SimMC

SimMiataChallange

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Kolek
Posty: 53
Rejestracja: 20 lip 2015, 9:27
Model: NC
Wersja: Energy 2.0 LSD 5MT
Lokalizacja: Alfter, DE / Bełchatów, PL

14 lut 2017, 10:49

Witam,

dzieki za odpowiedzi. Jesli chodzi o pada do sim to dla mnie jest to katasrofa. Mozna w to grac, ale jest to dalekie od przyjemnosci w moim wypadku. Dla kogos kto urodzil sie z padem w rekach pewnie nie jest to szczegolne wyzwanie, ale dla mnie to katorga.

Co do glownego watku, to z tego co widze chyba nikt nie traktuje tego jako trening przed torem aby osiagnac wymierne korzysci. Chyba bede musial to jeszcze przemyslec...


Pozdrawiam,
Rafal
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

14 lut 2017, 11:14

Ja traktuję to jako dobry trening i nie tylko ja. Mi zdecydowanie pomógł iRacing. Pomógł w technice i zwiększył wiedzę dot. jak brać różnego rodzaju zakręty i jakie są konsekwencje błędów.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Bimbak
Posty: 231
Rejestracja: 08 sie 2016, 14:50
Model: NC
Wersja: 3rd gen. Limited

14 lut 2017, 11:16

Jak planujesz podróżować po torach świata to na pewno pomoże ci nauczyć sie nitki tych wszystkich torów. Punkty hamowania nie będą sie jednak zgadzać. To samo odczucia przyczepności. Nie zastąpisz tym normalnej jazdy. Ale jak już pisałem idzie sie na grach nauczyć dobrej kontry i pracy gazem. Może też trochę odwagi pomoże złapać ... gorzej jak tej ci nie brakuje i masz wręcz odwrotny problem ;)
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

14 lut 2017, 12:03

Sam to traktuje jako dobrą zabawę, żeby mieć zajęcie w zimie jak mazda sobie czeka na sezon, ale na symulatorach można jak najbardziej poprawić swoją technike
Tylko słowo klucz to "symulator", project cars to nie jest symulator
rfactor 2, iracing - tutaj faktycznie można poprawić swoje umiejętności



Jeśli poziom realizmu wystarcza dla Maxa Verstappena żeby sobie na spokojnie przećwiczyć takie manewry, a potem zrobić to samo w rzeczywistości, to nie da się kwestionować że na symulatorach idzie się podszkolić
Kolek
Posty: 53
Rejestracja: 20 lip 2015, 9:27
Model: NC
Wersja: Energy 2.0 LSD 5MT
Lokalizacja: Alfter, DE / Bełchatów, PL

14 lut 2017, 12:30

W koncu pozytywne opinie :).

D4C - wspominalem o XBO, takze iRacing oraz rFactor odpadaja. W moim wypadku zostaje AC oraz PC. Czytalem recenzje o nich na zagranicznych forach sim racing i choc AC zdecydowanie wygrywa, to PC ma zdecydowanie blizej do AC niz do Forzy (simcade). Nie jezdzilem jednak na tych wspomnianych przez Ciebie, jakie byly Twoje odczucia w bezposrednim porownaniu? Hehe mysle ze Max nie ratuje sie sytemem za 3k PLN tylko raczej za 3Mio PLN, ale slusznie, symulatory sa coraz szerzej wykorzystywane i spelniaja swoja role:).

Bimbak - kontra czy praca gazem to juz sa wymierne korzysci, dzieki :). Nie zamierzam zastepowac normalnej jazdy, to pewne. Moze kiedys sie wybiore na tor (Nurburgring i Spa w sumie rzut beretem), ale kiedy juz sie to stanie nie chce przydzwonic na pierwszym lepszym zakrecie i wyladawac na YT :).

czester_ - dzieki bardzo za info, tego wlasnie szukalem. U mnie iRacing odpada (nie ma wersji na XBO), ale z tego co wiem Assetto Corsa jest na poziomie iRacing jesli chodzi o realizm (roznica jest w online, bo iRacing = online). Takze tutaj jak najbardziej spoko :).

Dziekowac,
Rafal
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

14 lut 2017, 12:34

Grałem w AC i wydaje się "prosty" i nienaturalny. Ale to tylko moja opinia.

A iracing chodzi na byle-laptopie
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

18 lut 2017, 15:41

Chciałem VR ale już nie chcę... :lol:

"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

22 lut 2017, 1:34

Też chciałem, ale teraz to chyba wolę jednak Azjatkę :mrgreen:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

13 cze 2017, 19:40

To ja tylko to tu zostawię ;-)

logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

21 wrz 2017, 15:33

@turbo pchała, gdzie ten Twój nowy projekt racing seata ? :)
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

21 wrz 2017, 15:38

Na razie rebus:

Obrazek

+

Obrazek

+

Obrazek
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

26 wrz 2017, 16:51

:D

Wykosztowałem się ostatnio na takie cudo:

Obrazek

Bardzo przyjemnie się w tym jeździ, przepaść w porównaniu do zwykłego montażu do biurka, do tego składa się razem z kierownicą i mieście w szafie więc jak to ktoś określił ma "wysoki współczynnik akceptowalności u płci pięknej"

Z minusów to cena i to że nie składa się zamocowanym drążkiem od zmieny biegów (trzeba go wcześniej odpiąć).
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

26 wrz 2017, 18:53

Czester, mam ten sam stojak. Zrobisz mi takie mocowanie na biegi? :D
Z ilu browców ono się składa? ;)
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

26 wrz 2017, 23:22

nickesh v2.0 pisze:Czester, mam ten sam stojak. Zrobisz mi takie mocowanie na biegi? :D
Z ilu browców ono się składa? ;)


Miałem gratis do stojaka. 290zł na allegro chyba za komplet.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

27 wrz 2017, 13:42

No to kicha, bo ja kupiłem używany (w idealnym stanie) stojak bez tego dodatku, za 140 PLN. Masz jakiś inny pomysł? :>
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

28 wrz 2017, 1:07

Na allegro można dokupić sam uchwyt

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

28 wrz 2017, 20:30

Ja sobie sam dorobiłem uchwyt tyle że trochę inny bo do innego zestawu. Zrobiłem to właśnie dlatego że oryginalny kosztował coś z 200zł a to jest po prostu kawałek ceownika :] Jak byś miał dokładny wymiary to może dasz radę zrobić samemu, ew. możesz potrzebować pomocy z zagięciem blachy ale w warsztatach gdzie mają zaginarki jak komuś będzie się chciało Ci pomóc to to zrobią za piwo albo za darmo.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

08 paź 2017, 9:59

Gra ktoś z Was w Project Cars2? Kupiłem i pojeździłem trochę przez weekend - bardzo przypadł mi do gustu.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

09 paź 2017, 7:15

Jest świetny! Miałem okazję pojeździć z Oculus Riftem, na sprzęcie z dobrą kartą. Wrażenia są niesamowite. Momentami można dać się przekonać, ze to rzeczywistość. Oczywiście brakuje jeszcze rozdzielczości (choć nie wiem, czy nawet 8k wystarczy, żeby wyeliminować pixelozę w punkcie skupienia wzroku, na końcu drogi, czyli tam, gdzie powinien spoglądać kierowca przez cały wyścig).

Sam PC2 też miażdży. Świetny moduł pogodowy. Choć i w jedynce było już bardzo dobrze. Ale teraz kałuże wysychają, albo są rozjeżdżane przez inne samochody. No i wygląda to przepięknie. Z czystym sumieniem można powiedzieć, że to pełny fotorealizm.

Jedyne, co mi przeszkadzało to trochę przerysowana reakcja auta na aquaplaning. Może to jeszcze dopracują.
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

09 paź 2017, 13:20

Dokładnie, muszę gdzieś dorwać Oculusa żeby zobaczyć jak to działa, póki co VR próbowałem tylko z telefonu i chociaż efekt fajny to odrzuca mnie wąskie pole widzenia.

Co do PC2 to chyba specjalnie trochę przejaskrawili parę rzeczy ale dzięki temu niesamowicie czuć auta. Dokładnie czuć kiedy się wjedzie w kałuże, kiedy włączy się ABS, kiedy auto zaczyna tracić przyczepność. To co mi się jeszcze bardzo podoba to jak auta jeżdżą; dla przykładu trzy auta z napędem na cztery koła; w Gran Turismo jeździły by tak samo a tutaj mercedes jest ewidentnie podsterowny, EVO jedzie równo, Jaguar jest nadsterowny.

Jest też to czego mi brakowało czyli tryb jazdy na czas w którym można ścigać się z czasami innych graczy czy też znajomych.

Nie podoba mi się tylko brak słabych auta... jest MX5 ale ma chyba 1200koni : ] Wolałbym więcej aut w okolicy 150-300koni.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

10 paź 2017, 8:37

tinuviel pisze:Nie podoba mi się tylko brak słabych auta... jest MX5 ale ma chyba 1200koni : ] Wolałbym więcej aut w okolicy 150-300koni.
Nie no, jest kilka takich. Toyota GT86 jest rewelacyjna. To chyba moje ulubione auto w Project CARS. Ginetty, Formula Rookie, kilka klasyków (np. stary Mercedes SL). Największym zaskoczeniem był dla mnie Mustang z '66, choć zwykle nie lubię Mustangów, a w zasadzie całej amerykańskiej motoryzacji ;) . Jak zawsze, jest cholernie miękki. Jednak symulator pozwala to poczuć w stu procentach i to jest super! Buja się na wszystkie strony, ale można się tym bawić - przerzuć masę w zakrętach na górkach, przy dohamowaniach, walczyć z tym na mokrym... Dokładnie czuć każdy ruch auta. Symulacja jest niesamowita.
tinuviel pisze:póki co VR próbowałem tylko z telefonu
Różnica jest kolosalna. Obczaj Oculusa :)

Dodatkowo, mój znajomy dorobił sobie force feedback na hamulcu i gazie w Logitechu G27, przy użyciu Arduino. Pedał hamulca odbija i drga, jak normalny pedał hamulca w aucie z ABS-em. Gaz wibruje na utracie trakcji przy przyspieszaniu. Tu akurat nie ma symulacji, bo normalnie powinieneś czuć to tyłkiem, ale można się przyzwyczaić. W każdym razie, utratę przyczepności czuć jak w rzeczywistości. Bez tego nie jestem świadomy nawet połowy sytuacji, w których opony się odklejają. A jeździłem wcześniej bardzo dużo i wczutkę złapałem na prawdę niezłą. Dopiero FFB na pedałach uświadomił mi, jak się ślizgam po torze. Chyba poproszę kumpla o asystę w zrobieniu tego u siebie, w G25.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

23 lis 2017, 22:29

Black Friday na Steamie :) Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
booschie
Posty: 300
Rejestracja: 22 mar 2016, 15:15
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

24 lis 2017, 23:18

nickesh v2.0 pisze:Black Friday na Steamie :)


Diabeł

Obrazek
NB 1998 "Piorun"
facebook.com/mx5nbpiorun
mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=20359
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 gru 2017, 22:12

iRacing na 3 miesiące jest teraz za pół ceny dla posiadaczy kont. A dla nowych użytkowników za $3.
Awatar użytkownika
ace
Donator
Donator
Posty: 565
Rejestracja: 03 kwie 2017, 22:35
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Wrocław

19 gru 2017, 1:42

Zaczynam się powolutku wkręcać. Gra ktoś z (okolic) Wrocławia? Miata od 2 miesięcy w garażu, smutek straszny.
NBFL 1.8 - Blues Beatdown | NC SPEC - Rocambolesco
Tyś tyś?
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2635
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

19 gru 2017, 9:05

Ja na PS4 i Asseto Corsa. Jakby było towarzystwo to chętnie pokręcę się online.
Do tego jest zamysł, żeby dołączyć do Wrocławskiego racesim (do znalezienia na fb). Mają 5 stanowisk bardzo fajnie przygotowanych i organizują rozgrywki ligowe, w tym np na TP. Jest kilka symulatorów do wyboru. Na pewno nie będzie problemu aby pośmigać Miatą.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

23 gru 2017, 8:39

Kolejny strzał. Asseto Corsa jeszcze taniej: -60%.Obrazek
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

23 gru 2017, 12:07

no to jest idealna okazja żeby pośmigać po 'ringu cupową ND ;]
czy ktoś ogarnia stawianie serwera dla AC?
miata lov!
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

23 gru 2017, 14:14

Ja jestem out do końca miesiąca. Ale powodzenia :)
Awatar użytkownika
rachey
Posty: 785
Rejestracja: 21 lip 2013, 13:18
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Gliwice

23 gru 2017, 19:13

matpilch pisze:no to jest idealna okazja żeby pośmigać po 'ringu cupową ND ;]
czy ktoś ogarnia stawianie serwera dla AC?

Mogę ogarnąć temat po świętach.
Swoją drogą szukam stelażu z fotelem pod kierownicę- poleca ktoś coś z tańszych rozwiązań? Mnie szlag trafia z fotelem na kółkach, który odjeżdża co zakręt.
Soul Red NB- kiedy mózg mówi ND, ale portfel mówi NB
ODPOWIEDZ