna, szybka kasa, lecz należy się liczyć, że jakiegoś dużego zainteresowania nie będzie.
Secretiive18
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 23:42
Model: NC

29 paź 2017, 18:18

Dzięki wszystkim za odpowiedzi :)
eiti
Posty: 896
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

30 paź 2017, 9:06

hej!
powiem z doświadczenia weekndowego - da się NBFL pojechać, ale robienie z tego biznesu jest mocno ryzykowne.
Problem pierwszy - kolor sukni. Auto musi się świecić po stronie pasażera jak wiadomo co przysłowiowemu psu żeby się suknia nie ubrudziła. To pierwsze bo to negocjacje z Panną Młodą. Potem już tylko gorzej bo na arenę wchodzi Mamusia - ale jak to, sukietnka w szwach puści, a gdzie prezenty , ubrudzi się suknia (znowu) więc tu spodziewałbym się już pierwszych zwrotów akcji.
Potem sobie myślisz,że to chyba nie warto a w ogóle prowadzisz sam wieć nic nie trykniesz przed jazdą i stwierdzasz,że pojedziesz innym autem.
Ale .. jeżeli jednak pojedziesz i wychodząc z hotelu zobaczyć czekające na Ciebie miaty w eskorcie - chłopaki nie płaczą, ale czasem by chciały. Jak widzisz jadące za Tobą bokiem miaty - myślisz,że jak jest niebo to jest ono wiecznymi serpentynami. Jak pod kościól wieżdzasz bokiem i Twoja myśl, jest taka czy fotografka przeżyła wiesz,że coś się dzieje. Kiedy chcesz wysiąść i druga miata jedzie w Ciebie bokiem a niej uśmiechnięta Ewelina wiesz,że są LUDZIE, którzy są nie z tego świata więc warto :D

A dla wynajmującego?! dałbyś auto RD na taką porę jak wczoraj z 146 konnym silniekiem człowiekowi, który na codzień jeździ przednionapędówką? ja nie
bezmiatowy //
XwA
Donator
Donator
Posty: 127
Rejestracja: 09 lis 2016, 13:09
Model: NB FL
Wersja: Memories I
Lokalizacja: Bialystok

03 lis 2017, 19:18

Jak widać jak są chęci to się da :lol:
Zakup naszej Mx5 był spowodowany chęcią dalszej jazdy bez dachu ;)
Załączniki
aaa.png
aaa.png (945 KiB) Przejrzano 1406 razy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 lis 2017, 7:19

eiti pisze:Ale .. jeżeli jednak pojedziesz i wychodząc z hotelu zobaczyć czekające na Ciebie miaty w eskorcie - chłopaki nie płaczą, ale czasem by chciały. Jak widzisz jadące za Tobą bokiem miaty - myślisz,że jak jest niebo to jest ono wiecznymi serpentynami. Jak pod kościól wieżdzasz bokiem i Twoja myśl, jest taka czy fotografka przeżyła wiesz,że coś się dzieje. Kiedy chcesz wysiąść i druga miata jedzie w Ciebie bokiem a niej uśmiechnięta Ewelina wiesz,że są LUDZIE, którzy są nie z tego świata więc warto :D
:winner:
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

06 lis 2017, 20:33

Gdzieś, w jakiejś wypożyczalni można ND wynająć na dobę za 180 zł. Coś takiego mi się przewinęło w necie kiedyś bo myśli o takim dorobieniu również miałem. Po tej informacji odpuściłem.
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
eiti
Posty: 896
Rejestracja: 17 lip 2012, 7:23
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

06 lis 2017, 21:11

nie sadze,ze za taka stawke (180PLN). Wlasnie odbieralem z OC sprawcy auto zastepcze i MX5 jest jako roadster i klasa > mercedes klasa E jezeli chodzi o cene. Cena jest wysoko za wynajem tylko wciaz kwestia dobrego zabezpieczenia sie na wypadek W - czyli np udzial wlasny 2k PLN tylko jak to egzekwowac? karte kazac przeciagac
bezmiatowy //
rogI
Posty: 1362
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:05
Lokalizacja: Poznań

06 lis 2017, 23:49

Dobrze skonstruowana umowa i kaucja. Nawet jak bierzesz głupią autolawetę to musisz zostawić tauzena.
Alternatywnie umożliwienie wykupienia przez wynajmującego dodatkowego dobrowolnego ubezpieczenia, które zniesie udział własny.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

07 lis 2017, 7:32

Salony Mazdy chyba też wypożyczają ND-ki na dni.
ODPOWIEDZ