Tutaj sie witamy!

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rapzone
Posty: 39
Rejestracja: 15 mar 2017, 13:35
Model: NB
Lokalizacja: Rdm/Wawa

15 mar 2017, 13:53

Witam wszystkich,

jestem nowym użytkownikiem, który poszukuje swojego mx-a :)

Pozdrawiam
Artur
Awatar użytkownika
bartz
Donator
Donator
Posty: 319
Rejestracja: 15 mar 2017, 22:17
Model: NB FL
Wersja: Individual
Lokalizacja: Warszawa

15 mar 2017, 22:35

Siema!
Forum podglądam od daaawna, ale dopiero dzisiaj zadecydowałem o zarejestrowaniu się w klubie.

Od dawna noszę się z zamiarem wejścia w posiadanie NB :-)
Teraz, kiedy odłożyłem pewne środki, muszę przekonać swoją piękniejszą połówkę - myślę, że zakocha się w mx5 nie mniej niż ja :-D

Sama myśl o posiadaniu mx-a i jeżdżeniu top-down powoduje ciary.
Myślałem o wielu roadsterach, ale żaden nie powoduje we mnie tylu emocji - jeżdżąc po Warszawie, wyłapuję na drodze każdą sztukę. Zajeżdżając do biura, w którym pracuję, każdego dnia liczę, że spotkam bordową mx5 razem z jej właścicielką, która parkuje pod moim biurowcem :-)
Do mx-a, póki co, nie miałem okazji nawet się przymierzyć, ale nie przeszkadza mi to w fakcie obracania głowy o 360 stopni podczas polowania na mieście :-D
Choroba mx5 zdrenowała mnie głęboko, a w myśl zasady - czym się strułeś, tym się lecz - zaczynam się rozglądać za własnym egzemplarzem.
Jako, że będzie daily (365 dni w roku) chciałbym mieć w wyposażeniu klimę oraz 1.8 pod maską - póki co mody mnie nie kręcą - w serii to auto robi na mnie piorunujące wrażenie - ale pewnie stan ten nie potrwa zbyt długo :-D

Od wejścia pytanie - miał ktoś styczność z Radkiem z Kątów Wrocławskich - z dnia na dzień jego oferta mx5 się powiększa. Miłośnik marki, czy handlarz, który wyczuł pismo nosem?

Najbezpieczniejszą opcją wydaje się być kupno emiksa z roadstery.pl, ale Radek ma fajne (na pierwszy rzut oka) egzemplarze.
Jesteście coś w stanie poradzić?

Dzięki,
Bartek
Awatar użytkownika
Dewuer
Posty: 151
Rejestracja: 03 sie 2016, 12:48
Model: NA
Wersja: Miata 93'
Lokalizacja: Wrocław

16 mar 2017, 7:01

Ciężko powiedzieć, czy handlarz z krwi i kości, bo mx-y zaczął sprowadzać od jakiegoś czasu i z tego co słyszałem to ma dobre podejście do klienta i nie owija w bawełnę. Jeśli patrzysz na dwie NB 1.8 które ma za 10k wystawione to z tego co widać na zdjęciach trochę pracy w blacharkę trzeba włożyć.
Hockey Puck - 93' NA

"A designer knows he has achieved perfection not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away."
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

16 mar 2017, 12:21

bartz pisze:Zajeżdżając do biura, w którym pracuję, każdego dnia liczę, że spotkam bordową mx5 razem z jej właścicielką, która parkuje pod moim biurowcem :-)


Tego to lepiej swojej drugiej połówce nie pokazuj :ryjezesmiechu:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2017, 14:39
Model: NC FL
Wersja: 2.0 KOKA
Lokalizacja: Warszawa

20 mar 2017, 14:53

Cześć, od dłuższego czasu przeglądam forum. Nieoceniona skarbnica wiedzy oraz miejsce pełne fajnych ludzi. Całe moje życie do tej pory związane było z motocyklami, auta traktowałem raczej jako narzędzia do przemieszczania się z miejsca na miejsce. Do tej pory tylko motocykle pozwalały mi czuć się hedonistą … aż do teraz.

Od jakiegoś czasu jestem w posiadaniu Mx5- tki. Zdążyłem nacieszyć się już trochę jazdą …. I ciągle mi mało ;) Mam nadzieję, że dzięki forum będę miał okazję poznać kilka osób i zobaczyć kilka fajnych Mx5-tek. Chętnie też skorzystam z Waszej wiedzy, a i chętnie podzielę się własną.

Pozdrawiam
Piotr
"Szczęście, to stan umysłu ... Live to Ride"
2017 - 2020 1.8 NCFL Kirei - Miśka
2020 - na zawsze razem 2.0 NCFL Cocaine
Awatar użytkownika
GR3G0R
Donator
Donator
Posty: 696
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:56
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

24 mar 2017, 0:07

Witamy :) i zapraszamy na co czwartkowe spoty, póki zimno w Arkadii, punkt G :mrgreen: , a jak cieplej to Stadion :)
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 61
Rejestracja: 20 mar 2017, 14:39
Model: NC FL
Wersja: 2.0 KOKA
Lokalizacja: Warszawa

24 mar 2017, 12:17

Dzięki za zaproszenie, na następnym spocie powinienem się pojawić :) Może już będzie okazja na świeżym powietrzu ....
"Szczęście, to stan umysłu ... Live to Ride"
2017 - 2020 1.8 NCFL Kirei - Miśka
2020 - na zawsze razem 2.0 NCFL Cocaine
Ambroo
Posty: 3
Rejestracja: 28 mar 2017, 11:03
Model: Inny
Lokalizacja: Pomorskie

28 mar 2017, 11:07

Cześć Wszystkim !

Poważnie myślę nad zakupem MX-5 i chętnie dołączę do grona fanów tego modelu. ;)
Awatar użytkownika
kamilg
Posty: 14
Rejestracja: 08 lis 2016, 7:40
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

28 mar 2017, 17:01

Witam serdecznie, trochę od rejestracji już minęło ale dopiero teraz prace nad moją MX-5 nabrały tempa więc pora się przywitać i uaktywnić.
Jestem prze szczęśliwym posiadaczem Miaty z 1991 r. z silnikiem 1.6l, niedługo otworzę o niej temat.
Pozdrawiam
Patio72
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2017, 20:25
Model: NB
Wersja: Nb
Lokalizacja: Toruń

29 mar 2017, 20:02

Witam wszystkich czy jest ktoś z Torunia?
Awatar użytkownika
PKort
Posty: 42
Rejestracja: 10 mar 2017, 8:43
Model: NC
Wersja: NC1
Lokalizacja: Warszawa/okolice

02 kwie 2017, 19:54

Dzień dobry wszystkim,

Od miesiąca jestem właścicielem MX-5 NC rocznik 2007. Wersja 2.0, PRHT. Na razie poznajemy się nawzajem: po przesiadce z poprzedniego samochodu (sedan, diesel, automat) muszę zmienić swoje przyzwyczajenia. Z drugiej strony Mazda przechodzi weryfikacje techniczną (jest już po "pierwszej pomocy"); trwa ustalanie zapotrzebowania na części/serwis i planowanie budżetu.
Zapewne spotkamy się na drogach, natomiast na pewno będę się odzywał z prośbą o poradę - będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam!
MuGen
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2014, 17:44
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Krk

03 kwie 2017, 18:57

Witam serdecznie

Nazywam sie Maks i obecnie mieszkam w Krakowie.
Zarejestrowalem sie tu juz lata temu ale moj zapał do mx5 ostudzily studenckie finanse.
Jako ze jakis czas temu rozpoczalem swoja pierwsza powazniejsza prace to dwa razy nie musialem sie zastanawiac zeby wiedziec ze moje pierwsze ciezko zarobione grosze chcialbym zainwestowac w jakas piekna Madzie ;)
Obecnie rozgladam sie za swoim egzemplarzem.
Lubie samochody które z zewnetrz wygladaja podobnie jak kiedy wyjechaly z fabryki ale za to sa dopieszczone mechanicznie. I tak pewnie bede rozwijal swoja mx5. Z wytesknieniem czekam na pierwsze przygody za kolkiem Miaty i nie tylko. :)

Pozdrawiam i do zobaczenia na drogach!

PS. Moj nick nie jest zwiazany z Mugen Motorsports zalozonym przez Honde.
Patataj
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2017, 15:43
Model: ND
Wersja: SkyFreedom

06 kwie 2017, 22:01

Cześć wszystkim,


jako posiadacz nowej MX-5 ND chciałbym się przywitać i poprosić o przyjęcie do tego zacnego grona fanów Miaty.

Zobaczymy jak się potoczą moje relacje z Cukierkiem (moją Mx-5) ale jestem dobrej myśli. Cieszę się jak dziecko i już nie mogę się doczekać kilku wolniejszych dni w pracy, żeby się gdzieś dalej wypuścić.

Cukierek zaprezentował się już na innym, stosownym wątku. :senkju:
PSH
Posty: 37
Rejestracja: 07 kwie 2017, 9:44
Model: NC

07 kwie 2017, 9:52

W związku z zakupem poniższego cudeńka witam wszystkich! :) Jeżdżone będzie głównie po Krakowie i na Śląsku :)

Obrazek
Awatar użytkownika
niebieskiblekit
Posty: 389
Rejestracja: 13 lip 2016, 9:24
Model: NA
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Szczecin

07 kwie 2017, 16:19

Aż zapomniałem się przywitać... Cześć :) Jestem z okolic Szczecina i niestety dopiero na przyszły rok planuję zakup swojej Miaty... Już od dawna się do niej przymierzałem, ale nabrałem pewności dopiero jak mój znajomy zakupił NBFL (przez moje ciągłe dywagowanie na temat MX5/200SX). Zakochałem się w niej po pierwszej przejażdżce za kółkiem ;)
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5460
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

07 kwie 2017, 17:32

Oczywiście witamy wszystkich serdecznie i zapraszamy do intensywnego korzystania z forum jak i imprez klubowych :kciuk:
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
Awatar użytkownika
lukson86
Posty: 19
Rejestracja: 30 sie 2016, 20:57
Model: NC
Lokalizacja: Otwock

07 kwie 2017, 20:33

Cześć wszystkim!

Jestem szczęśliwym posiadaczem mx-5 od 1,5 roku, wcześniej miałem okazję trochę pojeździć nb i nc.
Na trasie możemy się minąć w okolicach otwocka i wawy :)

pozdrawiam

Obrazek
Awatar użytkownika
Peter
Donator
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 15 lis 2013, 18:14
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Otwock/Przysucha

07 kwie 2017, 22:12

Cześć.
Pewnie się gdzieś na mieście kiedyś spotkamy :kciuk:
pimi
Posty: 5
Rejestracja: 04 kwie 2017, 8:58
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

08 kwie 2017, 9:25

Cześć,
od dawna mx5 wzbudzało moje zainteresowanie, ale zawsze było jakoś tak nie po drodze. Testowałem już nc, nd, lecz wg mnie mx5 jest tylko jedna :sun: na. I taki model chciałbym zdobyć.
Jednocześnie chciałbym bardzo podziękować Koledze ravestation za pomoc w zarejestrowaniu się na tym forum, bo bez jego uprzejmości przeglądałbym je anonimowo jeszcze bardzo długo.
Do zobaczenia,
Przemek
Berni
Posty: 1
Rejestracja: 01 lut 2016, 16:09
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Stolica

08 kwie 2017, 12:04

Witam,
od tygodnia jestem zadowolonym posiadaczem ND 2.0 SkyFreedom w kolorze ceramicznym. Do zobaczenia na drogach, oby pogoda dopisywała !

Berni
mrcrx
Posty: 3
Rejestracja: 30 mar 2017, 20:23
Model: Inny

09 kwie 2017, 17:39

Witam wszystkich forumowiczów :git:
Awatar użytkownika
Anakin_mm
Posty: 18
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:02
Model: NB FL
Wersja: Nieznana
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

11 kwie 2017, 12:14

Dzień dobry
Od tygodnia jestem posiadaczem NBFL.
Wcześniej nie czytałem tego forum ale Miata to miłość od zawsze :)
Mam nadzieję poznać nie tylko w sieci innych użytkowników tych cacek.
Mój rejon operowania to Gorzów Wlkp.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
WojciechN
Posty: 22
Rejestracja: 12 kwie 2017, 17:55
Model: NB
Wersja: 10th anniversary
Lokalizacja: Śląsk, Chorzów

12 kwie 2017, 18:15

Witajcie,

od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem NB w wersji 10AE. :winner: Forum przeglądam już od jakiegoś czasu. Tutaj znalazłem wcześniej wspomnianą (swoją pierwszą) mx-5 więc postanowiłem zawitać na forum, aby jej żywot dalej był tutaj dokumentowany :D

Generalnie pierwszym autem miała być TT'ka, ale po jakimś czasie się rozmyśliłem i zacząłem szukać czegoś innego. Nie trwało to długo i trafiłem na MX-5. Jakoś samo by mi to do głowy nie wpadło, auto znałem już wcześniej (chociażby z długi i niezapomnianych nocy w NFS UG2 :mrgreen: ), ale nigdy nie myślałem o sprawieniu sobie takiego cudeńka. Wiedziałem, że nie chcę wozić się żadnym golfem więc zacząłem rozglądać się za jakimś ciekawym autem. No i... się zakochałem :D

Jestem młody, pracuje w IT i mieszkam w średniej wielkości mieście. MX-5 wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla mnie. Jedynie nasz klimat, przez jakieś pół roku trochę nie pasuje, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić :kciuk:
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

13 kwie 2017, 12:01

WojciechN pisze:Jedynie nasz klimat, przez jakieś pół roku trochę nie pasuje, ale do wszystkiego da się przyzwyczaić :kciuk:


Kup HT i problem z głowy ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
blueberry
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:37
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2017, 21:49

Witam wszystkich Forumowiczów :)
Miło mi dołączyć do grona pasjonatów MX-5. Od lutego jestem w posiadaniu czarnej NA

Pozdrowienia!!!
Awatar użytkownika
michal_lublin
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2017, 6:24
Model: NB FL
Wersja: Nardi Torino
Lokalizacja: LUBLIN

14 kwie 2017, 6:34

Witam wszystkich Forumowiczów!

Posiadam MX-5 NB FL 1,8 Nardi Torino z 2001r. w kolorze zielonym. Jeżdżę nią od dwóch lat. Można mnie spotkać w Lublinie i okolicach. Planuję pojawić się na tegorocznych zlotach.

Do zobaczenia!!
Nie, nie, prędkość była ok, tylko zakręt za ciasny!
Awatar użytkownika
kamikaze15
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2017, 18:12
Model: NA
Lokalizacja: Gliwice

14 kwie 2017, 10:14

Witam!
Od ponad roku jestem szczęśliwym posiadaczem czerwonej MX-5 NA z 1991, jest to moja pierwsza miłość od zawsze więc to na nią padło przy wyborze pierwszego samochodu. Głównie tułam się w okolicach Wodzisławia Śląskiego. Liczę na wiele wspólnych imprez :git:
Awatar użytkownika
Dewuer
Posty: 151
Rejestracja: 03 sie 2016, 12:48
Model: NA
Wersja: Miata 93'
Lokalizacja: Wrocław

19 kwie 2017, 16:43

Cześć,
W świąteczny piątek przywlokłem z Warszawy do Wrocławia Miate NA 93'.
Mam nadzieje, że zobaczymy się na wrocławskich drogach i spotach.
Załączniki
miatkacrop (1 of 1).jpg
miatkacrop (1 of 1).jpg (82.36 KiB) Przejrzano 2729 razy
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

19 kwie 2017, 17:02

Dewuer pisze:Cześć,
W świąteczny piątek przywlokłem z Warszawy do Wrocławia Miate NA 93'.
Mam nadzieje, że zobaczymy się na wrocławskich drogach i spotach.

:kciuk:
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3765
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

19 kwie 2017, 19:16

Cześć.
Ja mam nadzieję, że poza Wrocławiem też będzie można Cię spotkać ;)

P.S. Forumowe auto? Bo kojarzę że była tu jakaś czarna z czerwonym dachem...
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
ODPOWIEDZ