Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kamilsloma
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2016, 7:43
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Wwa

11 paź 2018, 6:28

W poniedziałek jestem umówiony na oględziny, może ktoś coś wie o tej MX5:

https://www.olx.pl/oferta/mazda-mx-5-2- ... 15067876e6

Od sprzedawcy wiem, że była lekko uszkodzona przodem, wymieniony zderzak, malowany zderzak, maska i błotnik. Podobno stała u niego rok bo nie miał czasu się za nią zabrać...
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (308.77 KiB) Przejrzano 3366 razy
Awatar użytkownika
loockas
Posty: 143
Rejestracja: 29 kwie 2013, 8:59
Model: NC
Wersja: PaRHaTy
Lokalizacja: Imielin

11 paź 2018, 7:42

kamilsloma pisze:W poniedziałek jestem umówiony na oględziny, może ktoś coś wie o tej MX5:

https://www.olx.pl/oferta/mazda-mx-5-2- ... 15067876e6

Od sprzedawcy wiem, że była lekko uszkodzona przodem, wymieniony zderzak, malowany zderzak, maska i błotnik. Podobno stała u niego rok bo nie miał czasu się za nią zabrać...


Zajrzyj pod spód w pierwszej kolejności. Widziałem już takie co stały długo i był dramat :P

Fajna wersja.
Awatar użytkownika
mookator
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:04
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

15 paź 2018, 11:17

hej, czy ktoś był/ ktoś oglądał ?
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-stan-kolekcjonerski-ID6BrG5N.html

miata.JPG
miata.JPG (143.38 KiB) Przejrzano 3210 razy
Awatar użytkownika
Mayor
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:06
Model: NB FL
Lokalizacja: Tarnów

15 paź 2018, 12:43

mookator pisze:hej, czy ktoś był/ ktoś oglądał ?
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... BrG5N.html


Ta MX5-ka była wystawiona od początku roku na allegro, tylko z innymi zdjęciami i ceną ponad 20tys.

Znalazłem link do starej aukcji z archiwum allegro:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/mazd ... 22882.html

Na tej aukcji był trochę dokładniejszy opis (m.in. jest napisane co było malowane) oraz lepsze zdjęcia (m.in fotki z bliska tylnych błotników).

I tutaj miałbym pytanie do posiadaczy MX-5 NA - zgrzewy na poniższym zdjęciu wyglądają mi raczej na oryginalne, ale czy NA miała w oryginale fakturę lakieru w dolnej części błotnika z takim barankiem i czy te nierówności na czarnym pasku wyglądają wam na purchle, czy to może być tylko błoto?
Załączniki
prawy-błotnik.jpg
prawy-błotnik.jpg (425.62 KiB) Przejrzano 3186 razy
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

15 paź 2018, 14:57

Też miałem wrażenie, że to właśnie to auto.

Zgrzewy są oryginalne, u mnie tak samo to wygląda. Baranek jest aż do wysokości przetłoczenia na całym boku łącznie z drzwiami. Co do czarnej części baranka - powinien byc równomierny, po zdjęciu ciężko wyrokować, to mogą być purchle, a może być niezgrabnie nałożony baranek choć dziwnie to wygląda bo jest widoczne tylko do miejsca, gdzie kończą się tylne błotniki czyli tam gdzie najszybciej gnije NA. Na pewno nie jest to błoto na umytym samochodzie.

Nie wiem, wydaje mi się, że bez powodu nie opuszcza się ceny o parę tysięcy, poza tym chyba gdyby była rzeczywiście bez zarzutu to powinna już dawno się sprzedać ale może gość ma pecha po prostu i nie trafił na właściwą osobę, bo generalnie naród jeszcze nie dojrzał do tego, że zdrowe NA będą już tylko coraz droższe. Najlepiej pojechać i samemu się przekonać. Do Lublina masz 250km - rzut beretem.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4671
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

15 paź 2018, 15:15

Bierz telefon do ręki i dzwoń do właściciela tej NA, poproś o dokładniejsze fotki tego progu, podpytaj co to jest. Dla mnie to oczywista droga podczas szukania samochodu. Skąd my mamy wiedzieć czy to purchle czy brud czy coś jeszcze innego. Widzimy tyle co Ty.

Co do spadku ceny to wcale nie musi wynikać z jakiegoś problemu. Może nawet nikt nie był oglądać tego samochodu, więc sprzedający może w ten sposób próbuje zachęcić klientów.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
Mayor
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:06
Model: NB FL
Lokalizacja: Tarnów

16 paź 2018, 1:21

Pirul - dzięki za wszystkie informacje, zawsze dobrze uczyć się od doświadczonych klubowiczów :senkju:

Fifkers - ja w sumie odpowiadałem klubowiczowi Mookator, który pierwszy pytał o ten egzemplarz, a o ocenę tylnych błotników poprosiłem bo mi się wydawały trochę podejrzane.
Ja też szukam MX-5 NA, ale tak w przedziale 10-15 tys. (+ jakiś pakiet startowy), więc ten MX niestety wykracza poza mój budżet. Ale zbliża się koniec sezonu, więc kto wie :git:
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

16 paź 2018, 6:31

A nie wydaje wam się dziwne, że w niemcowni takie auta kosztują od 5-6 tysięcy euro wzwyż, a u nas Pan chce sprzedać poniżej wartości rynkowej? Skoro tam by zapłacił więcej, to nie wierzę, że teraz sprzedaje za mniej.
W teorii łatwiej by mu było sprzedać na portalu europejskim, bo większy rynek zbytu, skoro ma takie cudo... Pomijam, że to zwykła NA, bez żadnych specjalnych frykasów typu 1.8 czy klima.
Co sądzicie?
Nie ukrywam, że też mi wpadła w oko, ale nie miałem jeszcze wolnego weekendu żeby jechać ją obejrzeć.
Awatar użytkownika
mookator
Posty: 83
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:04
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

16 paź 2018, 7:18

Z tego co do tej pory dowiedziałem się o tym modelu to stare 1.6 nie jest takie złe (115 KM). Omawiany egzemplarz niestety też nieco przekracza mój planowany budżet dlatego nie rzuciłem się by natychmiast jechać i oglądać.
Wysłałem zapytanie przez system, zobaczę, może dostanę odpowiedź.

Mówisz ze na zachodnim rynku weźmie więcej. Pytanie czy ktoś się odważy przyjechać oglądać tutaj.
Nie bez powodu w żartach niemiec tylko do granicy goni :D
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

16 paź 2018, 7:27

siwyzgr pisze:Pomijam, że to zwykła NA, bez żadnych specjalnych frykasów typu 1.8 czy klima.


W tych rocznikach nie było 1.8. NA z pierwszych lat produkcji zachowane w ładnym stanie samo w sobie zaczyna być frykasem co widać po cenach na zachodzie. Oczywiście są pewne granice zdrowego rozsądku :) Sugerowałbym podjechać i obejrzeć to auto bo jeśli jest warte grzechu to fajnie gdyby trafiło na forum, tutaj mu będzie dobrze, poza tym będzie juz można stworzyć dywizję czerwonych wylizanych przedliftów :D
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

16 paź 2018, 8:17

pirul pisze:W tych rocznikach nie było 1.8.


Nie wiedziałem... :?

Tak jak mówisz - stan stanem, ale zdrowy rozsądek. Gadałem z Tomkiem za ile poszła jego 1.8 BRG z kilkoma fajnymi dodatkami i cena za tą wydaje się być nieco przesadzona.
No i tak jak wspomniałem, NA z takim przebiegiem, w takim stanie w DE są warte więcej niż - to samo w sobie jest dziwne.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

16 paź 2018, 9:54

Zapytaj Tomka za ile sprzedał swoją poprzednią czerwoną przedliftową :) Rzecz w tym, że jeśli ktoś szuka takiego auta w kategoriach przyszłego klasyka bardziej niż taniej zabawki do chłostania to im starszy rocznik i im bliżej pierwszej serii tym lepiej. Polifty raczej nigdy nie będą poszukiwane jeśli w ogóle można mówić o takim zjawisku w przypadku masowej mx-5. Jedyne co jej daje taką szansę to korozja, która wcześniej czy później wykończy większość egzemplarzy i gówniarze, którzy kolejną porcję aut rozbiją.
Kokomo666
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017, 10:48
Model: NB FL
Wersja: Phoenix 1,8
Lokalizacja: Piaseczno

18 paź 2018, 17:03

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... 4a0c464daa

Fajna Mazda z tablicami z dwóch różnych państw. Brawo Mirek!
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

19 paź 2018, 7:53

Przód z niemiec, tył z francji ;)
Kokomo666
Posty: 103
Rejestracja: 06 lut 2017, 10:48
Model: NB FL
Wersja: Phoenix 1,8
Lokalizacja: Piaseczno

19 paź 2018, 15:12

Co powiecie o tej sztuce? Wyglada fajnie i cena chyba też dobra?
https://www.olx.pl/oferta/mazda-mx-5-CI ... 6014822ad9
Awatar użytkownika
siwyzgr
Posty: 771
Rejestracja: 21 maja 2018, 13:43
Model: NA
Wersja: piękna, czerwona
Lokalizacja: Warszawa / Zgierz

24 paź 2018, 6:19

Awatar użytkownika
kamilsloma
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2016, 7:43
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Wwa

24 paź 2018, 7:42

Wiem, że po tej cenie nie można się dużo spodziewać, ale może ktoś oglądał, którąś z tych dwóch i wie co z nimi nie tak?
Oczywiście właściciele pieją z zachwytu w jak idealnym stanie one nie są ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... xtor=SEC-8
1.jpg
1.jpg (113.49 KiB) Przejrzano 2716 razy


https://allegro.pl/ogloszenie/mazda-mx- ... 7631849242
2.jpg
2.jpg (113.89 KiB) Przejrzano 2716 razy
maciek01
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 10 maja 2014, 8:22
Model: Inny
Wersja: Fiesta ST
Lokalizacja: Gdańsk

24 paź 2018, 13:47



Dla mnie to info w ostatnim zdaniu ze można sobie wybrać moc i styl l zderzaków wskazują ze to lipa jakaś jest.

Poza tym napisy „for sale” w lustrzanym odbiciu świadczą o tym ze zdjęcia zostały obrócone żeby nie było widać ze to import z UK/JP
#miatarri
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

25 paź 2018, 13:19

maciek01 pisze:


Dla mnie to info w ostatnim zdaniu ze można sobie wybrać moc i styl l zderzaków wskazują ze to lipa jakaś jest.

Poza tym napisy „for sale” w lustrzanym odbiciu świadczą o tym ze zdjęcia zostały obrócone żeby nie było widać ze to import z UK/JP

Patrząc po tablicy, raczej JP.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Mayor
Posty: 85
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:06
Model: NB FL
Lokalizacja: Tarnów

25 paź 2018, 17:38

kamilsloma pisze:Wiem, że po tej cenie nie można się dużo spodziewać, ale może ktoś oglądał, którąś z tych dwóch i wie co z nimi nie tak?
Oczywiście właściciele pieją z zachwytu w jak idealnym stanie one nie są ;)

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... xtor=SEC-8


Ta z Krzeszowic była wystawiona w sierpniu jako uszkodzona, ale nie wyglądało to źle - lekko uszkodzony był tył od strony kierowcy.
Poniżej podaję link do starego ogłoszenia, niestety było tam mało zdjęć, ale uszkodzenie widać:
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... AY2SR.html

P.S. Dałeś przez pomyłkę linki i zdjęcia na odwrót.
Awatar użytkownika
kamilsloma
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2016, 7:43
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Wwa

26 paź 2018, 10:18

Dzięki, za link, wykupiłem raport po VIN czy według Was szkoda jak poniżej na foto możemy być w Niemczech wyceniona na 5000-7500 euro? Macie doświadczenie co do takich wycen nawet w innych samochodach?

Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg (37.43 KiB) Przejrzano 2543 razy
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

26 paź 2018, 15:28

Widzisz co było uszkodzone ,więc co tu dochodzić. W Niemczech roboczogodziny sporo kosztują + czesci ASO i tyle wyceniają.
Awatar użytkownika
jjocer
Posty: 127
Rejestracja: 13 sie 2018, 13:04
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

30 paź 2018, 7:11

Hej, tu Kuba. Niektórzy z Was mogą mnie pamiętać z ostatniego treningu MC na Ułężu (Audi S6 C6). To, co wtedy zobaczyłem skłoniło mnie do rozmyślań nad zakupem Miaty. Upatrzyłem sobie poniższy egzemplarz, ale firma, która go sprzedaje ma kiepskie opinie na forum, a ja mam do niej 300km. Poradźcie czy warto po nią jechać przez pół Polski? A może ktoś już ją oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... bb639b2fcc
Adnotacja.png
Adnotacja.png (550.21 KiB) Przejrzano 2426 razy
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

30 paź 2018, 7:31

Wygląda jakby była puknięta w tył, po lewej stronie. Klapa bagażnika jest bliżej lewego błotnika, niż z prawej strony. No i te lampy... Purchle na lewym nadkolu i chyba przy progu też. Przydałoby się, żeby ktoś z Wrocławia rzucił na nią okiem, zanim tam pojedziesz, bo możesz się rozczarować.

No i pewnie musisz doliczyć opłaty za przerejestrowanie do Polski.
myszor
Posty: 98
Rejestracja: 05 maja 2015, 15:59
Model: Inny
Lokalizacja: ttt

01 lis 2018, 11:17

A czy ktoś widział ten egzemplarz MX-5 ?
https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... xtor=SEC-8
Trochę tanio jak na model NC
Czekam na opinie.....
Załączniki
mazda.jpg
mazda.jpg (138.71 KiB) Przejrzano 2231 razy
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

01 lis 2018, 15:58

jjocer pisze:
30 paź 2018, 7:11
Hej, tu Kuba. Niektórzy z Was mogą mnie pamiętać z ostatniego treningu MC na Ułężu (Audi S6 C6). To, co wtedy zobaczyłem skłoniło mnie do rozmyślań nad zakupem Miaty. Upatrzyłem sobie poniższy egzemplarz, ale firma, która go sprzedaje ma kiepskie opinie na forum, a ja mam do niej 300km. Poradźcie czy warto po nią jechać przez pół Polski? A może ktoś już ją oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... bb639b2fcc

Adnotacja.png

zagadaj do chłopaków na wątku reginalnym (wrocław +kotlina kłodzka)
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

01 lis 2018, 19:04

mutra pisze:
jjocer pisze:
30 paź 2018, 7:11
Hej, tu Kuba. Niektórzy z Was mogą mnie pamiętać z ostatniego treningu MC na Ułężu (Audi S6 C6). To, co wtedy zobaczyłem skłoniło mnie do rozmyślań nad zakupem Miaty. Upatrzyłem sobie poniższy egzemplarz, ale firma, która go sprzedaje ma kiepskie opinie na forum, a ja mam do niej 300km. Poradźcie czy warto po nią jechać przez pół Polski? A może ktoś już ją oglądał?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... bb639b2fcc

Adnotacja.png

zagadaj do chłopaków na wątku reginalnym (wrocław +kotlina kłodzka)
Niestety progi i nadkola mają już dziury od rdzy. Dziwne, że nie widać tego na zdjęciach. Kalpa bagażnika też już w stadium zaawansowanym. Podłużnice również.
Radhinio
Posty: 15
Rejestracja: 09 paź 2016, 9:16
Model: NB

01 lis 2018, 19:27

Ani klapa ani podłużnice nie maja dziur, nie są spuchnięte a korozja jest tam obecna jednak nie jest w stadium zaawansowanym - gwoli doprecyzowania
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 lis 2018, 0:32

Radhinio pisze:Ani klapa ani podłużnice nie maja dziur, nie są spuchnięte a korozja jest tam obecna jednak nie jest w stadium zaawansowanym - gwoli doprecyzowania
Zgadza się, nie ma mowy o żadnych dziurach w klapie, ani podłużnicach. Ta uwaga dotyczyła progów.

Jeśli chodzi o podłużnice, to przypuszczam, że to kwestia jednej zimy, zanim będzie się dało wydłubać dziury, grzebiąc śrubokrętem. Niestety tak to już jest z Miatami - wada konstrukcyjna. Tak właśnie było w moich ostatnich dwóch NB. Dlatego napisałem, że to stadium zaawansowane. Jednak na ten moment podłużnice są całe i z tego, co widziałem na zdjęciach, da się je bez problemu doprowadzić do stanu idealnego w standardowy sposób (patrz -> "Otwock").

Dodam jeszcze, że auto jest świetnie wyposażone (Torsen, klima, podgrzewane siedzenia, czujnik zapięcia pasów, kompletne wnętrze Memories II).

@Radhinio, może po prostu wrzuć tu zbliżenia na te miejsca? Myślę, że tu, na forum, to Ci tylko pomoże w sprzedaży, nie zaszkodzi. Cenimy kompletne i precyzyjne ogłoszenia. Wg. mnie cena tego auta jest adekwatna do jego stanu. Wiele osób kupiłoby je, ale niektórym pełna informacja pozwoli uniknąć nieporozumień i niepotrzebnego zachodu. Po prostu nie da się tego zauważyć na obecnych zdjęciach w ogłoszeniu na Otomoto.pl.
ODPOWIEDZ