pierwsze koty za płoty z konsolą

ps3? ps4? xbox? jaka kierownica? itp.

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

16 paź 2015, 13:07

Panowie i Panie.
Będzie zabawnie.

Dobry dział.?
chyba nie..




Zacznę od tego że, moja przygoda z grami (na pc) zakończyła się na diablo 2, na konsoli (ps2) na.. nawet nie pamiętam gier.
Dzisiaj moj komputer to służbowy laptop a z konsol iphone z łamigówkami z appstore.
Jeżeli gram to w dix it l-), carcasone, żółtwie czy wielbłądy...

Idzie zima, wieczory są długie. wiem co będę robił i chciałbym stworzyć sobie alternatywnę do odmóżdżania (obecnie idę po prostu do garażu ;-)
Więc mam nadzieje znaleźć czas żeby pograć w jakieś wyścigi. Zainteresowałem się tematem iracing, no i jako że jestem w tego typu sprawach zacofany to zaintrygowało mnie jakie dzisiaj są możliwości.
Do tego stopnia, że postanowiłem kupić konsole, kierownice i spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.
#MMCbeznapinki!!

Problem jest taki, że jak przeglądam neta i próbuje znaleźć coś dla siebie to mam oczopląs od tego jakie wariacje tego sprzętu są dostępne, dyski, pady, ja pintole.
Proszę mi powiedzieć, jaką konsolę do tego potrzebuję? Nie sądzę żeby zagrał w jakieś inne wybitne tytuły niż coś co po prostu poza ściganiem będzie jakimś mózguodrywaczem (frankunderwood style). Nie sądzę również bym wykorzystywał jakieś inne możliwości niż iracing, jakaś inna popularna gra do wyścigów lub typowa strzelanka.
Budżet- bez przesadzania, ale nie lubię używanego sprzętu, wolę gorszy, słabszy etc. ale nowy- tak żeby nie musiał się zastanawiać kiedy będę musiał z nim latać do serwisu albo być zaskoczony że ktoś mi przysłał konsolę nadgryzioną przez psa.

Same gry.. dzisiaj kupuje się je dalej "na nośniku" czy tylko przez sieć? internet u mnie to 15gb lte... no i ten limit póki co nie stanowił problemu, jak wejdę w grono konsolowiczów to mam się szykować że to będzie za mało?

Kierownice- kiedy ostatnio grałem na kierownicy w grę u kogoś z znajomych, to bawiła mnie kompletna bezwładność kiery, liniowe.. a może nawet binarne zawchowanie pedałów i generalnie to wszystko co sprawia że poza kręceniem kółkiem i naciskaniem przycisków stopami ta jazda nie ma nic wspólnego z samochodem.
Z drugiej strony, siedziałem w życiu w symulatorze rajdówki i f1 z prawdziwego zdarzenia, (a przynajmniej tak mi się wydawało) gdzie było 5 x lcd, pozycja "własciwa" a osprzet zachowywał się jak w samochodzie, lub możliwie blisko.

Czy takie kierownice są dostepne na rynku w rozsadnych pieniadzach? (bo ze mozna kupic juz wszystko dzisiaj to wierzę) tylko bez przesadzania.
Na czym wy jeździcie co daje odpowiedni stopień frajdy i jest w miarę sensowne tak żebym zaraz po pierwszych próbach jazdy nie wystawił tego na allegro i wrócił do garażu kręcić przy aucie.

Zbudowanie stanowiska z fotelem etc to już w ogóle byłoby rewelka ale zacznim od sprzetu ;-).
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

16 paź 2015, 13:30

Właściwie to tu masz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania: viewtopic.php?f=18&t=15098&hilit=simmc

A tak w skrócie:
1) Do iRacing potrzebujesz PC-ta lub laptopa. Na konsolach (PS, Xbox) tego nie ma.
2) Do czegokolwiek innego poza iRacing (no, może jeszcze poza rFactorem, czy LFS-em sprzed 10 lat), będziesz potrzebował mocnego sprzętu. ProjectCars, Asseto Corsa, czy rFaktor2 - tutaj tani sprzęt raczej nie wydoli. Potrzebujesz procka na poziomie którejś dobrej i5 i kartę grafiki od GTX 780 wzwyż. Ale na sam iRacing wystarczy Ci średni laptop (u mnie ledwo chodzi na 7-letnim DELL-u z Core 2 Duo (2.5GHz) i GeForcem 8600M).
3) Jeśli jednak chcesz konsolę, mam na zbyciu PS3 (viewtopic.php?f=32&t=17915). Zadzwoń - jakoś się dogadamy. Możesz na tym pograć w Gran Turismo 5 i 6. Też fajna opcja.
4) Jeśli chodzi o kierownicę, to wszystkie opcje bez pedału sprzęgła możesz od razu skreślić. W praktyce są może 4 modele warte uwagi. Ale w opcji budżetowej właściwie tylko jeden: Logitech G25. Ostatnio chłopaki kupowali za 500 zł, o ile się nie mylę. Możesz jej używać zarówno z kompem, jak i z PlayStation. Za 7, czy 8 stów kupisz G27, ale jakiejś kolosalnej różnicy nie będzie. Za G29 będziesz musiał zapłacić ze 2k. Za kierownice Fanateca, do 4k.
5) O Xboxach w ogóle zapomnij. W prawdzie jest na nie świetny tytuł: Forza Motorsport, ale Microsoft zablokował możliwość używania kierownic Logitecha. Pozwalają podpiąć tylko jakieś swoje śmieciowe kiery (porażka), albo te Fanateci za kilka tysi.
6) Stelaż do grania pod miatowy fotel i G25 ostatnio zrobił Czester. Fajnie mu to wyszło. Ja też przygotowuję się do zrobienia czegoś takiego. Koszt podobno 140 zł + farba. Jeśli będziesz robił, zrób dwa - jakoś się dogadamy ( :roll: ). Ja nie bardzo mam miejsce i narzędzia do tego, więc kombinuję :D
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

16 paź 2015, 13:41

nickesh v2.0 pisze:i kartę grafiki od GTX 780 wzwyż


:roll: No tutaj to bym się jednak nie zgodził. ;) Na ultra z Project Cars i Full HD w 50 klatkach to sobie GTX 660 Ti nawet poradzi. :) Ergo: w znacznie słabszą kartę można śmiało zainwestować.
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

16 paź 2015, 15:03

nickesh v2.0 pisze:Właściwie to tu masz odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania: viewtopic.php?f=18&t=15098&hilit=simmc

A tak w skrócie:
1) Do iRacing potrzebujesz PC-ta lub laptopa. Na konsolach (PS, Xbox) tego nie ma.
2) Do czegokolwiek innego poza iRacing (no, może jeszcze poza rFactorem, czy LFS-em sprzed 10 lat), będziesz potrzebował mocnego sprzętu. ProjectCars, Asseto Corsa, czy rFaktor2 - tutaj tani sprzęt raczej nie wydoli. Potrzebujesz procka na poziomie którejś dobrej i5 i kartę grafiki od GTX 780 wzwyż. Ale na sam iRacing wystarczy Ci średni laptop (u mnie ledwo chodzi na 7-letnim DELL-u z Core 2 Duo (2.5GHz) i GeForcem 8600M).
3) Jeśli jednak chcesz konsolę, mam na zbyciu PS3 (viewtopic.php?f=32&t=17915). Zadzwoń - jakoś się dogadamy. Możesz na tym pograć w Gran Turismo 5 i 6. Też fajna opcja.
4) Jeśli chodzi o kierownicę, to wszystkie opcje bez pedału sprzęgła możesz od razu skreślić. W praktyce są może 4 modele warte uwagi. Ale w opcji budżetowej właściwie tylko jeden: Logitech G25. Ostatnio chłopaki kupowali za 500 zł, o ile się nie mylę. Możesz jej używać zarówno z kompem, jak i z PlayStation. Za 7, czy 8 stów kupisz G27, ale jakiejś kolosalnej różnicy nie będzie. Za G29 będziesz musiał zapłacić ze 2k. Za kierownice Fanateca, do 4k.
5) O Xboxach w ogóle zapomnij. W prawdzie jest na nie świetny tytuł: Forza Motorsport, ale Microsoft zablokował możliwość używania kierownic Logitecha. Pozwalają podpiąć tylko jakieś swoje śmieciowe kiery (porażka), albo te Fanateci za kilka tysi.
6) Stelaż do grania pod miatowy fotel i G25 ostatnio zrobił Czester. Fajnie mu to wyszło. Ja też przygotowuję się do zrobienia czegoś takiego. Koszt podobno 140 zł + farba. Jeśli będziesz robił, zrób dwa - jakoś się dogadamy ( :roll: ). Ja nie bardzo mam miejsce i narzędzia do tego, więc kombinuję :D


Polecam wyjść z jaskini i zapoznać się z tym, co w kierownicach ma ostatnio do zaoferowania Thrustmaster. Logitech od dawna stoi w miejscu, Thrustmaster ma lepsze technologie. I jeden z modeli działa z Xboxem (TX). Już nawet cena nie przemawia z Logitechem wraz z wypuszczeniem G29 i G920. A, tak Logitech G920 działa na Xboxie One, także tak zablokowane. Gdzieś tam w kościele biją, ale w którym to już nie wiesz ;)

A tak: Czy pójdziesz w którąś z konsol, czy w PC, to 15 GB może być mało. Ostatnio trend jest taki, że gry są nie do końca dopracowane, ale też w ramach zadośćuczynienia twórcy dodają nowe tory, auta, możliwości w grze itp. A aktualizacje do gier dzisiaj potrafią ważyć kilka GB i więcej, także tego :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

16 paź 2015, 15:25

Hookie, to już zależy od własnych preferencji i oczekiwań - nie będę się więc sprzeczał. Na GeForce'ie 8600 też chodzi "dobrze" :D

Fifomaniak - Thrustmaster tak dobry, jak seria G Logitecha, za 500 zł? Który? Chyba nie T500RS, ani F1, bo one kosztują powyżej 2k, a używki poniżej 1500 nie widziałem.
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

16 paź 2015, 17:36

nickesh v2.0 pisze:Hookie, to już zależy od własnych preferencji i oczekiwań - nie będę się więc sprzeczał. Na GeForce'ie 8600 też chodzi "dobrze" :D

Fifomaniak - Thrustmaster tak dobry, jak seria G Logitecha, za 500 zł? Który? Chyba nie T500RS, ani F1, bo one kosztują powyżej 2k, a używki poniżej 1500 nie widziałem.


TX, T300 - zależnie do której konsoli, TX działa z Xboxem One, T300 z PS3 i PS4, obie działają z PC. Nowe do dostania za ok. 1200 zł, używane za mniej niż 1000. G25 używane kosztuje ok. 500-600 zł, ale trzeba pamiętać, że to są kierownice, które mają już 5 lat na karku co najmniej. W Thrustmasterach masz Force Feedback na pasku, dzięki czemu jest płynniejszy i precyzyjniejszy, na Logitechach czuć jak zębatki przeskakują pod obciążeniem. G29 nie ma praktycznie żadnych zmian w porównaniu do G27, poza:
- czujnikiem magnetycznym zamiast optycznym do odczytywania położenia kierownicy - nieodczuwalna różnica
- zmienioną sprężyną pedału hamulca - tu na plus, jest bardziej progresywna
- niebieskim paskiem na górze i spłaszczeniem kierownicy na dole
- kompatybilnością z PS4 lub Xboxem (G920)
- dodaniu pokrętła i 3 przycisków, które były w DFGT (tylko w G29)
- usunięciu przycisków z modułu shiftera i przeniesieniu ich na koło kierownicy, dla jednych lepiej, dla innych gorzej, ale poza tym można było...
- ... wyrzucić z zestawu shifter i sprzedawać go osobno za kolejne 259 zł :D (tak. BTW też nic w nim nie zmieniono)

Na start na PC/PS3, żeby nie przepłacać, możnaby zaryzykować i kupić używaną G25/G27 albo nową DFGT. Używanego Thrustmastera bym nie ryzykował, bo pierwsze egzemplarze miały dość duże problemy z awaryjnością, nowsze najwyraźniej tego problemu nie mają bo tylu skarg nie ma, więc zamiast nowej G29/920 kupiłbym jednego z Thrustmasterów. Chyba że niepotrzebna jest kompatybilność z nowymi konsolami, a gdzieś udałoby się kupić nieużywane G27 (bo na pewno na magazynach takie są) za 1000 zł lub mniej - wtedy to jest dość rozsądna opcja.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

16 paź 2015, 18:24

nickesh v2.0 pisze:Hookie, to już zależy od własnych preferencji i oczekiwań - nie będę się więc sprzeczał. Na GeForce'ie 8600 też chodzi "dobrze" :D.

Nie, na 8600 nie chodzi wcale. 50 klatek to 50 klatek, nie ma sie o co sprzeczać. ;)
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

16 paź 2015, 19:12

Ja zapytam do czego ma być ten komputer? Mam jakiegoś starego della do którego dokupiłem 8GB szybkiego ramu i iRacing śmiga aż miło. Osobiście nie widzę motywacji do zmiany mojej obecnej konfiguracji. Każdy grosz wolałem wydać w stanowisko i duży TV gdybym wczesniej nie miał.

BTW. Na stanowisko poszło 200zł licząc wszystkie koszty. Myślałem, że będzie taniej ale grunt, że jest idealnie.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

16 paź 2015, 19:36

thrustmaster tak jak bylo wspomniane, duza awaryjnosc pierwszych rewizji. tez sie rozgladalem zanim kupilem g25, ale bez pokaznej gotowki nie warto sie pchac w regenerowanego uzywanca... choc roznica jest odczuwalna, bez zawahania wybral bym thrusta gdyby byl w sensownej cenie.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

16 paź 2015, 22:50

Hookie pisze:
nickesh v2.0 pisze:Hookie, to już zależy od własnych preferencji i oczekiwań - nie będę się więc sprzeczał. Na GeForce'ie 8600 też chodzi "dobrze" :D.

Nie, na 8600 nie chodzi wcale. 50 klatek to 50 klatek, nie ma sie o co sprzeczać. ;)

Na 8600 mam 80 klatek ;)
Z ręką na sercu! Dałem limit na 60, żeby było stabilnie.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

16 paź 2015, 22:59

Rozwiązanie mało popularne, słabo wspierane, ale jak ktoś ma Laptopa w miarę świeżego z Express card to może go to zainteresuje, mowa o:

eGPU

U mnie jest to biznesowy Lenovo Thinkpad x230 z i5 (miałem wcześniej więc koszt 0zł)+ eGPU adapter z chin 200zł z przesyłką (szedł dokładnie 6dni do mnie) + zasilacz della 40zł + GTX 660 wpięty w adapter za chyba koło 700zł do karty podpięte dwa monitory. Wszystkie gry razem z Project Cars śmigają mi bez zająknięcia, zestaw jest bardzo cichy dzięki temu że karta graficzna jest desktopowa, jak wychodzę z domu to po prostu wypinam laptopa i mam lekkiego porządnego, cichego, 12calowego Thinkpada który na baterii pociągnie 8-10godzin, po powrocie do domu wpinam go do eGPU z ten sam komp nagle potrafi odpalać płynnie nowe gry. Dla mnie bomba.

Oczywiście jeżeli ktoś chciałby sobie tak od 0 składać sprzęt do grania to jest to dość poroniony pomysł, GTX 660 wpięty przez eGPU i express card nie będzie miał 100% wydajności (prędkość expres card to nie PCIex) ale jak ktoś przypadkiem ma już laptopa i to takiego który się nadaje do eGPU to może warto się nad tym zastanowić.


PS3 dla Gran Turismo i tak warto kupić (chyba że da się już emulować?). Może nie powala realizmem (chociaż jest przyzwoicie moim zdaniem) ale za to bazą aut deklasuje rywali.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

16 paź 2015, 23:31

Fajna opcja z tą zewnętrzną kartą. Ostatnio widziałem na allegro X230 z topową i7-ką za 2 tysie. W mixie z dobrą kartą byłby ogień.

Podobny motyw już wcześniej był w stacjach dokujących do ThinkPadów - dodatkowa karta grafiki była w stacji. Słyszałem też, że niedługo Intel ma umożliwić wspódziałanie kart graficznych wbudowanych w procesor (HD Graphics) z normalnymi kartami - będą działały w dualu, jak SLI nVidii, czy ten CrossFire w Radeonach.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

17 paź 2015, 1:19

nickesh v2.0 pisze:Fajna opcja z tą zewnętrzną kartą. Ostatnio widziałem na allegro X230 z topową i7-ką za 2 tysie. W mixie z dobrą kartą byłby ogień.

Podobny motyw już wcześniej był w stacjach dokujących do ThinkPadów - dodatkowa karta grafiki była w stacji. Słyszałem też, że niedługo Intel ma umożliwić wspódziałanie kart graficznych wbudowanych w procesor (HD Graphics) z normalnymi kartami - będą działały w dualu, jak SLI nVidii, czy ten CrossFire w Radeonach.


w X230 akurat i7 vs i5 daje bardzo małą różnicę, są testy na necie, nie warto na siłę szukać i7, to nie jest taki przeskok jak z desktopowego i5 na i7.

Thinkpad jak i dell miały stacje dokujące ale w nie można było włożyć PCI a nie PCIex co ograniczało Cię do wąskiej listy kompatybilnych i niezbyt wydajnych kart a do tego wcale nie tanich.

W sprawie eGPU problem robi się taki że odchodzi się od express card pozbawiając tym samym laptopa szybkiego inrefaceu, zostaje usb 3.0 które dla GPU jest za wolne, albo miniPCIe ale ono musi być po pierwsze nie zajęte, po drugie to jest już wpinanie się w płytę główną laptopa i ciężko to zrobić estetycznie i praktycznie (gdzieś pęk kabli/taśma będzie wystawać z lapka). W macu można jeszcze wykorzystać Thunderbolt który daję radę z grafiką. Odnośnie współpracy kart graficznych zintegrowanych z osobnymi kartami to w blaszakach to już działa, problem w tym że GMA doda ci 2,5 albo 0 fpsów i tyle z niej pożytku:)

Streaming moi drodzy, streaming gier niechybnie kiedyś nas czeka, przy coraz niższych pingach i coraz szybszym necie w końcu na tym stanie. Póki co wielkim koncernom pewnie jeszcze bardziej opłaca się sprzedawać sprzęt ale to się pewnie w przeciągu kilku lat zmieni. Nie będzie nikt się już przejmować podzespołami, ile ma ramu czy jaką kartę graficzną, po prostu kupujesz abonament na CSa w Steamie w formie stałej opłaty miesięcznej lub jeśli grasz mnie to nawet od 1min gry i sobie zdalnie pykasz, czy to z laptopa, czy to z kompa stacjonarnego czy to z telefonu jak chcesz. Po prostu kupując komputer, będziesz mieć naklejkę "Kompatybilne ze Steam" i to będzie oznaczać że wszystkie gry świata przez Steam uruchomisz. Kompy robią się tańsze w produkcji bo łatwiej je zunifikować i nie trzeba wsadzać wydajnych CPU i GPU, serwerownie które będą odpalać gry łatwiej zaprojektować i zoptymalizować, odpada dystrybucja, wpada abonament który zapewnia stały dopływ mamony, same plusy.

Pamiętam że mój pierwszy komputer to był Pentium 120MHz "podkręcony" na 133MHz, a ile ma komputer z którego piszę? Nie wiem, coś 2.4GHz? 2.6GHz? ale już z turbo boost czy bez? Grafika zintegrowana GMA... ileśtam tysięcy-coś HD, nie wiem, nie jest to dla mnie jakoś bardzo istotne:P Najlepiej trend widać w produktach apple, tam to już nikt nie z posiadaczy nie wie właściwie jakie bebechy ma w środku i go to nie interesuje póki płynnie działa.
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

17 paź 2015, 7:39

nickesh v2.0 pisze:
Hookie pisze:
nickesh v2.0 pisze:Hookie, to już zależy od własnych preferencji i oczekiwań - nie będę się więc sprzeczał. Na GeForce'ie 8600 też chodzi "dobrze" :D.

Nie, na 8600 nie chodzi wcale. 50 klatek to 50 klatek, nie ma sie o co sprzeczać. ;)

Na 8600 mam 80 klatek ;)
Z ręką na sercu! Dałem limit na 60, żeby było stabilnie.

Na pewno, zwłaszcza na ustawieniach Ultra, na których pisałem...

Poza tym zrobiłeś błąd, bo V-Sync się nigdy nie włącza mając powyżej 60 kl/s, zalecam o tym nieco poczytać, no chyba ze grasz w gry pokroju GTA gdzie nagle się robi ponad 1000 kl./s. ;)
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

17 paź 2015, 7:42

Nie no, Hookie, ja mówię o maksymalnie minimalnych ustawieniach, oczywiście :D
ODPOWIEDZ