Tani roadster od Porsche?

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

B4ndit
Posty: 157
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:10
Model: Inny
Wersja: BMW M2, ex NCFL
Lokalizacja: Katowice/Warszawa/Berlin

16 cze 2014, 8:39

Jakieś plotki o "tanim", albo raczej tańszym Boxsterze.

http://www.leftlanenews.com/porsche-718.html

W skrócie:
  • Tańszy o ~10 000 funtów od Boxstera (czyli w Polsce pewnie poniżej 200 000zł)
  • Mniejszy od Boxstera
  • 4 cylindrowy 2.0l "boxer" 286 koni lub 2.5l 360 koni (2l boxer? Akcyza 3.1% a nie 18.6%? 8-) 200 000pln *(1.031/1.186) = 174 000 pln?)
  • 1190 kg
  • 2016 rok?

Te przewidywane moce silników są "trochę" dziwnie naciągane, szczególnie biorąc pod uwagę że obecny 2.7l w Boxsterze ma 265 koni. Chociaż do Macan podobno szykują 2.0l turbo 234 konie...
Olej
Posty: 64
Rejestracja: 21 lis 2013, 15:52
Lokalizacja: Kraków

16 cze 2014, 19:36

Pierwszy Boxster miał podobne parametry, ważył 1280 kg i miał 204 KM. A zatem mamy do czynienia z klasycznym wciskaniem klientom kitu, że to nowa klasa, tańsze auto, blablabla. Zdecydowana większość aut rośnie i tyje z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu po kilkunastu latach można zrobić auto o takich samych parametrach jak oryginał i wcisnąć kit, że to świeża koncepcja.

Równie dobrze Mazda mogłaby dać przytyć ND do 1300 kg, wrzucić tam 2,0 turbo z MPSa, a potem wypuścić na rynek super nowego "entry-level" kabrioleta o nazwie MX-4, który miałby 900 kg i 140 KM. Czyli byłby de facto tym samym, czym była NA.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

18 cze 2014, 0:19

Olej pisze:Równie dobrze Mazda mogłaby dać przytyć ND do 1300 kg, wrzucić tam 2,0 turbo z MPSa, a potem wypuścić na rynek super nowego "entry-level" kabrioleta o nazwie MX-4, który miałby 900 kg i 140 KM. Czyli byłby de facto tym samym, czym była NA.

Zwróć ten wehikuł czasu, albo przestań palić to gówno :twisted:
B4ndit
Posty: 157
Rejestracja: 20 mar 2012, 19:10
Model: Inny
Wersja: BMW M2, ex NCFL
Lokalizacja: Katowice/Warszawa/Berlin

18 cze 2014, 8:35

Olej pisze:Pierwszy Boxster miał podobne parametry, ważył 1280 kg i miał 204 KM. A zatem mamy do czynienia z klasycznym wciskaniem klientom kitu, że to nowa klasa, tańsze auto, blablabla. Zdecydowana większość aut rośnie i tyje z pokolenia na pokolenie, dzięki czemu po kilkunastu latach można zrobić auto o takich samych parametrach jak oryginał i wcisnąć kit, że to świeża koncepcja.


Ja nie wiem o co tu się złościć jak to jest z korzyścią dla klienta? Pierwszy Boxster był od obecnego droższy, słabszy, wolniejszy, gorzej się prowadził, gorzej wyposażony i nie mówiąc już o jakości wnętrza w stosunku do najnowszego. Tzn obecnie dostajemy za mniej pieniędzy więcej lepszego i szybszego auta (zresztą to jest prawda nie tylko o Porsche, tylko o wszystkich autach/producentach na przestrzeni lat, łącznie z Mazdą). Jeśli taki postęp zrobił miejsce na rynku dla kolejnego (tańszego) auta, to czemu by nie?
Olej
Posty: 64
Rejestracja: 21 lis 2013, 15:52
Lokalizacja: Kraków

18 cze 2014, 21:19

nickesh pisze:Zwróć ten wehikuł czasu, albo przestań palić to gówno :twisted:

A co niby nie tak napisałem?

B4ndit pisze:Ja nie wiem o co tu się złościć jak to jest z korzyścią dla klienta?

Prawdopodobnie to będzie dobre auto, nie przeczę. Nie podoba mi się tylko ten marketingowy bełkot.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

04 lip 2014, 7:25

Olej pisze:
nickesh pisze:Zwróć ten wehikuł czasu, albo przestań palić to gówno :twisted:

A co niby nie tak napisałem?

Heh, to był tylko żart. A presupozycja polegała na tym, że taki MX-4 musiałby być rewelacyjny, ale brzmi to upiornie nierealnie :) Kupiłbym z miejsca :D

A co do roadsterów w ogóle, ostatnio widziałem na drodze F-Type'a i muszę przyznać, że wątpię, czy Miata ND będzie w stanie dorównać jego sylwetce i urodzie. To auto wygląda po prostu obłędnie. Tyle, że z definicji prawdziwego roadstera dyskwalifikuje go cena, jakieś 4 razy za wysoka :/
ree
Posty: 2576
Rejestracja: 05 paź 2009, 22:51
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

04 lip 2014, 17:14

nickesh pisze:
Olej pisze:
nickesh pisze:Zwróć ten wehikuł czasu, albo przestań palić to gówno :twisted:

A co niby nie tak napisałem?

Heh, to był tylko żart. A presupozycja polegała na tym, że taki MX-4 musiałby być rewelacyjny, ale brzmi to upiornie nierealnie :) Kupiłbym z miejsca :D

A co do roadsterów w ogóle, ostatnio widziałem na drodze F-Type'a i muszę przyznać, że wątpię, czy Miata ND będzie w stanie dorównać jego sylwetce i urodzie. To auto wygląda po prostu obłędnie. Tyle, że z definicji prawdziwego roadstera dyskwalifikuje go cena, jakieś 4 razy za wysoka :/

Troche sie z Toba nie zgodze, roadster do:
- auto z zalozenia bez dachu
- dwa miejsca
- tylny naped
o cenie nic nie kojaze
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

04 lip 2014, 17:29

ree pisze:Troche sie z Toba nie zgodze, roadster do:
- auto z zalozenia bez dachu
- dwa miejsca
- tylny naped
o cenie nic nie kojaze


Sorry za kontynuowanie offtopa, ale ja miałem podobną definicję w głowie:

Mały, lekki i tani dwuosobowy samochód bez dachu, z napędem na tył... ale jak zacząłem wertować net, to okazało się, że i owszem ... jest to definicja, ale Miaty :D

Taką znalazłem w necie:
"An open car seating two or three. It may have additional seats on running boards or in rear deck."

Publikacja New York Times, 20 sierpnia 1916 przez Society of Automobile Engineers.

Dodatkowo powiadają, że Barchetta jest roadsterem... czyli jednak nie tylko RWD.
Obrazek
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

07 lip 2014, 13:43

Arvinski pisze:Dodatkowo powiadają, że Barchetta jest roadsterem... czyli jednak nie tylko RWD.
Podobno ten przerobiony półtoratonowy golf z przednim napędem... (jak to się nazywało? Audi TT?) też jest roadsterem.
ODPOWIEDZ