SimMC

SimMiataChallange

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rudy
Donator
Donator
Posty: 666
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:24
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary I
Lokalizacja: Szczecin, Sandnes

11 mar 2016, 20:34

No tak, tylko puchar NC odbywał się na ogólnodostępnych torach a tu widzę że wraz z nadejściem ND trzeba za wszystko płacić :lipa: W tej chwili nawet nie można wrócić do pucharu NC. Poza tym wykupywałem konto nie po to żeby gonić własnego "ducha" na indywidualnej czasówce. Z tego co widzę to w tej chwili nawet otwarte treningi są na płatnych torach (dzisiaj Road Atlanta na przykład) :facepalm: Chyba że czegoś nie ogarniam...
SMERFETA<----------
Red Bitch <------------------- Była...
SMERFETA TWIN<----------
Miata to nie auto, to stan umysłu...
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

11 mar 2016, 20:44

Wczoraj otwarte treningi i wyścigi dla ND były normalnie. Dziś ich nie ma.
Natomiast uważam, że nie ma sensu na razie się "ścigać". Pamiętaj, że ND dopiero wyszła i wszyscy potrzebują czasu by się wjeździć. Kto będzie ryzykował spadek rankingu przez błędy. Nie widziałem kierowcy który ściga się autem do którego dzień wcześniej wsiadł.

Myślę, że za tydzień - dwa wyścigi zagoszczą. Wczoraj np. treningi były pełne i otwarte na 2h (zawsze są na 1h). Wyścigów było o połowę mniej i nie zapełniały się do końca. Również po czasach na treningach widać, że ludzie się wjeżdżają. Nawet aut nie mają pomalowanych jeszcze.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Rudy
Donator
Donator
Posty: 666
Rejestracja: 27 mar 2015, 17:24
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary I
Lokalizacja: Szczecin, Sandnes

11 mar 2016, 20:56

No właśnie wczoraj polatałem trochę w kilku wyścigach i powiem że ND jest....MEGA. O niebo lepiej ją czuje. Jest zwarta, szybka i generalnie in plus w porównaniu do ociężałej NC. Jedynie ND bardziej nerwowe i na tarkach lubi wyspinować. Przynajmniej takie moje pierwsze laickie wrażenia. Generalnie ja wyścigi traktuje czysto rozrywkowo, bez spiny i ciśnienia na rank. Po prostu lubię się pościgać z kimś więcej niż z własnym "hot lapem". Zobaczymy co będzie dalej, bo na razie trochę mi ciśnienie skoczyło... :evil:
SMERFETA<----------
Red Bitch <------------------- Była...
SMERFETA TWIN<----------
Miata to nie auto, to stan umysłu...
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

11 mar 2016, 21:04

Jest dużo bardziej nerwowa ale też o wiele bardziej realna ogólnie. Nadsterowna ale i podsterowna jak za dużo gazu dasz. Widzę po sobie ze o ile na dużych torach jest poprawa w czasie o tyle małe sprawiają duuuzo problemów
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Kidman
Posty: 376
Rejestracja: 13 maja 2013, 16:46
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

12 mar 2016, 13:11

Teraz jest 13 tydzień i nie ma żadnej regularnej serii. We wtorek się okaże, czy w nowym cupie będą płatne tory.
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

30 mar 2016, 17:23

Finally !! :winner:

Mazda w Assetto Corsa zawita 18 maja, a pozniej kolejne modele marki :)

We are glad to confirm that the Mazda brand has joined Assetto Corsa and will be represented by some of its most iconic models: the first-generation Miata and the brutal and awesome 787B will be added to Assetto Corsa as free updates later this year. The 2015 MX-5, MX-5 2015 Cup and the RX-7 will be part of the upcoming Assetto Corsa Japanese Pack, available on Steam by May 18th. The most-wanted pack, including a number of vehicles requested by the community, will feature the new Mazda MX-5 road/cup car, the RX-7, the 2015 Nissan 370Z Nismo, the Nissan GT-R 34, the Toyota Supra in three versions, and the Toyota AE-86 in two versions. The production team is working hard to complete the work on physics, graphics and sounds, with the aim to produce an unforgettable, massive Japanese pack to be crazy about. The same package will also be available on console after its launch.


Calosc tutaj:

BLOG
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

31 mar 2016, 20:25

Na co zwrócić panocki uwagę przy zakupie używki G25/G27 ? Jakieś pułapki , coś? Z góry dzięki za wszelkie sugestie ... :kciuk:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

31 mar 2016, 23:07

- W mojej kiedyś zmieliłem kompletnie cały środek. W ogóle nie było tego czuć. Dosłownie nic. Po prostu kiera przestała działać. Jakbym teraz kupował używkę, zażyczyłbym sobie zdjęcie środka, bo rozkręca się to banalnie, a ryzyko jest dość wysokie.

- Jest też znana usterka z "kółkiem optycznym", które pęka i kiera przestaje odpowiednio czytać pozycję. Podobno da się je skleić i przez jakiś czas działa.

Obrazek
(czarne kółko ze "szprychami")

- W G25 drążek skrzyni biegów jest dość lichy. Zdarza się, że ludzie go łamią i sklejają. Słyszałem też o kilku przypadkach popsucia skrzyni w trakcie przełączania z "H" na sekwencję (w G25 jest taka opcja, a w G27 już ją usunęli). Trzeba pooglądać, czy nie ma pęknięć. W G27 drążek jest już trochę solidniej wykonany.

- Skóra na kierownicy jest solidna, ale czasem puszczają szwy. Zaczyna się to od połączenia ramienia poziomego z kołem kierownicy, w miejscu styku z kciukami.

- Jest taka ogólna zasada, że kierownice Logitecha psują się najbardziej od NIEużywania. Wysuszony smar, zastany lub "niedotarty" mechanizm. Ludzie trzymają je przez lata w szafie i sporadycznie wyciągają na kilka dni. Daje to ten sam efekt, co gazowanie do odciny na zimnym silniku :mrgreen:
remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

03 kwie 2016, 11:19

Dzięki wielkie nickesh za info. Nie wiem co wybrać G25 vs G27, ale chyba większa szansa na dobry stan tej drugiej ?

Zastanawiam mnie też możliwości / kompatybilność z konsolami, - w sumie chciałem pograć trochę na PC, ale jak dzieciaki będą miały jakiegoś xboxa lub ps-a , to warto rozważyć taką możliwość ...
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

03 kwie 2016, 12:52

Kompatybilność jest chyba taka sama w obu przypadkach. Na PC-tach, PS3 i PS4 obie mają pełne wsparcie. Na nowych xboxach też chyba działają (nie sprawdzałem).

Mnie w G27 wkurzają przyciski na ramionach kierownicy (ciągle je przypadkowo wciskam) i w rajdówkach bardzo brakuje trybu sekwencyjnej skrzyni biegów (w G25 można przełączyć - w G27 już nie). A tak poza tym to właściwie te same kierownice. Paradoksalnie, G25 są ostatnio w jakiś dziwnie wysokich cenach, bo za nową serię (G29) Logitech chce jakieś chore pieniądze, więc ludzie szukają używek, a skoro jest popyt, to cena rośnie. Ale akurat znalazłem takie coś:

http://allegro.pl/kierownica-logitech-g ... 92716.html

Tym panelem z pedałami bym się nie przejmował, bo można go wymienić za kilkadziesiąt zł. W sumie można by od razu zmienić na ten z G27. Podobno jest w czymś lepszy...
Awatar użytkownika
MichaU
Donator
Donator
Posty: 391
Rejestracja: 29 lis 2014, 6:55
Model: NC FL
Lokalizacja: Warszawa

04 kwie 2016, 8:44

G27 działa z PS4? Serio?
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 kwie 2016, 9:05

W mordę jeża, faktycznie, coś namieszali. Widziałem ostatnio GT7 na PS4 z G27 i byłem przekonany, że to no normalnie podpięta kiera. Ale wygląda na to, że mieli jakiś konwerter (coś w tym stylu https://www.facebook.com/match4newconso ... 933647768/). Co za jelenie. Dobrze, że ostatnio zmieniłem konsolę na PC-ta :D
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

04 kwie 2016, 10:29

Slowo nie bylo powiedziane o GT7, a Ty widziales jak graja na G27 do tego? No ciekawe :p
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 kwie 2016, 11:35

Motyla noga, chodziło mi o Project Cars! :bang:

Nie ogarniam, słaby weekend miałem. Mylę kierunkowskazy z obrysówkami :facepalm:
Daję sobie bana na wątki forumowe merytoryczne do jutra :?
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

04 kwie 2016, 16:07

To w Carsy na PC mogli grać na G27, ale na PS4 to już tylko na G29, której chyba byś nie pomylił z G27. No chyba że miałeś aż tak zły weekend :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

05 kwie 2016, 16:02

To była domówka, na której zjawił się kumpel, który ma G27. Inny przytargał PS4, a jeszcze jeden Project Cars. Pamiętam, jak przez mgłę ( :roll: ). Większość pozostałych też ( :lol: ). Wiem, że próbowali podłączyć G27, ale podobno był jeszcze ktoś z jakimś Thrustmasterem. Inspirowani jakimś filmikiem z youtube'a, próbowali też zmiksować pedały z kierownicą. Ale ja już tego nie widziałem, a nikt z obecnych nie pamięta, w jakiej konfiguracji, ani czy finalnie się to udało :ryjezesmiechu:
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

07 kwie 2016, 12:33

Z next genami to kompatybilna jest chyba G29 i G920 (?), ale chyba tylko z PS4 konkretnie. Do xklocka to chyba Fanatec cos zrobil.

Moim zdaniem to nie warto brac G27 teraz, ani uzywki ani nowej. Cena nowej strasznie skoczyla, a za 1300 mozna miec Thrustmastera T300/RS/GTE (do wyboru), jest na pasku (cichszy), wymienne kolo kierownicy. Blizniak T500RS, ale podobno lzej troche sie nim kreci wiec moze mniejsze zakwasy beda :)

Sam sie do niej przymierzam bo DFGT glosny i nieprecyzyjny momentami.
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
fifomaniak
Posty: 1023
Rejestracja: 01 wrz 2012, 16:53
Lokalizacja: Wrocław

07 kwie 2016, 15:56

G29 jest do PS4, G920 do Xboxa One. DFGT też strasznie skoczyły po zakończeniu sprzedaży, porypało ich wszystkich :roll:
Obrazek
logimen
Posty: 1555
Rejestracja: 07 lip 2010, 20:19
Model: NB
Wersja: 3 BK / 10th Anni
Lokalizacja: Piaseczno

07 kwie 2016, 19:20

fifomaniak pisze:G29 jest do PS4, G920 do Xboxa One. DFGT też strasznie skoczyły po zakończeniu sprzedaży, porypało ich wszystkich :roll:


No nie wiem. Ostatnio gdzieś widzialem DFGT po 399 pln :|
Pozdrawiam, Artur
Ex Madzia
tinuviel
Donator
Donator
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2015, 22:42
Model: Inny
Wersja: MR2 ZZW30
Lokalizacja: Wrocław

07 kwie 2016, 23:25

Gran Turismo 7 + PS 4.5 + PS gogle VR + kierownica... może być ciekawie, ale to dopiero za rok:)

Coś mi się skopało z Project Cars... mam 12fpsów w zasadzie nie zależnie od ustawień, tyleż samo co na zintegrowanej karcie.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

08 kwie 2016, 21:13

Do Barcelony i na Laguna Seca można pojechac wygrywając MMC, ale nie tylko tak :D
http://www.iracing.com/mazdaeuropeanmx5cup/

Kto startuje ? :D

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

08 kwie 2016, 21:57

iRacing od dawna promuje ten tor. Zresztą, wszystkie inne symulatory i półsymulatory też. Mamy dobrze opanowane. To kolejny sygnał, że bez problemu załapię się do europejskiej "top 3" i pojadę do stanów ścigać się gejowozem!!! :ryjezesmiechu:
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

09 kwie 2016, 3:11

vr ma za niska rozdzielczosc i odswiezanie na takie szybkie zabawy. probowalem, mordęga dla oczu.
Awatar użytkownika
ma-rc
Donator
Donator
Posty: 167
Rejestracja: 27 paź 2015, 18:41
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Kontakt:

14 kwie 2016, 21:25



:o
gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

14 kwie 2016, 21:50

rafal87 pisze:vr ma za niska rozdzielczosc i odswiezanie na takie szybkie zabawy. probowalem, mordęga dla oczu.

Na czym próbowałeś? Jeśli chodzi o odświeżanie to u mnie przy oculusie dk2 był problem żeby zrobić 75fps'ów w 1080p, ale to problem komputera a nie vr jako takieto. Natomiast z rozdzielczością jest trochę problem (bo skupia się wzrok raczej na "następnym zakręcie", a nie desce rozdzielczej.
gzy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 kwie 2016, 9:34

gzy pisze:Natomiast z rozdzielczością jest trochę problem (bo skupia się wzrok raczej na "następnym zakręcie", a nie desce rozdzielczej.
No niestety, żeby uzyskać naturalny obraz, potrzebne są o wiele wyższe rozdzielczości, albo jakiś sprytny myk, który będzie potrafił dynamicznie zmieniać rozdzielczość w określonym obszarze ekranu. Oko ma "nierównomiernie" rozłożoną rozdzielczość. Na środku pola widzenia jest o wiele większa, niż na obrzeżach. Dlatego Oculus potrzebuje ekranu o nierównomiernym zagęszczeniu pikseli. Jak w końcu ktoś go porządnie zrobi, to będzie można uzyskać wrażenie oglądania obrazu w rozdzielczościach 8, 16, czy 32k, mimo że komputer wciąż będzie miał do obliczenia tylko 12 milionów pikseli, jak to jest obecnie przy renderingu 4k. Czyli obecny poziom software'u jest wystarczający, obecna moc kart graficznych też. Potrzebny tylko wyświetlacz o nierównomiernym rozkładzie rozdzielczości.
ma-rc pisze:
Boskie! :o
gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

15 kwie 2016, 10:53

nickesh v2.0 pisze:Czyli obecny poziom software'u jest wystarczający, obecna moc kart graficznych też. Potrzebny tylko wyświetlacz o nierównomiernym rozkładzie rozdzielczości.

Wystarczy bardzo duża rozdzielczość, jest nawet lepsza, bo oko ci się rusza i nie zawsze skupiasz wzrok na środku. Jeśli chodzi o software to jest już działające rozwiązanie. Niemiecka firemka SMI dokłada do gogli eye tracking i ma demko które renderuje pełną rodzielczość tylko tam gdzie użytkownik akurat skupia wzrok.
gzy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 kwie 2016, 10:58

Czyli jest wyświetlacz 16k, ale karta grafiki renderuje tylko część pikseli, bo poza aktualnym punktem skupienia wzroku renderuje co drugi / co trzeci / co n-ty piksel? Jestem ciekawy efektu :)
gzy
Posty: 727
Rejestracja: 03 paź 2012, 10:27
Model: NA
Wersja: 1.8t
Lokalizacja: wwa

15 kwie 2016, 11:05

nickesh v2.0 pisze:Czyli jest wyświetlacz 16k, ale karta grafiki renderuje tylko część pikseli, bo poza aktualnym punktem skupienia wzroku renderuje co drugi / co trzeci / co n-ty piksel? Jestem ciekawy efektu :)

Mniej więcej tak, tu masz taki proof-of-concept http://www.youtube.com/watch?v=2HS2p2BmVsk
gzy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

15 kwie 2016, 11:11

Rewelka! W końcu gogle VR zaczynają mieć praktyczny sens :)
ODPOWIEDZ