W Sprawie Rejestracji i Oznaczania Pojazdów

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

13 lip 2018, 19:00

Ja w Oświęcimiu nic nie podpisywałem. Była cała,uwaga.... jedna tablica!
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

14 wrz 2018, 10:09

Odgrzewam kotleta, może komuś się przyda - byłem dzisiaj przerejstrować objaw Miatozy nr 2 i dostałem piękne tablice krótkie bez problemu (nawet mogłem pomarudzić i wybrać numerek z bodaj 15-20 dostępnych), ale co najważniejsze - cały ten hajp jest chyba mocno przereklamowany, bo wg pana z urzędu w całym Poznaniu wydano dopiero nieco ponad 100 krótkich blach.
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
Leeo
Donator
Donator
Posty: 1137
Rejestracja: 28 wrz 2014, 20:04
Model: ND RF
Wersja: ND2 SkyF Recaro
Lokalizacja: Białystok/Augustów

28 wrz 2018, 21:54

A ktoś spotkał się z problmami przy kontroli policji jak auto ma normalne wnęki na tejestracje a są małe tablice? Tak mnie dziś Pani w urzędzoe straszyła, bo kazała napisać oświadczenie ze mam male wneki i musze miec male tablice i ewentualnie jak oklamalem to bede sie tlumaczyl policji przy przegladzie.
Burgundowa NCFL 21-22: viewtopic.php?f=22&t=32724
Mixed NB 18-21: viewtopic.php?f=22&t=27874
10th Anni 16-18: viewtopic.php?f=22&t=21404
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

07 paź 2018, 17:17

Dzień dobry, jesteś w Polsce:
"będą kary za wykorzystanie małych tablic na zwykłych samochodach"
http://cartests.net/2018/10/05/urzedy-b ... mochodach/
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Leeo
Donator
Donator
Posty: 1137
Rejestracja: 28 wrz 2014, 20:04
Model: ND RF
Wersja: ND2 SkyF Recaro
Lokalizacja: Białystok/Augustów

07 paź 2018, 18:35

A jak ktoś miał zderzak na małą tablicę jak pisał oświadczenie, który uległ uszkodzeniu po założeniu tablic i teraz ma zwykły zderzak (bo tylko taki był dostępny) z małą tablicą, bo taka została. Powinnni to rozwiązać w taki sposób, że diagnosta na stacji powinien stwierdzać czy auto ma mieć małą tablicę i wystawiać odpowiedni papier, a teraz to co wydali wstecz nie jest do uratowania i nie powinni próbować tego karać.
Burgundowa NCFL 21-22: viewtopic.php?f=22&t=32724
Mixed NB 18-21: viewtopic.php?f=22&t=27874
10th Anni 16-18: viewtopic.php?f=22&t=21404
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

07 paź 2018, 19:57

Swoją drogą, na jakiej podstawie urząd domaga się wstecznie oświadczenia? (oczywiście poza naturalną podstawą brzmiącą "jesteś w Polsce i urzędnicy robią co mogą")
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

07 paź 2018, 20:38

Lex retro non agit - koniec dyskusji.

Każdy kto podpisze takie oświadczenie zgadza się na to co obecna władza z nami robi i to jest tylko kolejny tego przykład, pomijając samą kwestię zasadności pobudek właściciela do rejestracji danego auta na małą tablicę.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

25 sty 2019, 7:35

Od tygodnia na różnych portalach czytam podobne artykuły - że SKP będą zabierać dowody rejestracyjne za małe tablice na europejskich samochodach:
https://spidersweb.pl/autoblog/male-tab ... trole-skp/

Dla mnie to koszmar, sam chciałbym mieć taką małą z przodu, a co dopiero ludzie z "tuningami". Mam nadzieję, że to nieprawda i przeglądy przejdziecie gładko. Te tabilce na miatach wyglądają rewelacyjnie.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

25 sty 2019, 8:04

Marna ta argumentacja na razie, ale zobaczymy jak to będzie w praktyce.
Raczej nie można zmusić posiadacza samochodu aby po np. stłuczce wydawał pieniądze na przerejestrowanie samochodu ponieważ nie ma już "małego miejsca na rejestrację" ;)
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

25 sty 2019, 8:19

Wojtek Wawa pisze:
25 sty 2019, 7:35
Od tygodnia na różnych portalach czytam podobne artykuły - że SKP będą zabierać dowody rejestracyjne za małe tablice na europejskich samochodach:
SKP nie zabierają DR, co najwyżej samochód z miejscem na dużą tablicę z tyłu a mający małą tablicę nie przejdzie przeglądu (bo to miejsce jest w przepisach dokładnie określone, rozmiar i pozycja względem tyłu pojazdu), diagnosta też taki powód braku BT wpisze do CEPiK. Policja może zatrzymać DR (nie koniecznie druk, zrobi to elektronicznie w bazie CEPiK).

Niestety mała tablica na dużym polu pod tablicę wygląda fatalnie, to miało byc rozwiązanie dla importowanych samochodów z małym polem na tablicę żeby nie giąć/przecinać/przerabiać oryginalnych polskich tablic (przecięta tablica jest nie ważna wg przepisów) a zrobiła się z tego jakaś paskudna moda "biorę bo mogę", oświadczenie podpiszę a co mi tam (zdaje się do 8 lat jest za poświadczenie nieprawdy).
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

25 sty 2019, 8:38

Wojtek Wawa pisze:
25 sty 2019, 7:35
Od tygodnia na różnych portalach czytam podobne artykuły - że SKP będą zabierać dowody rejestracyjne za małe tablice na europejskich samochodach:
https://spidersweb.pl/autoblog/male-tab ... trole-skp/
Mała prośba - jak mamy temat dotyczący jakiegoś zagadnienia, to lepiej ciągnąć dyskusję w tymże temacie niż tworzyć nowy.

Wiemy wszyscy, że znikomy procent forumowiczów korzysta z szukajki, a w ten sposób zmniejszymy ilość tematów na forum, a te istniejące będą pełne wiedzy.

W każdym razie taki jest plan.

Dzięki.

Co to tablic - jeżeli nic nie podpisywałeś, to mogą Ci naskoczyć.
Ja wraz z Wilko77 nie podpisywaliśmy nic. Była rubryka w dokumencie składamy w urzędzie z prośbą o małą tablicę i żeśmy ją zaznaczyli. Tyle. Zero oświadczenia, więc jak zaczną takich jak my karać to będzie mega dym.
Obrazek
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 406
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: Inny

25 sty 2019, 8:50

I dobrze, kombinacji numerów mało, więc pewnie by niedługo zabrakło dla tych, którzy faktycznie potrzebują zmniejszonych tablic. Do tego trzeba pamiętać, że aby dostać takie blachy przynajmniej od jakiegoś czasu (u nas raczej od początku) trzeba złożyć OŚWIADCZENIE, że się większe nie zmieszczą, a składanie fałszywych oświadczeń zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wiadomo, jest to pierdoła i nikt normalny się aż tak mocno raczej nie będzie czepiał, ale wystarczy np. jeden pisemny donos aby uruchomić urzędniczą machinę, która chcąc nie chcąc rozjedzie pechowego posiadacza małych blach dosyć ciężkim walcem co zapewne w najgorszym przypadku skończy się na zawiasach, a w najlepszym na warunkowym umorzeniu postępowania. Jak wchodziły te blachy i napisałem na jakimś forum o konieczności poświadczenia nieprawdy w dokumentach aby je otrzymać, to zostałem wyśmiany.

Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia estetyki, bo te blachy paskowi B5 czy innemu użytkowemu paździerzowi pasują jak świni siodło :D

P.S. SKP też ma prawo zatrzymać dowód, a że raczej lubią mieć klientów, to tego nie robią.
Łukasz
Donator
Donator
Posty: 246
Rejestracja: 05 cze 2016, 14:18
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Częstochowa

25 sty 2019, 10:21

Sprawa z małymi tablicami została przede wszystkim mocno spieprzona na samym początku przez ustawodawcę. Jakoś za naszą zachodnią granicą potrafili sobie z tym poradzić i tablice są mniejsze ale maja również mniejszą czcionkę na tyle że mieszczą się wszystkie pozycje jak na dużych tablicach. Wtedy pula była by dużo większa a i posiadacz normalnych tablic mógłby je wymienić na mniejsze za dopłatą.To raz. Dwa, że jakby wprowadzili opłatę w wysokości chociażby 100zł za małe tablice to niektórzy by się mocno zastanowili czy takie tablice pobierać.
Awatar użytkownika
Leeo
Donator
Donator
Posty: 1137
Rejestracja: 28 wrz 2014, 20:04
Model: ND RF
Wersja: ND2 SkyF Recaro
Lokalizacja: Białystok/Augustów

25 sty 2019, 19:43

Dziś było o tym w raporcie turbo i powiedzieli, że policja zabrała dowód i kazała przerejestrować, a w wydziale komunikacji oddali, bez przerejestrowania, bo nie ma przepisu, że trzeba przerejestrować. Powiedziane było też że skp nie mają nic do tego, bo auto zarejestrowane, tablica jest, więc nic im do tego.
Burgundowa NCFL 21-22: viewtopic.php?f=22&t=32724
Mixed NB 18-21: viewtopic.php?f=22&t=27874
10th Anni 16-18: viewtopic.php?f=22&t=21404
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

25 sty 2019, 21:52

Leeo pisze:Dziś było o tym w raporcie turbo i powiedzieli, że policja zabrała dowód i kazała przerejestrować, a w wydziale komunikacji oddali, bez przerejestrowania, bo nie ma przepisu, że trzeba przerejestrować. Powiedziane było też że skp nie mają nic do tego, bo auto zarejestrowane, tablica jest, więc nic im do tego.
No bo nie ma żadnej podstawy prawnej do tego żeby przerejstrować i do czasu jej wprowadzenia można spać spokojnie. Tym bardziej jak ktoś żadnego oświadczenia nie podpisywał, tylko zaznaczył krzyżyk na wniosku (jak np ja).

Moim zdaniem cała ta nagonka ma tylko jeden cel - zęby ci co teraz chcą przeginać w tym zakresie dwa razy się zastanowili.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
vodka
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

26 sty 2019, 12:36

A zaznaczenie krzyzyka to nie złożenie oświadczenia? Naprawdę? Inna sprawa że bez pisemnego uprzedzenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia (np. na wymienionym formularzu) nikt do odpowiedzialności karnej nie pociągnie oswiadczajacego.
Awatar użytkownika
VooR
Donator
Donator
Posty: 750
Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
Model: NB
Wersja: Miatoza
Lokalizacja: Poznań

26 sty 2019, 12:41

vodka pisze:A zaznaczenie krzyzyka to nie złożenie oświadczenia? Naprawdę? Inna sprawa że bez pisemnego uprzedzenia o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia (np. na wymienionym formularzu) nikt do odpowiedzialności karnej nie pociągnie oswiadczajacego.
Jakiego oświadczenia? Że chcę skrócone blachy? Żadnych adnotacji o tym że tylko auta importowane ani informacji o sankcjach na wniosku nie ma...

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."

Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Awatar użytkownika
vodka
Posty: 692
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:09
Model: ND
Wersja: RF AT
Lokalizacja: DW

26 sty 2019, 12:42

To nie masz się czym martwić w takim wypadku, ot cała historia 😎
dpo
Posty: 27
Rejestracja: 22 cze 2023, 14:03
Model: NA
Lokalizacja: West Point

30 sty 2024, 18:34

Wiem, że wykopuje z czeluści forum, ale chyba najtrafniejsze miejsce na moje zapytanie i nie tworzenie zbędnych wątków.
Niedługo zakupię NA z pięknym, oryginalnym uśmiechniętym zderzakiem i .... nie chcę go szpecić tablicami ( uszła by od biedy mała, ale przeczytałem powyżej o komplikacjach i raczej odpuszczę - tym bardziej ze wersja europejska ).
Jest jakaś legalna / prawie legalna 😊 opcja „niemania” tablicy na zdarzaku przednim ?
Widziałem już naklejki nad wlotem powietrza i rejestracje za szybą itp.
Jest jakieś obejście ? Tu ludzie mocno zainteresowani estetyka wiec może ktoś coś wie ?
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

30 sty 2024, 19:10

Nie ma
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

30 sty 2024, 20:22

dpo pisze:
30 sty 2024, 18:34
Wiem, że wykopuje z czeluści forum, ale chyba najtrafniejsze miejsce na moje zapytanie i nie tworzenie zbędnych wątków.
Niedługo zakupię NA z pięknym, oryginalnym uśmiechniętym zderzakiem i .... nie chcę go szpecić tablicami ( uszła by od biedy mała, ale przeczytałem powyżej o komplikacjach i raczej odpuszczę - tym bardziej ze wersja europejska ).
Jest jakaś legalna / prawie legalna 😊 opcja „niemania” tablicy na zdarzaku przednim ?
Widziałem już naklejki nad wlotem powietrza i rejestracje za szybą itp.
Jest jakieś obejście ? Tu ludzie mocno zainteresowani estetyka wiec może ktoś coś wie ?
§ 35. - [Miejsce umieszczenia na pojeździe tablic rejestracyjnych] - Rejestracja i oznaczanie pojazdów oraz wymagania dla tablic rejestracyjnych.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2017.2355Akt utracił moc

Wersja od: 16 maja 2022 r.
§ 35. [Miejsce umieszczenia na pojeździe tablic rejestracyjnych] 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablicę umieszcza się tylko z tyłu.
2. W przypadku pojazdów kategorii L2e, L5e, L6e i L7e, tablicę rejestracyjną umieszcza się również z przodu, jeżeli pojazdy te posiadają miejsce konstrukcyjnie do tego przeznaczone.
3. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego, tablicę rejestracyjną umieszcza się z przodu tego pojazdu.
4. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę rejestracyjną samochodową jednorzędową, z wyjątkiem pojazdów, o których mowa w ust. 2 i 3.
5. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę rejestracyjną samochodową jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego.
6. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej - po lewej stronie pojazdu.

8. W przypadku ciągnika rolniczego, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, i pojazdu wolnobieżnego, wchodzących w skład kolejki turystycznej, tablice rejestracyjne umieszcza się z przodu i z tyłu albo tylko z tyłu, w zależności od położenia miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego. W przypadku przyczepy dostosowanej do przewozu osób, wchodzącej w skład kolejki turystycznej, tablice umieszcza się tylko z tyłu.

9. 52 W przypadku zamontowania na pojeździe samochodowym bagażnika, zakrywającego tylną tablicę rejestracyjną, dodatkową zalegalizowaną tablicę rejestracyjną, o której mowa w art. 73 ust. 1b ustawy, umieszcza się na bagażniku w miejscu konstrukcyjnie do tego przeznaczonym.

52 § 35 ust. 9 zmieniony przez § 1 pkt 12 rozporządzenia z dnia 4 grudnia 2020 r. (Dz.U.2020.2169) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 4 grudnia 2020 r.


4. Kategoria L: pojazdy dwukołowe lub trójkołowe, niektóre pojazdy czterokołowe, w tym:
1) kategoria L1e – motorowery dwukołowe;
2) kategoria L2e – motorowery trójkołowe;
3) kategoria L3e – motocykle dwukołowe bez bocznego wózka;
4) kategoria L4e – motocykle dwukołowe z bocznym wózkiem;
5) kategoria L5e – motocykle trójkołowe;
6) kategoria L6e – czterokołowce lekkie;
7) kategoria L7e– czterokołowce.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

30 sty 2024, 20:56

Jedyna opcja na brak tablicy to z mojego doświadczenia tylko rejestracja jako pojazd zabytkowy - chociaż i tutaj mogą się zdarzyć kwadratowe rozmowy z policją...
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

30 sty 2024, 22:33

Peecer pisze:
30 sty 2024, 20:22
dpo pisze:
30 sty 2024, 18:34
Wiem, że wykopuje z czeluści forum, ale chyba najtrafniejsze miejsce na moje zapytanie i nie tworzenie zbędnych wątków.
Niedługo zakupię NA z pięknym, oryginalnym uśmiechniętym zderzakiem i .... nie chcę go szpecić tablicami ( uszła by od biedy mała, ale przeczytałem powyżej o komplikacjach i raczej odpuszczę - tym bardziej ze wersja europejska ).
Jest jakaś legalna / prawie legalna 😊 opcja „niemania” tablicy na zdarzaku przednim ?
Widziałem już naklejki nad wlotem powietrza i rejestracje za szybą itp.
Jest jakieś obejście ? Tu ludzie mocno zainteresowani estetyka wiec może ktoś coś wie ?
§ 35. - [Miejsce umieszczenia na pojeździe tablic rejestracyjnych] - Rejestracja i oznaczanie pojazdów oraz wymagania dla tablic rejestracyjnych.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2017.2355Akt utracił moc

Wersja od: 16 maja 2022 r.
§ 35. [Miejsce umieszczenia na pojeździe tablic rejestracyjnych] 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice rejestracyjne z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablicę umieszcza się tylko z tyłu.
2. W przypadku pojazdów kategorii L2e, L5e, L6e i L7e, tablicę rejestracyjną umieszcza się również z przodu, jeżeli pojazdy te posiadają miejsce konstrukcyjnie do tego przeznaczone.
3. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego, tablicę rejestracyjną umieszcza się z przodu tego pojazdu.
4. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę rejestracyjną samochodową jednorzędową, z wyjątkiem pojazdów, o których mowa w ust. 2 i 3.
5. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę rejestracyjną samochodową jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego.
6. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej - po lewej stronie pojazdu.

8. W przypadku ciągnika rolniczego, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, i pojazdu wolnobieżnego, wchodzących w skład kolejki turystycznej, tablice rejestracyjne umieszcza się z przodu i z tyłu albo tylko z tyłu, w zależności od położenia miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego. W przypadku przyczepy dostosowanej do przewozu osób, wchodzącej w skład kolejki turystycznej, tablice umieszcza się tylko z tyłu.

9. 52 W przypadku zamontowania na pojeździe samochodowym bagażnika, zakrywającego tylną tablicę rejestracyjną, dodatkową zalegalizowaną tablicę rejestracyjną, o której mowa w art. 73 ust. 1b ustawy, umieszcza się na bagażniku w miejscu konstrukcyjnie do tego przeznaczonym.

52 § 35 ust. 9 zmieniony przez § 1 pkt 12 rozporządzenia z dnia 4 grudnia 2020 r. (Dz.U.2020.2169) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 4 grudnia 2020 r.


4. Kategoria L: pojazdy dwukołowe lub trójkołowe, niektóre pojazdy czterokołowe, w tym:
1) kategoria L1e – motorowery dwukołowe;
2) kategoria L2e – motorowery trójkołowe;
3) kategoria L3e – motocykle dwukołowe bez bocznego wózka;
4) kategoria L4e – motocykle dwukołowe z bocznym wózkiem;
5) kategoria L5e – motocykle trójkołowe;
6) kategoria L6e – czterokołowce lekkie;
7) kategoria L7e– czterokołowce.
Już wiem dlaczego PIC sprowadził Miatę ze Szwecji, w końcu tam osobówki z kagańcem rejestruje się jako ciągniki, a wówczas tablica nie szpeci przodu!

(powyższe nie na poważnie...)
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024, 22:40 przez pistenbully, łącznie zmieniany 1 raz.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
dpo
Posty: 27
Rejestracja: 22 cze 2023, 14:03
Model: NA
Lokalizacja: West Point

30 sty 2024, 22:35

Peecer pisze:
30 sty 2024, 20:22

7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej - po lewej stronie pojazdu.
Dzięki - to ja tu widzę furteczkę 🤔
Nie mam specjalnego miejsca mocowania z przodu - musze niszczyć zderzak dziurawiąc go i dokręcając coś do niego. Stad tez mogę mieć rejestracje za szyba - po środku auta, nie pisza gdzie .... czyli w środku tez może być byle widoczna ....
Dobrze kombinuję ?
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

30 sty 2024, 22:41

dpo pisze:
30 sty 2024, 22:35
Peecer pisze:
30 sty 2024, 20:22

7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej - po lewej stronie pojazdu.
Dzięki - to ja tu widzę furteczkę 🤔
Nie mam specjalnego miejsca mocowania z przodu - musze niszczyć zderzak dziurawiąc go i dokręcając coś do niego. Stad tez mogę mieć rejestracje za szyba - po środku auta, nie pisza gdzie .... czyli w środku tez może być byle widoczna ....
Dobrze kombinuję ?
W środku szerokości, nie oznacza wewnątrz kabiny ;)
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
dpo
Posty: 27
Rejestracja: 22 cze 2023, 14:03
Model: NA
Lokalizacja: West Point

31 sty 2024, 0:35

pistenbully pisze:
30 sty 2024, 22:41
dpo pisze:
30 sty 2024, 22:35
Peecer pisze:
30 sty 2024, 20:22

7. Jeżeli pojazd nie posiada specjalnego miejsca do umocowania tablic rejestracyjnych, to przednią i tylną tablicę rejestracyjną umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy rejestracyjnej - po lewej stronie pojazdu.
Dzięki - to ja tu widzę furteczkę 🤔
Nie mam specjalnego miejsca mocowania z przodu - musze niszczyć zderzak dziurawiąc go i dokręcając coś do niego. Stad tez mogę mieć rejestracje za szyba - po środku auta, nie pisza gdzie .... czyli w środku tez może być byle widoczna ....
Dobrze kombinuję ?
W środku szerokości, nie oznacza wewnątrz kabiny ;)
Właśnie tak napisałem - po środku auta (w domyśle szerokości). Nie widzę aby było napisane ze musi być na zewnątrz czyli wg mnie po środku auta ale w środku (we wnętrzu) jeśli widoczna.
Opcja dopuszczona przez przepisy. Tym bardziej ze Miatka bez modów i mam zamiar ja zrobić na żółtych tablicach za 1-2 lata jak osiągnie 25 lat.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

31 sty 2024, 8:01

dpo pisze:
31 sty 2024, 0:35
pistenbully pisze:
30 sty 2024, 22:41
dpo pisze:
30 sty 2024, 22:35


Dzięki - to ja tu widzę furteczkę 🤔
Nie mam specjalnego miejsca mocowania z przodu - musze niszczyć zderzak dziurawiąc go i dokręcając coś do niego. Stad tez mogę mieć rejestracje za szyba - po środku auta, nie pisza gdzie .... czyli w środku tez może być byle widoczna ....
Dobrze kombinuję ?
W środku szerokości, nie oznacza wewnątrz kabiny ;)
Właśnie tak napisałem - po środku auta (w domyśle szerokości). Nie widzę aby było napisane ze musi być na zewnątrz czyli wg mnie po środku auta ale w środku (we wnętrzu) jeśli widoczna.
Opcja dopuszczona przez przepisy. Tym bardziej ze Miatka bez modów i mam zamiar ja zrobić na żółtych tablicach za 1-2 lata jak osiągnie 25 lat.
Z poziomu klawiatury można dokonywać dowolnej falandyzacji prawa... Miej jednak taśmę dwustronną w bagażniku, na wypadek spotkania funkcjonariuszy na poboczu drogi.

Sprawdź na stronie internetowej właściwego WKZ, ostatnio wiek 30 lat lub starszy jest wymagany, zależnie do województwa. :(
Ostatnio zmieniony 31 sty 2024, 12:57 przez pistenbully, łącznie zmieniany 1 raz.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
Żółwik
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 17 wrz 2020, 19:14
Model: NA
Wersja: 1.6 Satsuki
Lokalizacja: Dzierżoniów

31 sty 2024, 11:17

Tak Michał, masz rację. Rozmawiałem ostatnio z rzeczoznawcą specjalizującym się w opiniowaniu i rejestracji zabytków bo chciałem zrobić żółte tablice i powiedział, że bez 30 lat szkoda zachodu, nie ma co składać wniosku.
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

31 sty 2024, 11:24

Auto ma konstrukcyjne przystosowane miejsce pod tablice, to że je usunąłeś nie znaczy że teraz nie masz możliwości :roll:
Jak coś to teraz 1500zł taka zabawa, a nie 150zł. Lecieli raz za mną jakbym bank obrabował, a ja tylko zapomniałem po myciu założyć 1km od domu (mam na magnesy i to jest wg nich OK)
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
Żółwik
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 17 wrz 2020, 19:14
Model: NA
Wersja: 1.6 Satsuki
Lokalizacja: Dzierżoniów

31 sty 2024, 12:13

Kolega forumowy już raz płacił mandat jak jechał ze zlotu za tablicę za szybą... A nie myślałeś o uchwycie z firmy metalmiata? Przykręcasz to do lewego haka i po problemie.
ODPOWIEDZ