Tutaj sie witamy!

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

23 sie 2016, 17:12

beecon pisze:Cześć wszystkim! :)
Mam na imie Tomasz, mieszkam pod Gdańskiem.
Pomysł na miate zrodził sie u mnie blisko 3 lata temu, ale nie było realizacji ;(

Aktualnie jestem w posiadaniu
Hondy Prelude 3gen BA4 z 89r z systemem 4kół skrętnych :)

Honda w stanie naprawde BDB+ a Toyota miała być eMiXpiątką, ale jakoś nie poszło ;(
Miała być odbudowana od podstaw, ale jednak serce i rozum mówią aby zamienić to na MX5,
więc lada moment oba auta będą na sprzedaż a ja będe poszukiwać MX5 NA :)


Hej! Gadaliśmy razem na JDMday w Tczewie. Pozdrawiamy i czekamy na twój temat MX5 :)
Awatar użytkownika
giaxa
Posty: 2
Rejestracja: 15 sie 2016, 14:21
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Kamień Pomorski / Szczecin

24 sie 2016, 10:08

Hej. Od dwóch miesięcy razem z moją Madzią NBFL podziwiamy wybrzeże zachodnie i przesyłamy wam pozdrowienia z zatłoczonego jeszcze (już niedługo! uff...) "nadmorza". Kocham ją szczerze i do bólu. Odkąd jest ze mną, wsiadam i jeżdżę "na spacer", czego już od dawna nie robiłam :) Rozstanę się jedynie przesiadając na NC (pasuje do szpilek). Nasz związek mogę opisać tak: "ZAWSZE chciałam ją mieć!" W planach tuning, dlatego dzięki za to forum i was! <3

Obrazek
Awatar użytkownika
ochKarol
Donator
Donator
Posty: 192
Rejestracja: 25 sie 2016, 11:45
Model: NC
Wersja: NiCo
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

26 sie 2016, 12:28

Witam wszystkich forumowiczów

Od tygodnia szczęśliwy posiadacz nbfl. Chorujący na mx5 od wielu lat. Mazda fan. To mój drugi własny samochód - pierwsza była 323 BG GT. <łezka w oku> 3 mazda w domu zapewne dzięki zaletom wyczytanym na forum mazdaspeed.
Ja - 26 lat, strażak, student ratownictwa, w połowie wychowany na wsi
Pozdrawiam Karol
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3758
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

26 sie 2016, 15:08

Witamy kolejnego strażaka na forum ;-)
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
Awatar użytkownika
cardesign1
Donator
Donator
Posty: 163
Rejestracja: 01 sie 2016, 20:23
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Bielsko-Biała

26 sie 2016, 21:24

Cześć,
Sławek, lat 38, od 1 sierpnia tego roku z Wami, ale dopiero teraz dotarło do mnie że wartało by się w końcu oficjalnie przywitać, by nie powiedzieć że przyszedłem do Was tak na krzywy ryj.
Dlaczego MX-5 ? Bo doszedłem z żoną mą do wniosku, że z życia coś trzeba mieć. MX-5 zawsze nam się podobała, dlatego decyzja taka a nie inna. Przez wzgląd na moje klasyczne spojrzenie na motoryzację, początkowo skupiałem się na wersji NA, ale w końcu wypadło na NBFL (drogą małżeńskiego kompromisu). Może NA kiedyś kupię tylko dla siebie :D Jako że lubię sobie podłubać sam przy samochodzie, zakupiliśmy egzemplarz dość zmęczony życiem, za nieduże pieniądze, tak by zrobić sobie go " po samemu" i po swojemu. Postanowiłem że do wiosny prace muszą zostać ukończone, i wszystko wskazuje na to że tak się stanie bo dobrze "idzie". Przyznam że spora w tym zasługa forum właśnie. Cenne informacje, części - wszystko tu jest :senkju:
Pozdrawiam i do zobaczenia na zlotach.
Czarna NBFL 1.6, 2001
Czerwona NA 1.6, 1993

Czarna NCFL 2.0, 2011
DamnSupress
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 12:28
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

28 sie 2016, 14:18

Cześć wszystkim,
jestem Rafał mieszkam w Krakowie i od pół roku myśle tylko o miatce, stale przeglądając forum. W końcu sie doczekałem i zaczynam poszukiwania :)
Awatar użytkownika
Andyx
Posty: 14
Rejestracja: 19 sie 2016, 15:31
Model: NB FL
Wersja: Phoenix
Lokalizacja: Warszawa

29 sie 2016, 14:38

Cześć!

Z tej strony Andrzej, mieszkam w Warszawie. Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem NBFL Phoenix.
Mechanicznie autko jest 5/5, jeśli chodzi o wygląd, to na razie idealnie jeszcze na pewno nie jest, ale liczę że z czasem się do takiego stanu zbliży ;) Przy okazji w tym tygodniu autko dostanie felgi, przed zimą mam ochotę dorzucić hardtop. Jak trochę ogarnę jeszcze samochód, to wrzucę jakąś fotkę pewnie.
MX-5, co jest chyba dość standardowym tutaj tekstem, podabała mi się od zawsze. Nie ukrywam, że śmiaganie Miatą w NFS za dzieciaka miało na to wpływ ;)
Forum do tej pory tylko czytałem, teraz już jako posiadacz tego cudeńka pewnie będę aktywniejszy.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
kamilsloma
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2016, 7:43
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Wwa

02 wrz 2016, 15:36

Cześć tu Kamil z Warszawy. Obecnie przymierzam sie do zakupy mx5. W planach zadbana NA lub NBfl.
Awatar użytkownika
Paweł Gawroński
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2016, 0:04
Model: NB
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

05 wrz 2016, 13:30

Siema z Zakopca!

Sam nie mam jeszcze MX-5 ale kilka dni temu NB kupił sobie mój tata.
Wcześniej tylko raz jeździłem MX-5 NB - 10lat temu, kilka kilometrów po Warszawie. Spodobała mi się od razu, ale wtedy na NB nie miałem kasy :) Pamiętam, że miała najmocniejszy motor i jasną skórę w środku. Teraz, kiedy kupił sobie taką mój tata, przypomniałem sobie jakie to świetne auto. Jestem nią zachwycony. Od kilku dni jestem u rodziców i jeżdżę nią codziennie. Poniżej film z przedwczorajszej przejażdżki z żoną. Zrobiliśmy też wtedy sporo zdjęć i planuję wysmarować jakiś tekst o tym aucie na blogu, który od niedawna dla frajdy prowadzę. Tymczaesem film poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=dn6CuPEY_Ko

Niedługo nagram więcej, a teraz biorę się za czytanie forum, bo szukam dla siebie powli dla siebie odpowiedniej sztuki.
Jeździłem dwa miesiące temu nową MX-5 z silnikiem 2litrowym, bo byłem bliski zakupu, ale nie widzę większych różnic we frajdzie z jazdy w porównaniu z NB.

Pzdr, Paweł.
http://www.nowotarska24.com/blog-samochodowy/
buzol
Posty: 3
Rejestracja: 07 wrz 2016, 9:36
Model: Inny
Lokalizacja: Wrocław

07 wrz 2016, 10:32

Witam wszystkich,

tu Rafał z Wrocławia.
Jeszcze do niedawna planowałem sprzedać na wiosnę mojego wyslużonego Focusa 2003r i kupić jakiegoś innego hatcha. O fenomenie zwanym MX-5 wiedziałem od zawsze, ale nigdy nie myślałem o Miacie jako aucie dla mnie. Wszystko zmieniło się pare tygodni temu kiedy zacząłem więcej o niej czytać. Potem pare razy zatrzymałem się w zadumie na parkingu przy NB i pach... amor mnie ustrzelił. Decyzja zapadła, Foka zostaje a na wiosnę pragnę kupić zadbanego NB FL, najchętniej z silnikiem 1.8 choć niestety większość ogłoszeń to 1.6. Mazdy mam zamiar używać na codzień a Focusa oddać kobiecie, a samemu używać tylko w momentach gdy bagażnik Miaty nie da rady :)

Póki co oddaje się dalszej lekturze forum a po zimie liczę na pomoc użytkowników z znalezieniu MX-5tki dla siebie.
Awatar użytkownika
mudvayne
Donator
Donator
Posty: 148
Rejestracja: 20 sie 2016, 22:55
Model: NB
Lokalizacja: SZY

07 wrz 2016, 20:43

Witam wszystkich!

Tutaj Paweł z okolic Żywca, niedawno stałem się posiadaczem NB 1.6 z 2000 roku :D Generalnie nie planowałem zakupu tego właśnie modelu, dopóki się nim nie przejechałem (na pierwszym planie znajdował się Fiat Barchetta, który okazał się nieszczęśliwą miłością :mrgreen: ). Oprócz tego, na Mazdę namówił mnie kolega, który ma na jej punkcie obsesję (Pozdrawiam użytkownika patryczek :D). Nadwozie i podwozie w stanie bardzo dobrym (o dziwo), niestety silniczek lubi przykopcić... Jednak tę wadę rekompensuje cena i to, że na waszym forum jest tak wielu aktywnych posiadaczy MX5 co powoduje, że nie mam obaw o jej dalsze losy :D

Pozdrawiam!
Obrazek
Awatar użytkownika
OwieczKa
Donator
Donator
Posty: 160
Rejestracja: 24 sie 2016, 22:28
Model: NC FL2
Wersja: True Red
Lokalizacja: Bydgoszcz

08 wrz 2016, 22:07

Witam Was Forumowicze ,
Od miesiąca jestem (naj)szczesliwczą posiadaczką NCka 3generacji. Idealnego mxa szukałam ok 1,5roku, a w zasadzie od pierwszego Poznańskiego Rozpoczęcia Sezonu, na ktorym miałam przyjemność być-dzięki Peecer za udostępnienie prawego :kciuk: Udało się dzięki kilku niesamowitym osobom,jeszcze raz dzięki :winner:
W szczególności Arturowi, który wyczarował mój ideał ;) :senkju:
Z pozdrowieniami,
Karolina zwana Kasią :roll: :lol:
Były:
NC 3rd :D
NC FL2 :cry:
Forfiter NC Mithra 2,5 by Five :bicz:
Jest :
NC FL2 2014 KaKaOwca
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3758
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

09 wrz 2016, 6:06

Cześć, gratulacje i do zobaczenia ;-)
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
PiDo
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2016, 22:23
Model: NB
Wersja: Millenium
Lokalizacja: Warszawa

10 wrz 2016, 8:26

Dzień dobry, od tygodnia jestem szczęśliwym włascicielem MX5 Millenium rocznik 2000. pozdrawiam wszystkich na forum :D
lewap
Posty: 5
Rejestracja: 09 wrz 2016, 20:56
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice

10 wrz 2016, 21:21

Witam wszystkich,
Mam nadzieje ponać na forum mase zakręconych ludzi, oraz zdobyć wiedzę na temat Mx5, jeszcze nie posiadam auta, ale szukam wersji NC po lifcie z twardym dachem w 2.0 sport. Plany na modyfikacje są turbodoładowane, ale o tym mam nadzieje później.
Jeszcze raz witam serdecznie.

Paweł
Volf
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2016, 11:58
Model: NC
Lokalizacja: Rzeszów

12 wrz 2016, 13:47

Witam wszystkich,
Na codzień jeżdżę NC 1.8 w Anglii. Mam Miatkę od około roku, auto tak uwielbiam że kupiłem jeszcze 2 angliki nb i przywiozłem do Polski. Coś pewnie posprzedaje a pewnie jedną sobie zostawię żeby jeździć w PL (przynajmniej do czasu jak nie upoluję łdnego wolnego od rdzy Eunosa :-)
Jeszcze raz witam wszystkich forumowiczów!
JerryBB
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2015, 18:13
Model: NA
Lokalizacja: Bielsko-Biała

12 wrz 2016, 14:41

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow ogólnie znany jako Jerry. Mieszkam w bielsku Bialej, aktywny motocyklista, od kilku dni wlasciciel miaty NA w stanie ze tak powiem do odratowania :) pomozecie ? :p
Duracell
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2016, 15:13
Model: Inny

12 wrz 2016, 15:20

Witajcie!
Od jakiegoś czasu szukam wymarzonej przed laty NB, wszystko wskazuje na to ze juz niedługo spełnię swoje odwieczne marzenie :D
Mam nadzieje, ze w przyjemny sposob spędzę wiele godzin i poznam masę ciekawych faktów.
Możecie mi powiedzieć czy można gdzies zamówić obecnie ramki pod rejestracje? Znalazłem kilka tematów z tym związanych, jednak wszystkie wydają się już nieaktualne.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

12 wrz 2016, 15:23

Duracell pisze:Możecie mi powiedzieć czy można gdzies zamówić obecnie ramki pod rejestracje? Znalazłem kilka tematów z tym związanych, jednak wszystkie wydają się już nieaktualne.

Nowa odsłona ramek jest w produkcji, niedługo będą sczegóły :D
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
Łosiek
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2016, 8:51
Model: Inny

13 wrz 2016, 8:56

Cześć, nie miałem nigdy Mazdy MX5, jeździłem takimi Mazdami zacne to auta. Posiada inne cabrio ale w przyszłym roku chcę wymienić na model ND i pojawiłem się zawczasu aby doprecyzować swoje potrzeby. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jawa 53
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2016, 7:29
Model: NB

13 wrz 2016, 13:07

Witam, od czerwca jestem posiadaczem NB, przejechałem ponad 2000 km, przeżyłem parę przygód
[ opiszę w innych tematach] na imię mam Jan, już na emeryturze, jeżdżę rekreacyjnie. :)
Awatar użytkownika
teZeT
Posty: 108
Rejestracja: 11 wrz 2016, 9:55
Model: NA
Wersja: NA+NB+NC ~ 100
Lokalizacja: 3-city
Kontakt:

13 wrz 2016, 15:33

Witam wszystkich :)

Obecnie jestem na etapie poszukiwania NB bo poza autem do pracy, autem do spokojnych wycieczek poza miasto odczuwam potrzebę posiadania roadstera ;)
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5457
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

13 wrz 2016, 19:46

Witamy wszystkich Was i zapraszamy do śmiałego korzystania z forum jak i z intensywnego życia klubowego :mrgreen:
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
DamianL
Posty: 9
Rejestracja: 14 wrz 2016, 11:52
Model: NA

14 wrz 2016, 12:00

Witam Wszystkich :)

Damian, 21 lat na karku, student Politechniki i z wykształcenia technik :mrgreen:

Czasami coś pojeżdżę po torze amatorsko lub poważniej, czasami kogoś poinstruuję, coś poskładam, coś popsuje... całe życie dookoła samochodów, cywilnych jak i tych sportowych :)

Pomyślałem, że zarejestruje się, gdyż od sierpnia jestem właścicielem mojej pierwszej MX-5 w wersji NA, którą sprowadziłem sobie z Niemiec tak na prawdę z myślą sprzedaży, ale... Nie zmienia to faktu, że zakochałem się w tym samochodzie i po zaoszczędzeniu ze stypendiów i zarobieniu na paru najbliższych autach chciałbym zakupić własny, prywatny egzemplarz na Trackday'e.

Miałem okazję jeździć różnymi samochodami i po przejechaniu dosłownie kilku zakrętów od momentu zakupu swojej MX-5, stwierdziłem, że nie ma lepiej prowadzącego się samochodu na świecie w tych pieniądzach oraz to, że ten samochód pomimo niskiej mocy, właśnie w zakrętach i od zakresu 4500-5000 RPM jest małym potworkiem, który z powodzeniem dogoni BARDZO dużo sportowych samochodów o znacznie większej mocy.

Mam nadzieję, że nie uznacie mnie za typowego Mirasa po jednym z akapitów :mrgreen:

Pozdrawiam!
Artek76
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2016, 22:47
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

15 wrz 2016, 22:59

Witam. Jestem Artur. Pochodzę i mieszkam w Warszawie. Zawsze marzyła mi się mała zgrabna mx5 i wreszcie postanowiłem jej poszukać. Życie jest krótkie, a marzenia gdy tylko są w zasięgu należy realizować. Od przeszło miesiąca poszukuję mx5 nc. Mam nadzieję, że moje poszukiwania niedługo się skończą i spotkamy się na jakimś złocie :-). Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kapi678
Posty: 186
Rejestracja: 17 wrz 2016, 22:40
Model: NB FL
Lokalizacja: Chełmek k.Oświęcimia

19 wrz 2016, 17:32

Cześć, jestem Kacper. Mieszkam w Chełmku koło Oświęcimia (małopolska).
Mam 21lat, jestem mechanikiem samochodowym, samochody towarzyszą mi od wielu lat,
a od małego mam dużą zajawkę na grzebanie z nimi :)
Miałem już kilka samochodów, mój ostatni to Cordoba z 2u litrowym i 150cio konnym silnikiem.
Na Miate chorowałem długi czas, ale nigdy nie było wystarczającej gotówki na zakup,
tydzień temu po wystawieniu Cordoby odezwał się do mnie znajomy z propozycją zamiany za MX5 NA,
egzemplarz zadbany, do dopieszczenia, ale zakochałem się w nim od pierwszej przejażdżki,
mimo że jestem sporych gabarytów, czuje się w tym aucie swobodnie i jazda nim sprawia mi ogromną frajdę.
Myślę, że samochód zostanie u mnie na długo i zostanie dopieszczony :)
Pozdrawiam :)
mike
Donator
Donator
Posty: 501
Rejestracja: 20 wrz 2016, 9:41
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Katowice

20 wrz 2016, 9:43

Witajcie i szykujcie się na mnóstwo upierdliwych pytań :)
Plan -> Lipiec 2017 zakup NCfl. Potem sprzedaż obecnego auta (Astra TT) i wrzucamy turbo :) stąd też moje pytania głównie będą się obracały wokół tego tematu.
Awatar użytkownika
Michael456
Posty: 204
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:39
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

20 wrz 2016, 17:54

Witam imiennika :kciuk:
Awatar użytkownika
PR7EMEK
Posty: 18
Rejestracja: 21 sie 2016, 14:29
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Wrocław/Polska

20 wrz 2016, 19:05

Cześć wszystkim! :) W końcu udało mi się zostać właścicielem MX-5, więc stwierdziłem, że to dobry moment, żeby się przywitać :) Obiecuję, że już niedługo pochwalę się swoją Mazdą w odpowiednim dziale ;) No i spotkania forumowe... zdecydowanie tak! :) Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3758
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

20 wrz 2016, 19:37

PR7EMEK pisze:Cześć wszystkim!

Witam! :)
PR7EMEK pisze:już niedługo pochwalę się swoją Mazdą w odpowiednim dziale

czekamy! :D
PR7EMEK pisze:No i spotkania forumowe... zdecydowanie tak!

zapraszam! ;)
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
ODPOWIEDZ