SimMC

SimMiataChallange

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

12 paź 2016, 22:42

m1k0 pisze:NA 1:08, ale kierowałem kruciutko. A raczej się bawiłem :D


to jak poćwiczysz to zejdziesz poniżej minuty :winner: Szacun :lol:
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

13 paź 2016, 9:22

tinuviel pisze:
m1k0 pisze:NA 1:08, ale kierowałem kruciutko. A raczej się bawiłem :D


to jak poćwiczysz to zejdziesz poniżej minuty :winner: Szacun :lol:

:ryjezesmiechu:
a da się pojechać na skróty?
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

13 paź 2016, 9:35

Kurde czytam i patrzę i zaczynam żałować, że blaszaka nie mam. Zakładam, że odpalenie AC na notebooku ze zintegrowaną grafiką nie wchodzi w grę?

I śmiga ktoś w Project Cars... mam PS4 + G27 ale nie mam z kim pojeździć w zimie :(
Awatar użytkownika
Rudy
Donator
Donator
Posty: 666
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:24
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary I
Lokalizacja: Szczecin, Sandnes

13 paź 2016, 11:26

irekJ pisze:Kurde czytam i patrzę i zaczynam żałować, że blaszaka nie mam. Zakładam, że odpalenie AC na notebooku ze zintegrowaną grafiką nie wchodzi w grę?

I śmiga ktoś w Project Cars... mam PS4 + G27 ale nie mam z kim pojeździć w zimie :(


Ja tam od czasu do czasu odpale :) Rzadko bo nie mam z kim polatac, wszyscy na PC smigaja ;)
SMERFETA<----------
Red Bitch <------------------- Była...
SMERFETA TWIN<----------
Miata to nie auto, to stan umysłu...
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

13 paź 2016, 15:41

irekJ pisze:Kurde czytam i patrzę i zaczynam żałować, że blaszaka nie mam. Zakładam, że odpalenie AC na notebooku ze zintegrowaną grafiką nie wchodzi w grę?

I śmiga ktoś w Project Cars... mam PS4 + G27 ale nie mam z kim pojeździć w zimie :(


Możesz kupić AC na steamie, sprawdzić czy jest grywalne a jak nie to oddać, zwrócą kasę. Tylko musisz to zrobić szybko (tego samego dnia co zakup czy jakoś tak).

Ja w PC nie gram bo mi fpsy poleciały przy którejś aktualizacji na łep na szyje i się zrobiło średnio grywalnie.
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

25 paź 2016, 20:43

Zależy jaki to laptop... znaczy z jakich czasów. Ja grałem na MSI GX70 - laptop "gejmingowy" ale musiałem się przepiąć na starego z jakąś starą kartą AMD... mam 30.. 50 klatek na sekundę. Jest grywalnie.

Pojawiła się aktualizacja AC - 1.9
Wystraszyła mnie, chciałem przerwać. odłączyłem Internet. Niestety, giera nie chciała wystartować. Zrobiłem tą aktualizację - i mody Mazda Miata i Tor Poznań hulają :winner:
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

29 paź 2016, 17:58

Jak by ktoś chciał to jest też tor Łódź w wersji alfa do AC:

http://www.racedepartment.com/downloads ... %BA.10821/

Bieda trochę ale jest grywalny, topologie można poznać. Wirtualnie mi bardziej leży niż Poznań (pomijając że to wersja alfa). Wolniejszy ale bardziej techniczny, lepszy pod słabsze auta.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

12 lis 2016, 16:39

Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

23 sty 2017, 8:00

Uruchomiłem swoje stanowisko do nauki jazdy - PC nie posiadam także zostaje katowanie XBOX ONE :twisted:
Załączniki
2017-01-19 20.08.20.jpg
Awatar użytkownika
PRYMUS_BMW
Donator
Donator
Posty: 877
Rejestracja: 24 maja 2012, 10:37
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: WPR

23 sty 2017, 10:15

z ciekawosci ile cie taki komplecik kosztowal i jakie wrazenia ?

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka
pozdrawiam
Prymus

historia PRYMUSKI --> viewtopic.php?f=22&t=12115
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

23 sty 2017, 10:23

Wrażenia są takie, że po ponad 20 latach grania na konsolach tylko i wyłącznie na padach, ciężko mi jechać nawet prosto.
Niby samochodami też jeżdżę od dawna ale granie z naciskaniem pedałów a nie przycisków na padzie, też wymaga przyzwyczajenia...
Największego szoku doznałem sięgając po drążek zmiany biegów - w samochodzie jest to coś naturalnego, tutaj na razie mi nie pasuje, ale obiecałem sobie z niego nie rezygnować i się przyzwyczajać.
Wrażenia z jazdy są niezbyt naturalne jak dla mnie ale z tego co czytałem to długie godziny przestawiania po jednej pozycji suwaków ustawień :facepalm:

Podsumowując jednym zdaniem - szok i nauka jazdy samochodem prawie od nowa :lol:

Ustalmy, że zmieściłem się w przedziale 2-3k zł :roll:
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

23 sty 2017, 20:35

tomasz01 pisze:Największego szoku doznałem sięgając po drążek zmiany biegów - w samochodzie jest to coś naturalnego, tutaj na razie mi nie pasuje, ale obiecałem sobie z niego nie rezygnować i się przyzwyczajać.


Najprawdopodobniej dlatego, że drążek masz w lipnym miejscu. Ewentualnie jeszcze może to być kwestia tego, że skok Ci nie leży, jeśli masz nówkę to thrustmaster ma strasznie delikatnie ten drążek ustawiony, przekręć delikatnie śrubkę, w instrukcji jest co i jak.

Wrażenia z jazdy są niezbyt naturalne jak dla mnie ale z tego co czytałem to długie godziny przestawiania po jednej pozycji


Kwestia pozycji i gier. Na takich stojakach jest dosyć nienaturalnie. Dobrze mieć cały stelaż z fotelem, to robi dużą różnicę, z tym że również trzeba mieć dużo miejsca.

Ja na szczęście mam gdzie to postawić, za to nie mam jak dorwać dobrego aparatu więc zdjęcie robione cegłówką:
Obrazek
Gwoli ścisłości, nie złapałem telewizora w kadrze bo jest zawieszony na ścianie, żeby ktoś nie pomyślał że jeżdżę z łbem skierowanym w lewo :lol:

Oprócz tego na zręcznościówkach typu horizon kiepsko się jeździ na kierownicy, bo cały czas czuć to że samochody nie zachowują się jak powinny.
Dla kogoś kto ma doświadczenie z jazdą w realu najłatwiej przeskoczyć do twardych symulatorów, po początkowym przyzwyczajeniu się do braku przeciążeń można zasuwać 8-)
Tyle że niestety na xboxie takich symulatorów nie ma. Niby jest Assetto Corsa, ale wersja konsolowa jest mierna w porównaniu do tej na PC.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

23 sty 2017, 20:42

Z tym drążkiem i przestawieniem czułości to słuszna koncepcja - muszę przetestować.

Całego stojaka nie planuje na razie - musi mi wystarczyć to co mam co w porównaniu z padem jest i tak dużym krokiem na przód ;)
Faktycznie Horizon jest średni. Na dysku Mam jeszcze Forza 6 i Project Cars - nadadzą się na początek?
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

23 sty 2017, 21:36

ProjectCARS jest świetny. Przednionapędowe auta są tragiczne - czyli realizm jest odpowiednio zachowany :D . Tylko musisz sobie wgrać setupy forcefeedbacku i skalibrować kierownicę. Męczyłem Formula Rookie przez cały weekend.

Jak masz jakiegoś PC-ta to polecam Ci rFactora. Dziś odpalisz to nawet na starych gratach - pójdzie płynnie na kilkuletnich komputerach. To stary tytuł, grafika z poprzedniej epoki, ale symulacja jest genialna. Do dziś to mój faworyt pod tym względem. Kariera przez festiwal rallycrossowy w Lienz to klasa sama w sobie.
PiotrekR
Posty: 503
Rejestracja: 16 mar 2011, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

24 sty 2017, 11:58

No ale rFactor wymaga zainstalowania różnych modów, bo sam w sobie, tak "z pudełka" to jest raczej słaby. Ja na stare pc'ety polecałbym jeszcze Richard Burns Rally (jeśli ktoś chce zobaczyć co to hardcore :))
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

24 sty 2017, 22:12

tomasz01 pisze:Podsumowując jednym zdaniem - szok i nauka jazdy samochodem prawie od nowa :lol:


Też tak miałem i ktoś mi w tym temacie napisał że po dwóch tygodniach będę śmigał i faktycznie tak się stało. Żaden ze mnie mistrz kierownicy ale już czerpię pełną przyjemność z jazdy :)
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

24 sty 2017, 22:14

tinuviel pisze:Też tak miałem i ktoś mi w tym temacie napisał że po dwóch tygodniach będę śmigał i faktycznie tak się stało. Żaden ze mnie mistrz kierownicy ale już czerpię pełną przyjemność z jazdy :)


Pocieszające, bo na razie jest średnio :lol:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

25 sty 2017, 6:47

PiotrekR pisze:No ale rFactor wymaga zainstalowania różnych modów, bo sam w sobie, tak "z pudełka" to jest raczej słaby. Ja na stare pc'ety polecałbym jeszcze Richard Burns Rally (jeśli ktoś chce zobaczyć co to hardcore :))
Zgadzam się, z wyjątkiem wspomnianego "Lienz Festival of Speed". On sam w sobie, nawet bez dodatków jest genialny. Oczywiście po wgraniu "Real Feel", kilku modów graficznych i wymianie "Focusa" na 600-konne Subaru jest jeszcze lepiej :D

Wśród tytułów na konsole Gran Turismo też wypadło całkiem spko. Tomasz, jak coś to w szafie kurzy mi sie PlayStation 3 + GT5 i GT6. Mogę Ci jutro na spota podrzucić.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

25 sty 2017, 7:59

Dzięki nickesh. zastanawiam się tylko czy GT jest o tyle lepsze of serii Forza żeby warto było się bawić w drugą konsolę...
Na razie porzuciłem Horizon na rzecz regularnej Forzy i będę próbował Project Cars.

Mój komputer ledwie daje radę z Championship Managerem więc o odpalaniu gier gdzie jest ruch, nawet nie marzę :lol:
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

25 sty 2017, 9:23

Ja również polecam pCARS z tej trójki, z tym że forza 6 ma znacznie więcej contentu i z tego względu jednak polecam zacząć od tego, bo pomimo że to simcade to samochody zachowują się znacznie lepiej.

nickesh v2.0 pisze:Wśród tytułów na konsole Gran Turismo też wypadło całkiem spko. Tomasz, jak coś to w szafie kurzy mi sie PlayStation 3 + GT5 i GT6. Mogę Ci jutro na spota podrzucić.


Gran Turismo jest ok, ale kolega sobie na kierownicy nie pogra, bo ma niekompatybilną z PS3
Niestety, takie są wymogi producentów konsol, ze sprzęt na ich konsole nie może być kompatybilny z konkurencją, za to komputery ich na szczęście nie obchodzą, więc na TX można grać na PC
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

25 sty 2017, 15:48

Jak już pisałem:

PC > AC > rfactor2 > IR

Do tego na kompa jest masa aut i torów do AC. Część zrobiona tak sobie, ale część bardzo dokładnie.

BTW; grał ktoś z Was na Oculusie w jakiś symulator? Ja próbowałem pobawić się tym co mam czyli:

Obrazek
+ Galaxy S7: 1440 x 2560 px (5,10")
+ TrinusVR

ale wnerwia mnie to że widzę czarne boki i nie działa (dobrze) head tracking. Jestem ciekawy jak to wygląda z Oculusem, gdzieś to sprzedają? Można "przymierzyć" ?
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 966
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

25 sty 2017, 18:51

NA stare PC polecam GTR, GTR2, RACE07, GTREVO... !
Mac Berger
Posty: 69
Rejestracja: 16 lut 2015, 9:58
Model: NB FL

25 sty 2017, 23:12

Sprawdź discoVR w Wawie. Mają 2 samochody z oculusami a w nich bodajże CARS.
Pozdrawiam
Mac Berger
Kolek
Posty: 53
Rejestracja: 20 lip 2015, 9:27
Model: NC
Wersja: Energy 2.0 LSD 5MT
Lokalizacja: Alfter, DE / Bełchatów, PL

13 lut 2017, 16:24

Witam,

rozwazam wbijac w sim racing ze sprzetem takim jak ma tomasz01 i mam pytanie do wszystkich ktorzy uprawiaja sim racing oraz od czasu do czasu wybieraja sie na tor.

Poniewaz moim celem jest faktyczna/in real life poprawa umiejetnosci prowadzenia auta powiedzcie mi prosze:
1) Jak wiernie Assetto Corsa czy Project Cars odwzorowuja realne zachowanie auta?
2) Czy w waszym wypadku treningi na sim przynosza jakies realne efekty na torze czy raczej sim swoje, zycie swoje?

Mialbym do kupienia jeszcze kierownice Logitech G920 plus stojak, wiec staram sie przekonac siebie (i zone) ze to ma sens :).

Z gory dzieki za odpowiedzi,
Rafal

PS: Uprzedzajac, wiem o GT academy z nissanem ze tam koles zamiata, ale chodzi mi bardziej o zwyklych zjadaczy chleba ;).
PiotrekR
Posty: 503
Rejestracja: 16 mar 2011, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

13 lut 2017, 19:15

To zależy. Nie każdy jest w stanie przenieść wprost simracing na jazdę prawdziwym samochodem. Z jednej strony w prawdziwym samochodzie jest łatwiej, bo dociera do Ciebie dużo więcej bodźców. Z drugiej strony jest trudniej, bo dochodzi realne zagrożenie i dużo większe emocje.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

13 lut 2017, 23:31

Z pewnością na plus jest fakt że możesz sobie wgrać Poznań i spokojnie z symulatora wszystkich zakrętów się nauczysz, będziesz też wiedzieć czego się spodziewać po torze, oczywiście tylko do pewnego stopnia.

W kwestii realizmu to jest bardzo ciężki temat. Jeżeli ogarniesz już jazdę autem na symulatorze, nie mówię o żadnym mistrzostwie ale po prostu szybko bez błędów przejedziesz tor to zobaczysz że czasy które robisz pokrywają się z tymi które prawdziwe auto (oczywiście to samo) robi na prawdziwym torze. ALE... jak popatrzysz jakie czasy wyciągają ludzie którzy wymiatają w te gry to okaże się że Oni robią czasy o 10s lepsze niż profesjonalni kierowcy. Realizm w AC, PC, iRacing czy Rfactor2 jest generalnie na wysokim poziomie.
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 230
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

14 lut 2017, 9:33

Ja mam najwiecej doświadczenia z gran turismo. Ostatnio zacząłem grać w project cars - wszystko na konsolach.
Odnosząc to do prawdziwej jazdy moje pierwsze wrażenia z project cars są raczej negatywne aczkolwiek sporo w tym pewnie winy beznadziejnego domyślnego ustawienia pada. Gra wydaje się bardzo analogowa - co mnie nieco rozczarowało. Dziś odbieram kierownicę to zobaczę jak to się zmieni. Podobało mi sie do tej pory jedynie zachowanie tylnonapędowych aut o małej mocy i dobrej trakcji typu Ginetta G40. Pozostałe auta zachowują sie jakby jechały jak po lodzie a grając na pozbawionym precyzjnym padzie można się nieźle zdenerwować. Zgodzę się z poprzednikami co przednionapedowek. Są tragiczne, prawie arkadowe i masakrują opony. Zawsze tak samo wpadają w poślizg i na zimnych oponach jadą jak na trolejach ... co jest trochę absurdalne. Efekty swietlne i pogodowe raczej tylko irytują a gokarty w PC to totalny śmiech na sali. Mam jednak nadzieje że jak tylko dostanę kiere w swoje ręce zmienię zdanie.
A wracając do gran turismo na pewno muszę je docenić za odwzorowanie zachowania auta w zakręcie na granicy przyczepności i w poczatkowej fazie poślizgu - dotyczy to drogowych aut na drogowych oponach. Gorzej jest z zachowaniem przy zmianie obciążenia i pokonywaniu nierownosci a także w poznej fazie poślizgu które wydają się bardzo sztuczne i wręcz arkadowe. Równie akradowo gra wygląda w przypadku aut wyścigowych i wyścigowych opon. Fizyka opon ... ich zużycie i nagrzewanie rowniez maja niewiele wspólnego z symulacją. GT6 jest super jak ktos chce przejechać sie drogowyk autem po torze i zobaczyć jak to będzie kiedy lekko docisne tu i tam. Z pewnością daleko jej do symulacji.

Btw ... sprzedam Logitecha DFGT. Jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam na PW.
PiotrekR
Posty: 503
Rejestracja: 16 mar 2011, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

14 lut 2017, 10:11

Simracing i pad to oksymoron :D
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 230
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

14 lut 2017, 10:35

No fakt - nie jest moj ulubiony kontroler. Od kiedy pamiętam zawsze w tego typu gry grałem na kierownicy ale i na padzie da się pograć. Trigery są analogowe i można sprawnie dozować zarówno gaz i hamulec. Wiekszym problemem jest precyzyjne kierowanie choć da się też bokiem polatać w project cars. Caterhamem się super lata na padzie ale wraz ze wzrostem mocy zaczyna brakować precyzji. Dziś zobaczę jak to jest na kierownicy aczkolwiek nie liczę na to że to nagle wybieli gre z wszystkich niedoskonałości.
Jak by nie było to tylko gra. Można pewne dobre nawyki wyrobić jak umiejętne zakładanie kontry czy praca gazem ale odnoszenie czasów z gry do realiów to moim zdaniem co najwyżej pobożne życzenia.
ODPOWIEDZ