Akcesoria "NC" MX-5

Pomysły, rozwiązania, gadżety

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 11:10

Witam serdecznie wszystkich "eMX- Maniaków" bez podziałów NA/NB/NC.
Szukając rozsądnego cenowo (pomijam celowo serwis) "Wiatrołapu, Windschotta , Windschota , Osłony przed wiatrem typu siatkowego (np. NE86-V4-336A), Wind Deflector-a" czy jak kto tam potrafi jeszcze określić czy inną nazwę tego ustrojstwa znaleźć zwracam się z prośbą do Was wszystkich:

Użytkowników o pomoc czy to w znalezieniu fajnie wyglądającego, zdającego swą rolę w/w "wynalazku" czy też podpowiedzi jak ten mały problem można rozwiązać. Proszę bez złośliwości o możliwości zamknięcia dachu.... :twisted:
Wiem, że wielu/e z Was radzi sobie w rożnych wersjach w różny sposób stąd też pomyślałem o forum. Pomagając jednemu udzielamy wskazówek kolejnym poszukującym.

A do Administratorów o ewentualną korektę lub uwagę lokalizacji lub tytułu wątku gdyż chciałbym to zostawić na ciekawe ewentualne gadżety, rozwiązania i pomysły związane z wersją NC.

By nie być podejrzanym o "nygustwo" podkleję kilka rozwiązań które znalazłem i poproszę o ewentualne komentarze lub podpowiedzi czy drogo, tanio, stylowo, banalnie ewentualnie beznadziejnie :?: :?: :?:

Poczynając od najprostszego rozwiązania i nie najtańszego to serwis
Obrazek

Kolejna strona pozycja
http://www.original-genuine-spare-parts.com/a/mazda/NE8_/NE86V4336A-wind_stop_(mazda).htm
- ten sam chyba model ale cena też lekko naginająca.

Inne rozwiązanie to sklep
http://sklep.voyagerclub.pl/mazda-mx5-osona-przed-wiatrem-typ-siatkowy-ne86-v4-336a.html
posiadający teoretycznie w swym asortymencie tą samą osłonę w rozsądnej cenie. Jednak chwilowy brak.

Owszem są i takie możliwości jak
http://www.mx5parts.co.uk/wind-deflector-mesh-type-mazda-mk335-2005-p-1324.html
z Obrazek
ale przy jednostkowym zamówieniu troszkę jest możliwe przepłacić. Choć nigdy tego typu zakupu nie dokonałem więc pewności rownież nie mam.

Dlatego jeśli "Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.." wdzięczny i zobowiązany zaprawdę będę :D
Sebof01
Posty: 305
Rejestracja: 24 kwie 2013, 5:54
Lokalizacja: Konin

08 maja 2014, 13:35

ja mam ten siatkowy oryginalny - dostałem z autem.
Z tego co wiem (a wiem to z tego forum -chyba :) ) to chyba robią identyczny w cabrio pietryga czy jakoś tak za coś koło 300zł
Ignacy
Posty: 503
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:54
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2014, 13:42

Hej też szukam rozsądnego rozwiązania na windshot, czyli takiego żeby nie wstawać chcąc zamknąć dach.
Jedyną opcja przy wysokim windshotcie "to lewa ręka przez lewe ramię" ;), niezbyt to wygodne ale inaczej tego nie widzę.

Pietryga ma w rozsądnej cenie, chociaż wcześniej wolałbym zobaczyć u kogoś.

http://allegro.pl/windschott-mazda-mx5- ... 27527.html
Ignacy
Posty: 503
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:54
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2014, 13:43

Sebof01 pisze:ja mam ten siatkowy oryginalny - dostałem z autem.
Z tego co wiem (a wiem to z tego forum -chyba :) ) to chyba robią identyczny w cabrio pietryga czy jakoś tak za coś koło 300zł



O to zobaczę u Ciebie na Kamieniu :kciuk:
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 14:46

No u mnie z racji puszki czy konserwy jak już o PRHT słyszałem problemu z podniesieniem mieć nie powinienem :lol: . Ale zastanawia mnie fakt - jak już tu w jednym poście wyczytałem, że nie do końca jest tak wesoło z tym wiatrem mając wysoki Windblocker.
Sebof01 - ja widziałem u Ciebie go na PRS 2014 :mrgreen: i jeśli mogę odczytać Twą opinie - czy potwierdzasz, że tworzą się jakieś nowe zawirowania w czasie jazdy? Czy raczej wiatru już nie czuć tylko Słoneczko pali czuprynkę jeśli ktoś ją ma? Oczywiście przy założeniu poniesionych szyb. :?:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 14:58 przez Peecer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 14:55

Ignacy pisze:Hej też szukam rozsądnego rozwiązania na windshot, czyli takiego żeby nie wstawać chcąc zamknąć dach.
Jedyną opcja przy wysokim windshotcie "to lewa ręka przez lewe ramię" ;), niezbyt to wygodne ale inaczej tego nie widzę.

Pietryga ma w rozsądnej cenie, chociaż wcześniej wolałbym zobaczyć u kogoś.

Ignacy - widziałbym takie rozwiązanie troszkę ciężko opisać ale: jakby z dwóch wiatrołapów niskich z tym, że drugi byłby zmontowany do pierwszego na czy to szynie czy teleskopie. Driver po wcisnięciu tego drugiego odblokowywałby go i ten by się podnosił. Na zasadzie jakieś szuflady ..... Może troszkę kiepsko to opisałem ale gdybym posiadał lekko lepsze właściwości manualne i miał na takie robótki miejsce bym to wykonał. Niestety brak talentu wykonawczego a przede wszystkim pracowni uniemożliwia takie robótki ręczne. Choć piszą, że dla chcącego...... :roll:
zb
Donator
Donator
Posty: 136
Rejestracja: 01 sie 2013, 12:14
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2014, 15:27

Rozglądałem się za w....em (jak go zwał) dłuższy czas, nie dlatego, żeby mnie wiatr przeszkadzał, ale żeby Żonie zrobić przyjemność. Przypadkowo znalazłem na forum i odkupiłem go od Naszego Kolegi w wersji siatkowej (tej na pierwszym zdjęciu). Montaż banalny.
Wieje w środku zdecydowanie mniej. Chociaż czubek łba i tak wystaje więc i tak jesteśmy bez czapeczek potargani. Przy nawiewie na kolana i zamkniętych oknach jest komfortowo i ciepło jak z dachem do ~90 km/h. Powyżej 100 wieje i tak zdrowo. PRHT zamyka się oczywiście bez problemu. Jedyny kłopot to gruba poprzeczka, która zasłania widok we wstecznym lusterku. Drugi mniejszy, to owady złapane w sieć.
Windshot ze strony Pietrygi ma inne mocowanie - na rzepy. Rozmawiałem z samym Mistrzem - ze względów patentowych te mocowane do fabrycznych zaczepów może sprzedawać tylko dla M i Ilmotosport - stąd wysoka cena.
Jeśli miałbym wybierać od początku, chyba zdecydowałbym się na przeźroczysty i wysoki

Na życzenie mogę zrobic jutro parę zdjęć
PZDR
zb - NBfl Phoenix -> NCFL2.0 Kompulsja I -> NCFL 1.8 Kompulsja II ->ND...http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=12812
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 15:38

zb pisze:Jeśli miałbym wybierać od początku, chyba zdecydowałbym się na przeźroczysty i wysoki

Na życzenie mogę zrobic jutro parę zdjęć
PZDR


Przeźroczysty wysoki masz na myśli wersje swoją czyli siatkową czy wersje "pleksi" czy z czego ona tam wykonana - biorąc pod rozwagę widoczność we wstecznym i łatwość czyszczenia z owadów :?: :?:
Jeżeli nie problem wrzuć prosze tu kilka fotek - posłużą kolejnym zainteresowanym zapewne. Nie wspominając o już mnie ;)
Sebof01
Posty: 305
Rejestracja: 24 kwie 2013, 5:54
Lokalizacja: Konin

08 maja 2014, 15:39

Jak dla mnie to raczej mało wieje z siatkowym, ale nie mam porównania do serii, bo mnie zamontowali w salonie siateczkę przed odbiorem.
Generalnie 2 minusy jakie mi się nasuwają to
1. czasami drgało w duecie z osłoną roll bara (trzeba było dokręcać/ odginać) -nic strasznego, trochę ciężko wytłumaczyć - musiałbym pokazać. Obecnie wyeliminowałem defekt przez 2 gumowe podkładki.
2. latem po mieście wolałbym nie mieć żadnego windshota , ale z drugiej strony odkręca się go w 2s
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 15:53

Sebof01 pisze:2. latem po mieście wolałbym nie mieć żadnego windshota , ale z drugiej strony odkręca się go w 2s

Zgadzam się z Tobą w 100% po mieście ale ostatnio a dokładnie przyjeżdżając właśnie na PRS 2014 i jadąc za Fouropac dawniej zwanym Fiveopac po autostradzie Top Down odczułem dość znacznie pęd wiatru omiatający mą łysinę. A zapewniam Was, że za wolno nie przemieszczał się ów w/w prowadzący :ryjezesmiechu:
A tak jak piszesz, zawsze można szybko dokonać demontażu i być bez.
zb
Donator
Donator
Posty: 136
Rejestracja: 01 sie 2013, 12:14
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2014, 16:03

Przeźroczysty wysoki masz na myśli wersje swoją czyli siatkową czy wersje "pleksi" czy z czego ona tam wykonana - biorąc pod rozwagę widoczność we wstecznym i łatwość czyszczenia z owadów :?:

Myślę o pleksi, ponieważ zasłonięcie wstecznego lusterka bywa uciążliwe. Trzeba czasem spojrzeć w nie dwa razy - raz pod belką, drugi raz nad belką - żeby dobrze ocenić odległość i szybkość samochodu nadjeżdzającego z tyłu.
Latem po mieście - pewnie można bez, tyle, że po odkręceniu nie bardzo i nie zawsze jest gdzie go schować.
A tak w ogóle, to w długi majowy weekend przejechałem 1500km po Polsce i Żona jest bardzo zadowolona
zb - NBfl Phoenix -> NCFL2.0 Kompulsja I -> NCFL 1.8 Kompulsja II ->ND...http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=12812
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 16:15

zb pisze:
Przeźroczysty wysoki masz na myśli wersje swoją czyli siatkową czy wersje "pleksi" czy z czego ona tam wykonana - biorąc pod rozwagę widoczność we wstecznym i łatwość czyszczenia z owadów :?:

Myślę o pleksi, ponieważ zasłonięcie wstecznego lusterka bywa uciążliwe.

Tak, tylko zwróć uwagę, że pleksi wypełnia tylko przestrzeń między oparciami i owszem widoczność masz jak bez niego. Jednak nie wiem jak jest w praktyce i czy pozostawienie luk między oparciem a boczną szybą nie będzie dalej powodowało większych odwiedzin wiatru w kabinie. Jednak "szmatką" zasłaniasz większą przeszteń. Choć tu też nie wiem dokąd sięga i czekał będę na Twe fotki.
Sebof01
Posty: 305
Rejestracja: 24 kwie 2013, 5:54
Lokalizacja: Konin

08 maja 2014, 16:34

zb pisze:Myślę o pleksi, ponieważ zasłonięcie wstecznego lusterka bywa uciążliwe. Trzeba czasem spojrzeć w nie dwa razy - raz pod belką, drugi raz nad belką - żeby dobrze ocenić odległość i szybkość samochodu nadjeżdzającego z tyłu.


buuuuuuuuu....
z tyłu to się auta powinny oddalać :twisted:
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 16:36

Sebof01 pisze:
zb pisze:Myślę o pleksi, ponieważ zasłonięcie wstecznego lusterka bywa uciążliwe. Trzeba czasem spojrzeć w nie dwa razy - raz pod belką, drugi raz nad belką - żeby dobrze ocenić odległość i szybkość samochodu nadjeżdzającego z tyłu.


buuuuuuuuu....
z tyłu to się auta powinny oddalać :twisted:

Może chodzi o samo włączenie się do ruchu.... Dajmy ludziom szansę :ryjezesmiechu:
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 16:37 przez Peecer, łącznie zmieniany 1 raz.
zb
Donator
Donator
Posty: 136
Rejestracja: 01 sie 2013, 12:14
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2014, 16:36

:P
chyba, że się jedzie z Damą w pięknych okolicznościach przyrody
zb - NBfl Phoenix -> NCFL2.0 Kompulsja I -> NCFL 1.8 Kompulsja II ->ND...http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=12812
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 16:39

zb pisze::P
chyba, że się jedzie z Damą w pięknych okolicznościach przyrody

Pytanie kto prowadzi. Zauważyłem pewną zbieżność "NIEMOCY" u panów w Niedzielę :ryjezesmiechu:
Sebof01
Posty: 305
Rejestracja: 24 kwie 2013, 5:54
Lokalizacja: Konin

08 maja 2014, 17:01

A atak na 100% serio to mi siatka nie przeszkadza w lusterku, choć faktycznie przy zamkniętym dachu mam wrażenie że gorzej widać - podkreślę jedynie wrażenie, ale to może być kwestia dokładnej wysokości na której znajdują się oczy
zajcol
Posty: 872
Rejestracja: 02 wrz 2012, 19:16
Model: Inny
Lokalizacja: Wiocha pod Wawą

08 maja 2014, 17:56

Ignacy pisze:
Sebof01 pisze:ja mam ten siatkowy oryginalny - dostałem z autem.
Z tego co wiem (a wiem to z tego forum -chyba :) ) to chyba robią identyczny w cabrio pietryga czy jakoś tak za coś koło 300zł



O to zobaczę u Ciebie na Kamieniu :kciuk:



Przecież ja z takim od ponad roku jeżdżę. ;-)
Ten z pleksy się podobno łatwo rysuje...
- NC 2006 2.0 powershift
- NCFL 2009: viewtopic.php?f=22&t=9850
- NA-t 1993: viewtopic.php?f=22&t=16934
- ND 2015
- ...
Ignacy
Posty: 503
Rejestracja: 12 wrz 2012, 10:54
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2014, 18:40

zajcol pisze:Przecież ja z takim od ponad roku jeżdżę. ;-)
Ten z pleksy się podobno łatwo rysuje...



haha no tak faktycznie, tylko ostatnio sie zorientowałem że mogę zamykać dach z wysokim windshotem nie ruszając dupy z fotela :facepalm:
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

08 maja 2014, 20:47

To tak delikatnie podsumowując pierwszy gadżet do NC - zakupić lepiej "Szybę czy typ Siatkowy" :?: :?: Nie ukrywał będę, że bardzo polegam na Waszej opinii i tym kierować się zamierzam przy zakupie.
zb
Donator
Donator
Posty: 136
Rejestracja: 01 sie 2013, 12:14
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

09 maja 2014, 18:22

Obiecałem zrobić zdjęcia. Oto i one
Załączniki
_DSF7824-2.jpg
Złapane w siatkę pyłki po około 300 km
_DSF7831-2.jpg
Tyle widzę we wstecznym lusterku przy najniższym ustawieniu fotela
_DSF7825-2.jpg
_DSF7820-2.jpg
_DSF7819-2.jpg
_DSF7818-2.jpg
zb - NBfl Phoenix -> NCFL2.0 Kompulsja I -> NCFL 1.8 Kompulsja II ->ND...http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=12812
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

09 maja 2014, 20:24

zb - ogromne THX za foty. Na pewno każdy zainteresowany będzie miał z nich korzyść. I myślę, że zostanę z wyborem siatkowego. A nasuwa mi się pytanie jeszcze związane z czyszczeniem takich zabrudzeń jak zaprezentowałeś. Wydaje mi się, że wilgotną szmatką łatwo można doprowadzić to do stanu czystego. Czy się mylę?
A i na zdjęciu widać, że masz wiatrołap od Pietrygi czy się mylę? Bo mocowanie jak serwisowy a sam wspomniałeś w poście wcześniej
Windshot ze strony Pietrygi ma inne mocowanie - na rzepy.

... a tu masz przykręcany ale widać znaczek "Made By Pietryga"
Ps. Do tego szklanego jakoś nie jestem przekonany, choć nie za bardzo mam do czego się odnieść gdyż nikt tu nic na jego temat nie zostawił.....
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

12 maja 2014, 16:51

Peecer pisze:wiatrołap od Pietrygi


nie dość że od Pietrygi, to jeszcze będący jedną z nagród podczas X-lecia w Kielcach :mrgreen:
miło mi, że się przydał
miata lov!
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

12 maja 2014, 16:57

To w takim razie Pietryga również robi mocowane za pomocą śrub :?: Czy jestem w błędzie :?: Poproszę o informacje.
zb
Donator
Donator
Posty: 136
Rejestracja: 01 sie 2013, 12:14
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

12 maja 2014, 18:26

Pewnie, że się przydał (pozdrowienia dla Brata - nie obudziłem)
P.S.
Jak się dowiedziałem od Pana Pietrygi, produkuje on wiatrołapy mocowane na śruby, ale ich nie sprzedaję przez swoją stronę z powodów licencyjnych
zb - NBfl Phoenix -> NCFL2.0 Kompulsja I -> NCFL 1.8 Kompulsja II ->ND...http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=12812
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

12 maja 2014, 18:28

A to już mi wiele wyjaśnia i znam teraz dalszą ścieżkę swych poczynań...... :winner:
zb - dzięki za tak istotne info. :kciuk:
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

03 cze 2014, 0:34

Witam ponownie i proszę o podpowiedź - pomoc gdzie mogę znaleźć takie oto małe lub może nie małe ale mnie urzekające cudeńko.... Chodzi mi o fachowo chyba to się maskownica może "grill" nazywa ale taka jak na zdjęciach poniżej. Czy ktokolwiek wie, ktokolwiek widział ktokolwiek słyszał gdzie to można nabyć? Ważna jest dla mnie kwestia tych właśnie dwóch dodatkowych reflektorów....
Obrazek

Obrazek
Załączniki
Wlot Powietrza do MX-5.jpg
Ostatnio zmieniony 03 cze 2014, 1:00 przez Peecer, łącznie zmieniany 1 raz.
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

03 cze 2014, 0:47

NC z tym wygląda jak wampir. ;)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

03 cze 2014, 0:48

Kurak pisze:NC z tym wygląda jak wampir. ;)

Właśnie pisałem do Ciebie o tym na Priv :lol:
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2641
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

03 cze 2014, 9:57

Wiem, że ktoś tu pytał o poszerzenie nadkoli jednak nie pamiętam czy tyczyło to NC gdyby jednak to jest teraz promocja z Reg. Price: $425.00 :arrow: Sale Price: $395.00 Super20 Flares MX5 2006-2014:
http://www.good-win-racing.com/Mazda-Performance-Part/61-0947.html?id=LjQ85Crw
Obrazek

I ponawiam prośbę o pomoc w znalezieniu tegoż grilla może ktoś się gdzieś natknął przypadkiem - tak jak dwa posty wyżej:

Obrazek
ODPOWIEDZ