Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

PatRRick
Posty: 206
Rejestracja: 22 gru 2011, 18:17
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

19 maja 2016, 20:23

D'Arcon
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2012, 15:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

19 maja 2016, 22:02

Hej, kilka lat temu myślałem już o MX-5 NA ale jakoś tak wyszło, że plany się zmieniły. Na szczęście znów marzenie powróciło i szukam czegoś dla siebie :)
A więc oto jedna, która jak na razie rzuciła mi się w oczy, przeszukałem 8 stron do tyłu i nie znalazłem
nic o niej.

http://allegro.pl/mazda-mx5-wroclaw-i61 ... ml#thumb/8

Obrazek
Awatar użytkownika
vyder
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2016, 22:53
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Wawa/Łódź

20 maja 2016, 12:53

Hey,

Zainteresował mnie poniższy egzemplarz, ktoś coś na jej temat? Ktoś widział już może? Z góry dzięki!

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-10t ... yocqP.html

PS I przyłączam się do zapytania Rychoo84, o te drogą czerwoną :)
Załączniki
mazda1.jpg
Awatar użytkownika
Smock
Donator
Donator
Posty: 776
Rejestracja: 28 kwie 2012, 20:34
Model: NC FL
Lokalizacja: Poznań

20 maja 2016, 18:56

Heja,
ktoś może coś wie na temat tej z Dziwnówka ?
http://allegro.pl/mazda-mx-5-hardtop-sk ... 64712.html
Załączniki
dziwnówek.png
PiotrB
Posty: 118
Rejestracja: 07 mar 2011, 18:52
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Sosnowiec

20 maja 2016, 19:19

vyder pisze:Hey,

Zainteresował mnie poniższy egzemplarz, ktoś coś na jej temat? Ktoś widział już może? Z góry dzięki!

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-10t ... yocqP.html

PS I przyłączam się do zapytania Rychoo84, o te drogą czerwoną :)

Wygląda całkiem nieźle, choć nie wierz w opowaidania sprzedającego o kompletnym braku rdzy skoro na jednym ze zdjęć widać korozję na końcówce progu (miejsce typowe dla MX-5). Także prog/progi trzeba będzie ogarnąć plus dodatkowo naprawa drzwi. Nie wiem czy bez malowania się obejdzie, a jeśli trzeba będzie je malować to również dolicz malowanie tylnego błotnika by nie było widać różnic w odcieniu. Czyli na dzień dobry trzeba dołożyć ok. 1000zł.

To tyle tak na pierwszy rzut oka. Jak stan mechaniczny jest dobry to moim zdaniem warto.

Pozdrawiam.
Fuku
Posty: 137
Rejestracja: 10 cze 2014, 9:09
Model: NB FL
Lokalizacja: Częstochowa

22 maja 2016, 8:20

@Rychoo84 @vyder Słuchajcie gostek od tej czerwonej Sport Edition mieszka niedaleko mnie, mieliśmy okazje porozmawiać o naszych miatach. Jego pojazd z tego co się dowiedziałem sprowadzony był z Teksasu, bez rdzy, ogólnie zadbana sztuka ale czy przez ten czas nic się z nią nie stało to nie wiem.
Awatar użytkownika
GTwice
Posty: 153
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:50
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport PRHT
Lokalizacja: Chorzów/Rzeszów

23 maja 2016, 12:31

PiotrB pisze:
vyder pisze:Hey,

Zainteresował mnie poniższy egzemplarz, ktoś coś na jej temat? Ktoś widział już może? Z góry dzięki!

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-10th-anniversary-nowy-dach-ks-serwisowa-b-zadbana-ID6yocqP.html

PS I przyłączam się do zapytania Rychoo84, o te drogą czerwoną :)

Wygląda całkiem nieźle, choć nie wierz w opowaidania sprzedającego o kompletnym braku rdzy skoro na jednym ze zdjęć widać korozję na końcówce progu (miejsce typowe dla MX-5). Także prog/progi trzeba będzie ogarnąć plus dodatkowo naprawa drzwi. Nie wiem czy bez malowania się obejdzie, a jeśli trzeba będzie je malować to również dolicz malowanie tylnego błotnika by nie było widać różnic w odcieniu. Czyli na dzień dobry trzeba dołożyć ok. 1000zł.

To tyle tak na pierwszy rzut oka. Jak stan mechaniczny jest dobry to moim zdaniem warto.

Pozdrawiam.


Również rozważam autko, podjechałbym obejrzeć w przyszłym tygodniu. Polecicie jakieś miejsce w Warszawie (Praga) gdzie zbadają Mazdę? ASO Nivette?
2012 Mazda MX-5 NCFL 2.0 PRHT Stormy Blue - link
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

23 maja 2016, 13:13

vyder pisze:Zainteresował mnie poniższy egzemplarz, ktoś coś na jej temat? Ktoś widział już może? Z góry dzięki!

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-10t ... yocqP.html


Ciekawe też jest to, że fotel pasażera jest podobnie zużyty co kierowcy. Tego nie spotyka się raczej często. Ale może jakaś anomalia użytkowa i zawsze jeździł pasażer, cięższy niż kierowca :)
Z zewnątrz nie widzę więcej niż zostało opisane. Brak zdjęć komory silnika.
Ale faktycznie, jak tak policzyć, skoro dach nowy, zrobienie drzwi w cenie. To na upartego zostaje jakiś pakiet startowy w mechanikę i można latać. Próg faktycznie od spodu złapany już rdzą, ale... ja w swoim robię od 4 lat. A ponieważ nie użytkuję auta ani zimą ani w desczową pogodę, rdze nie powiększyła się znacząco... także to mozna zrobić a można zostawić na później, w zależnosci jak auto ma być użytkowane.
Warto też sprawdzić obecność zawieszenia (Bile), czy są takie jak wychodziły fabrycznie.
Awatar użytkownika
lufek
Donator
Donator
Posty: 147
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Warszawa

23 maja 2016, 13:24

Polecicie jakieś miejsce w Warszawie (Praga) gdzie zbadają Mazdę? ASO Nivette?[/quote]

Ja akurat sprawdzałem tam swoją przed zakupem i niestety nie bylem zadowolony. Sądzę, że w przypadku starszych mx5 (na, nb, nbfl) lepiej wybrac sie do warsztatu, ktory zna sie na tych samochodach lub najzwyczajniej do stacji kontroli pojazdów. Jesli koniecznie do Aso to bylem tez kiedys na Puławskiej i stamtad mialem lepsze wrazenia (mechanik znal newralgiczne punkty mx-ow, sprawdzil kompresje i w ramach przegladu wykonal jazde próbna z wlasnej inicjatywy), choc i tak moim zdaniem nie bylo to warte swojej ceny...
Awatar użytkownika
GTwice
Posty: 153
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:50
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport PRHT
Lokalizacja: Chorzów/Rzeszów

23 maja 2016, 13:57

Jeszcze o jedno poproszę:
http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-maz ... yklBt.html
To samo auto jest zresztą na forum ale właściciel się za wiele nie udzielał: viewtopic.php?f=29&t=20251

Co się dowiedziałem z rozmowy to: jeden purchel na nadkolu naprawiany ale mało profesjonalnie, check engine od sondy lambda, stoi na zimówkach, jeden przedni błotnik był szpachlowany ale podobno nic więcej.

A wracając do tej 10AE jeszcze jedno - lewa szyba nie jeździ w górę i w dół, silniczek kręci ale coś z mechanizmem nie tak. Jakaś popularna usterka?
2012 Mazda MX-5 NCFL 2.0 PRHT Stormy Blue - link
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

23 maja 2016, 16:00

vyder pisze:Hey,

Zainteresował mnie poniższy egzemplarz, ktoś coś na jej temat? Ktoś widział już może? Z góry dzięki!

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-10t ... yocqP.html




Na prośbę jednego z forumowiczów obejrzałem niebieska 10th.

Auto w ogóle nie picowane na sprzedaż prezentuje się ładnie jednak z bliska kilka wniotek na karoserii, zderzaki oba w mojej opini do pomalowania, mają ocierki na bokach i rysy. Na błotniku z tyłu rysa do podkladu na długość 15cm.
Korozja: końcówki progów czarne i mają bąble, nadkola od środka zaczynają się rozwarstwiać. Klapa z tyłu skorowana wewnątrz.
Wnętrze samochodu i fotele tak jak widać na zdjęciach, kiera nie wytarta, gałka nienajgorsza,
Z lepszych rzeczy silnik ładnie pracuje, fajnie jedzie, zbiera się jak na 1.8 przystało. Jazda próbna autem, zawieszenie hamulce , działanie skrzyni i sprzęgła bez zarzutu.
Dach prawie nowy, opony chyba wszystkie 2015r, tarcze mają rant,ale hamowała ok. Szyba faktycznie nie działa.
Na powypadkową nie wygladaĺa, nie mierzyłem, podobno lakier do 130um.
Bile są, torsena nie sprawdzałem. Zawieszenie ogólnie rude,ale to chyba w każdej. Na upartego do pomalowania.

Ideał to nie jest, parze zł trzeba włożyć jeśli chcemy się cieszyć jej pięknem,ale za 15.5tyś do rozważenia.
Pozdro
D'Arcon
Posty: 14
Rejestracja: 30 mar 2012, 15:00
Lokalizacja: Ruda Śląska

23 maja 2016, 21:47

D'Arcon pisze:Hej, kilka lat temu myślałem już o MX-5 NA ale jakoś tak wyszło, że plany się zmieniły. Na szczęście znów marzenie powróciło i szukam czegoś dla siebie :)
A więc oto jedna, która jak na razie rzuciła mi się w oczy, przeszukałem 8 stron do tyłu i nie znalazłem
nic o niej.

http://allegro.pl/mazda-mx5-wroclaw-i61 ... ml#thumb/8

Obrazek



Czy mógłby ktoś coś powiedzieć o tym egzemplarzu, bardzo mi zależy ;) ew. czy ktoś mógłby podjechać i zobaczyć jeśli ma blisko :D
Awatar użytkownika
paguel
Posty: 59
Rejestracja: 16 cze 2009, 18:50
Model: NB
Wersja: 1.8 140KM Torsen
Lokalizacja: Radom

23 maja 2016, 22:08

Ktoś coś na temat tej zielonej?
http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-sko ... pb6Hz.html
Szkoda, że silnik tylko 1.6, ale wygląda na doinwestowaną i nie zjedzoną.
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2016, 8:48

NBFL za 8tyś :bang:
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1140
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

24 maja 2016, 13:35

KonradPLN pisze:NBFL za 8tyś :bang:


Nie skreślałbym, w podobnej cenie kumpel kupił - egemplarz z uszkodzoną maską i błotnikiem, a stan blacharski nie do uwierzenia że to Mazda :D.

Ja uważam że lepiej kupić taniej i dołożyć.


Oczywiście można dać 20 bo po tyle też chodzą - ale wolałbym te 12 koła mieć w rezerwie :lol:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

24 maja 2016, 15:11

Auto sprzeda się za 8tyś, za ile je musiał kupić handlarz w Niemczech żeby opłacało się je sprowadzić i jeszcze zarobić? Do tego auto wygląda przyzwoicie więc musiał je podpicować.
Aż takim optymistą nie jestem, myślę że auto nie kosztowało bez powodu w DE +- 1000euro.
Co oczywiście nie oznacza że okazje się nie trafiają.
mufasa
Posty: 510
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

24 maja 2016, 16:21

Sprzedaje się od dłuższego czasu, startowała z pułapu 12-13 tysięcy z tego co pamiętam. :)
Obrazek
mufasa
Posty: 510
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

26 maja 2016, 10:23

Sorki, że post pod postem. Może komuś się przyda.

Jakiś czas temu pytałem o nieciekawie uderzoną MX5 spod Wrocławia.

mufasa pisze:Pany, ile to realnie może być warte? Z przeznaczeniem na części, nie chcę tego naprawiać. Stoi od kilku tygodni, razem z czasem cena leci w dół... Nie ma mowy o racjonalnej negocjacji.

http://olx.pl/oferta/mazda-mx-5-mazda-m ... 1525a9d3dc

Obrazek
Obrazek


Dziś wpadła mi w ręce, na 99,9% to ten sam samochód. Zgadza się lokalizacja, przebieg, rok oraz wszelkie detale (naklejka na szybie, chromy w środku, na zewnątrz, dywany...)

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-1-6 ... yoGG7.html

Obrazek
Obrazek
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3677
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

26 maja 2016, 11:30

ale szorstki wałek...
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

26 maja 2016, 11:44

Zauważcie jeden ciekawy szczegół :D Podkładki pod tablice są te same (w tym przednia ze złamanym lewym dolnym rogiem). Ale tablice lewe dorobili, żeby ktoś mógł wyjechać na kołach :D
Awatar użytkownika
manfredmaniek
Donator
Donator
Posty: 166
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:57
Model: Inny
Wersja: Obecnie Bezmiatowy
Lokalizacja: KR

26 maja 2016, 12:13

Zgłosiłem naruszenie zasad do Otomoto, zobaczymy czy coś z tym zrobią.

Może jakaś akcja spamerska na ten "komis"?
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

26 maja 2016, 12:19

Kupił w dobrej cenie, wymienił drzwi i błotnik po niegroźnej stłuczce i sprzedaje. Czy tylko ja nie widzę nic w tym złego? Auto nie jest po dużym dzwonie, poduszki także nie były wystrzelone.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to auto "bezwypadkowe" w ogłoszeniu.
Gdyby ktoś z was kupił to auto dla siebie,naprawił i jeździł 2lata i sprzedawał to też byście go tutaj linczowali? :bang:
Na tym niestety polega autohandel.
Awatar użytkownika
meewosh
Posty: 1140
Rejestracja: 16 cze 2015, 20:52
Model: NA
Wersja: 1.8 '94
Lokalizacja: Ogrodzieniec

26 maja 2016, 12:36

KonradPLN pisze:Kupił w dobrej cenie, wymienił drzwi i błotnik po niegroźnej stłuczce i sprzedaje. Czy tylko ja nie widzę nic w tym złego? Auto nie jest po dużym dzwonie, poduszki także nie były wystrzelone.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to auto "bezwypadkowe" w ogłoszeniu.
Gdyby ktoś z was kupił to auto dla siebie,naprawił i jeździł 2lata i sprzedawał to też byście go tutaj linczowali? :bang:
Na tym niestety polega autohandel.


Popieram, nie znam handlarza który zrobiłby inaczej. Na nasze szczęście widzimy jak wygladało to wcześniej. Dla mnie to nie wypadek był, raczej drobna kolizja + szaber u Turka z kół itd.

Dla jednego malowany zderzak to wypadek, dla innego auto owienięte wokół drzewa nie. :mrgreen:

Oczywiście cena zrobiła się x 2 - ale może stan reszty jest tego wart? Ja strzelam że jak się jeleń szybko nie znajdzie to zejdzie pewnie za 9-10 koła z czasem.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Było sobie NB ... viewtopic.php?f=22&t=17700&hilit=meewosh

Jest sobie NA ... viewtopic.php?f=22&t=25585&p=450826&hilit=meewosh#p450826
Awatar użytkownika
manfredmaniek
Donator
Donator
Posty: 166
Rejestracja: 08 lut 2016, 20:57
Model: Inny
Wersja: Obecnie Bezmiatowy
Lokalizacja: KR

26 maja 2016, 12:56

KonradPLN pisze:Jedyne do czego mogę się przyczepić to auto "bezwypadkowe" w ogłoszeniu.


No właśnie w tym rzecz, w zasadzie wszystkie samochody na otomoto są "bezwypadkowe"...
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

26 maja 2016, 12:59

Oczywiście, nic złego w tym nie ma o ile sprzedający nie ukrywa historii auta. Tutaj na otomoto jest napisane bezwypadkowy - to już niestety oszustwo. Samochód wygląda jakby wpadł bokiem na latarnię, nie wiadomo czy jest prosty. Nie wiem czy chcielibyście żeby tak ktoś wam sprzedał auto... ja nie.
Awatar użytkownika
GTwice
Posty: 153
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:50
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport PRHT
Lokalizacja: Chorzów/Rzeszów

26 maja 2016, 15:24

A mi się wydaje że sposób jest bardzo prosty - zawiadomienie do odpowiednich służb o usiłowaniu oszustwa, zainteresowanie tematem mediów żeby rozdmuchać trochę aferę, zrobić przykład i na takich cwaniaków padnie blady strach. Dowody są w postaci screenów.

A wracając do tematu: co z tą sztuką jest nie tak że inne 2.0 kosztują 50% więcej?
http://allegro.pl/mazda-mx-5-2-0-16v-16 ... 68385.html

Obrazek
2012 Mazda MX-5 NCFL 2.0 PRHT Stormy Blue - link
mufasa
Posty: 510
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

26 maja 2016, 15:36

KonradPLN pisze:Kupił w dobrej cenie, wymienił drzwi i błotnik po niegroźnej stłuczce i sprzedaje. Czy tylko ja nie widzę nic w tym złego? Auto nie jest po dużym dzwonie, poduszki także nie były wystrzelone.
Jedyne do czego mogę się przyczepić to auto "bezwypadkowe" w ogłoszeniu.
Gdyby ktoś z was kupił to auto dla siebie,naprawił i jeździł 2lata i sprzedawał to też byście go tutaj linczowali? :bang:
Na tym niestety polega autohandel.


Nie tylko drzwi i błotnik, bo cały lewy próg był ruszony, błotnik tył również delikatnie pogięty. Dodatkowo końcówki progów z drugiej strony zgnite, zderzak z przodu pokiereszowany od spodu, ruda na klapie... W nagrodę wnętrze i dach w idealnym stanie. Mnie odstraszyło duże prawdopodobieństwo ruszonego słupka (lub ruszonego i zrobionego tak żeby nie było widać, że był robiony).

Nic nie mam do sprzedawania auto powypadkowych, pokolizyjnych pod warunkiem, że nabywca jest uświadomiony o tym, jak auto wyglądało przed naprawą. Tutaj co prawda szukałem wcześniej opcji bezwypadkowy, ale nie znalazłem - gdzieś mi umknęła jak widać. Mimo to, fakt o stanie auta sprzed miesiąca/dwóch wart odnotowania dla przyszłego właściciela.

Tą NC z postu wyżej też oglądałem i pisałem o niej tutaj w wątku. Sprzedaje się od listopada, cena powoli topnieje, ruda tańczy jak szalona... Ogólnie cała do malowania, mam sporo zdjęć gdyby ktoś był zainteresowany.
Obrazek
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

26 maja 2016, 15:50

GTwice pisze:A mi się wydaje że sposób jest bardzo prosty - zawiadomienie do odpowiednich służb o usiłowaniu oszustwa, zainteresowanie tematem mediów żeby rozdmuchać trochę aferę, zrobić przykład i na takich cwaniaków padnie blady strach. Dowody są w postaci screenów.

Oglądasz czasem TVN turbo? Takie sprawy kończą się na tym że w ogłoszeniu zostanie odznaczona opcja "bezwypadkowy".
Na handlarzy nie ma sposobu, a robią o wiele większe wałki niż naprawa uszkodzonych drzwi,błotnika i progu ( który notabene i tak w MX5 jest zgnity i do naprawy), czyli cofanie licznika o 300 tyś, składanie aut po dużym dzwonie i fałszowanie dokumentów.

EOT
MichałK
Posty: 29
Rejestracja: 23 maja 2016, 23:02
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PL
Lokalizacja: Warszawa

27 maja 2016, 17:54

Witajcie,
Czy ktoś z Was miał przyjemność sprawdzać dokładniej/jeździć MX-5 NB z serii Trilogy szykowanej przez znanego na forum Kolegę z Roadstery.pl:

http://roadstery.pl/_page/index.php?mod=264&show=5

http://roadstery.pl/_page/popup.htm?../_galeria/biga8e35887617964ac4030eb047d26f970.jpg


Oglądałem ją na bardzo szybko, ale nie miałem niestety czasu (i przyjemności) jeździć tym egzemplarzem.
Wiem, że roadstery.pl to zaufana i znana marka na tym forum - co jest dla mnie plusem. Jestem natomiast ciekawy Waszych opinii, gdyż poważnie rozważam jej zakup.

Pozdrawiam,
Michał

EDIT: wybaczcie za brak foto embedowanego w posta - mam mały problem, żeby go poprawnie dodać.
Była NBFL 1.6 /// NC 2.0 Sport AT USA
Jest NCFL 2.0 Sport PRHT PL
Będzie... ??? :)
wojteks
Posty: 969
Rejestracja: 05 maja 2012, 19:54
Model: NA
Lokalizacja: Podkarpackie

27 maja 2016, 20:38

Coś się nie zgadza, według opisu po angielsku to silnik powinien być 1800cc a nie 1598cc.
ODPOWIEDZ