Tutaj sie witamy!

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

remik
Posty: 2477
Rejestracja: 09 lut 2012, 21:12
Model: Inny
Wersja: DC2R K20 inside
Lokalizacja: PZ

20 lut 2014, 19:47

Smock pisze:Fajny nick :D


:D Zgadza się, a pierwsze skojarzenie było nieuniknione ;)
Smokowica
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2014, 9:36
Lokalizacja: Łódź/Kraków

20 lut 2014, 19:50

Smoki górą :mrgreen:
NBFL Memories II 1.8 2004
ludek
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2013, 19:16
Lokalizacja: kraków

22 lut 2014, 13:46

Witam wszystkich serdecznie!
W koncu zakupilem MAZDE MX5 :winner:
Pozdro z Krakowa
Awatar użytkownika
loathzome
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2014, 21:21
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport [2012]
Lokalizacja: WY

22 lut 2014, 21:36

Witam wszystkich,
Zanim wystartuję z pierwszym postem, chciałem się z Wami przywitać. Trzy słowa o mnie: Michał, Warszawa, planuję kupić. To w sumie cztery słowa. Po iluś latach myślenia o kupnie miaty mam nadzieję maksymalnie w kwietniu, maju stać się szczęśliwym posiadaczem. Stąd drugi mój post będzie w dziale ogłoszeń.

Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2653
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

23 lut 2014, 23:34

Witam wszystkich posiadaczy i tych co się przymierzają do posiadania lub też darzą ogromną sympatią auta z pod znaku MX.
Tak szczęśliwie się złożyło, że dnia 14 lutego na „Walentego” dokonałem sobie zakupu Mazdy MX-5 NC 2.0 AT. Tak, jak by ktoś z góry próbował krytykować – z automatem. I zanim to uczyni niech się zastanowi, gdyż może czasem ktoś do takiej wersji albo jest zmuszony albo ma takie preferencje. I należy to uszanować.
Jest to moja pierwsza Mazda i po zrobieniu ok. 1700 km stwierdzam, że był to naprawdę świetny zakup i jeśli nic się nie zmieni, jest wielce prawdopodobne, że tej marki również się już nie zmieni.
Jeśli ktoś będzie miał pytania odnośnie „automata” w tym jakby nie było klasyku – mogę co nie co już się wypowiedzieć. Choć aktualny przebieg to dopiero pierwsze kroki. Więc liczę na wyrozumiałość i miłą wymianę doświadczeń oraz ciekawe spotkania czy to po drodze czy na którymś zlocie. Robert vel Peecer
Awatar użytkownika
Luca
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2013, 19:17
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Warszawa

24 lut 2014, 9:33

Serdecznie witamy.
Cholys
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2014, 10:15

24 lut 2014, 10:20

Witamy wszystkich! Szybko na mój temat - na imię mam Mateusz, jestem z Łodzi i Madzi jeszcze nie posiadam póki co :mrgreen:
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

24 lut 2014, 19:22

Peecer pisze:Jeśli ktoś będzie miał pytania odnośnie „automata” w tym jakby nie było klasyku – mogę co nie co już się wypowiedzieć.


najlepiej zacząć od założenia tematu w dziale 'nasze mazdy' ;)
tutaj krytyki automatu w mx-5 nie należy się spodziewać, nie jesteś pierwszym z taka skrzynią i zdążyliśmy już poznać jej zalety i wady - choć chętnie wysłuchamy i Twojej opinii :kciuk:
miata lov!
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2653
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

24 lut 2014, 22:07

To jeśli jeszcze mogę dodać - choć szukałem wątku w którym mogłem to zamieścić i nie znalazłem - to niech będzie to może jakimś wyznacznikiem jak bardzo MX-5 może się podobać i jaki efekt dać po zakupie......

Dla potomnych – Jak się kupuję MX-5 i DLACZEGO !!!!

:D :D :D :D :D :D

Od dłuższego czasu przymierzałem się do zakupu większego auta niż posiadałem – a mianowicie Opel Corsa. Bardzo podobało mi się auto z popularną „kurą” w logo. (W rzeczywistości logo to z kurą nie ma nic wspólnego, tak mianowicie określają złośliwcy „Skodzianki”) W kręgu moich zainteresowań była RS-ka. Niestety w naszym kraju były tylko 3 (słownie: trzy) do jazd testowych i wszystkie na południu kraju. Najbliższa oddalona o 350 km. Nie widziałem za bardzo sensu jazdy na jazdę testową choć do zakupu byłem przekonany w 99%. W salonie Skody byłem kilkunastokrotnie konfigurując i dopytując o nowe możliwości czy to jazdy czy doposażenia auta. Aż ktoś ze znajomych rzucił hasło, że za taka kasę to spojrzał by tylko na Mazdę 6 w najnowszym opakowaniu. No to nic innego nie zostało uczynić jak zmierzyć się z tym wyzwaniem.
Wizyta w salonie – dostępna na miejscu Mazda 6 2.0 SkyPASSION sedan. Na początek krótka charakterystyka auta przez dealera i zajęcie miejsca w „6-stce”. Biorąc pod uwagę wrażenia i przyjemność z jazdy – szybki powrót do domu – odpalenie neta i fora do przeglądu. Setki opinii nowych właścicieli Mazdy 6. Opinia jak tyłek, każdy ma swoją ale szacunkiem darzę ludzi, którzy pomimo posiadania na chłodno potrafią ocenić i wypowiedzieć się bardzo obiektywnie o nowym nabytku. Nie miejsce tu teraz na wypisywanie kilku cennych uwag, które powstrzymały mnie od zakupu Mazdy 6 w chwili obecnej. (Ta „formalność” została odłożona na „moment” później……)
Jednak będąc w salonie Mazdy spojrzałem na Mazdę MX-5. I zadałem kilka zdawkowych pytań sprzedawcy. Po powrocie do domu i chwilowym powstrzymaniu się od „6” zacząłem czytać o MX-5. Nie zajęło mi to zbyt wiele czasu. Wystarczyły opinie, rankingi bezawaryjności i kilka ciekawych wątków na temat tego auta, by….. „wleźć” na stronę kilku salonów Mazdy – i znaleźć „JĄ”. Stała i po prostu czekała.
Z powodów poważnych problemów zdrowotnych nie mogłem pojechać od razu by ją zabrać. Niestety dwie kolejne operację coraz bardziej opóźniały tę przyjemność do tego stopnia, iż zrodziły się obawy, że ktoś może ją bardziej pożądać niż ja.
Dlatego niezwłocznie po wyjściu ze szpitala – pewne rozmowy logistyczne i wpłata zaliczki pozwoliły mi troszkę spuścić powietrza przed obawami ostania „na lodzie”.
Kolejne rozmowy logistyczne (których było sporo, BOWIEM BYŁEM ŚWIEŻO PO OPERACJI KRĘGOSŁUPA a po odbiór auta musiałem pokonać 520 km) pozwoliły zgrać tak terminy z uprzejmą mi bardzo osobą, która pomogła mi dotrzeć do salonu i umożliwiła dokonanie jedynego słusznego zakupu – i to kiedy – w dniu
św. WALENTEGO – tak, tak – w dniu 14 lutego. Tak więc były to dotychczas najbardziej udane Walentynki – (ha ha ha h aha hah ah ha). Proszę na to z przymrużeniem oka spojrzeć – ale w pewnym sensie można się w Niej zakochać…….
Mazdą MX-5 wykonałem tylko jedną jazdę próbną i dokładnie tylko w jednym celu – w takim by sprawdzić czy zjadę do swego garażu – bowiem kąt nachylenia zjazdu jest na tyle duży, że wiele aut z niskim zawieszeniem nie pokonuje tej „zjeżdżalni”. I był to jedyny powód dla którego mógłbym zrezygnować z jej zakupu. Chyba, że najpierw przebudowa zjazdu……
Jeżeli ktoś jeszcze ma wątpliwości – niech uwierzy – można kupić auto bez jazd w ciemno – a wsiadając do niej za każdym razem mieć takiego banana na ustach, że nie jedna „m….a” sięgnąć po niego by chciała. I proszę bez urazy za wspomniane zwierzę – to tylko żartobliwie w odniesieniu do banana.
Pozdrawiając wszystkich posiadaczy i tych, którzy się do posiadania przymierzają….

Robert vel Peecer
Awatar użytkownika
777
Posty: 23
Rejestracja: 25 lut 2014, 11:03
Model: NC FL
Wersja: Spring
Lokalizacja: Krosno

25 lut 2014, 11:33

Witam wszystkich
Narazie sytulacja jak w stopce.Plan taki ze na jesień mój lew idzie do sprzedania a w miedzy czasie szukam NC pewnie rocznik 2006 Ew 2007 bo na więcej budżet nie pozwoli ;) Zakochałem sie w tym aucie i wraz z 911 to dwa moje marzenia z tym ze mx5 bd latwiej zrealizowac 8-) już nie mogę doczekać sie śmigania roadsterem po Bieszczadach do których mam całkiem blisko :P
Pozdrawiam
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ceramic Dog
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2013, 21:26
Lokalizacja: Poznań

26 lut 2014, 15:37

Witam

Mam na imię Marcin, jestem z Poznania, posiadam mx5 nbfl 1.8 w wersji Unplugged kupioną niedawno od użytkownika z forum. Długo szukałem i w końcu trafiłem na ciekawą edycję w naprawdę bardzo dobrym stanie. Do zobaczenia !
matusz
Donator
Donator
Posty: 1246
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:06
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Poznań

26 lut 2014, 16:17

Witamy!
Gratuluję decyzji :) Zapraszamy na spoty o których można się dowiedzieć w wątku regionalnym. A widziałem identyczną Mazdę dwa dni temu wieczorem na Maczka z brązowym wnętrzem.
Pozdr
była czerwona NA 1.6 -> II wice mistrz MMC West 2014 w klasie 1.6
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

28 lut 2014, 9:28

Peecer fajne powitanie :kciuk:
Oby więcej takich osób jak Ty!
Pozdro
Rules are made to be broken
Radziu
Posty: 9
Rejestracja: 28 lut 2014, 11:38

28 lut 2014, 11:56

WITAM
Nazywam się Radek, mieszkam w Warszawie i od 2 tyg. jestem szczęśliwym posiadaczem NA 1.6 1992r. :winner:

Pozdrawiam :)
NA 1.6 92r.
Milo
Donator
Donator
Posty: 371
Rejestracja: 01 mar 2014, 15:18
Model: NA
Wersja: '90
Lokalizacja: Warszawa

01 mar 2014, 15:23

Dzieńdobrywieczór

Nazywam się Miłosz, mam 18 lat, przymierzam się do zakupu MX-5, która będzie moim pierwszym samochodem.

Pozdrawiam
daraso20
Posty: 33
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:42
Model: NB
Lokalizacja: Leszno

05 mar 2014, 7:03

Witam serdecznie wszystkim. Darek z Leszna (29lat) po 4 latach odkupilem swoja mazde mx5 nb od poprzedniego wlasciciela!wczoraj powrocik do domu o 23 i wielki rogal na pysku :D Pozdrawiam
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

09 mar 2014, 14:03

Cześć i witam!

Nazywam się Łukasz i pora przedstawić się na forum. Obecnie od półtora miesiąca mocno poluję na MX5 NBFL, na razie bezskutecznie.
Mam nadzieję, że jeszcze w marcu będę mógł przedstawić się wam w tym "lepszym" dziale i na wspólnych przejażdżkach.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
johnnyl
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2014, 12:48

09 mar 2014, 15:05

Cześć, nazywam się Janek, mieszkam w okolicach Krakowa.
W tym roku postanowiłem zamiast jednoślad-a zakupić Mx5. Bezpieczniej a podobno też frajda...
Obecnie poszukuje samochodu NB lub NBFL - najlepiej 1.8 i, równolegle wertuję forum w poszukiwaniu wiedzy.
Pozdrawiam
MATI1010
Posty: 4
Rejestracja: 09 mar 2014, 19:41

09 mar 2014, 22:15

WITAM

mimo iz jestem szczesliwym posiadaczem mx5 juz od ponad roku , dopiero teraz (na szczescie ) dołączyłem do Was , mam nadzieje że szybko spotkamy sie na urodzinach... :D
nabassu
Posty: 2
Rejestracja: 09 mar 2014, 23:13

09 mar 2014, 23:21

Witam!
Złożyłem rodzicom kapustę z potłuczonego NB 1.6 który pałętał się na alledrogo za ponad 4 i pół.
Kompletny remont blach, wycinane poszycia tylnych błotników aż do klapy, biała perła, bez bocznych kierunków, anteny i obrysówek z ciężarówki.
Wnętrze z FL, dach też.
Felga BBS RZ z E30. 15 cali, et 24.
Do szczęścia brakuje -20, może 30mm obniżenia i ITB lub turbiny.
Auto czysto weekendowe, bez żadnych aspiracji sportowych.
I mam na imię Maciek
tomlolo
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2013, 8:50
Lokalizacja: Radom

13 mar 2014, 13:37

No to przyszła kolej na mnie :D
Cześć Wszystkim, mam na imię Tomek i jestem z Radomia. Od jesieni jestem posiadaczem wymarzonej NA z 92r w jedynym słusznym kolorze SU :winner: Autko jest w 100% oryginalne i tak pozostanie, czeka tylko na parę zabiegów upiększających i będę ją mógł zaprezentować w dziale z fotografiami. Pozdr.
sgt_raffie
Posty: 19
Rejestracja: 11 mar 2014, 17:09

14 mar 2014, 11:37

Cześć
Rafał z pod Krakowa z tej strony.
Po przeprowadzce z daleka nadszedł czas na zarejestrowanie się na rodzimym forum MX5. Słońce wyszło, dach można zrzucić i takie tam:).
Mazda (a właściwie Eunos) to NA, 1.6 115 koni, BRG, import z Japonii w bodaj 99. Potem jeździła sobie po UK aż w końcu trafiła w moje ręce z 5 lat temu...A reszta będzie w osobnym temacie w dziale "Nasze Mazdy".

----------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Rafal
------------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Rafał
Awatar użytkownika
bodzio10537
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2014, 8:50
Model: NB

15 mar 2014, 21:16

Witam wszystkich, o mnie : Mateusz, 21 lat, Żyrardów (okolice Wawy), student PW wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych, szczęśliwy posiadacz Mazdy mx-5 NB 98 r od tygodnia, zakochany bezgranicznie w tym cudzie techniki ;)
Panda
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2014, 9:19

18 mar 2014, 9:23

Witam wszystkich, Monika z Poznania 8-)
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2014, 9:29

Panda pisze:Witam wszystkich, Monika z Poznania 8-)


Matusz spokojnie, to tylko moja Stara 8-)
Rules are made to be broken
dobi
Posty: 87
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:42
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2014, 11:21

Hantkus pisze:
Panda pisze:Witam wszystkich, Monika z Poznania 8-)


Matusz spokojnie, to tylko moja Stara 8-)


cześc Monika :mrgreen:
Hehe, to Monia teraz na forum sie będziesz udzielać?
Czy chiałaś mieć moze podgląd na poczynania Twojej połówki na tym forum?
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2014, 12:44

dobi pisze:
Hantkus pisze:
Panda pisze:Witam wszystkich, Monika z Poznania 8-)


Matusz spokojnie, to tylko moja Stara 8-)


cześc Monika :mrgreen:
Hehe, to Monia teraz na forum sie będziesz udzielać?
Czy chiałaś mieć moze podgląd na poczynania Twojej połówki na tym forum?


Nie do końca, sam jej założyłem konto z uwagi na MMC , więc nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie :twisted:
Rules are made to be broken
dobi
Posty: 87
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:42
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2014, 14:54

Hantkus pisze:Nie do końca, sam jej założyłem konto z uwagi na MMC , więc nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie :twisted:

to powitaj w takim razie Monie w moim imieniu na forum....hehe. Rozumiem, że Monika też leci w MMC? Szarikiem? Czy pożyczasz od matki dla Moniki Anni?
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2014, 16:03

dobi pisze:
Hantkus pisze:Nie do końca, sam jej założyłem konto z uwagi na MMC , więc nigdy nie wiadomo kto jest po drugiej stronie :twisted:

to powitaj w takim razie Monie w moim imieniu na forum....hehe. Rozumiem, że Monika też leci w MMC? Szarikiem? Czy pożyczasz od matki dla Moniki Anni?


Obstawiamy obie klasy, ja Szarikiem Ona Anni ;)
Rules are made to be broken
dobi
Posty: 87
Rejestracja: 27 sty 2013, 14:42
Lokalizacja: Poznań

18 mar 2014, 16:34

piknie. gratulacje. bedziemy wam z Madzią kibicować. dawaj znaka kiedy bedziecie leciec, to wpadniemy was dopingować. :mrgreen:
ODPOWIEDZ