Kilka pytań przed zakupem Mx-5 ND

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 7:27

To mój pierwszy post na forum.
W ciągu tygodnia chce zamówić nową miate. Obecnie jezdze Giulietta 2010r/ Mazda 6 z 2013r
Kolor soul red, skypassion, 2l
Mam kilka pytań w szczegolności do wlascicieli nowej generacji tego pieknego autka.

1. Czy otrzymaliscie moze jakies rabaty przy zakupie auta?
2. Ile czekaliscie na swoja nową zabawke?
3. Jak wyglada uzytkowanie tego auta jesienia/zima? Miata jest autem calorocznym?
4. Jak oraz czym myc miekki dach?
5. Co z akcesoriow warto dokupic? - zamowie alarm - ktory wziasc?, aluminiowe nakladki na pedaly, pokrowiec na kabine, dywaniki welurowe, myslalem tez o welurowych dodatkach.
6. Warto po 3-4tys przebiegu wymienic olej?
7. Jak z jakoscia lakieru?


Z gory przepraszam za brak polskich znakow, pisze z tabletu.
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 8:37

Witam,

Pozwól, że odpowiem całą swoją wiedzą
1. Rabaty w Mazdzie są symboliczne, nie spodziewaj się 20.000 upustu przy samochodzie o wartości 100.000 - z doświadczenia wiem, że rabat rzędu 3% w Mazdzie to jak złapać Pana Boga za nogi
2. Czas oczekiwania około 12 tygodni - chyba że coś stoi na placu to masz od ręki
3. Tu nie pomogę - na zimę samochód zamykam w garażu i czeka do wiosny :)
4. Środków do mycia jest wiele - w moim przypadku dach po zakupie został zaimpregnowany i teraz wystarczy czysta woda na myjni nie za mocnym strumieniem
5. Jeśli chodzi o alarm to nie wiem czy będziesz brał wersje bezkluczykowego dostępu - Mazda oferuje na chwilę obecną dość dobry alarm z dodatkowym zabezpieczeniem jakim jest pineska którą nosisz przy sobie - jak jej nie masz to laik nie odjedzie - specjaliście pewnie to nie będzie przeszkadzać :). Dywaniki powinni się zlitować i dać Ci bezkosztowo - co do innych dodatków to kwestia gustu.
6. Niespecjalnie, sprawdzaj raczej czy jest go wystarczająco w silniku.
7. Lakier dobry ale warstwa bardzo cieniutka - przy detailingu mojego, mówili Panie nie ma prawie z czego ciąć :)

I ostatnia rzecz - pamiętaj że ND ma niechlubną historię padających skrzyń biegów -podobno problem został wyeliminowany no ale tego nikt nie wie oprócz Mazdy
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 8:47

Mozesz mi podrzucic temat o padajacych skrzyniach? Przyznam ze pierwsze slysze.
Jak wyglada ta impregnacja dachu? Jaki koszt?
Alarm - dostep bezkluczykowy chyba, wersja SkyPassion

Edit: temat znalazlem na forum miata.net. Sporo jest stron tego tematu. Moglbys mi strescic jak to wyglada? I ktore egzemplarze sa dotkniete problemami? Txn z ktorego miesiaca/roku?
Miaty od maja beda w porzadku?

Co do zamowienia, to podobno jest jedna czerwona na sprzedaz na teraz.
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 9:16

Chyba nie ma takiego tematu na forum - ale jestem żywym przykładem padniętej skrzyni w ND - samochód stoi w serwisie.
Wpisz sobie w google - gearbox mazda ND i spokojnie rozpocznij lekturę - jest tego pełno. Podobno w pierwszej partii ND był problem z materiałem użytym przy produkcji skrzyń biegów, który Mazda twierdzi, że wyeliminowała (nie można im nie wierzyć)

Nie wiem ile kosztuje sama impregnacja - ale chyba jest gdzieś na forum cały wątek na temat zabezpieczenia dachu.

Myślę, że alarm z Mazdy z dodatkową pineską powinien załatwić sprawę - koszt chyba 1200PLN w Mazdzie o ile się nie mylę
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 9:35

Miate masz z poczatku produkcji?
A czym zaimpregnowales swoj dach? Mozna to zrobic samemu w garazu?
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 9:48

Specjalista nie jestem - mam NDka z wrześcnia 2015 co by oznaczało "początek produkcji". Mazda nie przyznaje co oznacza początek produkcji, komunikat jaki otrzymałem to ten że w obecnie produkowanych modelach problem się nie pojawia.

Z góry muszę zaznaczyć, że Mazda Polska zadziałała wzorowo - laweta na miejsce awarii z Mazda Assistance, samochód zastępczy na czas naprawy (co prawda nie MX ale Mazda 6 - co zrobić takie życie) no i nie naprawa starej skrzyni a kompletnie nowa (trzeba tylko czekać aż przybędzie z kraju kwitnącej wiśni). Czas naprawy do 7 tygodni.

Z tego co poczytałem na forach to materiał użyty w produkcji przekładni był na tyle kiepski, że zębatki w skrzyniach robiły się na równo :) - specjalistą nie jestem więc dla mnie to czarna magia :)

Impregnacje robiłem u kumpla w firmie, kory zajmuje się detailingiem - czym i jaka kwota za samą impregnacje tego musiałbym się dowiedzieć - ale na forum powinni być ludzie którzy znają się na tym o niebo lepiej ode mnie
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 10:50

1.Rabatu jako takiego nie, ale dodatki tak: dywaniki gumowe, gwarancja do 5 lat, opony zimowe + felgi 16 cali Mazdowskie.
2.Zamówiona 28 września, miała być do obioru w lipcu, udało się odebrać 5 maja :)
3.Jeszcze nie miałem okazji, ale uważam, że dla chcącego nic trudnego, ale ja raczej swoją będę chował :)
4.Tutaj się nie wypowiem bo się nie znam, z tego co wiem to dach fabrycznie jest zakonserwowany.
5.Zacznijmy od tego, że cena akcesoriów jest z sufitu. Alarmu bym od nich nie brał :) W podobnej cenie jak oni oferują możesz mieć dużo lepsze zabezpieczenia http://www.tytan.pro/. Pokrowiec na kabinę bardzo fajna sprawa, użytkuję i się sprawdza :) Co do obszycia np deski czy mieszek ze skrzyni biegów, też w Mazdzie cenę mają z sufitu. Bodajże za mieszek ręcznego + skrzyni biegów wołają 1800 zł, za to samo identyczne w https://www.facebook.com/CarlexDesign wołają 400 zł (za oba :))
6.Przy pierwszym przeglądzie wymienię dodatkowo olej w dyfrze (czytałem o takim przypadku, że ktoś miał go tyle co kot napłakał) + olej w skrzyni. Po 7kkm nie ubyło mi oleju ani grama.
7.Lakier soul red... hmmmm, gdybym wiedział, że Mazda ma taki lakier to poważnie bym się najpierw zastanowił nad zakupem. Mój na całym samochodzie ma 80 mikronów. Samochód ma 7kkm i ma wiele odprysków (drzwi, błotnik, zderzak) + rysy, a jak rysy się już robią to nic z tym się nie da zrobić bo prosto do podkładu. A odprysk na zderzaku jest taki, że została czarna kropka :) Lakier jak dla mnie jak gównolit. Może źle porównuje ale mam też 15 letniego Passata i na nim takich zjawisk nie ma (tak wiem teraz są lakiery wodne cienkie i do dupy :)) I jeszcze jedno nie wierz w bajki, że samochód w porcie jest od spodu zabezpieczany antykorozyjnie, jak sobie zobaczysz samochód od spodu to okazuje się, że jest maźnięte w paru miejscach i tyle z tego zabezpieczenia by było, także po zakupie proponuję zrobić we własnym zakresie.

Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :) W mojej na gwarancji miałem, już wymieniony jeden reflektor (soczewka na dziurach podskakiwała) + mam do wymiany fotel Recaro (pęka skóra) + do wymiany również mam przecierający się dach (Link) + coś mam wrażenie, że szwankuje cały ten tablet (navi długo się ładuje albo potrafi podczas jady się wyłączyć).

To by było tyle z narzekania, a jeżeli chodzi o prowadzenie i zabawę na torze to rewelacja, w ten weekend byłem na Ułężu i powiem tak, poczułem się jak za dawnych lat w gokarcie, mega frajda :mrgreen:

Jak jesteś, ze śląska to polecam salon Mazda Auto-Gazda w Bielsku Białej, Pani Asia :)
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 12:18

Zbychersky a masz możę gdzieś zdjęcie fotela ?
jeśli chodzi o dach to dzięki za dokument - widzę że mój ND jest sprzed modyfikacji dachu jeszcze - warto się w takim razie przyjrzeć - ja mam co prawda przetartą krawędź od strony szyby czołowej ale zawsze warto może obserwować co by wymienili na nową szmatę
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 12:31

I to wszystko w rocznym autku ? a nawet nie ;p u mnie w szóstce jedynie podszybie wymienione, teraz za 3 tygodnie jestem umówiony na naprawę BT.
Co do rabatu - oferują dywaniki, mazda na 5, i chyba jeszcze coś .. .trochę mało, tym bardziej że to zakup na firmę, i 2 Mazda już.
Niestety jestem z dolnośląskiego ;d i to jeszcze w takim miejscu że mam tyle samo do Poznania do co Wrocka ;d
A jakie oponki na zimę polecacie ? Wersja SkyPassion więc 205/45/17
Lakier - u mnie, kolor alluminium metallic, tragedii nie ma, ale jest sporo odprysków na przodzie. Szkoda że nie postarali się zbytnio z tym lakierem ... Kolor piękny, i pewnie taki wybiorę - bądź białą perłę.

Co do kolejnych pytań, pewnie się coś jeszcze znajdzie, ale muszę pomyśleć. Miło by było gdyby się odezwał jeszcze jakiś właściciel ND.
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 12:50

Mały OT.

Zbychersky, ile sobie mazda życzy za taki pokrowiec na kabinę?
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 13:01

coś koło 500zł, jako akcesorium
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 13:21

pantier pisze:Zbychersky a masz możę gdzieś zdjęcie fotela ?
jeśli chodzi o dach to dzięki za dokument - widzę że mój ND jest sprzed modyfikacji dachu jeszcze - warto się w takim razie przyjrzeć - ja mam co prawda przetartą krawędź od strony szyby czołowej ale zawsze warto może obserwować co by wymienili na nową szmatę

To może wrzucę całą paczkę "fajnych" PDF (wrzucałem już ją kiedyś na forum)
https://www.dropbox.com/s/9asroemrggaw4 ... D.rar?dl=0

Fotel
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odpryski
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dach (trochę słabo widać bo słońce mocno świeciło)
Obrazek
Obrazek

jqb pisze:Mały OT.

Zbychersky, ile sobie mazda życzy za taki pokrowiec na kabinę?

575 zł :lol: :lol:
http://www.mazda.pl/assets/poland/cars/ ... anguage=en

EDIT:
pantier do wymiany jest cały dach, została zmieniona konstrukcja, wymiana samej szmaty nic nie daje :) (wszystko jest w tym pdf :)
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 13:34

Nie wygląda to najlepiej ... najgorsze są te odpryski ... to jest lakier fabryczny, bez żadnych powłok kwarcowych itp ?
Z tym dachem te przebarwienia / przetarcia to coś poważnego ?
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 13:35

U mnie fotel wygląda dużo gorzej ale nawet mi do głowy nie przyszło to reklamować - pewne usłyszałbym, że źle użytkowany
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 13:45

Filipx57 pisze:Nie wygląda to najlepiej ... najgorsze są te odpryski ... to jest lakier fabryczny, bez żadnych powłok kwarcowych itp ?
Z tym dachem te przebarwienia / przetarcia to coś poważnego ?

Fabryczny bez powłok, jak tak dalej pójdzie to przy 200k przebiegu to chyba będzie samochód do malowania...
Co do dachu to tak, dach się przeciera jak Madzie jest topless. Na dziurach podskakuje i tak powstają przecierki. W USA już wiele osób ma nowe dachy :)
pantier pisze:U mnie fotel wygląda dużo gorzej ale nawet mi do głowy nie przyszło to reklamować - pewne usłyszałbym, że źle użytkowany

U mnie w ASO przyjęli bez problemu, czekam na decyzję Mazdy Polska (i im tego nie popuszczę). Fotel pasażera jest w znakomitym stanie a przebieg ma podobny :) Teraz najzabawniejsze jest to, że w częściach Mazdy nie ma samego poszycia fotela, tylko będą musieli zamówić cały fotel, a fotel w cenniku Mazdy kosztuje UWAGA UWAGA 28k zł!!! :lol: :lol: :lol:

A jak u Ciebie jest z lakierem, odpryskami, jaki kolor?
Jak możesz to podrzuć też fotki swojego fotela :)
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 13:51

Zbychersky pisze:
Filipx57 pisze:Nie wygląda to najlepiej ... najgorsze są te odpryski ... to jest lakier fabryczny, bez żadnych powłok kwarcowych itp ?
Z tym dachem te przebarwienia / przetarcia to coś poważnego ?

Fabryczny bez powłok, jak tak dalej pójdzie to przy 200k przebiegu to chyba będzie samochód do malowania...
Co do dachu to tak, dach się przeciera jak Madzie jest topless. Na dziurach podskakuje i tak powstają przecierki. W USA już wiele osób ma nowe dachy :)
pantier pisze:U mnie fotel wygląda dużo gorzej ale nawet mi do głowy nie przyszło to reklamować - pewne usłyszałbym, że źle użytkowany

U mnie w ASO przyjęli bez problemu, czekam na decyzję Mazdy Polska (i im tego nie popuszczę). Fotel pasażera jest w znakomitym stanie a przebieg ma podobny :) Teraz najzabawniejsze jest to, że w częściach Mazdy nie ma samego poszycia fotela, tylko będą musieli zamówić cały fotel, a fotel w cenniku Mazdy kosztuje UWAGA UWAGA 28k zł!!! :lol: :lol: :lol:

A jak u Ciebie jest z lakierem, odpryskami, jaki kolor?
Jak możesz to podrzuć też fotki swojego fotela :)



Nie chcę cię martwić ale na nowy fotel możesz z rok czekać - wiem że cena z kosmosu, pasażera chyba 27 tyś kosztuje :)
U mnie lakier po spolerowaniu i powłoce kwarcowej póki co daje rade - ale w okolicach klamek jest już strasznie porysowany - wiedząc, że jest bardzo wrażliwy na zderzaku + części nadkoli i masce jest folia położona. Były drobne odpryski ale mam nadzieje, że teraz już się nie będą pojawiać.

To ja chyba podjadę tam gdzie Mazda stoi i zgłoszę jeszcze kilka uwag - co prawda nie zauważyłem niczego na dachu ale może dlatego że się nie przyglądałem za bardzo :)
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 13:56

Wiem, już nie ma wersji z Recaro :) Poczekam i rok, zawsze będę miał nowszy fotel :) Tak, pasażera 27 :)
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 14:07

Ahh, te fotele xd rozumiem ze to tylko w przypadku Skyfreedom i foteli recaro? Normalne nie sa tak wyprofilowane, i nie pekaja?
Cena nowego fotela to kompletna masakra.. 28k za fotel? Chyba ich poje*alo...
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 14:11

Filipx57 pisze:Ahh, te fotele xd rozumiem ze to tylko w przypadku Skyfreedom i foteli recaro? Normalne nie sa tak wyprofilowane, i nie pekaja?
Cena nowego fotela to kompletna masakra.. 28k za fotel? Chyba ich poje*alo...

W Skyfreedom nie ma już Recaro (niby fabryka nie wyrabia z fotelami).
Co do pękania tych normalnych to nic nie znalazłem natomiast wyczytałem, że są śliskie i dupa strasznie w fotelu lata.
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 14:43

Bardzo ciekawa lektura tych dokumentów Mazdy - szczerze to stwierdzając jakąś nieprawidłowość na najbliższym serwisie okresowym powinni przejrzeć wszystkie te punkty i wymienić części jeśli jest taka potrzeba. Trochę głupio by było gdybym przyszedł do nich z wydrukowanymi materiałami i kazał im to wszystko sprawdzić :)
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 14:48

Szczerze, oni sami tego pewnie nigdy na oczy nie widzieli :) Radze Ci wydrukować i zanieść :) Jak pokazałem PDF z dachem w Bielsku to pierwsze słyszeli :) To samo ostatnio na zlocie Mazdy w Ułężu w ten weekend był facet z serwisu Mazdy z Warszawy (przyjechał ND) i też jak mu pokazałem to pierwszy raz to na oczy widział :) Ja jestem z natury upierdliwym klientem wiec bez wahania jak znajdę kolejne takie wpadki to wydrukuję, położę na biurku i mają robić ;)
Awatar użytkownika
pantier
Donator
Donator
Posty: 251
Rejestracja: 30 cze 2012, 19:56
Model: NC FL2
Wersja: Sport + Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 sie 2016, 15:05

Zbychersky pisze:Szczerze, oni sami tego pewnie nigdy na oczy nie widzieli :) Radze Ci wydrukować i zanieść :) Jak pokazałem PDF z dachem w Bielsku to pierwsze słyszeli :) To samo ostatnio na zlocie Mazdy w Ułężu w ten weekend był facet z serwisu Mazdy z Warszawy (przyjechał ND) i też jak mu pokazałem to pierwszy raz to na oczy widział :) Ja jestem z natury upierdliwym klientem wiec bez wahania jak znajdę kolejne takie wpadki to wydrukuję, położę na biurku i mają robić ;)


Dzięki Zbychersky :) - to ja drukuje i przy najbliższej okazji sprawdzę stan wiedzy serwisu Mazdy :)
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 20:39

A jak wyglądają dłuższe trasy w Miacie ND ? Da radę ? ;p Załóżmy że 350km o 5 rano , a potem godz 20 350km w drugą stronę. Czy już po 200km będę chciał wysiąść i nie wracać ? :D
I co wam się do bagażnika zmieści ? torba na kilka dni + plecak wejdzie ?
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 sie 2016, 20:49

Bez problemu, ze złożonym dachem jak jedziesz 100-140, to po dłuższej trasie szumi w głowie, ja to porównuję do zmęczenia po jeździe motocyklem. Z dachem założonym też jest dosyć głośno powyżej 140 no ale nie oczekujmy od kabrio z materiałowym dachem luksusów. A do MX-5 jak już wsiądziesz to wysiadać się raczej nie chce :mrgreen: :mrgreen:

Bagażnik ma 130L czyli znów podobnie tak jakbyś jechał na moto na wakacje. Dodatkowo jest trochę miejsca jak masz założony dach (za siedzeniami). Także dla chcącego nic trudnego. Osobiście wybyłem poza dom na 3 tyg z dziewczyną i wszystko nam się zmieściło. :D

Najprościej będzie jak dogadasz się z dealerem, że chciałbyś samochód potestować na weekend i wtedy sam się przekonasz jak to jest zrobić 300 km :)
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

30 sie 2016, 21:06

Niestety, w moim rejonie ciężko jest dostać Miatę na weekend .. W zielonej górze nie mają wogóle auta, Lubin ma na salonie, może Poznań / Wrocław coś mają.
Cięzko dostac ją nową, z magazynu, a nie będącą na salonie

EDIT: Mógłbyś mi zrobić fotkę jak wygląda to miejsce za fotelami po założeniu dachu ?
Przyznam że aż tak wnikliwie się jej nie przyglądałem ;d
szymek
Posty: 1491
Rejestracja: 06 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Poznań

31 sie 2016, 7:50

Filipx57 pisze:Niestety, w moim rejonie ciężko jest dostać Miatę na weekend .. W zielonej górze nie mają w ogóle auta, Lubin ma na salonie, może Poznań / Wrocław coś mają.

Na forum mamy kolegę - posiadacza ND, który pracuje w salonie Mazdy w Poz. - szymon1984 - napisz do Niego PW/mail - na pewno pomoże ;)
mufasa
Posty: 509
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

31 sie 2016, 9:41

Filipx57 pisze:Lubin ma na salonie


Co mają? Kolor/wersja?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

31 sie 2016, 9:59

Filipx57 pisze:A jak wyglądają dłuższe trasy w Miacie ND ? Da radę ? ;p Załóżmy że 350km o 5 rano , a potem godz 20 350km w drugą stronę. Czy już po 200km będę chciał wysiąść i nie wracać ? :D
I co wam się do bagażnika zmieści ? torba na kilka dni + plecak wejdzie ?

Kwestia mocno względna. Najwięcej zależy od tego, do jakich warunków jazdy jesteś przyzwyczajony. Przesiadając się z cichej konserwy segmentu D czy E możesz poczuć się (niemile) zaskoczony ;) , mimo iż ND jest najlepiej wyciszoną i dopracowaną aerodynamicznie generacją.

Tydzień temu wróciliśmy z tripu liczącego 6300km (2 tygodnie) i nie odczuwaliśmy jakiegokolwiek dyskomfortu. 98% trasy pokonane topdown, z prędkościami dochodzącymi do 140-150km/h i typową przelotową na poziomie 110-120km/h. IMO w kabinie jest bardzo cicho i spokojnie. Fotele Recaro spisują się bajecznie - trzymają ciało na swoim miejscu a jednocześnie nie ściskają ud jak imadło, przez co po pokonaniu nawet 600km po prostej czy 400km po dzikich winklach wysiadaliśmy z auta wypoczęci.

W weekendy zdarza nam się np. wyskoczyć 300km w jedną stronę "na obiad", i za każdym razem wracając do domu mamy ochotę zboczyć z drogi i pojechać na kolejna podobną przejażdżkę. :mrgreen:

Bagażnik to jeden ze słabszych punktów ND. Jest mało foremny a otwór załadunkowy zdecydowanie mniejszy niż w poprzednich generacjach. Nam "na limicie" mieszczą się: pełnowymiarowy laptop w skórzanej torbie (idealnie wpasowuje się we wnękę na dnie bagażnika), dwie typowe turystyczne torby po ok. 45-50l każda i jakieś małe kosmetyczki w boczne zakamarki. Generalnie warto rozejrzeć się za miękkimi torbami dopasowanymi do wymiarów kufra. Wszelkie torby ze stelażem czy typowe sztywne "kabinówki" totalnie rujnują pakowność bagażnika.
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 721
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

31 sie 2016, 14:00

Filipx57 pisze:EDIT: Mógłbyś mi zrobić fotkę jak wygląda to miejsce za fotelami po założeniu dachu ?
Przyznam że aż tak wnikliwie się jej nie przyglądałem ;d

Trochę rzeczy tam można śmiało wcisnąć :P + jeszcze są schowki na siedzeniami :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Filipx57
Posty: 24
Rejestracja: 29 sie 2016, 15:52
Model: Inny
Wersja: Nd / 2,0 Skypassio

31 sie 2016, 17:35

mufasa pisze:
Filipx57 pisze:Lubin ma na salonie


Co mają? Kolor/wersja?


Mają w bieli, Skypassion, alcantara na dole kokpitu i przy galce zmiany biegow. Cenowo 109k. Bez nawi. Daj mi maila na pw, podrzuce fotki.
Szymek - bylem dzisiaj w Poznaniu, maja czarna do jazdy testowej i moga sprowadzic czerwona do zakupu.
Kolega z forum pracuje jako handlowiec czy w serwisie? Dostalem w Poznaniu dobra oferte, wlasciwie +/- 500zl taka sama jak lubin.
Wszedzie jako rabat dostaje kilkaset zlotych na alarmie, dywanikach, i oczywiscie 5lat ubezp gwar serwisowej.

Dżunior dzieki za informacje jak to autko spisuje sie na wakacyjnych wojazach. W moim przypadku beda to raczej krotsze trasy, tak jw pisalem.
Zbychersky - wejdzie tam kurtka zima? Czy cos w tym stylu?

Jaki wybraliscie alarm? Ktos z was bral leasing? I w tym przypadku wystarczy ten za 1320zl czy trzeba co najmniej 1700zl wydac?
ODPOWIEDZ