Różnice w cenach ubezpieczeń!

O ile taniej można ubezpieczyć?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

09 lip 2008, 16:38

Może was to zainteresuje:

Szukałem ofert ubezpieczeniowych dla mojej Madzi (NBFL 2001 1.8 Sport). Wg katalogu jest warta 40 200 zł (ciut dużo jak na mój gust, no ale tak piszą). Dane kierowcy: prawo jazdy od 10 lat, zniżki AC i OC każda po 30%.

Porównałem oferty trzech "tanich" ubezpieczycieli: Axa, Liberty i mBank (czyli BRE Ubezpieczenia).
    :arrow: Axa: przede wszystkim zniechęciła mnie koniecznością podawania miliardów róznych informacji, o które nie pytają inni ubezpieczyciele, i wolnym ładowaniem strony. No ale dotrwałem do końca :) Oferta wyszła koszmarnie droga: przy pełnym pakiecie (porównywalnym z tym, co oferuje Liberty i mBank) wyszło 4452 zł ( :!: :shock: :!: ), przy czym i tak jest 15% udziału własnego w szkodzie oraz tyle samo przy kradzieży (czyli jeśli uszkodzimy coś wartego 1000 zł, to dostaniemy tylko 850 zł; analogicznie przy kradzieży samochodu dostajemy tylko 85% jego wartości).

    Druga wersja to 3688 zł, przy czym tez jest 15% udział własny i w dodatku AC NIE OBEJMUJE kradzieży, tylko uszkodzenia, i oferta nie zawiera NNW!!. Dodatkowo jakiś kiepski Assistance. Ogólnie - TOTALNY SZAJS. :twisted:
    :arrow: Liberty - ci przynajmniej mają uczciwe warunki: w wersji Premium nie ma udziału własnego, zwracają koszt nowych części a nie pomniejszonych o amortyzację.
    OC+AC Premium, NNW na 20 000 zł, Premium Assistance. Suma: 3946 zł
    :arrow: mBank - te same warunki, tzn. czyli zwrot wartości nowych części, a nie pomniejszonych o amortyzację; zwrot 100% wartości przy uszkodzeniu i kradzieży; oraz Assistance Super (m.in. samochód zastępczy w razie awarii naszego) - w sumie wyszło 3032 zł (!!)


Powiem wam, że nie sądziłem, że różnice są tak gigantyczne. Kupując w Liberty zaoszczędzamy ok. 500 zł w stosunku do Axa, a w mBanku - ok. 1400 zł!

Problem polega na tym, że kiedy porównuje się te najbardziej reklamowane wersje ubezpieczeń, to ceny są podobne, ale diabeł tkwi w szczegółach, bo rózny jest zakres ubezpieczenia.

Np. bardzo nieuczciwym posunięciem jest coś, co często stosują ubezpieczyciele - w przypadku uszkodzenia zwracają nam koszt części pomniejszony o amortyzację. Rozumowanie jest takie: skoro auto ma 7 lat i jest odpowiednio mniej warte niż nowe, to tak samo mniej warte są części zapasowe -- ale to bzdura, bo przeciez nie kupujemy tych części na szrocie (zwykle :wink: ) tylko w sklepie, gdzie płacimy za nowe. Więc zapłacimy za część np. 1000zł, a dostaniemy 400zł zwrotu. Dość skandaliczne.

Co o tym sądzicie?
oncia
Posty: 230
Rejestracja: 07 maja 2008, 18:03
Lokalizacja: Kielce/Szczekociny

09 lip 2008, 21:48

Proponuję jeszcze sprawdzić uniqa nie wiem czy jeszcze jest promocja - dali 60%zniżki na ac
http://www.uniqa.pl/uniqa_pl/cms/index.jsp
ale wszystko zależy od wariantu ubezpieczenia : zniesienie udziału własnego itp
Belgrath
Posty: 16
Rejestracja: 11 mar 2008, 13:09
Lokalizacja: 3miasto - Gdańsk

10 lip 2008, 5:22

Ja za swoją Miatę z 2005 r. 1,6 NBFL wartą według katalogu 58000 zł zapłaciłem w CU comercial union direct OC+AC 2000zł (z udziałem własnym 500zł) na OC miałem 60% zniszki a na AC 0%
callum
Posty: 743
Rejestracja: 31 maja 2008, 18:42
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

10 lip 2008, 9:50

oncia pisze:wszystko zależy od wariantu ubezpieczenia : zniesienie udziału własnego itp


No właśnie, te szczegóły wiele zmieniają. Ja patrzyłem na wariant maksymalny, bez żadnego udziału własnego, z Assistance na całą Polskę i z samochodem zastępczym itp. itd. Przy tych samych parametrach Uniqua zaproponowała 4660 zł (ale bez tej promocyjnej zniżki, o której piszesz, tylko 30%) a CU - 4374.

Belgrath pisze:Ja za swoją Miatę z 2005 r. 1,6 NBFL wartą według katalogu 58000 zł zapłaciłem w CU comercial union direct OC+AC 2000zł (z udziałem własnym 500zł) na OC miałem 60% zniszki a na AC 0%


To szok, mi za moją, wartą 40 000, wyliczyli 4374zł. Ale ja miałem też Assistance max+samochód zastepczy+NNW, więc może to robi taką różnicę.

Czyli potwierdza się, że :twisted: tkwi w szczegółach ;)
Standby
Posty: 907
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:08
Lokalizacja: Vava Town
Kontakt:

10 lip 2008, 9:58

sprawdź CU Direct, w marcu płaciłem 1400zł za ubezpieczenie pakiet OC,AC,NW wraz ze zwyżką za dodatkowego użytkownika poniżej 26 roku życia. 60% zniżki na OC, 0% na AC
Łoś
Szymon
Posty: 73
Rejestracja: 14 sie 2007, 12:54
Lokalizacja: Poznan

10 lip 2008, 14:42

Ja rowniez wybralem AC w CU Direct (jakos w lutym) 60% znizki z OC, bez udzialu wlasnego + moja zwyzka ;] (dostalem tez jakis maly rabat, z uwagi na to, ze ojciec ma tam inna polise). Wyszlo okolo 670pln - taniej nie znalazlem.
OC mam w hestii. W maju konczyla mi sie umowa, pomyslalem, ze korzystaniej bedzie zmienic na CU Direct... Okazalo sie, ze taniej bedzie jednak przedluzyc umowe na OC z hestia - roznica ponad 100zl.
ODPOWIEDZ