Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biszkopt_85
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2020, 17:39
Model: ND
Lokalizacja: Radom

17 lip 2020, 17:17

Jak szukałem dla siebie ND to był pierwszy egzemplarz który oglądałem. Przejeżdżałem niedaleko i podjechałem ją zobaczyć. Po oględzinach miałem mieszane odczucia. Z jednej strony pod miernik byłą świetnie zrobiona i w zasadzie pobieżnie pomierzona pokazywała że jest w oryginale. Pewnie do naprawy pewnie kupili w kolor części, albo zdarli lakier i ładnie polakierowali bo nie widać było "śmieci" i morka była ok. Jedno co mnie zastawiało to lakier był bardzo pod ręką "tępy" Jakby był lakierowany i nie spolerowany.. Zastanawiał tylko podrapany dach ze słabymi zaprawkami. No, ale dach wymienić w kolor to nie takie hop siup i sporo kosztuje. Podłużnice też wyglądały na oryginał (i patrząc na fotki z autodna pewnie była) i ogólnie była nieźle poskładana. Natomiast auto odpychało od siebie i w sumie zastanawiałem się czy ND to jest to co chcę mimo posiadania kiedyś dwóch NB. Słaba była kultura pracy motoru i skrzyni, trzęsło budą jakby były wywalone poduszki. Kolejna oglądałem ND szarą w Wawie. Auto sprowadzone z USA wygląda na zdjęciach na po kradzieżowe (stało bez maski i przodu w śniegu). Sprowadzone dwa lata temu i do tej pory nie zarejestrowana... Dziwne.
Na szczęście trzeci egzemplarz był strzałem w 10: salon Polska od pierwszego właściciela, serwisowana w ASO, lakier w oryginale cały i wiele dodatków :) Także warto szukać, a tą RF omijać z daleka.
stpman pisze:
16 lip 2020, 9:17
Trafiłem przypadkowo, ale zostawiam tutaj bo może komuś się przyda, może komuś otworzy oczy.

Mamy taką ładną Mazdę MX-5 RF z 2018 roku. Cena bardzo atrakcyjna (takie auta w Niemczech kosztują około 22-23k €), do tego auto sprowadzone z zagranicy. Zapala się czerwona lampka...

Link do ogłoszenia:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... Dc3Lz.html

A teraz zobaczmy jak to cudo wyglądało nim trafiło do Polski i na OtoMoto...

https://www.autodna.pl/lp/JMZND6E760040 ... 9200651cc9

Pozdro dla kumatych! :)

I pamiętajcie, nie ma okazji, atrakcyjne cenowo auta z zagranicy na 99% są po dzwonie...
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

17 lip 2020, 19:51

Właśnie jak widziałem jej zdjęcia po wypadku to tak coś czułem, że może to być trudne to wykrycia miernikiem lakieru, bo mogli wymienić całe elementy.

A ta szara z USA... Szkoda nawet gadać... Co jest warte auto, które ileś tygodni stało w śniegu, bez maski... Zapewne silnik i elektronika zniszczone i nie do naprawienia... Nie ma się co dziwić, że się nie umie sprzedać... Tak jak Fiat 124Spider z USA (w ogłoszeniu, że z Włoch) który był bardzo mocno uderzony w drzwi od pasażera...
Awatar użytkownika
łazor
Donator
Donator
Posty: 39
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:48
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Kraków

17 lip 2020, 21:55

Gdzieś już pisałem o tym na forum, ale ja też kupowałem od centrum cabrio. Mój mx byl po zakupie sprawdzony przez zaprzyjaźnionego mechanika, wiadomo coś tam drobnego było do zrobienia (jak to w używanym aucie), ale ogólnie było tak jak w ogłoszeniu czy rozmowach. wszystko było pokazane przy zakupie, mogłem pooglądać, obejrzeć itp. Nie mam się do czego przyczepić. Auto było przygotowane do sezonu, na czym mi zależało. Czułem zaangażowanie chłopaków w to co robią. Ja polecam.
Awatar użytkownika
biszkopt_85
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2020, 17:39
Model: ND
Lokalizacja: Radom

18 lip 2020, 10:36

A swoją drogą to w przy tej RF nieźle żonglują ceną. Teraz jest za 79 k, w DNA podana jest 74 k, a jak ją oglądałem ze 3 miesiące temu jestem niemalże pewien, że wystawiona była 69k. Teraz widzę, że jest zarejestrowana. Wtedy była na niemieckich blachach jeszcze. Zresztą ogłoszenia też zmieniają :) wtedy były fotki przed jakimś magazynem, potem przed domem, a teraz na jakiejś drodze.
stpman pisze:
17 lip 2020, 19:51
Właśnie jak widziałem jej zdjęcia po wypadku to tak coś czułem, że może to być trudne to wykrycia miernikiem lakieru, bo mogli wymienić całe elementy.

A ta szara z USA... Szkoda nawet gadać... Co jest warte auto, które ileś tygodni stało w śniegu, bez maski... Zapewne silnik i elektronika zniszczone i nie do naprawienia... Nie ma się co dziwić, że się nie umie sprzedać... Tak jak Fiat 124Spider z USA (w ogłoszeniu, że z Włoch) który był bardzo mocno uderzony w drzwi od pasażera...
SourChocolate
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:36
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Opole

19 lip 2020, 10:15

Trzeba uwazac...
Zadziwiajace jest to ze, sprzedawca nie pisze ze auto jest bezwypadkowe oraz zapytany wprost odpowiedzial, ze auto bylo uszkodzone i opisal co bylo wymieniane i z ktorej strony :shock:
Awatar użytkownika
biszkopt_85
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2020, 17:39
Model: ND
Lokalizacja: Radom

19 lip 2020, 12:24

Mio tej RF przez telefon powiedział, że może coś było, ale on nie wie. Ale za to pod miernikiem to jest oryginał. Co do szarej z Wawy to od razu pokazali mi fotki w jakim stanie było kupione z tego co pamiętam to chyba w Kanadzie, więc uczciwiej podeszli do sprawy. I tak po prawdzie jakbym miał tylko wybierać między tylko tymi dwoma, to brałbym tą szarą.
SourChocolate pisze:
19 lip 2020, 10:15
Trzeba uwazac...
Zadziwiajace jest to ze, sprzedawca nie pisze ze auto jest bezwypadkowe oraz zapytany wprost odpowiedzial, ze auto bylo uszkodzone i opisal co bylo wymieniane i z ktorej strony :shock:
SourChocolate
Posty: 30
Rejestracja: 03 lip 2020, 20:36
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Opole

19 lip 2020, 12:36

biszkopt_85 pisze:
19 lip 2020, 12:24
Mio tej RF przez telefon powiedział, że może coś było, ale on nie wie. Ale za to pod miernikiem to jest oryginał. Co do szarej z Wawy to od razu pokazali mi fotki w jakim stanie było kupione z tego co pamiętam to chyba w Kanadzie, więc uczciwiej podeszli do sprawy. I tak po prawdzie jakbym miał tylko wybierać między tylko tymi dwoma, to brałbym tą szarą.
SourChocolate pisze:
19 lip 2020, 10:15
Trzeba uwazac...
Zadziwiajace jest to ze, sprzedawca nie pisze ze auto jest bezwypadkowe oraz zapytany wprost odpowiedzial, ze auto bylo uszkodzone i opisal co bylo wymieniane i z ktorej strony :shock:
Moze sledzi forum, moze zmienil podejscie, moze ktos mu cos powiedzial - kto to wie.
Awatar użytkownika
Rockatansky
Donator
Donator
Posty: 1977
Rejestracja: 06 mar 2012, 13:39
Lokalizacja: W-wa - St.Miłosna

21 lip 2020, 14:26

Gdyby ktoś się podpalił do tej czarnej blaszki:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-open

VIN: JM1NA3518L0126777

Gość jest drugim właścicielem. Przebieg oczywiście w milach.
Pierwszy sprowadził auto na mienie. Auto stało nieużywane przez 7 lat.
Gość niewiele wie o aucie, nie potrafi powiedzieć jakie dokumenty zostały od nowości.
Auto całe pomalowane i te ciemne łaty, które widać na zdjęciach to nie jest odbicie, czy załamanie światła :)
PODOBNO bez rdzy, ale "przydałoby się wyczyścić i zakonserwować od spodu".
Nie działa klimatyzacja, reszta PODOBNO sprawna. W moim odczuciu kupił za 10 od spadkobiercy, ogarnął podstawy i goni ją dalej.
Tyle ode mnie, jeżeli ktoś się zdecyduje obejrzeć na miejscu to niech napisze kilka słów jak na żywo, ja odpuściłem.
Załączniki
czarna.jpg
czarna.jpg (249.46 KiB) Przejrzano 3017 razy
Rockatansky

I miejsce w generalce MMC 2016 klasa 1.8/2.0
I miejsce w generalce MMC 2014 klasa 1.6
IV miejsce w generalce MMC 2013 klasa N/A
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

21 lip 2020, 20:37

Auto z historią. Szkoda że taki stan, bo na zdjęciach wygląda ciekawie.
Awatar użytkownika
dawdon3
Donator
Donator
Posty: 42
Rejestracja: 02 mar 2017, 21:56
Model: NA
Wersja: przedlift
Lokalizacja: Kraków

21 lip 2020, 23:07

Rockatansky pisze:
21 lip 2020, 14:26
Gdyby ktoś się podpalił do tej czarnej blaszki:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-open

VIN: JM1NA3518L0126777

Gość jest drugim właścicielem. Przebieg oczywiście w milach.
Pierwszy sprowadził auto na mienie. Auto stało nieużywane przez 7 lat.
Gość niewiele wie o aucie, nie potrafi powiedzieć jakie dokumenty zostały od nowości.
Auto całe pomalowane i te ciemne łaty, które widać na zdjęciach to nie jest odbicie, czy załamanie światła :)
PODOBNO bez rdzy, ale "przydałoby się wyczyścić i zakonserwować od spodu".
Nie działa klimatyzacja, reszta PODOBNO sprawna. W moim odczuciu kupił za 10 od spadkobiercy, ogarnął podstawy i goni ją dalej.
Tyle ode mnie, jeżeli ktoś się zdecyduje obejrzeć na miejscu to niech napisze kilka słów jak na żywo, ja odpuściłem.
Ja bylem 2 razy. Niektore rzeczy to drobiazgi, ale po kolei: wgniotka za drzwiami kierowcy,
lusterka na wkretach
dziury kolo radia, klima nie dziala,
jakies sruby na deske rozdzielczej,
dach pekniety przy drzwiach,
lekkie pekniecia lakieru na przednim zderzaku, rdza na blotnikach do odratowania, malowana w calosci z zewnatrz (widac odciecie na progu), delikatna szpachla lewy tylny blotnik, uszkodzona podloznica, osad w plynie chlodniczym, zaciski recznego z tylu do regeneracji, akumulator na trytytkach, tlumik koncowy lekko zgnity, nie 115tys km tylko mil i nie 1 wlasciciel tylko 3 (kupil od znajomego ktory dostal w spadku)
Awatar użytkownika
dawdon3
Donator
Donator
Posty: 42
Rejestracja: 02 mar 2017, 21:56
Model: NA
Wersja: przedlift
Lokalizacja: Kraków

22 lip 2020, 10:29

Zapomnialem jeszcze; czuc lekkie bicie na lewym przednim kole.
Ale zeby nie bylo tak negatywnie, to kompletny, malo zuzyty srodek (gdyby nie te dziury w desce) silnik rowno pracuje, blacharsko OK (gdyby nie te blotniki). Spoko ale IMO nie na 25k.
Zrobil zeby jezdzilo i wzglednie wygladalo, ale szczegolami sie nie przejmowal.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

22 lip 2020, 10:37

Czyli największa zaleta to czarne blachy :) Reszta jak w każdej NA. Ale żeby za to płacić dodatkowo 10-15tys?...
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1139
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

22 lip 2020, 11:50

Takie w DE można było wyrwać za 2-3 ty euro, a większość z nich ląduje właśnie w PŁ.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
Awatar użytkownika
dawdon3
Donator
Donator
Posty: 42
Rejestracja: 02 mar 2017, 21:56
Model: NA
Wersja: przedlift
Lokalizacja: Kraków

22 lip 2020, 13:56

Fifkers pisze:
22 lip 2020, 10:37
Czyli największa zaleta to czarne blachy :) Reszta jak w każdej NA. Ale żeby za to płacić dodatkowo 10-15tys?...
No bo wiesz, typ moze nie orientuje sie w cenach, wszedl na allegro, a tam 25k, 27k, 30k (ktore wisza od roku...) wiec stwierdzil ze 25k na lajcie wyciagnie, bo sam nie ma wiekszych zarzutow do auta.
elbe
Donator
Donator
Posty: 375
Rejestracja: 04 cze 2007, 8:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie

24 lip 2020, 7:50

Oglądałem to auto.

Jest cale malowane i to brzydko. Są zacieki lakieru w widocznych miejscach, od strony kierowcy przez lakier widać szpachlówkę. Całe auto jakby zostało zakurzone po malowaniu. Naklejki z vinem pomalowane niechlujnie.

Rdzę szukałem ale nie znalazłem. Może nie szukałem zbyt dokładnie bo lakier mnie mocno zniechęcił. Podobnie od spodu. Prócz przegniłego wydechu wygladało dobrze ale spod oglądałem pobierznie i nie w kanale czy na podnośniku.

Jeżeli chodzi o bezwypadkowość to wg mnie przód od strony pasażera był walnięty. Na masce i na blotniku brak naklejki z vinem, pęknięte podszybie i jeszcze coś mi pod maską nie pasowało.

Dach wyglądał jak by był
oryginalny i jak by sie mial zaraz rozlecieć Ze starości wiec go nie otwierałem. Zaczepy ładne.

Jechałem. Bije coś w tylnym kole.

Klima nie działa. Właściciel mówił coś o nabiciu, o zatykającym sie przewodzie ale wiadomo, że nabić sie tego nie da i bez przeróbki na aktualny czynnik sie nie obędzie. Wiec około 2000 trzeba pewnie liczyć jeżeli wszystko będzie sprawne.

Z plusów
- wydaje mi się ze Ma działające vlsd
- lakier wyglada na malowany dawno i mimo wszystko nic za bardzo nie wyszlo. Zderzak Ma juz pęknięcia. Na aucie są rysy i wydać mikroryski wiec nie wyglada na świeżo malowane.
- ładne wnętrze
- auto sztywne, nie skrzypi itd
- jakieś papiery I ksiazki
- mocowanie na tonneou persening pod szyba i na lusterkach,
- ladne radio i zaślepka schowka.

Ja na auto się nie zdecydowałem.. właściciel nie byl skłonny do negocjacji. Auto wyglada słabo za tę cenę. Licząc cenę auta plus klima + malowanie + dach + wydech = to jednak wole poczekać na coś gotowego. Zwłaszcza ze po 7 latach stania pewnie coś wyjdzie.






Rockatansky pisze:
21 lip 2020, 14:26
Gdyby ktoś się podpalił do tej czarnej blaszki:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... llery-open

VIN: JM1NA3518L0126777

Gość jest drugim właścicielem. Przebieg oczywiście w milach.
Pierwszy sprowadził auto na mienie. Auto stało nieużywane przez 7 lat.
Gość niewiele wie o aucie, nie potrafi powiedzieć jakie dokumenty zostały od nowości.
Auto całe pomalowane i te ciemne łaty, które widać na zdjęciach to nie jest odbicie, czy załamanie światła :)
PODOBNO bez rdzy, ale "przydałoby się wyczyścić i zakonserwować od spodu".
Nie działa klimatyzacja, reszta PODOBNO sprawna. W moim odczuciu kupił za 10 od spadkobiercy, ogarnął podstawy i goni ją dalej.
Tyle ode mnie, jeżeli ktoś się zdecyduje obejrzeć na miejscu to niech napisze kilka słów jak na żywo, ja odpuściłem.
Załączniki
693AED54-40C1-4772-8BB4-7BD4C52C7D6F.jpeg
693AED54-40C1-4772-8BB4-7BD4C52C7D6F.jpeg (256.39 KiB) Przejrzano 2723 razy
Awatar użytkownika
Mar0
Posty: 44
Rejestracja: 06 lip 2020, 8:32
Model: NB FL
Wersja: 1.6
Lokalizacja: małopolska/śląsk
Kontakt:

26 lip 2020, 17:59

Czy zna ktoś może tą mazde ? Chciałbym wybrać się ją pooglądać w tym tygodniu, chyba że znacie jakiegoś pewniaka z małopolski/śląska ?

https://www.olx.pl/oferta/mazda-mx5-nar ... 0ba1136693


Pozdrawiam Marek.
Załączniki
mazda7.jpg
mazda7.jpg (912.4 KiB) Przejrzano 2567 razy
image.jpg
image.jpg (137.75 KiB) Przejrzano 2567 razy
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

28 lip 2020, 7:58

Powiedzcie mi gdzie tu jest wałek?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... DeyPo.html

Bo jakiś raczej na pewno jest...
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

28 lip 2020, 8:26

Pewnie wcześniej wyglądała tak jak ta, z kilku postów wcześniej: https://www.autodna.pl/lp/JMZND6E760040 ... 9200651cc9
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

28 lip 2020, 9:17

stpman pisze:
28 lip 2020, 7:58
Powiedzcie mi gdzie tu jest wałek?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... DeyPo.html

Bo jakiś raczej na pewno jest...
Przecież widzisz w ogłoszeniu, man:
Przechwytywanie1.JPG
Przechwytywanie1.JPG (246.92 KiB) Przejrzano 2485 razy

Btw. sprzedawca nie podaje VINu... :omgomg: hmmm
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

28 lip 2020, 10:55

Zważywszy na wiek auta, przebieg i wyposażenie to nawet mimo uszkodzeń cena jest podejrzanie niska.

Zdjęcia uszkodzeń widziałem, tam w zasadzie zderzak jest do wymiany. Czemu ktoś tego nie naprawi we własnym zakresie?

Sprzedawca nie podał VIN - tutaj zapala się lampka ostrzegawcza.

Wg mnie... Auto było mocno rozbite, naprawili je, ale celowo zostawili uszkodzony zderzak. Auto na umowie będzie miało wpisane - pojazd uszkodzony itp, więc jak się kupujący zorientuje co mu sprzedali to poślą go na drzewo...
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

28 lip 2020, 11:23

Stary, jaki zderzak? Tam jest pas tylny zdeformowany. Po zdjęciach ciężko stwierdzić, że to tylko kwestia wyciąginęcia ściany bagażnika, czy podłużnica poszła.
Jak cena jest taka, to pewnie uszkodzenia nie są jedynie wizualne... RACZEJ nikt nie jest idiotą, by lekko puknięte auto sprzedawać w niskiej cenie. Chyba, że ktoś ma za dużo kasy i mu się pitolić z tym nie chce.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

28 lip 2020, 16:48

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... D8kVi.html
Ten ulep potaniał już chyba z 10000zł ale jak ktoś szuka NCFL2 na swapa to może będzie zainteresowany.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
biszkopt_85
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2020, 17:39
Model: ND
Lokalizacja: Radom

28 lip 2020, 18:03

Belka wygląda jak nowa wiec są dwie opcje:
1) Wymienił belkę bo by odstraszała (to ta lepsza opcja)
2) Energia uderzenia poszła na podłużnice
Jakby okazało by się, że uszkodzony jest tylko pas tylni i delikatnie podłoga to w dobrych pieniądzach można brać śmiało według mnie. Nie dyskwalifikował bym auta.
siwyzgr pisze:
28 lip 2020, 11:23
Stary, jaki zderzak? Tam jest pas tylny zdeformowany. Po zdjęciach ciężko stwierdzić, że to tylko kwestia wyciągnięcia ściany bagażnika, czy podłużnica poszła.
Jak cena jest taka, to pewnie uszkodzenia nie są jedynie wizualne... RACZEJ nikt nie jest idiotą, by lekko puknięte auto sprzedawać w niskiej cenie. Chyba, że ktoś ma za dużo kasy i mu się pitolić z tym nie chce.
Awatar użytkownika
Mayor
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:06
Model: NB FL
Lokalizacja: Tarnów

28 lip 2020, 18:40

biszkopt_85 pisze:
28 lip 2020, 18:03
Belka wygląda jak nowa wiec są dwie opcje:
1) Wymienił belkę bo by odstraszała (to ta lepsza opcja)
2) Energia uderzenia poszła na podłużnice
Jakby okazało by się, że uszkodzony jest tylko pas tylni i delikatnie podłoga to w dobrych pieniądzach można brać śmiało według mnie. Nie dyskwalifikował bym auta.
siwyzgr pisze:
28 lip 2020, 11:23
Stary, jaki zderzak? Tam jest pas tylny zdeformowany. Po zdjęciach ciężko stwierdzić, że to tylko kwestia wyciągnięcia ściany bagażnika, czy podłużnica poszła.
Jak cena jest taka, to pewnie uszkodzenia nie są jedynie wizualne... RACZEJ nikt nie jest idiotą, by lekko puknięte auto sprzedawać w niskiej cenie. Chyba, że ktoś ma za dużo kasy i mu się pitolić z tym nie chce.
Na zamieszczonym w ogłoszeniu zdjęciu widać, że podłoga jest lekko wygięta w tylnej części i przy prawej podłużnicy (lewej strony nie widać dobrze).
Samej podłużnicy nie widać, bo jest pod dywanikiem (mniej więcej w miejscu które zaznaczyłem żółtą linią), ale skoro podłoga w tym miejscu jest lekko wygięta, to podłużnica pewno też.
Tak czy inaczej nie wygląda to źle i z pewnością większość sprowadzanych do Polski ND była dużo bardziej uszkodzona, a z tym ND RF na górze strony to już w ogóle nie ma porównania.
Załączniki
podłoga.jpg
podłoga.jpg (141.82 KiB) Przejrzano 2375 razy
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

29 lip 2020, 7:09

Ja nie mówię, że auto jest na szrot, mówię tylko, że tam jest więcej do zrobienia niż wymiana zderzaka.
Maaz
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2020, 8:17
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Toruń

01 sie 2020, 20:28

Ktoś był już oglądać albo może kojarzy sprzedawcę?

JMZNB18P240318804

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... Df0nB.html
Załączniki
Untitled.png
Untitled.png (805.46 KiB) Przejrzano 2123 razy
jaca87
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2014, 7:46

11 sie 2020, 1:17

Widział ktoś ten egzemplarz?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... 2facc417e6

VINJMZNC18F270119272

Do Warszawy mam daleko ale z zdjęć wygląda ciekawie. Warto szukać Nc 2.0 w cenie ok. 30? Czy to raczej misja samobójcza.

Obrazek
Załączniki
Używane-Mazda-MX-5-30-999-PLN-98-000-km-2006-otomoto-pl.png
Używane-Mazda-MX-5-30-999-PLN-98-000-km-2006-otomoto-pl.png (1.87 MiB) Przejrzano 1856 razy
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

11 sie 2020, 5:40

Uważam że 30k za przedliftowa 2.0 to normalna cena. Egzemplarza nie znam

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
MajKar
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2020, 0:04
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa / Starachowice

11 sie 2020, 20:43

Szukam auta do frajdy z jazdy. Chcę maksymalizować przyjemność, a minimalizować koszty utrzymania. Dysponuję budżetem ok. 20 000 zł.

Najbardziej rozważam zakup NB FL. Od jakiegoś czasu szukam i nie mogę znaleźć pasującego egzemplarza w zakładanym budżecie. Coraz bardziej boję się Rudej - że przez rdzę stracę mnóstwo kasy i również frajdy. Analizowałem zakup garażu z podbudową, ale dla dwustanowiskowego ocieplonego wyszło mi kilkanaście tys. zł. W związku z tym pomyślałem, że może sumarycznie NC wyjdzie taniej. W III generacji podoba mi się to, że jest ESP (dzięki temu mniej boję się, że stracę panowanie nad Cudeńkiem) oraz że w tej generacji łatwo o klimę (regularnie jeżdżę w trasy 200 km).

W zakładanym budżecie znalazłem NC zesłapowaną (ze swap'em na 2.0) i zagazowaną (z instalacją gazową). Co o tym myślicie? Może znacie.

VIN: JMZNC188260103365

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... D6Wn5.html?
Załączniki
Zrzut ekranu - MX-5 NC swap 2.0+gaz zdj.1.jpg
Zrzut ekranu - MX-5 NC swap 2.0+gaz zdj.1.jpg (252.92 KiB) Przejrzano 1764 razy
Awatar użytkownika
malyjuras
Posty: 25
Rejestracja: 03 sie 2020, 10:03
Model: ND RF
Lokalizacja: Warszawa

17 sie 2020, 12:21

Hej,
Jestem na etapie poszukiwania swojej pierwszej mx5. Wybór padł na 2.0 NC, generacja obojętna, ale pewnie padnie na pre-FL (ze względu na podaż i cenę). Optymalnie chciałbym PRHT, ale jako że to moja pierwsza mx5, będzie to drugi samochód/fun car (garażowany docelowo) i największe znaczenie ma cena (bliżej 30k niż 40k) oraz stan, to jestem otwarty na różne opcje. Czy znacie/wiedziliście poniższy egzemplarz? Po opisie i zdjęciach wygląda dosyć ciekawie, choć cena mogłaby być niższa :) Z góry dzięki za wszelką pomoc!

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... D9JwE.html
Załączniki
Zrzut ekranu.JPG
Zrzut ekranu.JPG (168.04 KiB) Przejrzano 1666 razy
ODPOWIEDZ