Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

mufasa
Posty: 509
Rejestracja: 14 mar 2014, 18:49
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

23 mar 2016, 17:41

bjorm pisze:
Piana pisze:Witam panowie. dzisiaj jade do Wrocławia ogladac to mx5 . jeżeli ktos tam z wrocławskich stron nie mialby nic do roboty w godzinach 15-17 i bylby chetny do pomocy w obejrzeniu i doradzeniu to bede bardzo wdzieczny.moj nr506679717
napisz tez o tym w grupie wroclawskiej.


Szkoda, że dopiero teraz, bo z chęcią bym pojechał... Jak wrażenia po oględzinach?
Obrazek
Piana
Posty: 6
Rejestracja: 17 mar 2016, 16:58
Model: NB
Wersja: ??

23 mar 2016, 23:19

mufasa pisze:
bjorm pisze:
Piana pisze:Witam panowie. dzisiaj jade do Wrocławia ogladac to mx5 . jeżeli ktos tam z wrocławskich stron nie mialby nic do roboty w godzinach 15-17 i bylby chetny do pomocy w obejrzeniu i doradzeniu to bede bardzo wdzieczny.moj nr506679717
napisz tez o tym w grupie wroclawskiej.


Szkoda, że dopiero teraz, bo z chęcią bym pojechał... Jak wrażenia po oględzinach?



auto jest ładne ale troche mniej ładnie poskładane jak na takich ekspertów od napraw mx5-tek. Konserwacja jest progi porobione ale spod swieżego i nie ładnego baranka cos małego i rudego chce wychodzic..maska troche odstaje a na bagazniku slady po małym gradobiciu, mechanik samochodowy który to ze mną ogladal twierdzi ze podłużnice były ruszane a zdaniem sprzedającego nie były....wnętrze piękne prawdopodobnie odpowiadające podanemu przebiegowi dach tez ok...auta ani nie polecam ani nie odradzam tym bardziej ze moje pojęcie o mx5 jest bliskie zeru i napewno wiele rzeczy przegapiłem na które powinienem zwrócic uwage przy zakupie mx5 ale pare aut juz w zyciu nabyłem...
ocena subiektywna..... poszedłem za radą mojego "mechanika" i auta nie kupilem....
Sprzedawca nie za bardzo rozmowny i mówi ze za mniej niż 20,5k pln nie odda......
Awatar użytkownika
Rychoo84
Posty: 113
Rejestracja: 15 cze 2015, 7:32
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław

25 mar 2016, 11:53

Hej,

dodam tylko pare slow od siebie. W zeszlym roku bardzo sie napalilem na ta wisniowa co maja w ogloszeniu, juz sprzedana. Wszystko niby cacy, ze tylko zderzak tylni, no ale sie okazalo, ze nie tylko :) Cos jeszcze bylo z drzwiami i blotnikiem. Nie dyskwalifikowalo to auta, ale wczesniej sprzedajacy zapewnial, ze auto cud malina.
Ponadto po kilku szybkich telefonach, do znajomych z forum z Wroclawia, to nikt nie chcial miec z nimi nic do czynienia, wiec juz mi sie czerwona lampka zapalila. Auto bym w koncu kupil, bo to byla moja (a raczej zony) wymarzona wersja, ale jak mi sprzedajacy wyslal sms, ze cena, na ktora sie juz umowilismy to tylko wazna jest na dzis (bylo kolo 18.00), bo jutro to bedzie 1k wyzsza, to to przewazylo w moich watpliwosciach. Nie chce miec do czynienia z ludzmi, ktorzy sa tak niepowazni i tak traktuja potencjalnych kupujacych.
Z tego co sie jeszcze dowiedzialem, jak pogrzebalem juz na spokojnie, to z nimi jest jak z rosyjska ruletka, mozesz trafic super, a mozesz tez sie naciac. Jednakze ja wszystko jestem w stanie zrozumiec i zaakceptowac o ile ktos mnie o tym rzetelnie informuje, a nie wciska kit, ze auto u dealera na parkingu stalo i jedyny minus to ten na akumulatorze ;)

Rada dla chetnych kupic u nich auto, jedzicie tylko z kims kto super ogarnia temat MX-5, bo niestety zyjemy w takim kraju, ze obcemu nie mozna ufac.
2015 - NBFL Silver Blues - 1.8 146KM
2018 - ND Meteor Grey - 2.0 160KM
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

25 mar 2016, 13:04

:? :roll: :|
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
Awatar użytkownika
pawel_br
Donator
Donator
Posty: 29
Rejestracja: 02 mar 2014, 19:53
Model: Inny
Lokalizacja: Zagłębie

25 mar 2016, 15:47

Adam_F pisze:
manfredmaniek pisze:
Adam_F pisze:Może niby taka kolekcjonerska możne nie a może to biały kruk


Mi się wydaje, że (zakładając, że jest faktycznie kolekcjonerska) ludzie nie chcą wydać 21k na NBFL 1.6 i to żadną wersję specjalną, nawet jeśli jest to stan kolekcjonerski. Mowię ze swojej perspektywy - wolałbym moje pieniądze włożyć w 1.8 w "gorszym" stanie, a jakiejś ciekawszej wersji. Może jest więcej osób, które tak myślą ;).



Sorry dopiero przed chwilą zobaczyłem że to 1.6 :roll:
Tak masz rację przeszło 20 tyś za 1.6 w dodatku za golasa to trochę dużo.
Jedynie na plus kolor.
Auto długo już stoi wiec może sprzedawca będzie skory to negocjacji.
imo 15-16tyś będzie dobrą cenę o ile wszystko jest tak jak pisze sprzedający


Interesowałem się tą "kolekcjonerską" z Bytomia. Po krótkiej wymianie maili okazało się że była cała malowana :evil: a jak poprosiłem o VIN to okazało się sprzedający nie poda bo mnie nie zna :ryjezesmiechu:
Cena wg sprzedającego jest mega atrakcyjna i nie do negocjacji a autko wisi już koło roku. Stwierdziłem że auto po prostu nie jest warte tych pieniędzy
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

25 mar 2016, 19:11

pawel_br pisze:
Adam_F pisze:
manfredmaniek pisze:
Adam_F pisze:Może niby taka kolekcjonerska możne nie a może to biały kruk


Mi się wydaje, że (zakładając, że jest faktycznie kolekcjonerska) ludzie nie chcą wydać 21k na NBFL 1.6 i to żadną wersję specjalną, nawet jeśli jest to stan kolekcjonerski. Mowię ze swojej perspektywy - wolałbym moje pieniądze włożyć w 1.8 w "gorszym" stanie, a jakiejś ciekawszej wersji. Może jest więcej osób, które tak myślą ;).



Sorry dopiero przed chwilą zobaczyłem że to 1.6 :roll:
Tak masz rację przeszło 20 tyś za 1.6 w dodatku za golasa to trochę dużo.
Jedynie na plus kolor.
Auto długo już stoi wiec może sprzedawca będzie skory to negocjacji.
imo 15-16tyś będzie dobrą cenę o ile wszystko jest tak jak pisze sprzedający


Interesowałem się tą "kolekcjonerską" z Bytomia. Po krótkiej wymianie maili okazało się że była cała malowana :evil: a jak poprosiłem o VIN to okazało się sprzedający nie poda bo mnie nie zna :ryjezesmiechu:
Cena wg sprzedającego jest mega atrakcyjna i nie do negocjacji a autko wisi już koło roku. Stwierdziłem że auto po prostu nie jest warte tych pieniędzy




:lol: :lol: :lol: ojj te cukiereczki :mrgreen:
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
matiw
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2016, 16:43
Model: Inny

26 mar 2016, 17:02

Cześć, witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum. W temacie MX-5 jestem zupełnie nowy, czy ktoś może coś powiedzieć o tym egzemplarzu (poza tym że przebieg jak na ten rocznik wygląda na wirtualny)?

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-piekne-cabrio-1-8-hardtop-jak-nowa-ID4p7gnp.html
Załączniki
mazda.PNG
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

28 mar 2016, 16:51

Cukiereczek w okazyjnej cenie.
Na autorader.pl znalazłem taką piękną mx5 NCFL 2.0 Sport 2013 przebieg 21000 km, cena 48 800 zł.
http://www.autotrader.pl/samochody-osob ... 1000008463
Obrazek
Wysłałem wiadomość do sprzedającego, że jestem zainteresowany zakupem.
W odpowiedzi dostałem maila przetłumaczonego translatorem, że właściciel był na kontrakcie w PL a teraz wrócił do Londynu i do sprzedaży wynajął firmę logistyczną która za niego sfinalizuje sprzedaż.
Poprosiłem go o podanie VIN i daty pierwszej rejestracji, żeby sprawdzić historię pojazdu i kto jest właścicielem.
Poprosiłem o info gdzie mogę obejrzeć auto i z kim się kontaktować.
Nie dostałem potrzebnych mi danych a zamiast tego propozycję żeby wysłać kopie swoich dokumentów z adresem na który ma być wysłany samochód. Jak przygotują dokumenty sprzedaży to dostanę informację gdzie przelać 45 000 zł. Po podpisaniu i odesłaniu dokumentów wyślą mi samochód do domu i będę mógł go przetestować przez 2 dni.
Jeżeli mi się spodoba pomogą mi go zarejestrować, jeżeli nie to mogę go oddać ich agentowi i zwrócą mi pieniądze.
Odpisałem im, że nie zapłacę dopóki nie zobaczę samochodu na własne oczy i już się nie odezwali.
Spotkał się już ktoś z Was z taką ofertą?
A może na zachodzie jest taki model sprzedaży, tylko ja jestem zbyt podejrzliwy?
myszor
Posty: 98
Rejestracja: 05 maja 2015, 15:59
Model: Inny
Lokalizacja: ttt

28 mar 2016, 16:57

nikolakis pisze:Cukiereczek w okazyjnej cenie.
Na autorader.pl znalazłem taką piękną mx5 NCFL 2.0 Sport 2013 przebieg 21000 km, cena 48 800 zł.
http://www.autotrader.pl/samochody-osob ... 1000008463
Obrazek
Wysłałem wiadomość do sprzedającego, że jestem zainteresowany zakupem.
W odpowiedzi dostałem maila przetłumaczonego translatorem, że właściciel był na kontrakcie w PL a teraz wrócił do Londynu i do sprzedaży wynajął firmę logistyczną która za niego sfinalizuje sprzedaż.
Poprosiłem go o podanie VIN i daty pierwszej rejestracji, żeby sprawdzić historię pojazdu i kto jest właścicielem.
Poprosiłem o info gdzie mogę obejrzeć auto i z kim się kontaktować.
Nie dostałem potrzebnych mi danych a zamiast tego propozycję żeby wysłać kopie swoich dokumentów z adresem na który ma być wysłany samochód. Jak przygotują dokumenty sprzedaży to dostanę informację gdzie przelać 45 000 zł. Po podpisaniu i odesłaniu dokumentów wyślą mi samochód do domu i będę mógł go przetestować przez 2 dni.
Jeżeli mi się spodoba pomogą mi go zarejestrować, jeżeli nie to mogę go oddać ich agentowi i zwrócą mi pieniądze.
Odpisałem im, że nie zapłacę dopóki nie zobaczę samochodu na własne oczy i już się nie odezwali.
Spotkał się już ktoś z Was z taką ofertą?
A może na zachodzie jest taki model sprzedaży, tylko ja jestem zbyt podejrzliwy?


Jak dla mnie to na kilometr śmierdzi mi to oszustwem.Kto sprzedaje auto dając 2 dni na testy a po nich zwraca kasę... Tylko oszust :diablo: daruj sobie te auto...
Awatar użytkownika
nikolakis
Posty: 264
Rejestracja: 16 gru 2015, 21:24
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: EZG
Kontakt:

28 mar 2016, 20:13

Już dawno sobie darowałem, jednak jestem ciekaw czy ktoś jeszcze kontaktował się z tym sprzedającym.
W ogłoszeniu są widoczne nr rej. i pomyślałem, że może znajdzie się tutaj jej właściciel.
Opublikowałem w zasadzie ku przestrodze.
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

28 mar 2016, 21:35

Auto to zdaje się prasówka, a ogłoszenie to typowe wyłudzenie na zaliczkę, czy w tym przypadku na pełną kwotę... standardowy proceder, po przesłaniu pieniędzy jakikolwiek kontakt urywa się.

Swoją drogą dać się tak "zrobić", to trzeba być ładnie głupim... :lol: ale historia zna takie przypadki, jakiś czas temu był dość głośny przypadek faceta, który wyłudził w ten sposób przeszło milion złotych, na zaliczkach za drogie fury... masakra.
Awatar użytkownika
blu
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2015, 18:56
Model: NB FL
Wersja: SilverBlues
Lokalizacja: KR

28 mar 2016, 21:40

Awatar użytkownika
crazydunky
Posty: 229
Rejestracja: 25 maja 2009, 20:33
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

28 mar 2016, 22:45




Kilka dni temu cena była 6700, ciekaw jestem co się stało że cena skoczyła magicznie?
Per aspera
Ad astra
Awatar użytkownika
Rychoo84
Posty: 113
Rejestracja: 15 cze 2015, 7:32
Model: ND
Lokalizacja: Wrocław

29 mar 2016, 8:20

Tez pamietam, ze byla za 6700zl jeszcze pare dni temu, bo tez wlasnie zolta mnie zainteresowala. Byla jeszcze jedna zolta, ale chyba cos kolo 12-13k, ale widze, ze juz jej nie ma, a wlasnie zainteresowal mnie ten kolor :)
2015 - NBFL Silver Blues - 1.8 146KM
2018 - ND Meteor Grey - 2.0 160KM
myszor
Posty: 98
Rejestracja: 05 maja 2015, 15:59
Model: Inny
Lokalizacja: ttt

29 mar 2016, 13:53

matiw pisze:Cześć, witam wszystkich - to mój pierwszy post na forum. W temacie MX-5 jestem zupełnie nowy, czy ktoś może coś powiedzieć o tym egzemplarzu (poza tym że przebieg jak na ten rocznik wygląda na wirtualny)?

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-pie ... p7gnp.html

Hej....
Autko oglądałem-stoi tam już od roku w tym komisie .
Przebieg jest raczej nie realny a chyba można go spr.w ASO bo NC nie mają papierowej książki serwisowej...
Ma twardy dach jak pewnie zauważyłeś i nie ma anteny ani zestawu naprawczego do kół mimo iż komisant upierał się że koła nie były naprawiane...
Auto nie ma uszkodzeń blacharskich na wypadkowe też nie wyglądało -choć nie spr.miernikiem ,dach składa się prawidłowo jechać też jedzie prawidłowo....Jak masz zamiar kupić to warto jechać-pewnie komis coś opuści ..
Sam bym kupił już w zeszłym roku ale kasa potrzebna była na coś innego...
chbr
Posty: 574
Rejestracja: 26 mar 2010, 10:14
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: WWA

30 mar 2016, 13:17

ktoś może oglądał to cudo? to komisowa czy ze "zbiorów" Marcina?

http://roadstery.pl/_page/index.php?mod=241&show=5
Załączniki
m.jpg
m.jpg (66.07 KiB) Przejrzano 3039 razy
Awatar użytkownika
crazydunky
Posty: 229
Rejestracja: 25 maja 2009, 20:33
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

30 mar 2016, 17:10

Czy ktoś na oglądał ją na żywo? Liczę się z tym że "ruda tańczy jak szalona" ale chciałbym opinie kogoś kto ją widział na żywo
http://olx.pl/oferta/mazda-mx5-1-6-2002r-CID5-IDd8VKX.html#81c9978a04
Załączniki
Clipboard03.jpg
Kożuchów - żółta
Per aspera
Ad astra
Awatar użytkownika
misiekrk
Posty: 154
Rejestracja: 13 paź 2011, 19:46
Model: NA
Wersja: NA6 115
Lokalizacja: Kraków

31 mar 2016, 0:36

Siema,
poza opisem typowego handlarza ktoś coś może powiedzieć nt tego MXa?

http://otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-maz ... ykaO7.html

Sorry za brak screena ale nie ogarnął mi telefon.
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2172
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

31 mar 2016, 20:16

crazydunky pisze:Czy ktoś na oglądał ją na żywo? Liczę się z tym że "ruda tańczy jak szalona" ale chciałbym opinie kogoś kto ją widział na żywo
http://olx.pl/oferta/mazda-mx5-1-6-2002 ... 81c9978a04


Albo mi się wydaje albo ona ma fotele z NB?
Pozdrawiam, Danillo
BieM
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2010, 21:41
Model: Inny
Wersja: Szukam MX-5
Lokalizacja: Bydgoszcz

31 mar 2016, 20:30

Witam ktoś oglądał może poniższy egzemplarz ?

http://allegro.pl/mazda-mx5-nbfl-memories-bezwypadkowy-nowy-dach-i6092516959.html

Obrazek

https://zapodaj.net/342b780fd2c7a.bmp.html

Obrazek



Ktoś może coś powiedzieć o tej firmie Spoon Cars ?
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

31 mar 2016, 20:50

BieM, ale wiesz że to auto jest od osoby z forum, która sprowadza MXy na handel?
Link do ogłoszenia w dziale Giełdy komercyjnej (ta sama osoba wystawia jeszcze dwa inne MXy na giełdzie):
viewtopic.php?f=31&t=19700
BieM
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2010, 21:41
Model: Inny
Wersja: Szukam MX-5
Lokalizacja: Bydgoszcz

31 mar 2016, 21:03

Z forum kojarzę jedynie firmę roadstery.pl dlatego zapytałem tutaj o ten egzemplarz. Czy wcześniej ktoś z Was oglądał juz ten samochód bo ja sam mam cała Polskę do przejechania niestety :( Rozumiem, że skoro sprzedający znany z forum to można sie spodziewać pewnego ogłoszenia :)
sew83
Posty: 6
Rejestracja: 06 cze 2015, 18:37
Model: Inny

03 kwie 2016, 18:13

Załączniki
Screenshot at kwi 03 17-02-44.png
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

03 kwie 2016, 18:48

ta mazda jest wystawiona na forum. Widziałem ją kiedyś przy okazji i z tego co pamiętam to ma progi do roboty tak jak jest napisane w ogłoszeniu. Wydaje mi się że badałem ją czujnikiem lakieru i miała wszędzi,albo większość elementów oryginalnych.
Nie jeździłem, nie odpalałem, wnętrza nie pamiętam ;)
Awatar użytkownika
Lucas Z
Donator
Donator
Posty: 1915
Rejestracja: 12 sie 2013, 9:10
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

04 kwie 2016, 7:12

oglądałem czerwoną, generalnie nie polecam, progi i nadkola do roboty, sprzęgło łapie na samej górze, silnik w wyciekami, podłużnice do zrobienia
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

04 kwie 2016, 18:10

Lucas Z pisze:oglądałem czerwoną, generalnie nie polecam, progi i nadkola do roboty, sprzęgło łapie na samej górze, silnik w wyciekami, podłużnice do zrobienia


Zgadzam się, progi całe miękkie, nadkola też mają już rdzę. Samochód ogólnie troche zaniedbany. Tarcze i klocki do wymiany, trochę z pod pokrywy zaworów cieknie.

Ale najlepszy i tak jest sprzedający :lol:
Jak ktoś będzie jechał oglądać to niech mu kupi jakiś poradnik o kulturze osobistej.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

04 kwie 2016, 18:16

Mrcnsb pisze:
Ale najlepszy i tak jest sprzedający :lol:
Jak ktoś będzie jechał oglądać to niech mu kupi jakiś poradnik o kulturze osobistej.


Wystarczy przejrzeć ten temat :D
viewtopic.php?f=54&t=18943
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

04 kwie 2016, 18:16

Ktoś widział ktoś wie? Zaskakująco tanio stoi (22tys.).

http://olx.pl/oferta/mazda-mx-5-mx5-CID5-IDeqaGN.html
Załączniki
nc.jpg
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4671
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

04 kwie 2016, 20:45

czester_ pisze:Ktoś widział ktoś wie? Zaskakująco tanio stoi (22tys.).

http://olx.pl/oferta/mazda-mx-5-mx5-CID5-IDeqaGN.html

Nie chcę zniechęcać do tego samochodu, bo może się mylę, ale kiedyś podobna czarna NC na tego typu felgach (chyba 18-tki) była w ogłoszeniach i na zdjęciach było widać, że ma regenerowaną/oklejaną deskę rozdzielczą i widać kontury dziury po poduszce pasażera. Dobrze byłoby poprosić sprzedającego o zdjęcie konsoli w miejscu tej poduszki. Lokalizacja też się może zgadzać, bo spotkałem ją (tą ze starego ogłoszenia, bo nie jestem pewien czy to ta sama) kiedyś na drodze w okolicach Brwinowa.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
jarowpr83
Posty: 162
Rejestracja: 01 mar 2016, 5:57
Model: NC
Wersja: 2.0

04 kwie 2016, 21:41

Cena tylko brać
ODPOWIEDZ