SimMC

SimMiataChallange

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

25 gru 2017, 17:19

Przywiązać go do panelu z pedałami. Jakieś smycze-reklamówki idealnie się do tego nadają. Od spodu można je przykręcić śrubą na płasko. Dodatkowo, jakaś gruba podkładka pod myszkę: pociąć na kwadraty i w każdym zrobić dziurkę. Jak podłożysz pod kółka, to w parze ze smyczą powinny skutecznie unieruchomić fotel :)
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

25 gru 2017, 21:32

nickesh v2.0 pisze:Przywiązać go do panelu z pedałami. Jakieś smycze-reklamówki idealnie się do tego nadają. Od spodu można je przykręcić śrubą na płasko. Dodatkowo, jakaś gruba podkładka pod myszkę: pociąć na kwadraty i w każdym zrobić dziurkę. Jak podłożysz pod kółka, to w parze ze smyczą powinny skutecznie unieruchomić fotel :)

Różne rzeczy próbowałem- zawsze w którymś kierunku jeździ- albo w tył, albo na boki, albo pedały się przesuwają, albo cały komplet robi wycieczkę wgłąb pokoju- niby grać się da, ale średnio to wygodne, dlatego myślę o jakimś tańszym kokpicie, albo nieco droższym, który mógłby robić jako zapasowy fotel w mieszkaniu.
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Rzoo
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2016, 21:52
Model: NA
Lokalizacja: Wolica Piaskowa

26 gru 2017, 11:19

https://www.olx.pl/oferta/stelaz-z-fote ... SkPZ.html#

Jak masz miejsce to możesz sobie sprawić coś takiego. My od ponad roku używamy i sprawuje się idealnie.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 gru 2017, 14:33

A czy przypadkiem Czester nie sprzedaje swojego customa?

Przy stelażach ze słupkiem na środku heel'n'toe to katorga. Niby drobnostka, ale np. iRacing bez tego nigdy nie do niczego nie dojdziesz - to podstawa. Ja mam całe kolana poobijane...
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 786
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

26 gru 2017, 15:53

nickesh v2.0 pisze:A czy przypadkiem Czester nie sprzedaje swojego customa?

Przy stelażach ze słupkiem na środku heel'n'toe to katorga. Niby drobnostka, ale np. iRacing bez tego nigdy nie do niczego nie dojdziesz - to podstawa. Ja mam całe kolana poobijane...

Czester nie wiem (poszukam po forum)- widziałem, że Bukos sprzedawał, ale już się sprzedał.
Stelaża ze słupkiem nawet nie szukam, grałem kilka razy i potwierdzam, że heel-toe zmienia się w hell-no (chociaż głównie Assetto katuję). Bardziej rozważam coś pokroju FK automotive ~160euro za kokpit z kubłem, albo kupno samego stelaża kokpitu i dokupienie gdzieś kubełka.
@edit - Czester też sprzedał :<
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
Rzoo
Posty: 76
Rejestracja: 08 mar 2016, 21:52
Model: NA
Lokalizacja: Wolica Piaskowa

26 gru 2017, 18:55

Ciekawe, ja tam problemów z heel'n'toe nie stwierdziłem, normalnie się można bez problemów zmieścić, tak przy hamowaniu lewą nogą też nie obijam. A jednego i drugiego często używam bo katuje rfactora2 i richard burns rally.
Tylko że to na pedałach thrustmastera t3pa, a nie na logitechowych, może dlatego?
Awatar użytkownika
Rudy
Donator
Donator
Posty: 666
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:24
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary I
Lokalizacja: Szczecin, Sandnes

27 gru 2017, 7:36

Rzoo pisze:Ciekawe, ja tam problemów z heel'n'toe nie stwierdziłem, normalnie się można bez problemów zmieścić, tak przy hamowaniu lewą nogą też nie obijam. A jednego i drugiego często używam bo katuje rfactora2 i richard burns rally.
Tylko że to na pedałach thrustmastera t3pa, a nie na logitechowych, może dlatego?



Mam dokladnie tak samo. Zadnych problemow. Mam fotel Playseat Evolution z poprzeczka miedzy sprzeglem i hamulcem i nie mam zadnego problemu. Pedaly t3pa pro z regulacja wiec moze tu tkwi sedno...
SMERFETA<----------
Red Bitch <------------------- Była...
SMERFETA TWIN<----------
Miata to nie auto, to stan umysłu...
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

27 gru 2017, 7:50

Sprzedałem
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

27 gru 2017, 9:01

Bardzo możliwe, że chodzi właśnie o te pedaly Logitecha. I pewnie jeszcze o pozycję drążka (czy jest bliżej stóp, czy... Jaj ;)
Awatar użytkownika
ma-rc
Donator
Donator
Posty: 167
Rejestracja: 27 paź 2015, 18:41
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Kontakt:

17 kwie 2018, 13:49

Siema, sprzedam swoją kierownicę oraz playseata. Jeszcze mam ps3 z gt5 i gt6 jakby ktoś był zainteresowany ;)

https://allegro.pl/playseat-evolution-b ... 25325.html
https://allegro.pl/logitech-g25-w-pelni ... 27503.html

Pozdr
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

21 sie 2018, 17:22

"A czy Ty jesteś już gotowy na zimę?" ;)

Obrazek

Obrazek
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

26 sie 2018, 11:42

Ej, geje, która z symulacji jest teraz - jeśli chodzi o model jazdy - na szczycie?
iRacing, na który dużo osób narzeka, że model jazdy sprzed wieków, rF2, rF1, AC?
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 sie 2018, 12:12

Ja męczę Project CARS i Project CARS 2. Wymagania ma dość wysokie. GeForce 970 GTX radzi sobie z 60 klatkami gdzieś miedź max a ultra.
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

26 sie 2018, 12:37

Mam 1050 laptopowe, więc luz, ale Maciek, która z gier dzisiaj ma najwięcej wspólnego z rzeczywistym prowadzeniem Miaty? iRacing niby zajebiste, ale mam wrażenie - sam nie wiem czego - braku naturalności, która jest np. w AC... W iRacing to najczęściej chodzi o wcelowanie w apex i odpowiedni balans masą - co oczywiście ma wiele wspólnego z rzeczywistością, ale jakoś takie to komputerowe, zerojedynkowe. A Ty? A Wy?
Awatar użytkownika
jerzj
Posty: 687
Rejestracja: 18 kwie 2011, 8:50
Model: NB
Wersja: Turbo
Lokalizacja: Warszawa

26 sie 2018, 16:33

Tez jestem ciekaw Waszych opinii.
Póki co jeździłem tylko w AC, gdzie NA łapie bez przerwy spiny i nie są się jechać prosto, bo każdy ruch kierownica i jest drift, za to ND prowadzi się super. Zamierzam ostro przysiąc tej zimy do sim racingu, także wątek będzie obserwowany :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 sie 2018, 17:13

Teraz wybór dobrych symulatorów jest na prawdę duży. A przecież te stare, jak Live For Speed, rFactor 1, czy Richard Burns Rally też wciąż dają radę. Może grafiką nie powalają, ale fizyka jest świetna. Assetto Corsa to właściwie ewolucja rFactora. W iRacing prowadzenie Miaty NC było bardzo wiernie odwzorowane. Project CARS ma niesamowity model pogody i świetnie wygląda. Szczególnie dwójka.

Większość z tych symulatorów ma już tak dobry model fizyki, że na naszym poziomie ciężko nawet ocenić, który jest lepszy. To chyba bardziej zależy od indywidualnych preferencji. Dlatego od niedawna zacząłem zwracać uwagę na pozostałe aspekty, np. wspomnianą pogodę, czy system zasad i kar wyścigowych, naturalne zachowania sztucznej inteligencji itd... Pod tym względem PC2 zdecydowanie wygrywa. Dlatego głównie w to pewnie będę naginał zimą. Poza tym to najnowszy tytuł - siłą rzeczy oferuje najwięcej.
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

26 sie 2018, 19:21

Czyli Project Cars 2 nie taki zły, jak piszą? Bo piszą zazwyczaj cieniasy z Gran Turismo?
A którą grę byś wybrał, gdybyś chciał na Silesia Ring pobić wroclovera za pół roku?
... oh wait...to mamy już chyba za sobą... Ślubexa za pół roku...
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 sie 2018, 19:56

Gran Turismo to świetna gra, ale do symulatorów, które wcześniej wymieniłem to się nie umywa. To półarkadówka. Poza tym, opinie ludzi... Serio? Większość poleci Ci Tyskie i wakacje w Mielnie ;)

Jeśli w ogóle Silesia Ring jest gdzieś dostępny, to pewnie w rFactorze, albo Assetto. Tak się składa, że Miaty też są dość fajnie odwzorowane. Do ogólnego podnoszenia skill chyba iRacing będzie najlepszy. Ale nie przez model fizyczny, tylko raczej przez bardzo restrykcyjny system, który wymusza precyzję i koncentrację. Niestety, żeby jeździć w iRacing bez frustracji musisz poświęcić mnóstwo czasu na wyjście z towarzystwa rookie. A to jest po prostu jakaś katorga... :(
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

26 sie 2018, 20:05

nickesh v2.0 pisze:Gran Turismo to świetna gra, ale do symulatorów, które wcześniej wymieniłem to się nie umywa. To półarkadówka. Poza tym, opinie ludzi... Serio? Większość poleci Ci Tyskie i wakacje w Mielnie ;)


żeby nie było - nigdy nie grałem i nabijam się z komentów typu "do dupy, na klawiaturze nie działa" "kupiłem pada i jak tym jeździć w rFactor, ta gra w ogule nie działa"....

nickesh v2.0 pisze:Jeśli w ogóle Silesia Ring jest gdzieś dostępny, to pewnie w rFactorze, albo Assetto. Tak się składa, że Miaty też są dość fajnie odwzorowane. Do ogólnego podnoszenia skill chyba iRacing będzie najlepszy.


Nie interesuje mnie Silesia, czy TP - bo to kwestia kilku godzin na wjeżdżenie się w konkretny tor, ale o odwzorowanie fizyki, szczególnie MX-5...

nickesh v2.0 pisze:Niestety, żeby jeździć w iRacing bez frustracji musisz poświęcić mnóstwo czasu na wyjście z towarzystwa rookie. A to jest po prostu jakaś katorga... :(


mam to już za sobą ;) nie było tak źle i długo :) ale jak ma się dzieci i ciągły brak czasu, kilka tygodni mija jak z bicza...
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 sie 2018, 20:24

A widzisz, z tym torem to nie jest wcale takie bez sensu. W tym wątku (gdzieś na poprzednich stronach) znajdziesz linki do Torze Poznań i Miaty NA na rFactora 1. Pamiętam jak wszyscy męczyliśmy to przez tydzień przed pierwszą wizytą MMC na TP. Po przyjeździe na tor szok, strach i respekt. A po sześciu zakrętach okazywało się, że znam nitkę na pamięć, znam optymalny tor jazdy i te ledwo zauważalne farby małe wzniesienie przy "Dębach", wiem gdzie jest ślisko, które tarki "wciągają", a które "odpychają". Resztę okrążenia przyjechałem z gazem w podłodze. I tak do wieczora. Od drugiej sesji mogłem się skupić tylko na kręceniu czasów. Normalnej robisz to dopiero w ostatniej sesji, bo cały dzień uczusz się toru i jego zakamarków, testujesz linię, przyczepność na zakrętach itd. Nie dbasz o czas pełnego kółka. Testujesz poszczególne fragmenty. A tak masz to już z głowy w dużej mierze. Masz 4 sesje na robienie progresu w laptime'ach :)
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

26 sie 2018, 20:49

Ja gram na ps4 w gran turismo, project cars i assetto corse.
Najlepszy symulator z tych trzech to AC. Najwięcej frajdy z jazdy jednak w GT. PC jest ładne i to koniec zalet tej gry. Model jazdy jest schematyczny i mnie osobiście obraża. Jeszcze tryb kariery jest ciekawie rozwiązany jednak drugi raz bym tej gry nie kupił i nie mam zamiaru sprawdzać PC2.
AC czasem wydaje mi się trudniejsze jak prawdziwa jazda hehe. Mam wrażenie że trochę ich z tym poniosło albo po prostu sama kierownica to za mało bodźców by wczuć się w auto jak w realu.
A do GT mam sentyment i lubie ten model jazdy. GT też daje mi chyba najlepsze wyczucie trakcji. Sam model jazdy jest jednak dość uproszczony. Jest ok jak długo masz trakcje lub jesteś blisko granicy jej utraty. Jak trakcja się kończy i zaczynają sie poślizgi to już robi się dziwnie. Kiepski jest model opon, pogody i ogolnie zmienność warunków jest słaba. Ma też najsłabsze AI. Ale jazda seryjnym autem na jego domyślnych oponach sprawia mi zawsze najwięcej frajdy. Najbardziej spocony jednak jestem po AC ;)
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

28 sie 2018, 11:36

Ktoś chętny na małe jesienne SIM MC w Assetto Corsa?

Maciek - w AC serwery są dedykowane do platform czy multi?
nygus7
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2009, 10:13
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Gdańsk

28 sie 2018, 22:47

Jestem chętny do pościgania, objaśnij mi tylko proszę na jakim serwerze i kiedy gramy (preferuję po 20:00).
Obrazek
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

29 sie 2018, 7:32

W AC nie ma crossplatform.
Ja mogę z wami pocigać się więc tylko korenspondencyjnie ;)
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

29 sie 2018, 16:10

AC - PC, serwer SIM Miata Challenge, zawody niedziela 21 lub 21:30
hasło - priv, jeśli ktoś zainteresowany.
nygus7
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2009, 10:13
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Gdańsk

29 sie 2018, 19:31

Poproszę o hasło na priv.

Info o graniu zapisane w kalendarzu żeby nie przegapić ;)
Obrazek
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

30 sie 2018, 21:33

na razie serwer otwarty. :senkju:
vito.exe
Posty: 3
Rejestracja: 13 sty 2016, 10:00
Model: Inny

12 wrz 2018, 8:37

Jak udała się ostatnia sesja? jakieś plany na kolejną?
nygus7
Posty: 18
Rejestracja: 06 lip 2009, 10:13
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Gdańsk

12 wrz 2018, 10:47

Ostatnim razem próbowałem znaleźć serwer "SIM Miata Challenge" ale mi się ta sztuka nie udała :(

Jakby co jestem nadal chętny.
Obrazek
konradviper
Posty: 114
Rejestracja: 10 lis 2017, 15:32
Model: NC FL
Lokalizacja: Katowice

12 wrz 2018, 13:29

Miata challenge SIM Bez Napinki
Jakoś tak się nazywa serwer.
Rozmowy, ustawki, hasła, szczegoły na fejsbuku raczej niż tu.
ODPOWIEDZ